X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Majowe starania
Odpowiedz

Majowe starania

Oceń ten wątek:
  • HOPE83 Autorytet
    Postów: 433 412

    Wysłany: 11 maja 2013, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilko- mój też cały czas mówi,że musi zmienić pracę, najlepiej w innym mieście, bo tam więkasz kasa i możliwości, że musimy zmienić mieszkanie, tzn wziąść na kredyt większe, że jak coś pojedzie dorobić do teściów za granicę...Rozmawiałam z nim na ten temat dłuugo, z mieszkaniem ma się nie śpieszyć bo mamy 2-pokojowe i narazie póki dzieci małe to nam wystarczy, jeśli chce jechać do teściów zarobić niech jedzie, ja dam sobie radę przez 2-3 tyg bez niego a jak to mu poprawi humor i jego ego to niech tak będzie( i tak wiem, że nie pojedzie)co do jego zmiany pracy powiedziałam,że sam musi podjąć dezycję ( akurat ja mam taki komfort,że przenieść się mogę ze swojej pracy do każdego większego miasta i tam pracować ) żal mi będzie znajomych i przede wszystkim rodziny, w której mam mega wsparcie, ale szczęście mojego męża jest dla mnie równie ważne..na tym chyba polega małżeństwo, na kompromisach..Po tej rozmowie mój maż trochę się uspokoił, czasem wraca do tych tematów ( nie wiem po co specjalnie się nakręca i przejmuje, ale widać mężczyźni tak mają ) ja na to przymykam oko i nie biorę do siebie i olewam jego gadanie i marudzenie ;p Cieszę się swoją ciążą i nie zameirzam przez jego marudzenie się denerowować bo to szkodzi dzidziusiowi!

    mikusia lubi tę wiadomość

    82doi09kxiyf6x26.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2013, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam z puźniejszego ranka :) dopiero wstalam, mala u babci, mialam od rana sprzatac, yhy juz to widze ;) zaraz pojde zjesc sniadanko, nie wyspalam sie!!!! snilo mi sie ze bylam w ciazy i poszlam do naszej wanny urodzic male dziecko i mialo bardzo dlugie czarne wlosy, zupelnie do nas nie podobne a takie ladne :) oj za duzo myslę....

    eunika lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2013, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    deJzi wrote:
    oliwia wrote:
    dejzi emailka to jak bede przed wami rodzic na 5styczen wedlug ovu mam termin:)kiedy idziecie na pierwsze usg?ja dopiero 21maja:*pozdrawiam
    karolla trzymam kciuki:*

    oliwia jak sie czujesz?? masz jakies objawy??

    Dejzi ja sie super czuje żadnych objawow tyle tylko
    Ze spi kiedy tylko moge ogólnie ciagle bym spała:)małaa drzemki w ciagu dnia ti ja z nią:)

    deJzi lubi tę wiadomość

  • eunika Autorytet
    Postów: 586 477

    Wysłany: 11 maja 2013, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikusia wrote:
    witam z puźniejszego ranka :) dopiero wstalam, mala u babci, mialam od rana sprzatac, yhy juz to widze ;) zaraz pojde zjesc sniadanko, nie wyspalam sie!!!! snilo mi sie ze bylam w ciazy i poszlam do naszej wanny urodzic male dziecko i mialo bardzo dlugie czarne wlosy, zupelnie do nas nie podobne a takie ladne :) oj za duzo myslę....

    niezły sen :) mojemu mężowi ostatnio śniło się, że urodziłam trojaczki, hihi a nawet nie jestem jeszcze w ciąży :)

    1ed36c1806ded9898bf633c15336ce49.png
  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 11 maja 2013, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HOPE83 wrote:
    Emilko- mój też cały czas mówi,że musi zmienić pracę, najlepiej w innym mieście, bo tam więkasz kasa i możliwości, że musimy zmienić mieszkanie, tzn wziąść na kredyt większe, że jak coś pojedzie dorobić do teściów za granicę...Rozmawiałam z nim na ten temat dłuugo, z mieszkaniem ma się nie śpieszyć bo mamy 2-pokojowe i narazie póki dzieci małe to nam wystarczy, jeśli chce jechać do teściów zarobić niech jedzie, ja dam sobie radę przez 2-3 tyg bez niego a jak to mu poprawi humor i jego ego to niech tak będzie( i tak wiem, że nie pojedzie)co do jego zmiany pracy powiedziałam,że sam musi podjąć dezycję ( akurat ja mam taki komfort,że przenieść się mogę ze swojej pracy do każdego większego miasta i tam pracować ) żal mi będzie znajomych i przede wszystkim rodziny, w której mam mega wsparcie, ale szczęście mojego męża jest dla mnie równie ważne..na tym chyba polega małżeństwo, na kompromisach..Po tej rozmowie mój maż trochę się uspokoił, czasem wraca do tych tematów ( nie wiem po co specjalnie się nakręca i przejmuje, ale widać mężczyźni tak mają ) ja na to przymykam oko i nie biorę do siebie i olewam jego gadanie i marudzenie ;p Cieszę się swoją ciążą i nie zameirzam przez jego marudzenie się denerowować bo to szkodzi dzidziusiowi!

    No właśnie HOPE, bo Ty skarbie masz pracę, ja nie- Ty masz 2 pok. mieszkanie, ja- nie...A D. chciałby abyśmy oboje zarabiali, mieli oddzielne pokoje z małym..i może przez to mąż mi się czuje gorszy od innych..

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
  • eunika Autorytet
    Postów: 586 477

    Wysłany: 11 maja 2013, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczynki wiem, że pewnie macie ważniejsze sprawy ale możecie spojrzeć na mój wykres? strasznie dziwne te temperatury mi się wydają...
    https://ovufriend.pl/graph/dacfe5755daf1b423330e41299e0decc

    1ed36c1806ded9898bf633c15336ce49.png
  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 11 maja 2013, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oliwia wrote:
    deJzi wrote:
    oliwia wrote:
    dejzi emailka to jak bede przed wami rodzic na 5styczen wedlug ovu mam termin:)kiedy idziecie na pierwsze usg?ja dopiero 21maja:*pozdrawiam
    karolla trzymam kciuki:*

    oliwia jak sie czujesz?? masz jakies objawy??

    Dejzi ja sie super czuje żadnych objawow tyle tylko
    Ze spi kiedy tylko moge ogólnie ciagle bym spała:)małaa drzemki w ciagu dnia ti ja z nią:)

    O taaak :) sen to jest to :) a cycuszki nic nie bolą? Nic a nic? :)

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
  • HOPE83 Autorytet
    Postów: 433 412

    Wysłany: 11 maja 2013, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a tak w ogóle to też mam mdłości..więc sok z grapefruita jest mega pomocny :)
    Emilko- znajdziejsz pracę, zobaczysz..
    mikusia- fajny sen, ja za to dziś po raz pierwszy się wyspałam!Moja córa po raz pierwszy nie obudziała nas w nocy i przespała całą noc w swoim łóżeczku :)

    82doi09kxiyf6x26.png
  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 11 maja 2013, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HOPE83 wrote:
    a tak w ogóle to też mam mdłości..więc sok z grapefruita jest mega pomocny :)
    Emilko- znajdziejsz pracę, zobaczysz..
    mikusia- fajny sen, ja za to dziś po raz pierwszy się wyspałam!Moja córa po raz pierwszy nie obudziała nas w nocy i przespała całą noc w swoim łóżeczku :)

    :* oby :) Ciążę sobie wmówiłam w tym miesiącu i jest, od dziś wmawiam sobie inne rzeczy :) pracę, urodę, figurę, jakieś porche czerwone i willę nad morzem :D

    samira, Iwka lubią tę wiadomość

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2013, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilka faceci juz chyba tacy są z jednej strony go rozumiem chce poprostu dla was jak najlepiej napewno potem troche wyluzuje to taka pierwsza reakcja.u nas znowu Moj sie boi czy damy sobie radę z dwójka małych dzieci bo mieszkamy za granica i nie ma kto nam pomoc :(

  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 11 maja 2013, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oliwia wrote:
    Emilka faceci juz chyba tacy są z jednej strony go rozumiem chce poprostu dla was jak najlepiej napewno potem troche wyluzuje to taka pierwsza reakcja.u nas znowu Moj sie boi czy damy sobie radę z dwójka małych dzieci bo mieszkamy za granica i nie ma kto nam pomoc :(

    Ale Ty zostaniesz w domu z małymi czy wrócisz do pracy? masz już wprawę w jednym, wiec
    drugi maluszek to tylko powtórka Oliwko :*

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 11 maja 2013, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha, no i jeszcze jedna kwestia mnie martwi ( mnie- męża nie o dziwo)- jak i kiedy powiadomić teściów którzy jak teściowa ostatnio publicznie oznajmia "bronią się od wnuków rękoma i nogami", :jesteście za biedna na dzieci", "nie chcemy i już, oby tak zostało".... No- dzielne dziewczyny- dawać porady :)

    samira lubi tę wiadomość

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2013, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilka WSK wrote:
    Dziewczyny, powiem krótko, D. każe mi codziennie robić testy, czy na pewno wszystko jest ok,potem się cieszy, a po godzinie, dwóch....załamka. Że musi pracę zmienić, bo niby za mało zarabia, że mieszkanie większe, że skąd ja teraz pracę znajdę ( nieważne że do widocznego brzuszka minie jeszcze masa czasu....)... I w kółko tylko o tym ,aż mi obrzydza.. Całą noc nawet się nie uśmiechnął, tylko myślał, planował jakieś wyjazdy za granicę, makabra...

    Fakt- nie mamy jakiegoś królewskiego życia ale błagam Was...jeszcze tyle czasu mamy, mój gin przyjmuje też na NFZ i tak będzie mnie brał, tyle znajomych teraz zostało rodzicami, czyli jest szeroki dostęp do wszystkiego od nich w razie problemów z kupnem, mamy mieszkanie, samodzielnie żyjemy ( ok- może i jest wielkie ale dla niego to 1 pokój z aneksem, łazienka, przedpokój+ taras, ale spokojnie się pomieści i całe stadko dzieci...), on ma pracę, na wszystko wystarcza, zawsze można dorobić, są ciocie, babcie, kuzynki... Nie rozumiem tego, wciąż siedzi naburmuszony, przejęty.. Jak tylko pomyślę o ciąży i na niego spojrzę- odechciewa mi się :/

    no wlasnie tak sie ciesza faceci takie ich zadowolenie...

    moj jak sie dowiedzial o pierwszej ciazy to tak samo.. mielismy 9 miesiacy na przeprowadzkei powiem ci ze teraz syn mam 9 miesiecy i dale kwitne w tym mieszkanku 4 na 4 w jednym pokoju i kuchnia..
    a drugie mieszkanie nie skonczone... teraz druga ciaza jeszcze nie iwem ale jak sie dowie osiwieje chyba... i wcale sie tym nie przejmuje teraz mam ochote i moment na zalozenie rodziny.. maz wie ze staramy sie o kolejnego babla..
    rarytasow tez u mnie nie ma sa momenty ze jest bardzo ciezko i nie mamy nawet na prad... mam juz 30 lat i nie chce dluzej czekac na ten dobry monent na dzieci, bo go nigdy nie bedzie w tym kryzysie.. trudno bedziemy jedli chleb z cebulom ale ja chce rodzine.. moze kiedys bedzie lepiej..

    adzia lubi tę wiadomość

  • HOPE83 Autorytet
    Postów: 433 412

    Wysłany: 11 maja 2013, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilko- jak byłam w pierwszej ciąży nie mieliśmy w ogóle mieszkania, mieszkaliśmy z moją 70-letnią babcią w 2 -pokojowym mieszkaniu..nie mieliśnmy samochodu nawet!Dopiero jak Patrycja miała pół roku udało nam się w końcu przeprowadzić na swoje..z czasem kupiliśmy samochód (stary ale jeździ )..wszystko się z czasem ukłoży zobaczysz, a Ty znajdziesz pracę!Musisz być teraz dobrej myśli i się nie denerwować.Musisz to zrobić dla dzidziusia..

    82doi09kxiyf6x26.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2013, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilka ja jestem mam macierzyński z córka a teraz z drugim bede miała przedłużony:)mała dałam do przedszkola od 16miesiacy i drugie tez tak dam a ja pójdę sie kształcić :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2013, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Polsce to mam wrażenie ze nigdy ten kryzys sie nie skończy!rzadza w sejmie barany co nic nie robią :(ja bardzo bym chciała wrócić do polski ale wiem ze nie byłabym wstanie tam zacząć życia jestem zmuszona za granica żyć :(

    deJzi lubi tę wiadomość

  • HOPE83 Autorytet
    Postów: 433 412

    Wysłany: 11 maja 2013, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilka- ja bym im powiedziała bez owijania w bawełnę : że jesteście szczęśliwi, że chcieliście tego dziecka i że udowodnicie im,że sobie poradzicie, że ich narzekania i "dobre rady" są teraz Wam najmniej potrzebne, bo potrzebujcie wsparcia a rodzina jest od tego aby wspierać i pomagać a nie krytykować i mówić co by było lepsze..i że nie żałujecie swojej decyzji bo to była WASZA decyzja.
    Ja jestem córką psychologa więc nauczyła mnie mama mówić o swoich potrzebach io tym co myślę "bez ogródek". Dzięki niej nigdy nie wstydziałam się mówić co myślę i czuję i nigdy nie udwałam,że kogoś lubię ( nie byłam chamska ale nie uśmiechałam się milutko jak kogoś nie lubiłam i już) wolałam koleżankom mówić prawdę i dzięki temu mam teraz sprawdzonych, dobrych znajomych, na których mogę polegać i oni na mnie też

    deJzi lubi tę wiadomość

    82doi09kxiyf6x26.png
  • anika Ekspertka
    Postów: 326 77

    Wysłany: 11 maja 2013, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilka normalnie dostaniesz ode mnie w doopola :p
    Ja tez nie pracuje..akurat moj maz stracil prace jak udalo nam sie zajsc w ciaze..no i co zrobic? Znalazl kolejna i od poniedzialku idzie pracowac.nam tez nie jest latwo.mamy juz jednego szkraba... drugie bedzie dopiero za 8 mies. Wiec kupa czasu na ulozenie zycia.

    samira lubi tę wiadomość

    fefa15317bdc514024168a480c517a28.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2013, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eunika wrote:
    dziewczynki wiem, że pewnie macie ważniejsze sprawy ale możecie spojrzeć na mój wykres? strasznie dziwne te temperatury mi się wydają...
    https://ovufriend.pl/graph/dacfe5755daf1b423330e41299e0decc

    jak dla mnie to chyba bedzie owolka bo spadla strasznie nisko tempka :)

    Iwka lubi tę wiadomość

  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 11 maja 2013, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DeJzi, Hope...ja chyba pokaże wasze słowa m jak wróci z pracy...Tym bardziej, ze D jest ode mnie młodszy( o rok) i żadnej pracy się nie boi, ciąża nie trwa miesiąca tylko 9.. teraz jest sezon, na zbieractwo, ryby, grzyby... Te nerwy udzielają mi się od niego..ale muszę wyluzować.

    Dla porównania powiem Wam, ze zeszłego roku, w wakacje CODZIENNIE na grzybach zarabialiśmy po ok 100-200 zł ( dopóki były grzyby, więc łącznie ok 1000-1500 zł miesięcznie...) To lato tez chyba muszę wykorzystać :)

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
‹‹ 94 95 96 97 98 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ