X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Majowe testowanie 2017
Odpowiedz

Majowe testowanie 2017

Oceń ten wątek:
  • Patrycjael Znajoma
    Postów: 26 6

    Wysłany: 24 maja 2017, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam do Was pytanko. Moje tsh oscyluje w okolicach 3. Miesiąc temu prawie 2.9. Byłam u dwóch ginekologów i oni twierdzą, że takie tsh jest dobre, a ja się czuje kiepsko przy takim wyniku. No i w ciąże wciąż nie zachodzę. Jestem szczupłą osobą, a cholesterol 198, czyli generalnie dość duży, bo norma do 200. Niedobór witaminy d też duży. No już brak mi sił do tych lekarzy... Zaszła któraś z Was w ciąże z wysokim tsh?

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 24 maja 2017, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Toonney wrote:
    Wiem ze niby dobry ale klinika ma parcie zeby bylo 25 :(
    Po pierwsze prog jest wydzielany pulsacyjnie. Po drugie to bardzo wczesna ciąża i on będzie rósł. Jak Cię to tak bardzo niepokoi sprawdź go przy kolejnej becie.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 24 maja 2017, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycjael wrote:
    Dziewczyny, mam do Was pytanko. Moje tsh oscyluje w okolicach 3. Miesiąc temu prawie 2.9. Byłam u dwóch ginekologów i oni twierdzą, że takie tsh jest dobre, a ja się czuje kiepsko przy takim wyniku. No i w ciąże wciąż nie zachodzę. Jestem szczupłą osobą, a cholesterol 198, czyli generalnie dość duży, bo norma do 200. Niedobór witaminy d też duży. No już brak mi sił do tych lekarzy... Zaszła któraś z Was w ciąże z wysokim tsh?
    Zajść to nie jest aż taki problem. Przy dużym tsh można niestety poronic. Tsh powyżej 2.5 jest do zbicia.
    Niedobór wit d to tez bardzo częste. Suplementuj i tyle :)

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Patrycjael Znajoma
    Postów: 26 6

    Wysłany: 24 maja 2017, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hopeless wrote:
    Zajść to nie jest aż taki problem. Przy dużym tsh można niestety poronic. Tsh powyżej 2.5 jest do zbicia.
    Niedobór wit d to tez bardzo częste. Suplementuj i tyle :)
    Czyli mogłabym udać się do endo i zająć sie już ta tarczycą? A dodatnie ana2, wiecie czy może przeszkadzać w jakiś sposób w zajściu lub utrzymaniu ciąży?

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 24 maja 2017, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycjael wrote:
    Czyli mogłabym udać się do endo i zająć sie już ta tarczycą? A dodatnie ana2, wiecie czy może przeszkadzać w jakiś sposób w zajściu lub utrzymaniu ciąży?
    Tak możesz się udać do endo i powiedzieć ze starasz się o dziecko bo to ważne ino. Dodatnie ana mogą być przyczyną poronien z tego co wiem.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • justysia 90 Ekspertka
    Postów: 179 50

    Wysłany: 24 maja 2017, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hopeless wrote:
    Chodziało mi o to czy cień się pojawił w 5 min ;)
    Tak , w ciągu 5min ale to 25czulosc, teraz kupiłam 10, zobaczymy w piątek

    w4sqyx8dsyrtvfv4.png
    f2wlj44jqs19ewji.png
    8708a133b2b2fe6a61fa7fed8b65a2a6.png

  • WhyMe Autorytet
    Postów: 629 319

    Wysłany: 24 maja 2017, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hopeless wrote:
    Po pierwsze prog jest wydzielany pulsacyjnie. Po drugie to bardzo wczesna ciąża i on będzie rósł. Jak Cię to tak bardzo niepokoi sprawdź go przy kolejnej becie.
    Dokladnie!
    A jesli bierzesz proga dodatkowo, to najlepiej nic nie sprawdzaj, slonko bo zwariujesz.
    To jest wczesna ciaza wic prog. nie bedzie mega duzy! trzymam mocno kciuki.

    w57vleb4iew7v2qt.png
    rwgqw167u9doupb1.png
  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 24 maja 2017, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycjael wrote:
    Dziewczyny, mam do Was pytanko. Moje tsh oscyluje w okolicach 3. Miesiąc temu prawie 2.9. Byłam u dwóch ginekologów i oni twierdzą, że takie tsh jest dobre, a ja się czuje kiepsko przy takim wyniku. No i w ciąże wciąż nie zachodzę. Jestem szczupłą osobą, a cholesterol 198, czyli generalnie dość duży, bo norma do 200. Niedobór witaminy d też duży. No już brak mi sił do tych lekarzy... Zaszła któraś z Was w ciąże z wysokim tsh?
    Ja dobrze się czuję przy tsh mniejszym niż 1 Także bierz euthyrox jak nie bierzesz a jak bierzesz to zwiększ dawkę Dla endokrynologa powinno być samopoczucie najważniejsze

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • Patrycjael Znajoma
    Postów: 26 6

    Wysłany: 24 maja 2017, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aria40 wrote:
    Ja dobrze się czuję przy tsh mniejszym niż 1 Także bierz euthyrox jak nie bierzesz a jak bierzesz to zwiększ dawkę Dla endokrynologa powinno być samopoczucie najważniejsze
    Nie biorę i nigdy jeszcze nie brałam. Kilka lat temu miałam małe tsh 1,6 i czułam się ok. A teraz 2,9 bywało już i 3.3 i cuda się ze mną dzieją, ciagle kiepsko się czuje, zachowania nerwicowe sie pojawiły, a od 2 lat włosy wypadają i nic na to nie działa. Żadne suplementy, wcierki, maski. Dermatolog też mi nie pomógł. Ech :/ Dzięki za odpowiedź, teraz już pójdę do endo prywatnie, bo na NFZ nikt mi skierowania dać nie chce.

  • Patrycjael Znajoma
    Postów: 26 6

    Wysłany: 24 maja 2017, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hopeless wrote:
    Tak możesz się udać do endo i powiedzieć ze starasz się o dziecko bo to ważne ino. Dodatnie ana mogą być przyczyną poronien z tego co wiem.
    Dzięki za info :) nie zabezpieczamy sie od 2 lat w żaden sposób, od 4 miesięcy staramy się pełną parą i nic. A w poprzednie dwie ciąże zaszłam bez zadnego problemu.

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 24 maja 2017, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justysia 90 wrote:
    Tak , w ciągu 5min ale to 25czulosc, teraz kupiłam 10, zobaczymy w piątek
    To coś jest na rzeczy ;) mi najszybciej wychodzą plytkowe bobotesty chociaż są niby 25. 10 wychodzą mi slabiutko.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • WhyMe Autorytet
    Postów: 629 319

    Wysłany: 24 maja 2017, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycjael wrote:
    Dzięki za info :) nie zabezpieczamy sie od 2 lat w żaden sposób, od 4 miesięcy staramy się pełną parą i nic. A w poprzednie dwie ciąże zaszłam bez zadnego problemu.
    Moze zrob somie monitoring owulki. Zbadaj prolaktyne, proga w drugiej fazie cyklu...
    Uda sie na pewno, jak to mowi moj Doktorek udalo sie raz, uda sie kolejny :)

    w57vleb4iew7v2qt.png
    rwgqw167u9doupb1.png
  • Patrycjael Znajoma
    Postów: 26 6

    Wysłany: 24 maja 2017, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WhyMe wrote:
    Moze zrob somie monitoring owulki. Zbadaj prolaktyne, proga w drugiej fazie cyklu...
    Uda sie na pewno, jak to mowi moj Doktorek udalo sie raz, uda sie kolejny :)
    Chciałam, ale lekarz powiedział, że na razie nie. :/ nie ma potrzeby, mam sie zrelaksować i kwas foliowy łykać. Prywatnie ile kosztuje prolaktyna i progesteron? W jakimś konkretnym dniu cyklu sie je robi czy ogólnie w drugiej fazie?

  • WhyMe Autorytet
    Postów: 629 319

    Wysłany: 24 maja 2017, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycjael wrote:
    Chciałam, ale lekarz powiedział, że na razie nie. :/ nie ma potrzeby, mam sie zrelaksować i kwas foliowy łykać. Prywatnie ile kosztuje prolaktyna i progesteron? W jakimś konkretnym dniu cyklu sie je robi czy ogólnie w drugiej fazie?
    Prywatnie ja placilam w Pl, ok 40zl za te dwa badania, jak bedziesz miala wyniki to pomozemy zinerpretowac, lub sprawdzisz w widelkach danego labu.

    Prolaktyna (najlepiej) 2dc-3dc ( dzien wczesniej zero stresu, sexu i duzego wysilku)
    Porgesteron 7-8 dni po owulce..

    w57vleb4iew7v2qt.png
    rwgqw167u9doupb1.png
  • Zuza_22 Autorytet
    Postów: 904 233

    Wysłany: 24 maja 2017, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiafaj wrote:
    No więc jestem po wizycie:
    Doktor na mnie patrzy mi mówi, że progesteron (21.22 nmol./l) mam ok, zupełnie wystarczający i , że bywa, że jest wyższy, raz niższy i nie mam się martwić. Mówi, że owulacja była i jest ok. Trzy razy mi powiedział,. że nie muszę przyjmować progesteronu ( bo nie dawałam mu spokoju), powiedział, że niektórzy lekarze dają "na wszelki wypadek" ale to większego sensu nie ma. No tak powiedział.

    Powiedział, że jeśli nie zaszłam w tym cyklu, to mam brać ( dostałam receptę) Clostibegyt i przyjść 14.06 na wizytę, żeby zobaczyć co słychać w jajnikach. Twierdzi, że clo daje tylko dlatego, żebym szybciej zaszła, bo świruje XD

    No i sama nie wiem, co myśleć.O tym prgesteronie mówi zupełnie odwrotnie niż wszyscy Wasi lekarze :(


    Ja miałam proga zawsze w granicach 11-13 ng też mnie to martwiło obleciałam 4 lekarzy (2 z nich uznawanych z jednych z lepszy w moim mieście) wszyscy zgodnie twierdzili, że taki prog jest ok pod warunkiem, ze nie ma innych przesłanek (plamienia w środku cyklu, zbyt krótka fl, zbyt krótkie cykle). Swoja opinie opierali na tym, że u kobiety u której "wszystko" działa sprawie progesteron w ciązy będzie się podnosić - też nie dostałam dupka :P

    Asiafaj lubi tę wiadomość

    fbiittx.png
    nlimnm2.png
  • justysia 90 Ekspertka
    Postów: 179 50

    Wysłany: 24 maja 2017, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hopeless wrote:
    To coś jest na rzeczy ;) mi najszybciej wychodzą plytkowe bobotesty chociaż są niby 25. 10 wychodzą mi slabiutko.
    Byłam pewna , że już powinno być coś bardziej widać a tu taki bladziuch

    w4sqyx8dsyrtvfv4.png
    f2wlj44jqs19ewji.png
    8708a133b2b2fe6a61fa7fed8b65a2a6.png

  • Toonney Autorytet
    Postów: 1435 1020

    Wysłany: 24 maja 2017, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hopeless wrote:
    Po pierwsze prog jest wydzielany pulsacyjnie. Po drugie to bardzo wczesna ciąża i on będzie rósł. Jak Cię to tak bardzo niepokoi sprawdź go przy kolejnej becie.


    Ale to poziom z 7dpo wtedy tak na dobra sprawdzic ciazy jeszcze nie bylo (jesli na prawde jest )

    lMkbp1.png
    cv0ep1.png

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 24 maja 2017, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Toonney wrote:
    Ale to poziom z 7dpo wtedy tak na dobra sprawdzic ciazy jeszcze nie bylo (jesli na prawde jest )
    No to tym bardziej :)

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Asiafaj Przyjaciółka
    Postów: 81 21

    Wysłany: 24 maja 2017, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza_22 wrote:
    Ja miałam proga zawsze w granicach 11-13 ng też mnie to martwiło obleciałam 4 lekarzy (2 z nich uznawanych z jednych z lepszy w moim mieście) wszyscy zgodnie twierdzili, że taki prog jest ok pod warunkiem, ze nie ma innych przesłanek (plamienia w środku cyklu, zbyt krótka fl, zbyt krótkie cykle). Swoja opinie opierali na tym, że u kobiety u której "wszystko" działa sprawie progesteron w ciązy będzie się podnosić - też nie dostałam dupka :P

    Dzięki Zuza, uspokoiłaś mnie :)

    1 ciąża-w 1cs- 11tc [*]
    staramy się od 2.2017
    trombofilia wrodzona i mutacja MTHFR
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 24 maja 2017, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justysia 90 wrote:
    Byłam pewna , że już powinno być coś bardziej widać a tu taki bladziuch
    A jaki miałaś test?

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
‹‹ 88 89 90 91 92 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ