X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne MAJOWE TESTOWANIE
Odpowiedz

MAJOWE TESTOWANIE

Oceń ten wątek:
  • Pati88 Autorytet
    Postów: 890 318

    Wysłany: 8 maja 2018, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung
    ja nie mam tarczycy i mam przepisany od 8lat euthyrox w dawce 200mg tak by TSH było niemal zerowe. To mnie chroni przed wznową ( zapobiega odrastaniu tarczycy). TSH muszę podnieść do laparo bo anestezjolodzy nie zgadzają się z takim zerowym na narokozę. Ft3 badam razem z tsh ale ono jest w normie 2.95pg/ml. TSH po 4 tygodniach schodzenia do dawki 125mg wynosi 0.074qlU/ml (zaczynałam od 0.008). Więc to jest proces. Mam spory zapas w organizmie hormonu i zanim ruszy trzeba czasu. Nie mogę gwałtownie obniżyć leku bo mi wywieje w drugą stronę (już tak raz miałam). Ja FT4 nie badam bo moj endo twierdzi że wynik jest nie miarodajny przy braniu leku:)
    Co do ciąży i zachodzenia w nią to nie jest problemem ale przy narkozach stanowi wg lekarzy zagrożenie. A laparo mam przesunięte do czasu podwyższenia tsh:/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2018, 09:18

    07.2018 i 10.2018 laparaskopowe usunięcie zrostow otrzewnej i uwolnieniu jajników i jajowodów.
    hiperprolaktynemia oraz zaburzenia glikemii, zespół FAP, MTHFR 677C-T heterozygota, PAI-1 4G heterozygota, fibrynogen 489 mg/dl (norma 200-450)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2018, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grzechotka wrote:
    W Tesco są dwupaki testów za 3 funty!
    drogo :) tylko 2 testy za 3 funty i to gowna sa te testy akurat :D ja za 3 funty to mam 9 testów xD

  • Grzechotka Ekspertka
    Postów: 249 99

    Wysłany: 8 maja 2018, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katti wrote:
    drogo :) tylko 2 testy za 3 funty i to gowna sa te testy akurat :D ja za 3 funty to mam 9 testów xD

    nie mam przekonania czy więcej testów w tej samej cenie będzie mniej gówniana ;)

    Katti lubi tę wiadomość

    Maj - 4cs o drugiego maluszka
    marzec 2017 - na świecie zdrowa dziewczynka, małe szczęście <3
    marzec 2018 - ciąża biochemiczna

    11d0d2855efd15b26225b6764aa41fc9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2018, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati88 wrote:
    Sung
    ja nie mam tarczycy i mam przepisany od 8lat euthyrox w dawce 200mg tak by TSH było niemal zerowe. To mnie chroni przed wznową ( zapobiega odrastaniu tarczycy). TSH muszę podnieść do laparo bo anestezjolodzy nie zgadzają się z takim zerowym na narokozę. Ft3 badam razem z tsh ale ono jest w normie 2.95pg/ml. TSH po 4 tygodniach schodzenia do dawki 125mg wynosi 0.074qlU/ml (zaczynałam od 0.008). Więc to jest proces. Mam spory zapas w organizmie hormonu i zanim ruszy trzeba czasu. Nie mogę gwałtownie obniżyć leku bo mi wywieje w drugą stronę (już tak raz miałam). Ja FT4 nie badam bo moj endo twierdzi że wynik jest nie miarodajny przy braniu leku:)
    Co do ciąży i zachodzenia w nią to nie jest problemem ale przy narkozach stanowi wg lekarzy zagrożenie. A laparo mam przesunięte do czasu podwyższenia tsh:/

    Oczywiście że ft4 jest miarodajne. Dziwne stwierdzenie... jak niby inaczej sprawdzić poziom hormonów??
    Ale nie wiem jak to jest przy braku tarczycy... a masz objawy nadczynności?
    Trochę to okrutne kazać Ci wejść w niedoczynność dla 1 badania :(
    Współczuję

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2018, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grzechotka wrote:
    nie mam przekonania czy więcej testów w tej samej cenie będzie mniej gówniana ;)
    ja sprawdzalam te z tesco o ktorych piszesz i one są gorsze niż te gówna z allegro :) dlatego osobiscie wiem ze te paskowe ktore kupowalam sa o wiele lepsze i tu nie chodzi tylko o ilosc. A jak miałabym wydawac 3 funty za 2 testy i to gowniane testy to wole kupic te paskowe nawet jesli byłby tak samo gowniane jak te tesco to chociaz masz ich wiecej tego gowniaka i zawsze masz na wiecej dni :D

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2018, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia91! wrote:
    To jeszcze trochę czasu jest ale bede trzymac mocno kciuki :*

    Tarczyca w miare ok (1,75)- lekarz nic nie przepisał, cukrów nie zlecił bo stwierdził ze jak mam naturalne owulacje to nie ma takie potrzeby (tak jak tych badań na MUCHe czy jakiś tak), o tej trombofilii pierwsze slysze... miałam tylko podstawowe hormony. Progesteron z 21dc był dwa razy ponad 13 i martwi mnie to trochę bo wydaje mi się ze powinien być wyższy ale z tym gin tez nie widział problemu... w czerwcu mam HSG i teraz chce zrobić na własna ramę reszte hormonów (aspat, alat, kreatyninę, dheas, DHEA, shbg, androstendion i 17-oh-progesteron) i te MUCHe i pójść na konsultacje do innego gina. A przy okazji, orientujesz się czy te wszystkie powyższe hormony moge zrobić 3dc?

    Ręce opadają na tych lekarzy... ja mam piękne owulacje i w ciąże zachodze a mam hiperinsulinemie.
    Progesteron i estrogen w 7 dpo. Reszta obojętnie.

    Natalia91! lubi tę wiadomość

  • Olaa86 Ekspertka
    Postów: 164 83

    Wysłany: 8 maja 2018, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MARIKA12 wrote:
    Hej.
    Wlasnie zatestowalam. Ta sama sytuacja. ALE uzylam tego samego testu, myslalam ze mam jeszcze inny i zrobie dwa jednoczesnie.
    Dzisiaj wg aplikacji 11dpo. Ja mysle ze 12.
    Narazie sie nie nastawiam chociaz mam duza nadzieje ze moze jednak. W 1 ciazy robilam test dzien po @ a moja kreseczka i tak byla bardzo bardzo blada wiec teraz z racji tego ze jeszcze 3dni tli sie we mnie iskierka nadzieji :)
    Zatestuje w czwartek lub pt

    Trzymam kciuki by tak bylo

    Szymon - 07.02.2012
    Mateusz - 02.08.2016
    Mamy to :) trzecia ciąża :)
    Wyniki bety: 11 dpo - 20, 14 dpo - 96, 18 dpo - 475
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2018, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    Do znudzenia powtarzam, że samego tsh się nie robi.

    A, zosiak, witaj :D

    Jak mi lekarz daje skierowanie na samo tsh to myślałam, że wie co robi...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2018, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś temp. w dół. Pleecy już nie bolą ale jednak nie robię testu bo to nie ma sensu.Pozdrawiam momozna mi wpisać buzke :-(

  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 8 maja 2018, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grzechotka Twój wykres wyglada troche jakby 15 dpo bylo zagniezdzenie a potem.odbicie temp do góry :p moze pozniejsza owulacja?
    W galerii jest kilka takich wykresów z negatywnymi testami

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • Skarpeta Autorytet
    Postów: 332 123

    Wysłany: 8 maja 2018, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ikulinka, ale @ nie ma? pamietaj póki jej nie ma to zawsze jest nadzieja wiem że czasami lepiej na chłodno podchodzic do sprawy ... ale jakoś miałam nadzieję że się uda :) wszystko tak fajnie zapowiadało :)
    3mam kciuki mimo wszystko :)

    Staramy się o dzidziusia :)
  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 8 maja 2018, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejka, byłam wczoraj u ginekolog i na usg wychodzi 4 tydz. nie chciała nic więcej mówić, bo to wczesna ciąża. żadnych badań ani leków. przy usg powiedziała tylko:"no jest". jestem tą wizytą rozczarowana. dostałam L4 na 2 tygodnie i 21 maja kolejna wizyta.
    o zwolnienie poprosiłam z racji wykonywanego zawodu. na razie dobrze się czuję, ale wg mnie to nie jest 4 tydz tylko 5. już zaczełam się zastanawiać czy wszystko jest dobrze...

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • MARIKA12 Ekspertka
    Postów: 247 102

    Wysłany: 8 maja 2018, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asioczek napewno wszytsko jest ok!
    Z 1 wizyta nie ma co sie spieszyc. Ja tez poszlam w 4 tyg ale u mnie nie bylo jeszcze nic widac wiec zaplacilam i nic sie nie dowiedzialam, pozatym ze trzeba czekac

    18.03.2020 Pozytywny test
    02.2020 Invimed Poznan
    01.2019 brak akcji serca
    24.12.2018 pozytywny test
    11+2 [*] Aniołek, puste jajo :(
    8cs o 2 maluszka UDANY !!!
    06.06.2018 pozytywny test ❤ rosnij kruszynko
    02.2017 zdrowa córka
  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 8 maja 2018, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tą wizytą zamiast się pocieszyć to zdołowana jestem. chętnie zmieniłabym ginekologa, ale na dobrego to jeszcze nie trafiłam.
    za 2 tyg wszystko się okaże. trzeba być cierpliwym...

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2018, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asioczek86 wrote:
    tą wizytą zamiast się pocieszyć to zdołowana jestem. chętnie zmieniłabym ginekologa, ale na dobrego to jeszcze nie trafiłam.
    za 2 tyg wszystko się okaże. trzeba być cierpliwym...
    Prosze cie ty chociaz masz potwierdzenie od gin ze jest ciaża a ja jestem prawie w 11 tyg i nic nie wiem jeszcze nawet USG nie mialam pierwszego :)

  • Pati88 Autorytet
    Postów: 890 318

    Wysłany: 8 maja 2018, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    Oczywiście że ft4 jest miarodajne. Dziwne stwierdzenie... jak niby inaczej sprawdzić poziom hormonów??
    Ale nie wiem jak to jest przy braku tarczycy... a masz objawy nadczynności?
    Trochę to okrutne kazać Ci wejść w niedoczynność dla 1 badania :(
    Współczuję

    ja nie mam objawów nadczynności no chyba że się przez tyle lat przyzwyczaiłam:) teraz mam nie wchodzić w niedoczynność tylko w normę dla zdrowgo człowieka czyli tak najlepiej pomiędzy 1 a 2 jeśli chodzi o TSH:)
    a ft4 nie bada się rzekomo u osób bez tarczycy bo przyjmuje się tyroksyne i ona nie wychodzi prawidłowo (pewnie co innego jest u osob z tarczycą i na lekach) . Chodze do bardzo dobrego endo w Poznaniu więc mu ufam:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2018, 10:48

    07.2018 i 10.2018 laparaskopowe usunięcie zrostow otrzewnej i uwolnieniu jajników i jajowodów.
    hiperprolaktynemia oraz zaburzenia glikemii, zespół FAP, MTHFR 677C-T heterozygota, PAI-1 4G heterozygota, fibrynogen 489 mg/dl (norma 200-450)
  • Grzechotka Ekspertka
    Postów: 249 99

    Wysłany: 8 maja 2018, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katepr wrote:
    Grzechotka Twój wykres wyglada troche jakby 15 dpo bylo zagniezdzenie a potem.odbicie temp do góry :p moze pozniejsza owulacja?
    W galerii jest kilka takich wykresów z negatywnymi testami

    Ale to raczej nie możliwe żeby zagnieżdżenie bo plemniki by musiały baaaardzo długo sobie siedzieć i cierpliwie czekać na swój dzień :D

    Maj - 4cs o drugiego maluszka
    marzec 2017 - na świecie zdrowa dziewczynka, małe szczęście <3
    marzec 2018 - ciąża biochemiczna

    11d0d2855efd15b26225b6764aa41fc9.png
  • Almond Autorytet
    Postów: 571 384

    Wysłany: 8 maja 2018, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, wpadam zostawic wiruski @€&¥<¥%+%¥%¥>¥}+{*{ i trzymam mocno kciuki za wszytstkie testujace w Maju:) to piekny miesiac, musi byc duzo pozytywow:-)

    Marudaruda, zosiak88, trzydziecha, Mordeczka, pumka1990 lubią tę wiadomość

    f2w3dqk36x7eedzr.png

    7 cs o 2 dzidziusia - 12.03.2018 beta 265 14.03 beta 648 17.03 beta 1589 19.03 3587 dająca nadzieje <3

    1cs z Lametta - cb 02.2018
    2 cs z Lametta - Chyba się udało :)

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 8 maja 2018, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mieszkam w UK i wiem jak jest z betą. W poprzedniej ciąży kupiłam sobie test Celarblue, który pokazuje tygodnie ciąży i on był dla mnie najbardziej wiarygodny. 14 dpo pokazał mi 3-4 tydzień ciąży.

    Katti. Kiedy masz pierwszy scan? Ja miałam 12 tc, ale poszłam prywatnie 7 tc usłyszeć serduszko, bo bym się nie doczekała ;)

    U mnie dziś 3 dpo, ale marne szanse na dwie kreski ;)

    Katti lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2018, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Ja też mieszkam w UK i wiem jak jest z betą. W poprzedniej ciąży kupiłam sobie test Celarblue, który pokazuje tygodnie ciąży i on był dla mnie najbardziej wiarygodny. 14 dpo pokazał mi 3-4 tydzień ciąży.

    Katti. Kiedy masz pierwszy scan? Ja miałam 12 tc, ale poszłam prywatnie 7 tc usłyszeć serduszko, bo bym się nie doczekała ;)

    U mnie dziś 3 dpo, ale marne szanse na dwie kreski ;)
    Ja ten test o ktorym piszesz robiłam w drugiej ciaży ;) i też potwierdzam jest najlepszy <3
    Mam 21 maja moje pierwsze USG gentyczne od razu... mogłam sie nie zgodzic ale wtedy musialabym czekac az do 22 tyg na scan :/
    Sama wiesz w takim razie jak w UK jest....ja prywatnie nie wybieralam sie bo mam strasznie daleko do prywatnej kliniki no i ceny też pewnie mają ładne .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2018, 11:42

‹‹ 27 28 29 30 31 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ