X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Marcowe testowanie :)
Odpowiedz

Marcowe testowanie :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2019, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratka wrote:
    Ale tu cisza dzisiaj. Miłego dnia wszystkim życzę.
    Ja znowu w poczekalni u dentysty. Jeszcze środa i koniec mam nadzieję 😉.
    O to powodzenia u dentysty! :)
    Cisza tutaj jak makiem zasiał. :D

    Gratka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2019, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratka wrote:
    Ale tu cisza dzisiaj. Miłego dnia wszystkim życzę.
    Ja znowu w poczekalni u dentysty. Jeszcze środa i koniec mam nadzieję 😉.

    Powodzenia!
    ja to mam teraz kilka wizyt pod rząd, ale robię sobie porządki z uzębieniem.

    W czwartek idę sobie zrobić zdjęcie - pantomografię zębów, ale chyba nie mam mieć obaw.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2019, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałabym się nie bać i też pójść do dentysty ogarnąć co jest do ogarnięcia...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2019, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja mam dosyć sporo do zrobienia, wreszcie się za to zabrałam.

    Zrobię to zdjęcie, teoretycznie nie jestem w ciąży, ale jeśli się udało, a o tym nie wiem, bo @ ma być 26/03 ?

    Chyba schizuję, ale może to jakoś wpłynąć negatywnie tak wcześnie ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2019, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RudaMaruda25 wrote:
    No ja mam dosyć sporo do zrobienia, wreszcie się za to zabrałam.

    Zrobię to zdjęcie, teoretycznie nie jestem w ciąży, ale jeśli się udało, a o tym nie wiem, bo @ ma być 26/03 ?

    Chyba schizuję, ale może to jakoś wpłynąć negatywnie tak wcześnie ?
    Ewentualnie może się nie zagnieździć zarodek. Nie wiem co ci napisać bo ja sama bym się bardzo schizowała i poszła do dentysty raczej zaraz po @. ;)

  • aggim Debiutantka
    Postów: 13 3

    Wysłany: 11 marca 2019, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)

    W czerwcu 2018 byłam w ciąży ale niestety się nie udało.
    Poroniłam w 8tyg.
    Wszystkie wyniki mam dobre a staramy się do dziś bo po poronieniu moje hormony oszalały i najpierw nie miałam miesiączki , potem przez dwa miesiące brak owu ( wiem bo jestem pod stałą opieką lekarza i chodzę na monitoringi) a moje cykle z 28 dni zmieniły się na 33-35 dniowe.
    W tym cyklu brałam Clostilbegyt od 5 dni po 1 tab przez 5 dni , i od 16 dc przez 10 dni po 2 tabletki duphaston.
    Owu była między 15-17dc.
    Dzisiaj jest 29 dc , 3 dni po skończeniu duphastonu - miesiączki brak a poranny test niestety negatywny :(
    Teoretycznie kalendarzyk pokazuje mi że miesiączkę powinnam dostać dopiero w sobotę lub w niedziele czyli 34-35dc ale sama nie wiem co o tym myśleć.
    Myślicie że jest jeszcze jakaś nadzieja na II kreski?
    Na dzień dzisiejszy boli mnie biust i mam dużo wodnisto - kremowego śluzu.

    Pozdrawiam wszystkie!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2019, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aggim wrote:
    Cześć dziewczyny :)

    W czerwcu 2018 byłam w ciąży ale niestety się nie udało.
    Poroniłam w 8tyg.
    Wszystkie wyniki mam dobre a staramy się do dziś bo po poronieniu moje hormony oszalały i najpierw nie miałam miesiączki , potem przez dwa miesiące brak owu ( wiem bo jestem pod stałą opieką lekarza i chodzę na monitoringi) a moje cykle z 28 dni zmieniły się na 33-35 dniowe.
    W tym cyklu brałam Clostilbegyt od 5 dni po 1 tab przez 5 dni , i od 16 dc przez 10 dni po 2 tabletki duphaston.
    Owu była między 15-17dc.
    Dzisiaj jest 29 dc , 3 dni po skończeniu duphastonu - miesiączki brak a poranny test niestety negatywny :(
    Teoretycznie kalendarzyk pokazuje mi że miesiączkę powinnam dostać dopiero w sobotę lub w niedziele czyli 34-35dc ale sama nie wiem co o tym myśleć.
    Myślicie że jest jeszcze jakaś nadzieja na II kreski?
    Na dzień dzisiejszy boli mnie biust i mam dużo wodnisto - kremowego śluzu.

    Pozdrawiam wszystkie!
    Oczywiście, że może być za wcześnie na test. :) Dopóki nie ma @ jest nadzieja. Dzisiaj masz teoretycznie 12 dni po owulacji więc spokojnie, poczekaj z testem do dnia spodziewanej @. Trzymam kciuki za dwie kreseczki. :)

    aggim lubi tę wiadomość

  • Gratka Autorytet
    Postów: 267 283

    Wysłany: 11 marca 2019, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RudaMaruda25 wrote:
    No ja mam dosyć sporo do zrobienia, wreszcie się za to zabrałam.

    Zrobię to zdjęcie, teoretycznie nie jestem w ciąży, ale jeśli się udało, a o tym nie wiem, bo @ ma być 26/03 ?

    Chyba schizuję, ale może to jakoś wpłynąć negatywnie tak wcześnie ?

    A kiedy miałaś owulacje? Te cyfrowe zdj są podobno bezpieczniejsze Ale nie wiemjak to jest z panoramą. Hyba bym zaczekala.
    Właśnie ja powiedziałam mojej dent co i jak że się staram i porobilam zdj wcześniej. Mam nadzieję że środowe znieczulenie w razie czego nie zaszkodzi. Jestem już po owu.

    MariAn lubi tę wiadomość

    f2w3skjojj1fj9kq.png

    klz98ribo229snxh.png

    11.03.2020 - Alicja 3500g, 57cm
    11.2018 - Julia 8 tc [*]
    33lata
  • aggim Debiutantka
    Postów: 13 3

    Wysłany: 11 marca 2019, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladinola wrote:
    Oczywiście, że może być za wcześnie na test. :) Dopóki nie ma @ jest nadzieja. Dzisiaj masz teoretycznie 12 dni po owulacji więc spokojnie, poczekaj z testem do dnia spodziewanej @. Trzymam kciuki za dwie kreseczki. :)

    Dziękuje , ale to czekanie to mnie chyba nie długo wykończy :P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2019, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkim :) podczytuje Was od jakiegoś czasu i stwierdzam że dużo się od Was nauczylam:D mam pytanie jak to jest z wyznaczaniem owulacji na wykresie? Test owulacyjne wyraźnie pokazał mi owulke 8 marca a na wykresie pojawia się 6marca...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2019, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aggim wrote:
    Dziękuje , ale to czekanie to mnie chyba nie długo wykończy :P
    To poczekamy razem, bo też tak sobota/niedziela mam dostać @ i testować dopiero wtedy będę. ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2019, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MariAn wrote:
    Hej wszystkim :) podczytuje Was od jakiegoś czasu i stwierdzam że dużo się od Was nauczylam:D mam pytanie jak to jest z wyznaczaniem owulacji na wykresie? Test owulacyjne wyraźnie pokazał mi owulke 8 marca a na wykresie pojawia się 6marca...
    Wszystko jest w bazie wiedzy na ovufriend w pytaniach i odpowiedziach. :)
    Kiedy OvuFriend zaznaczy owulacje na moim wykresie?
    Przy wyznaczaniu owulacji OvuFriend bierze pod uwagę szereg wskaźników oraz statystyk (również Twoje wcześniejsze dane i wykresy) analizuje je oraz porównuje z tysiącem innych podobnych cykli.

    Warunkiem niezbędnym do wyznaczenia owulacji potwierdzonej (zaznaczonej na wykresie linią ciągłą) jest podtrzymany skok temperatury oraz jeden dodatkowy wskaźnik płodności wskazujący na możliwość wystąpienia owulacji w danym dniu (Czy temperatura jest wiarygodnym źródłem potwierdzenia wystąpienia owulacji?). Należy jednak pamiętać, że każda sytuacja jest wyjątkowa, dlatego liczba czynników potrzebnych do wyznaczenia owulacji różni się od wykresu do wykresu. Listę czynników, które potwierdziły wystąpienie owulacji na Twoim wykresie, znajdziesz w Oknie Detektora Płodności.

    Jeśli nie mierzysz temperatury, a wykonujesz testy owulacyjne OvuFriend wyznaczy na Twoim wykresie jedynie owulację niepotwierdzoną, czyli taką do której nie możesz mieć pewności, że wystąpiła (testy owulacyjne informują, że ciało przygotowuje się do owulacji, ale nie potwierdzają jej faktycznego nadejścia).


    W jaki sposób OvuFriend zaznaczy owulację na moim wykresie? Czy rodzaj linii (przerywana/ciągła) ma znaczenie?
    W OvuFriend owulacja na Twoim wykresie może zostać zaznaczona linią ciągłą lub przerywaną.

    Jeśli owulacja zaznaczona jest na wykresie linią ciągłą oznacza to, że nie ma żadnych wątpliwości co do terminu wystąpienia owulacji, gdyż została ona potwierdzona przez dostateczną ilość wskaźników płodności. Na przykład oprócz skoku temperatury w dniach okołoowulacyjnych wystąpił dodatkowo śluz płodny.

    Może się zdarzyć, że OvuFriend zaznaczy na Twoim wykresie owulację linią przerywaną (owulacja niepotwierdzona) co oznacza, że niedostateczna ilość wskaźników potwierdziła jej wystąpienie lub wystąpił czynnik który zakłócił tę interpretację. Na przykład, pomimo odnotowania skoku temperatury, wystąpiła niepłodna pozycja szyjki macicy lub negatywny test owulacyjny. W takiej sytuacji OvuFriend może podejrzewać, że owulacja wystąpiła (temperatura na to wskazuje), ale nie może jej potwierdzić (inne czynniki zaprzeczają tej interpretacji).

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2019, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj mój organizm mnie zaskoczył, moja szyjka była tak ekstremalnie twarda - jak kamień prawie! Nigdy jeszcze takiej nie zaobserwowałam.

  • aggim Debiutantka
    Postów: 13 3

    Wysłany: 11 marca 2019, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladinola wrote:
    To poczekamy razem, bo też tak sobota/niedziela mam dostać @ i testować dopiero wtedy będę. ;)

    To trzymam kciuki! <3

    Ladinola lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2019, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aggim wrote:
    To trzymam kciuki! <3
    Dziękuję, chociaż i tak myślę, że będzie @. :)

  • aggim Debiutantka
    Postów: 13 3

    Wysłany: 11 marca 2019, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladinola wrote:
    Dziękuję, chociaż i tak myślę, że będzie @. :)

    Ja sama nie wiem co mam myśleć bo jednak ostatnio przed miesiączką czułam się trochę inaczej , bardziej bolał mnie brzuch i czułam że to tuż tuż ale nie wiem też czy duphaston nie ma na to żadnego wpływu.
    Zastanawia mnie dosyć obfity kremowo wodnisty śluz i ból piersi ale bardziej po bokach 🤔

  • Gula Autorytet
    Postów: 745 303

    Wysłany: 11 marca 2019, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aggim wrote:
    Cześć dziewczyny :)

    W czerwcu 2018 byłam w ciąży ale niestety się nie udało.
    Poroniłam w 8tyg.
    Wszystkie wyniki mam dobre a staramy się do dziś bo po poronieniu moje hormony oszalały i najpierw nie miałam miesiączki , potem przez dwa miesiące brak owu ( wiem bo jestem pod stałą opieką lekarza i chodzę na monitoringi) a moje cykle z 28 dni zmieniły się na 33-35 dniowe.
    W tym cyklu brałam Clostilbegyt od 5 dni po 1 tab przez 5 dni , i od 16 dc przez 10 dni po 2 tabletki duphaston.
    Owu była między 15-17dc.
    Dzisiaj jest 29 dc , 3 dni po skończeniu duphastonu - miesiączki brak a poranny test niestety negatywny :(
    Teoretycznie kalendarzyk pokazuje mi że miesiączkę powinnam dostać dopiero w sobotę lub w niedziele czyli 34-35dc ale sama nie wiem co o tym myśleć.
    Myślicie że jest jeszcze jakaś nadzieja na II kreski?
    Na dzień dzisiejszy boli mnie biust i mam dużo wodnisto - kremowego śluzu.

    Pozdrawiam wszystkie!
    Ja w tym cyklu też dostałam clo a później Duphaston, lekarz kazał mi zrobić test albo betę dopiero 10 dni po odstawieniu Duphastonu :)

    Starania od sierpnia 2018
    09.2019 - 10tc puste jajo płodowe 💔
    09.2020 - cb 😔

    13.08.2021 - II 🍀
    25.08.2021 - 6mm człowieka z bijącym💚
    15.09.2021 - 2,43cm/❤️177

    ckaiikgnedsk8113.png
  • aggim Debiutantka
    Postów: 13 3

    Wysłany: 11 marca 2019, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gula wrote:
    Ja w tym cyklu też dostałam clo a później Duphaston, lekarz kazał mi zrobić test albo betę dopiero 10 dni po odstawieniu Duphastonu :)

    O to też przydatna informacja , dziękuję.

    Czytałam dużo przypadków w których dziewczyny pisały że lekarz kazał robić test od razu po odstawieniu , wydawało mi się że to może być trochę za szybko.

    Nie pozostaje nic tylko czekać.⏰

  • Miśka 91 Autorytet
    Postów: 431 287

    Wysłany: 11 marca 2019, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a ja mam pytanie właśnie odnośnie szyjki .... Jakie macie obserwacje ? Ile przed @ szyjka się obniża ,twardnieje ? Albo jaką szyjkę miały dziewczyny które w tym cyklu zobaczyłam kreseczki?

    76d641b845.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2019, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aggim wrote:
    Ja sama nie wiem co mam myśleć bo jednak ostatnio przed miesiączką czułam się trochę inaczej , bardziej bolał mnie brzuch i czułam że to tuż tuż ale nie wiem też czy duphaston nie ma na to żadnego wpływu.
    Zastanawia mnie dosyć obfity kremowo wodnisty śluz i ból piersi ale bardziej po bokach 🤔
    Duphaston łagodzi PMS i przy duphastonie zawsze mniej mnie bolał brzuch na @. Ja nie mam zbyt dobrego porównania bo w poprzedniej ciąży byłam do połowy 6tc i przed terminem @ też bolał mnie brzuch ale nie jakoś mocno.

    aggim lubi tę wiadomość

‹‹ 93 94 95 96 97 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ