X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne MAJOWE TESTOWANIE
Odpowiedz

MAJOWE TESTOWANIE

Oceń ten wątek:
  • Natalia91! Autorytet
    Postów: 433 210

    Wysłany: 5 maja 2018, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Natalia a badałaś już coś? Ja po 5cs poszłam w końcu do gina i zrobiłam badania no i coś tam mi wyszło :P wiec skoro do 6razy sztuka nie poszło, to może warto zbadać hormony :)
    Ja dostałam: aspat, alat, kreatynina, prolaktyna, dheas, shbg, androstendion, testosteron,17-oh-progesteron, krzywą 3pkt cukrową i insulinową. Winowajca: shbg :/ i walcze z tym ustrojstwem, chociaż siły mi brakuje :/

    Hej Magda, chodzę regularnie do ginekologa na monitoringi, owulacje są, miałam badane podstawowe hormony czyli FSH, LH, TSH, FT3, FT4, estradiol, testosteron, progesteron, prolaktynę. Wyszła mi hiperprolaktynemia ale już po dwóch miesiącach na bromku ładnie spadła do prawie dolnej granicy. Reszta w porządku, chociaż progesteron po owulacji moim zdaniem jest za niski (13,40 i 13,80) ale gin twierdzi że nie trzeba dupka. Dostałam skierowanie na HSG, jestem zapisana na czerwiec, ostatnio miałam wymazy na bakterie i też jest ok, jeszcze przed HSG chcę zrobić MUCHę, kreatyninę i chyba faktycznie przy okazji zrobię jeszcze te, o których pisałaś powyżej...
    Dołujące jest to wszystko, nigdy nie sądziłam że tak trudno będzie mi zajść w ciąże:( Teraz w kwietniu miałam urodziny i liczyłam na taki spóźniony prezent ale się przeliczyłam...

    7u22ugpj8heetxf1.png
  • oyeykova Ekspertka
    Postów: 239 183

    Wysłany: 5 maja 2018, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katepr wrote:
    Katti detektor w ogole jest kiepskim pomyslem. Tak wiem ze niby matki czuja sie pewniej ale wcale tak nie jest. Nie dosc ze polowa mam nie umie znalezc tetna to druga polowa znajduje swoje :p panika jak nie moga znalezc i tem stres jest gorszy niz nie mierzenie tego tetna dzien w dzien.
    Po pierwsze tetno dziecka takim detektorem mozna wykryc dopiero kolo 15tyg albo nawet i 20.... wiec mysle ze mierzysz swoje tęto ;)
    A masz wyswietlacz? Jak nie to ciezko bedzie wysluchać czy bije 80 czy 160. Zakres tetna plodu to 120-160.
    bzdura, z powodzeniem znajduję tętno dziecka od 10w3d (rzędu 150 uderzeń na minutę) mam sonoline C

    Katti lubi tę wiadomość

  • Grzechotka Ekspertka
    Postów: 249 99

    Wysłany: 5 maja 2018, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @ sie spóźnia. Mogłaby już przyjść bo chcę zacząć cykl :/

    Maj - 4cs o drugiego maluszka
    marzec 2017 - na świecie zdrowa dziewczynka, małe szczęście <3
    marzec 2018 - ciąża biochemiczna

    11d0d2855efd15b26225b6764aa41fc9.png
  • Natalia91! Autorytet
    Postów: 433 210

    Wysłany: 5 maja 2018, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda a powiedz mi jeszcze kiedy najlepiej wykonać te badania (aspat, alat, kreatynina, dheas, shbg, androstendion,17-oh-progesteron)? Początek cyklu będzie ok?

    7u22ugpj8heetxf1.png
  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 5 maja 2018, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KlaudyŚ wrote:
    Mało się tu udzielam.
    Ale mam problem wczoraj miałam plamienia i kilka nitek krwi i spadku temperatury l a dziś jeden skrzep i wzrost
    Na zagniezdzanie jest za szybko bo wydaje mi się ze jest 3 dpo gin. Kazała współżyć od 3 maja do 7.
    Jako że męża nie ma było tylko 3 maja


    Jest kilka opcji:
    1. Zagnieżdżenie, bo tak naprawdę nie zawsze dokładnie wiadomo kiedy do owu i zagnieżdżenia dochodzi.
    2. Masz nadżerkę lub jakąś infekcję, która przez kilka dni po stosunku może powodować plamienia,
    3. Lub tak jak ja dwa cykle temu bodajże, pękło Ci podczas owu jakieś naczynko co widziała u mnie lekarka w usg ( była widoczna krew) i stad plamienie. Minęło szybko.
    Oby to to pierwsze, czego Ci życzę!

    7u229jcgzsq578gy.png
  • Karmelkovaa Autorytet
    Postów: 2385 1850

    Wysłany: 5 maja 2018, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :*

    No ja się melduję prawie 2cm szczęścia <3
    Dzidziuś rosnie prawidłowo nadrobił jeden dzień z OM wczoraj 8tc + 0d z usg +1d :) Ja nadal nie wierzę <3


    Droga trudna ale walczymy kochane ;* 3 mam za Was kciuki !

    Asia8787, katepr, trzydziecha, ams, Iseko, Multiwitamina, Pati88, futuremama, patkaaxx90, Annie1981, pumka1990, MałaMi90 lubią tę wiadomość

    " Ty tylko mnie poprowadź...Tobie powierzam mą drogę '
    w57vflw15bwqt29a.png
    Dwa Aniołki [*] [*]
    2 ciąże biochemiczne ...
    Deficyt KIR , niewydolność ciałka żółtego i duzo innych





  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2018, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitkat wrote:
    Katti, a to na pewno tętno maluszka, nie pomyliłaś ze swoim? :) Malucha powinno być o wiele szybsze. Jak nie miałaś jeszcze USG ani razu to wszystko jest możliwe, że to bliźniaki :)
    Wszystko się okaże 21 maja na usg ;) nie bede sobie głowy zawracać i siedzieć zastanawiać się bo to nie ma sensu a wiadomo spokój w moim stanie jest najważniejszy :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2018, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nova87 wrote:
    Mam detektor i łapie tetno od 12tc. Po bokach jest moje tetno. Tetno maluszka zlapalam baaaaaardzo nisko prawie przy spojeniu łonowym po prawej stronie. Jest bardzo szybkie i nie da sie go pomylic z niczym innym.
    Dziękuje za podzielenie sie twoim dwoświadczeniem ^.^ dobrze znać osoby które mają takie badania domowe za sobą :)

  • Asia8787 Przyjaciółka
    Postów: 94 192

    Wysłany: 5 maja 2018, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelkovaa super!!!!:)

    7cs- szczęśliwy <3
    ckai3e3kf4i061jp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2018, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nova87 wrote:
    https://vocaroo.com/i/s1TBmURPr52o



    Tetno z wtorku, 13t3dc
    To rzeczywiscie moje bilo troche wolniej ;p wiec raczej to było moje hehe
    Dziękuję za możliwoscc wysłuchania.
    Może na dniach spróbuje poszukać jeszcze , moje pewnie też bardzo nisko musi byc .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2018, 11:45

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 5 maja 2018, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia91! wrote:
    Hej Magda, chodzę regularnie do ginekologa na monitoringi, owulacje są, miałam badane podstawowe hormony czyli FSH, LH, TSH, FT3, FT4, estradiol, testosteron, progesteron, prolaktynę. Wyszła mi hiperprolaktynemia ale już po dwóch miesiącach na bromku ładnie spadła do prawie dolnej granicy. Reszta w porządku, chociaż progesteron po owulacji moim zdaniem jest za niski (13,40 i 13,80) ale gin twierdzi że nie trzeba dupka. Dostałam skierowanie na HSG, jestem zapisana na czerwiec, ostatnio miałam wymazy na bakterie i też jest ok, jeszcze przed HSG chcę zrobić MUCHę, kreatyninę i chyba faktycznie przy okazji zrobię jeszcze te, o których pisałaś powyżej...
    Dołujące jest to wszystko, nigdy nie sądziłam że tak trudno będzie mi zajść w ciąże:( Teraz w kwietniu miałam urodziny i liczyłam na taki spóźniony prezent ale się przeliczyłam...

    no ja tsh i resztę miałam wcześniej, testosteron mam super niski ale jego zawsze robi się w połączeniu z shbg żeby spr biodostępność. Ja też mam normalne owulki i co z tego jak wszystko blokuje mi shng :/ ja miałam 7.6 a powinno być ok 70-90 więc klapa total :D

    Natalia91! lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 5 maja 2018, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nova jak ktoś wie gdzie szukać to znajdzie ale zazwyczaj mamy nie wiedzą dlatego w wiekszosci piszą w instrukcjach od pozniejszego tygodnia bo po co sie stresować.

    No i osprzęt tez jest ważny, duzo widzialam najtańszych prosto z aliexpress a to chyba troche szit :p. Najlepiej mieć taki z ekranem jak w szpitalu przenośny, na sali operacyjnej sie takim sprawdza tetno tuż przed cc ;)

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 5 maja 2018, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia91! wrote:
    Magda a powiedz mi jeszcze kiedy najlepiej wykonać te badania (aspat, alat, kreatynina, dheas, shbg, androstendion,17-oh-progesteron)? Początek cyklu będzie ok?
    tak, ja robiłam w 4 akurat :)

    Natalia91! lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Nova87 Autorytet
    Postów: 877 1404

    Wysłany: 5 maja 2018, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katepr wrote:
    Nova jak ktoś wie gdzie szukać to znajdzie ale zazwyczaj mamy nie wiedzą dlatego w wiekszosci piszą w instrukcjach od pozniejszego tygodnia bo po co sie stresować.

    No i osprzęt tez jest ważny, duzo widzialam najtańszych prosto z aliexpress a to chyba troche szit :p. Najlepiej mieć taki z ekranem jak w szpitalu przenośny, na sali operacyjnej sie takim sprawdza tetno tuż przed cc ;)
    Ja mam hellomummy. Intuicyjnievszukalam. Na poczatku na wysokości pepka potem jechalam w dol az znalazlam. Za 1 razem szukalam z 30 min. Teraz 2-3 min i mam.

    Katti lubi tę wiadomość

    hrqoskjoayf3n559.png

    05.03.18 - beta HCG - 423,49
    07.03.18 - beta HCG - 971,13
    13.03.18 - beta HCG - 8403,34
  • Grzechotka Ekspertka
    Postów: 249 99

    Wysłany: 5 maja 2018, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gęsty śluz. Jejku, ależ mnie wkurza ten cykl :/

    Maj - 4cs o drugiego maluszka
    marzec 2017 - na świecie zdrowa dziewczynka, małe szczęście <3
    marzec 2018 - ciąża biochemiczna

    11d0d2855efd15b26225b6764aa41fc9.png
  • KlaudyŚ Autorytet
    Postów: 4286 2472

    Wysłany: 5 maja 2018, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marilen wrote:
    Jest kilka opcji:
    1. Zagnieżdżenie, bo tak naprawdę nie zawsze dokładnie wiadomo kiedy do owu i zagnieżdżenia dochodzi.
    2. Masz nadżerkę lub jakąś infekcję, która przez kilka dni po stosunku może powodować plamienia,
    3. Lub tak jak ja dwa cykle temu bodajże, pękło Ci podczas owu jakieś naczynko co widziała u mnie lekarka w usg ( była widoczna krew) i stad plamienie. Minęło szybko.
    Oby to to pierwsze, czego Ci życzę!
    Nadzerka napewno nie bo w 9dc byłam na monitoringu i nic nie było widać jedynie jajeczko 19 mm .
    Być może infekcja jakaś.
    A owu wedlug gin gdzieś teraz ma być.
    Miałam współżyć 3,5,7 maj.
    Dziś dzwoniłam do doktorki mówiła e to może być owulacja. Mam w wtorek zgłosić się do niej do gabinetu

    p19uskjonvbututx.png

    relgwn15ul8mpggj.png

  • Lincori Koleżanka
    Postów: 124 11

    Wysłany: 5 maja 2018, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grzechotka nie serduszkowaliście w tym cyklu, że nie masz nadziei i chcesz już miesiączkę? :)

    Starania o drugie dziecko.
  • Grzechotka Ekspertka
    Postów: 249 99

    Wysłany: 5 maja 2018, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lincori wrote:
    Grzechotka nie serduszkowaliście w tym cyklu, że nie masz nadziei i chcesz już miesiączkę? :)

    Serduszkowaliśmy. Miałam 4 bladziochy, negatywną betę, a teraz czekam na @ i chcę żeby już przyszła i zakończyć ten okropny cykl.

    Maj - 4cs o drugiego maluszka
    marzec 2017 - na świecie zdrowa dziewczynka, małe szczęście <3
    marzec 2018 - ciąża biochemiczna

    11d0d2855efd15b26225b6764aa41fc9.png
  • Natalia91! Autorytet
    Postów: 433 210

    Wysłany: 5 maja 2018, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    tak, ja robiłam w 4 akurat :)

    Dziękuje Magda, faktycznie porobię te dodatkowe badania + MUCHę i pójdę ze wszystkim do innego gina skonsultować plus po skierowanie na te krzywe bo słyszałam że bez skierowania nie robią? nie mogę znieść tej bezradności... A czy testosteron powinnam teraz powtórzyć razem z shng czy ten robiony 4 miesiące temu się nada? Jak Ty walczysz z tym shng? Leki? Bo w stopce widzę Glucophage ale to chyba jest na IO? Albo coś wszystko pomyliłam:D

    W ogóle znalazłam stare wyniki i to shng miałam robione 5 lat temu i wtedy mi wyszło lekko ponad normę ale wtedy jeszcze nie myślałam o dziecku, miałam taka ogólne kontrolę hormonów...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2018, 15:07

    7u22ugpj8heetxf1.png
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 5 maja 2018, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia91! wrote:
    Dziękuje Magda, faktycznie porobię te dodatkowe badania + MUCHę i pójdę ze wszystkim do innego gina skonsultować plus po skierowanie na te krzywe bo słyszałam że bez skierowania nie robią? nie mogę znieść tej bezradności... A czy testosteron powinnam teraz powtórzyć razem z shng czy ten robiony 4 miesiące temu się nada? Jak Ty walczysz z tym shng? Leki? Bo w stopce widzę Glucophage ale to chyba jest na IO? Albo coś wszystko pomyliłam:D

    W ogóle znalazłam stare wyniki i to shng miałam robione 5 lat temu i wtedy mi wyszło lekko ponad normę ale wtedy jeszcze nie myślałam o dziecku, miałam taka ogólne kontrolę hormonów...

    a nie wiem, czy trzeba mieć skierowanie, ale wydaje mi się, że nie, jak ja w labo robiłam to nikt nie chciał ode mnie skiero. Ja sobie wzięłam skiero na krzywą cukrową, żeby nie płacić, a insulinowa u mnie w labo 105 zł ale skiero nie dostałam, bo podobno się nie daje :P

    co do testosteronu to zrobiłabym teraz razem z shbg, a swoją drogą nie wiem co oznacza, jak jest go zbyt dużo.

    Glucophage biorę niezgodnie z przeznaczeniem, bo przy okazji podnosi shbg :) (dlatego mam dopisek, że biorę z powodu dużej ilości biodostępnego testosteronu) ale fakt, normalnie jest na IO

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2018, 16:13

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
‹‹ 20 21 22 23 24 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ