X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Luty testowanie
Odpowiedz

Luty testowanie

Oceń ten wątek:
  • Margolciak Ekspertka
    Postów: 153 123

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żadna która nie przeszła przed długie starania i na dodatek podczas nich nie straciła ciąży moim zdaniem nigdy nie zrozumie drugiej, owszem może podejrzewać że ból przeogromny i złość na cały świat, ale to nie to samo. Oczywiście nikomu tych przeżyć nie życzę! Ale sama wiem po sobie że przezywałam skrajne emocje. Jednego dnia wyłam do księżyca i wkurw jak z Polski do Brazylii. A na drugi dzień było mi wszystko jedno i spokój anielski. Każdy wie, że powinnyśmy się wyluzować i mieć emocje na wodzy, ale chyba się nie da? Uważam, że trzeba się wyżyć i powiedzieć co leży na wątrobie, a wtedy zdenerwowanie zmaleje :) Tak to już jest. Sama się z siebie śmieje, jak czytam swój pamiętnik :) jednego dnia tak jest fajnie i będzie co ma być, a za jakiś czas wpis jaki świat jest podły i czemu ja.
    Wiadomo, psychika ważna rzecz. Też podejrzewam, że sama się zablokowałam przez moje schizy ciążowe co jakiś czas. Czytam książkę Potęga Podświadomości i mam nadzieję, że się wyluzuję. Polecam i Wam dziewczyny przeczytać :)

    SusannaDean, dobuska, Annie1981 lubią tę wiadomość

    Zosia (TGA) 2014 :) Aniołek 2016 :(
    Po ponad dwóch latach jesteś :)
    oreflqxwq9456be8.png
    relgqtkfu3if1gae.png
  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wcale nie kaze ci jak masz zyc, tylko daje rady a ty i tak zrobisz jak chcesz. Od tego jest fotum, co 2 glowy to nie jedna, lekarze nie zawsze wsio widza, sa ludzmi jak my, maja lepsze i gorsze dni

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2017, 11:23

    spioch lubi tę wiadomość

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady Savage wrote:
    Wcale nie kaze ci jak masz zyc, tylko daje rady a ty i tak zrobisz jak chcesz. Od tego jest fotum, co 2 glowy to nie jedna, lekarze nie zawsze wsio widza, sa ludzmi jak my, maja lepsze i gorsze dni
    Ale no wkurzyłam się, emocje dają o sobie znać. Ale to dobrze.
    Co do starań to tak jak pisałam pójdę do nowego lekarza w lutym coś mi poradzi :)

    dobuska lubi tę wiadomość

  • Lola83 Autorytet
    Postów: 1227 839

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc:) dziekuje za pamiec. Kreska ciemnieje z dnia na dzien. @ nie przyszla w swoim domniemanym terminie. Czuje sie fatalnie, czyli dobrze, bo tak sie czulam w pierwszej ciazy. Moze nawet gorzej.

    Mi lekarz powiedzial ze dobrze jest zrobic sobie przerwe 2-3 mce, mowimy o sytuacji kiedy wszystko samo sie oczyscilo. Ale powiedzial, ze wiekszosc ciazy po talich biochemach jest normalna, tylko jesli znowu dojdzie do poronienia to nie wiadomo wtedy, czy cos jest nie halo, czy organizm nie jest gotowy, bo teoretycznie przeciwskazan nie ma.

    kaka470, Annie1981 lubią tę wiadomość

    Piotruś
    ganndqk37mzflpnc.png
    Helenka
    rolodf9hpum40ef3.png
  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam w słoneczna sobotę <3 niech to będzie płodny dzień :)

    Lady Savage lubi tę wiadomość

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:03

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusannaDean wrote:
    Ten prog po owu byl 6?

    Luzu dam sobie ile bede chciala, jestem troche bardziej zla ze sie nie udaje po poronieniu. Takze uwazam ze moje emocje sa naturalne ze sie wkur... Ale juz nic nie zrobie i pojde do gina w lutym

    Tak 7 dpo ale tak jak ktoś tu pisał owulacja to wielka zagadka. Wszystkie znaki na niebie ją zwiastują a pęcherzyk nie pęka. Nigdy nie ma pewności. I nic nie da pewności nawet wysoki progesteron.

    Złość i wkurzanie tylko nas bardziej blokuje. Wiem łatwo mówić. Ja tez przeżyłam juz dużo rozczarowań, dużo nadziei. Wściekanie jak widać do tej pory nie pomogło więc czas obrać inną taktykę. Więcej spokoju.

    Ja np po wczorajszym przytulaniu wlączyłam sobie ulubioną muzykę i nucilam, nie myslalam w ogóle o staraniach. Do tej pory zawsze moja glowa miała tysiące myśli na raz ale to nie zdało egzaminu wiec teraz staram sie rozproszyć myśli i skupić sie na czymś innym. Czasem mi nie wychodzi ale staram sie ;-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o poronienia to mamaginekolog super to wytłumaczyła więc polecam sobie obejrzeć ;-)

  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusannaDean wrote:
    Ten prog po owu byl 6?

    Luzu dam sobie ile bede chciala, jestem troche bardziej zla ze sie nie udaje po poronieniu. Takze uwazam ze moje emocje sa naturalne ze sie wkur... Ale juz nic nie zrobie i pojde do gina w lutym


    Susanna, a może u Ciebie pęcherzyk nie pęka? Monitoring potwierdził, że pęka? Robiłaś badania FSH i LH?

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aria40 wrote:
    Susanna, a może u Ciebie pęcherzyk nie pęka? Monitoring potwierdził, że pęka? Robiłaś badania FSH i LH?
    Oczywiście, pisałam wyżej 5 monitoringów przez 12 cykli każda była z potw. owu. Pęka jak trzeba.
    Już pozostawie to do rozważań lekarzowi

    Nie uważam, że złość mnie blokuje, raczej uważam, że tłumienie uczuć blokuje..no ale ja jestem pod opieką psychiatry (nie tylko chodzi o poronienie) więc troszkę już wiem na temat swoich uczuć i nie będę ich tłumić "bo nie stresując się można zajść" co to to nie.

    Annie1981 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusannaDean wrote:
    Oczywiście, pisałam wyżej 5 monitoringów przez 12 cykli każda była z potw. owu. Pęka jak trzeba.
    Już pozostawie to do rozważań lekarzowi

    Nie uważam, że złość mnie blokuje, raczej uważam, że tłumienie uczuć blokuje..no ale ja jestem pod opieką psychiatry (nie tylko chodzi o poronienie) więc troszkę już wiem na temat swoich uczuć i nie będę ich tłumić "bo nie stresując się można zajść" co to to nie.

    Nikt ci nie karze tłumić emocji. Ja tez ich nie tłumie. Jak chce płakać to wyje ale my kobiety często wyolbrzymiamy pewne rzeczy i same sobie wprowadzamy nerwową atmosferę czy dużo stresów. Ja tylko doradzam ochlonac i na pewne sprawy spojrzeć ze spokojem a nie tłumić emocje. Każda z nas i tak zrobi swoje, każda ma swoje życie i inne charaktery. Ja czekam na ciążę juz 9 miesięcy i to czekanie nauczyło mnie trochę pokory. Mam dni ze wyje do poduszki i wszystko widzę negatywnie ale takie zachowanie w ogóle nie sprawiło u mnie żebym w tą ciążę zaszła. Tyle w temacie.

  • Anulka0407 Autorytet
    Postów: 649 541

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanna
    ja ostatnio robiłam proga, bo myślałam, że owu nie było...Zrobiłam go w 20dc i wynik wyszedł 7,55 ng/ml. Czy to dobry wynik czy nie... nie wiem. Ale też dopytywałam dziewczyn na forum, bo ja się na tym nie znam i szukałam w necie... Dowiedziałam się ważnej rzeczy - "poziom progesteronu nie jest stabilny w ciągu doby, ponieważ jest wydzielany w sposób pulsacyjny (tzn. jego stężenie we krwi zmienia się w ciągu dnia). Dlatego badania krwi mogą dać fałszywy wynik".
    Dlatego, żeby wynik był miarodajny należy wykonywać badanie 3 dni z rzędu.
    Mam nadzieję, że akurat w momencie badania trafiłaś na ten niski poziom, który za kilka godzin mógł być już wyższy

    Mama 3 dziewczynek: Iza 15 lat, Iga 12 lat i Maja
    Maja ur.31.10.2017r (CC)waga: 3150g dł:53cm
    201710314965.png
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanna a może najprostsze wyjaśnienie, niedomoga lutealna? Przyjmujesz dupka? On podobno nie wpływa na wynik progesteronu we krwi, bo jest jego syntetyczną odmianą, ale spełnia jego funkcję. Ja tam wierzę, że będzie dobrze. :)

  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale wkurzyla.mnie znajoma na fejsie, rano test i tekst bede mama, a teraz ze to taka gra na fejsie, tak jej nagadalam ze znajomosc sie chyba skonczy

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady Savage wrote:
    Ale wkurzyla.mnie znajoma na fejsie, rano test i tekst bede mama, a teraz ze to taka gra na fejsie, tak jej nagadalam ze znajomosc sie chyba skonczy
    Ale dziwne maja ludzie zabawy no boki zrywac..nie dziwie sie tobie

    Dobuska,ok moze byc wzielam wczoraj dupka i pobiore ze 3 dni, zobaczymy

    Anulka, dziekuje ci za pocieszenie ;) okaze sie w lutym jak pojde do lekarza coz to moglo byc ale teoria , ktora przedstawilas tez jest ciekawa. Dzieki :)

    Anulka0407 lubi tę wiadomość

  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo glupia gra, niektorzy maja siano zamiast mozgu,najgorsze to to ze pogratulowala jej nasza wspolna znajoma a moja psiapsiola, staraja sie 7 lat, operacje badania, lzy, nie raz mi sie w ramie wyplakala, i jak ona sie musi czuc teraz :(

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
  • hops Ekspertka
    Postów: 163 64

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.. Dopisanie mnie proszę na 28.02. Nie było mnie tu od początku listopada ale wracam w pełni sił gotowa na walkę :) Pozdrawiam wszystkie a w szczególności Susanna i Świnke jeśli mnie pamiętają z czerwcowek :)
    Moment wybrałam idealny widzę na wpis...2016 nie był dla nas szczęśliwy. W lutym pierwsze poronienie 10tc z powodu wypadku, w listopadzie drugie w 11tc z powodu krwiaka...walczę dalej :)

  • hops Ekspertka
    Postów: 163 64

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caro! I ty tutaj znów? ;(

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady Savage wrote:
    Ja tam uwazam ze dziwne to ze lekarz od razu pozwolil ci sie starac po poronieniu, jestes pierwsza! W innych przypadkach min po 3 miechach dopiero pozwolil, i tu nie chodzi o regularnosc cykli
    Nie. To nie jest dziwne. Po poronieniu samoistnym można się starać po pierwszej normalnej @. Po biochemie od razu. Jak jest lyzeczkowanie to zazwyczaj lekarze kaza odczekać od 3 do 6 cykli. A każdy po poronieniu ma kontrolne usg i lekarz ocenia na nim macicę i endo :)

    dobuska, kate88:), wszamanka lubią tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hopeless wrote:
    Nie. To nie jest dziwne. Po poronieniu samoistnym można się starać po pierwszej normalnej @. Po biochemie od razu. Jak jest lyzeczkowanie to zazwyczaj lekarze kaza odczekać od 3 do 6 cykli. A każdy po poronieniu ma kontrolne usg i lekarz ocenia na nim macicę i endo :)
    ja tez tak słyszałam.

‹‹ 47 48 49 50 51 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ