X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Majowe starania
Odpowiedz

Majowe starania

Oceń ten wątek:
  • HOPE83 Autorytet
    Postów: 433 412

    Wysłany: 13 maja 2013, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki :) Ja wczoraj czułam się tragicznie, prócz mdłości miałam ciągły ból brzucha..przeleżałam cały dzień.Dobrze,że dziś na 13 mam lekarza i usg to przynajmniej dowiem się czy wszystko w porządku..
    Nishi- a jak Twoje stosunki z teściową?Jak się mieszka w Indiach?

    82doi09kxiyf6x26.png
  • gosia28:( Przyjaciółka
    Postów: 173 49

    Wysłany: 13 maja 2013, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak bym chciała .... skok tempki w dniu @? to możliwe?

    35300098465d87410706fe8bea3855e3.png
  • diablica1985 Przyjaciółka
    Postów: 82 33

    Wysłany: 13 maja 2013, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o tak ja też ciekawa jestem...uwielbiam Indie.Hmmm chyba mało która nie kocha sie w bollywoodzie hehe

    kopciuszek126 lubi tę wiadomość

    bo miłość to bezinteresowna radość z czyjegoś istnienia...


  • diablica1985 Przyjaciółka
    Postów: 82 33

    Wysłany: 13 maja 2013, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia wszystko jest możliwe....wszystko i tego sie trzymaj.

    bo miłość to bezinteresowna radość z czyjegoś istnienia...


  • Klif Autorytet
    Postów: 1053 848

    Wysłany: 13 maja 2013, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia, to Twój termin @? Ja bym zrobiła na Twoim miejscu jutro rano test :) Jestem dobrej myśli

    ug37px9iyhvbmwqv.png
  • gosia28:( Przyjaciółka
    Postów: 173 49

    Wysłany: 13 maja 2013, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klif wrote:
    Gosia, to Twój termin @? Ja bym zrobiła na Twoim miejscu jutro rano test :) Jestem dobrej myśli

    dziś @ ale tempka zawsze na nią spadała więc dziwnie

    35300098465d87410706fe8bea3855e3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2013, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nusia wrote:
    kaarolaa wrote:
    Nusia wrote:
    a tak w ogóle dziewczynki to w którym dniu po owulacji można już zrobić test? czy np. w 10 dniu może już coś wyjść?

    to zalezy czasami wychodzi, ale lepiej poczekac do terminu @ albo 2 dni po terminie zrobic. ja robiłam 14 dni po owulacji i był negatywny a juz 16 była lekka kreska ktora ciezko było zobaczyc takze to roznie bywa :)

    najgorsze jest to czekanie, najlepiej byłoby zająć czymś głowę, żeby nie myśleć. Ja chyba zrobię sobie test w piątek, zobaczymy :)

    ja tam nigdy nie robie testu szybciej, mam cykle 26 dniowe a raz na kilka miesiecy trafia sie 28 dni. wole odczekac do terminu i sie jeszcze bardziej nie dołowac kiedy test wyjdzie negatywny. szczerze to kiedy przychodzi @ to jest jakas ulga juz i to całe czekanie mija i stres z tym zwiazany. zaczyna sie nowy cykl i nowa nadzieja i to jest dla mnie najwazniejsze a testy to tylko ostatecznosc...
    temperatury nir mierze, wykresu nie prowadze, pełen luz... :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2013, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia28:( wrote:
    Tak bym chciała .... skok tempki w dniu @? to możliwe?

    tez masz taka dziwna temperature jak ja. jeden cykl mierzyłam temperature tak dla sprawdzenia i jednego dnia była 36,5 a na drugi juz 37 i tak skakała to mi to i tak za duzo nie pomogło... wiec zrezygnowałam z tego

  • gosia28:( Przyjaciółka
    Postów: 173 49

    Wysłany: 13 maja 2013, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wlasnie o to chodzi ze wczoraj spadeek 36,61 a w dniu @ skok 36,77

    35300098465d87410706fe8bea3855e3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2013, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiec mysle ze moze to byz fasolka :) ja jak zaszłam w ciaze to przez kilka kolejnych dni temperatura była w miare na rownym poziomie powyzej 37,1

  • Nishi Ekspertka
    Postów: 147 69

    Wysłany: 13 maja 2013, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilka WSK wrote:
    Nishi wrote:
    mamuleska wrote:
    Nishi wrote:
    A ja muszę iść na wesele dzisiaj i mi się nie chce. Najchetniej spędzilabym wieczór z tylko z mężusiem. Ale trzeba się obwiązać sari i iść. Nie lubię indyjskich wesel :/ Nuuuuuudyyy

    A wy też ślubowaliście w Indiach i taką nuuuuudną uroczystość mieliście?

    My nie mieliśmy wesela. Wzięliśmy tylko ślub cywilny, bez żadnych przyjęć. Może kiedyś zrobimy wesele, ale jakoś się nie zanosi. Jeśli się zdecydujemy, to będzie to niestety nuuuudna i dłuuuga impreza.

    nishi a jak wyglądaja takie wesela, dlugie sa naprawdę? Boże ja kocham takie turystyczno-kulturowe opowiastki :)

    Emilko, indyjskie wesele trwa 3 dni. Pierwszego dnia w domach pary młodej są odprawiane rutuały z kapłanem i rodzicami oraz domownikami. Panna młoda ma nakładane mehendi (to takie rysunki z henny) na dłoniach i stopach oraz jest smarowana pastą z kurkumy (to niby, żeby rozjaśnić skórę. Oni mają fioła na punkcie jasnej skóry). To wszystko rano. Później wieczorem najbliższa rodzina i przyjaciele się zjeżdżają i wieczorem jest snageet. Na sangeet członkowie rodziny przygotowują układy taneczne do hitów indyjskich. Wynajmują do tego choreografa nawet. Wtedy trochę się tańczy, no i oczywiście jest bufet. W ten dzień liczba gości jest raczej skromna. około 200 osób.
    Drugi dzień to zaręczyny, a raczej wymiana pierścionków. Kiedy małżeństwo est aranżowane (a głównie takie są tutaj w Indiach), to gdy rodzina się dogada wtedy wymieniają się prezentami, ale zaręczyny odbywają się dopiero dzień przed ślubem. Czasami kilka tygodni przed, ale to mniej popularny zwyczaj. Rodzina chłopaka kupuje pierścionek dla narzeczonej, a rodzina dziewczyny dla narzeczonego. W wieczór zaręczyn jest przyjęcie, najpierw młodzi wymieniają sie pierścionkami, a następnie girlandami z kwiatów. W trakcie przyjęcia znowu sa tańce, tzn. układy, które były przygotowane na snageet, teraz sa znowu odtańczone: rodzina pana młodego swoje układy, rodzina panny młodej swoje. W ten dzień liczba gości się podwaja, zazwyczaj jest do 500 gości.
    Trzeciego dnia jest ceremonia zaślubin. Kapłan wyznacza pomyślną godzinę. Zazwyczaj jest to albo około południa, albo około 15, albo po północy. Pan młody obowiązkowo na białym koniu, z orszakiem weselnym i zespołem jedzie na miejsce, gdzie odbywa się ceremonia. Rodzeństwo, kuzyni i przyjaciele pana młodego tańczą całą drogę. jak dojeżdżają, to na miejscu witają ich rodzice panny młodej i prowadzą pana młodego na miejsce ceremonii. Ceremonia moze trwać od 40 min do 3 godzin. To zależy od kasty i od religijności rodziny. W trakcie ceremonii rozpalany jest ogień, kapłan czyta mantry i mówi parze młodej co maja robić. Później para młoda robi 7 okrążeń wokół ognia, pan młody nakłada cynober (taki czerwony proszek) na przedziałek panny młodej i zakłada na jej szyję mangalsutrę (wisiorek z diamentami i łańcuszkiem zrobionym ze złota i czarnych koralików). Od tego momentu są małżeństwem. W tej uroczystości uczestniczy zazwyczaj tylko najbliższa rodzina i przyjaciele. W zależności od wielkości rodziny od kilkunastu to kilkudziesięciu osób. Potem para młoda i jedzie się przebrać. W związku z tym, że panna młoda wygląda zazwyczaj jak choinka na święta, przebieranie, zrobienie ponownego makijażu i fryzury zajmuje około 3-4 godzin. Następnie para młoda jedzie na przyjęcie. Przyjecie zaczyna się około 20:00-21:00, trwa do maksymalnie północy. Nie ma tańców. Ogólnie to najnudniejsza część wesela. Para młoda siedzi na scenie i przyjmuje życzenia i prezenty od gości, których jest minimum 1000. Goście jedzą, składają życzenia i zazwyczaj od razu się ulatniają.
    Po przyjęciu panna młoda odjeżdża z panem młodym do jego domu. Wtedy jest mnóstwo płaczu, rodzice żegnają córkę. W Indiach dziewczyna po ślubie staje w pewnym sensie przestaje być częścią swojej rodziny, musi zamieszkać z rodziną męża. Po dotarciu do domu pana młodego odbywa sie rytuał powitania nowej synowej. Rożni się on w zależności od kasty.

    W skrócie to tyle.

    Kleopatra, zbikowa lubią tę wiadomość

    20121213640117.png
    07953602cc36db5aaaab36f9b2feeed9.png

  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 13 maja 2013, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nishi wrote:
    Emilka WSK wrote:
    Nishi wrote:
    mamuleska wrote:
    Nishi wrote:
    A ja muszę iść na wesele dzisiaj i mi się nie chce. Najchetniej spędzilabym wieczór z tylko z mężusiem. Ale trzeba się obwiązać sari i iść. Nie lubię indyjskich wesel :/ Nuuuuuudyyy

    A wy też ślubowaliście w Indiach i taką nuuuuudną uroczystość mieliście?

    My nie mieliśmy wesela. Wzięliśmy tylko ślub cywilny, bez żadnych przyjęć. Może kiedyś zrobimy wesele, ale jakoś się nie zanosi. Jeśli się zdecydujemy, to będzie to niestety nuuuudna i dłuuuga impreza.

    nishi a jak wyglądaja takie wesela, dlugie sa naprawdę? Boże ja kocham takie turystyczno-kulturowe opowiastki :)

    Emilko, indyjskie wesele trwa 3 dni. Pierwszego dnia w domach pary młodej są odprawiane rutuały z kapłanem i rodzicami oraz domownikami. Panna młoda ma nakładane mehendi (to takie rysunki z henny) na dłoniach i stopach oraz jest smarowana pastą z kurkumy (to niby, żeby rozjaśnić skórę. Oni mają fioła na punkcie jasnej skóry). To wszystko rano. Później wieczorem najbliższa rodzina i przyjaciele się zjeżdżają i wieczorem jest snageet. Na sangeet członkowie rodziny przygotowują układy taneczne do hitów indyjskich. Wynajmują do tego choreografa nawet. Wtedy trochę się tańczy, no i oczywiście jest bufet. W ten dzień liczba gości jest raczej skromna. około 200 osób.
    Drugi dzień to zaręczyny, a raczej wymiana pierścionków. Kiedy małżeństwo est aranżowane (a głównie takie są tutaj w Indiach), to gdy rodzina się dogada wtedy wymieniają się prezentami, ale zaręczyny odbywają się dopiero dzień przed ślubem. Czasami kilka tygodni przed, ale to mniej popularny zwyczaj. Rodzina chłopaka kupuje pierścionek dla narzeczonej, a rodzina dziewczyny dla narzeczonego. W wieczór zaręczyn jest przyjęcie, najpierw młodzi wymieniają sie pierścionkami, a następnie girlandami z kwiatów. W trakcie przyjęcia znowu sa tańce, tzn. układy, które były przygotowane na snageet, teraz sa znowu odtańczone: rodzina pana młodego swoje układy, rodzina panny młodej swoje. W ten dzień liczba gości się podwaja, zazwyczaj jest do 500 gości.
    Trzeciego dnia jest ceremonia zaślubin. Kapłan wyznacza pomyślną godzinę. Zazwyczaj jest to albo około południa, albo około 15, albo po północy. Pan młody obowiązkowo na białym koniu, z orszakiem weselnym i zespołem jedzie na miejsce, gdzie odbywa się ceremonia. Rodzeństwo, kuzyni i przyjaciele pana młodego tańczą całą drogę. jak dojeżdżają, to na miejscu witają ich rodzice panny młodej i prowadzą pana młodego na miejsce ceremonii. Ceremonia moze trwać od 40 min do 3 godzin. To zależy od kasty i od religijności rodziny. W trakcie ceremonii rozpalany jest ogień, kapłan czyta mantry i mówi parze młodej co maja robić. Później para młoda robi 7 okrążeń wokół ognia, pan młody nakłada cynober (taki czerwony proszek) na przedziałek panny młodej i zakłada na jej szyję mangalsutrę (wisiorek z diamentami i łańcuszkiem zrobionym ze złota i czarnych koralików). Od tego momentu są małżeństwem. W tej uroczystości uczestniczy zazwyczaj tylko najbliższa rodzina i przyjaciele. W zależności od wielkości rodziny od kilkunastu to kilkudziesięciu osób. Potem para młoda i jedzie się przebrać. W związku z tym, że panna młoda wygląda zazwyczaj jak choinka na święta, przebieranie, zrobienie ponownego makijażu i fryzury zajmuje około 3-4 godzin. Następnie para młoda jedzie na przyjęcie. Przyjecie zaczyna się około 20:00-21:00, trwa do maksymalnie północy. Nie ma tańców. Ogólnie to najnudniejsza część wesela. Para młoda siedzi na scenie i przyjmuje życzenia i prezenty od gości, których jest minimum 1000. Goście jedzą, składają życzenia i zazwyczaj od razu się ulatniają.
    Po przyjęciu panna młoda odjeżdża z panem młodym do jego domu. Wtedy jest mnóstwo płaczu, rodzice żegnają córkę. W Indiach dziewczyna po ślubie staje w pewnym sensie przestaje być częścią swojej rodziny, musi zamieszkać z rodziną męża. Po dotarciu do domu pana młodego odbywa sie rytuał powitania nowej synowej. Rożni się on w zależności od kasty.

    W skrócie to tyle.

    Jezusieńku...ja to wszystko oczyma wyobraźni zobaczyłam...Bajka.. Długa, z przebojami ale bajka :) Te egzotyczne barwy, muzyka.... Jesteś szczęściarą Nishi :) też miałaś taką ceremonię? I dla mnie 200 osób to juz jest kosmos :)

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
  • Nishi Ekspertka
    Postów: 147 69

    Wysłany: 13 maja 2013, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HOPE83, z teściową mam stosunki na tyle dobre, na ile można mieć z osobą, z którą się praktycznie nie można dogadać. Moje hindi leży i kwiczy, a teściowa nie mówi po angielsku, więc zazwyczaj mąż tłumaczy, albo na migi się dogadujemy. Przed ślubem była masakra. Nikt w rodzinie nie wiedział, że jesteśmy parą. Był wielki zonk, kiedy przyleciałam i wszyscy się dowiedzieli, że bierzemy ślub. Mama wiedziała wcześniej, ale zachwycona nie była. Jakoś z czasem się przekonała do mnie.

    samira lubi tę wiadomość

    20121213640117.png
    07953602cc36db5aaaab36f9b2feeed9.png

  • Nishi Ekspertka
    Postów: 147 69

    Wysłany: 13 maja 2013, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilka, nie robiliśmy wesela. Przynajmniej jeszcze nie. Może kiedyś zrobimy, bo teściowa by chciała. Tylko, że nam się takie przyjęcia z pompą nie uśmiechają, a jeśli się zdecydujemy, to trzeba będzie zrobić wielkie wesele. Mąż tylko zapowiedział mamie, że nie ma mowy o 3 dniowym weselu, że ma być wszystko upchnięte w jeden, góra 1,5 dnia.

    20121213640117.png
    07953602cc36db5aaaab36f9b2feeed9.png

  • Nishi Ekspertka
    Postów: 147 69

    Wysłany: 13 maja 2013, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tu o ślubach, a do mnie @ przyszła. Nie wierzę, że to piszę, ale się cieszę. Bardzo się stresowałam, że zaliczymy wpadkę i dzidzi coś się stanie przez te moje antybiotyki. Teraz mam na zmianę 30-34 dni. pierwszy cykl po odstawieniu antykoncepcji był 30-dniowy, później 34, teraz znów 30. W piątek kończę serię antybiotyku i w sobotę do ginekolog. Zobaczymy co powie.

    20121213640117.png
    07953602cc36db5aaaab36f9b2feeed9.png

  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 13 maja 2013, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też uwielbiam takie historie :) Super, a jak się poznaliście jeśli można wiedzieć :)

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • Nishi Ekspertka
    Postów: 147 69

    Wysłany: 13 maja 2013, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleopatra wrote:
    Ja też uwielbiam takie historie :) Super, a jak się poznaliście jeśli można wiedzieć :)

    Przez internet :)

    20121213640117.png
    07953602cc36db5aaaab36f9b2feeed9.png

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 13 maja 2013, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześc Dziewczyny ja to tu nieśmiało zagladam ponieważ ze wzgledu na planowane IMSI zapisałam się na czerwiec a tu się dzisiaj okazało ze sa dwie kreski więc chyba można powiedzieć ze to majowe starania nie staranai :D
    Emi jeszcze raz Gratuluje :)

    Eavonne, Iwka, Konwalia, samira, polarmiś, adzia, mamuleska lubią tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2013, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fedra wrote:
    Cześc Dziewczyny ja to tu nieśmiało zagladam ponieważ ze wzgledu na planowane IMSI zapisałam się na czerwiec a tu się dzisiaj okazało ze sa dwie kreski więc chyba można powiedzieć ze to majowe starania nie staranai :D
    Emi jeszcze raz Gratuluje :)

    gratuluje fedra :) super wiadomosc

    Fedra lubi tę wiadomość

  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 13 maja 2013, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fedra gratulacje!!!!!

    Fedra lubi tę wiadomość

    ug3715nmrb0zdbvc.png

‹‹ 112 113 114 115 116 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ