X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne MARZENIE - 2021 zajść w ciążę ☺
Odpowiedz

MARZENIE - 2021 zajść w ciążę ☺

Oceń ten wątek:
  • daisy Koleżanka
    Postów: 48 24

    Wysłany: 8 grudnia 2020, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tuuusia wrote:
    Dziewczyny nie ma co odkładać badań na później. Od razu nie jesteście w stanie wszystkiego wykryć i wszystko wyregulować, czasami potrzeba kilka miesięcy żeby wyniki zaczynały być w normie. :)
    Ahh nie strasz 🤣 ja z tych co mysleli ze pierwszy cykl i juz bedzie dziecko 😊 BO PRZECIEZ U WSZYSTKICH NA OKOLO TAK JEST. Czy to rodzina czy znajomi wszycy doslownie wiatropylni 😅

  • Tuuusia Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 8 grudnia 2020, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też to przerabiałam z mężem, że po ślubie mamy jeszcze czas, a zajście to przecież żaden problem. :D a tak juz nam mija dwa lata świadomych starań, czterech lekarzy za nami w tym klinika niepłodności (zrezygnowałam po pierwszej wizycie), jedna CB i jedna strata w 7tyg. :(

  • daisy Koleżanka
    Postów: 48 24

    Wysłany: 8 grudnia 2020, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tuuusia wrote:
    Też to przerabiałam z mężem, że po ślubie mamy jeszcze czas, a zajście to przecież żaden problem. :D a tak juz nam mija dwa lata świadomych starań, czterech lekarzy za nami w tym klinika niepłodności (zrezygnowałam po pierwszej wizycie), jedna CB i jedna strata w 7tyg. :(
    Kochana najwazniejsze to sie nie poddawac!!!!
    My obserwujac wlasnie znajomych czy rodzine mowilismy 'a na spokojnie' mielismy pare planow zyciowych po drodze i w koncu dobra to jest TEN moment i myslelismy ze to od tak takie proste bedzie.narazie nie ma co panikowac oczywiscie bo wlasnie czekam na efekty 3cs ale z kazdym miesiacem jestem bardziej podlamana i nieszczesliwa.

  • Nowa_2021 Koleżanka
    Postów: 36 6

    Wysłany: 9 grudnia 2020, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    daisy wrote:
    Hej dziewczyny. Co tam slychac jak sytuacja na froncie? 😅 widzialam w innym watku ze jedna z nas juz nas opuszcza bo wygrala zabawe w zobacz dwie kreski! Gratulacje! Ja juz nastawiona na 200 % na 🐒 za dwa dni a moze i szybciej. Koncowka cyklu to zawsze tragedia dla mnie, o ile po owulacji zawsze karmie sie nadzieja i czekam spokojnie to jak zaczynam juz zauwazac objawy nadchodzacego okresu zaczynaja sie mega nerwy, zly humor i przychodzi zalamanie.Odliczam tylko i sie niecierpliwie bo jak juz przyjdzie to robi sie lzej na sercu.

    A kto jeśli mogę zapytać nas opuścił ? Szkoda, że się tutaj nie pochwaliła w którym cyklu zaszła i w którym tygodniu ciąży jest. Może to by dało troszkę nadziei dla starających się ;)

  • daisy Koleżanka
    Postów: 48 24

    Wysłany: 9 grudnia 2020, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_2021 wrote:
    A kto jeśli mogę zapytać nas opuścił ? Szkoda, że się tutaj nie pochwaliła w którym cyklu zaszła i w którym tygodniu ciąży jest. Może to by dało troszkę nadziei dla starających się ;)
    Kurcze o ile sie nie myle to Sowa. Nadzieja rzecz dobra gorzej jak ktos sie lapie tej nadziei w kazdym cyklu jak glupi 🤣 czyli ja. Brak trzezwego myslenia level hard. Ja jestem na ogol osoba naprawde twardo stapajaca po ziemi, biore rzeczy z dystansem, jestem realistka. Ale starania totalnie wymiotly mi mozg, nie mam w glowie niczego poza tym,zfiksowac mozna.

  • Lena887 Autorytet
    Postów: 942 550

    Wysłany: 15 grudnia 2020, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, jestem tu nowa i chętnie dołączę się do wątku, razem raźniej :) mam 32 lata, partner 35, od dwóch cykli staramy się o pierwsze dziecko. Badania robiłam tylko podstawowe plus amh, raczej wszystko ok - tsh lekko powyżej 2, ale lekarz twierdzi, że może być. Amh dosyć niskie no tylko 1,2 ale podobno mam się tym nie przejmować. Co nowego u Was?

    Ona: 34, podejrzenie enodmetriozy, trombofilia
    On: 36, morfo 2%, zbyt wysoka fragmentacja
    Eurofertil Ostrava
    Listopad 2021 start stymulacji
    4 zarodki klasy A, po PGT-A tylko jeden ❄️
    Styczeń 2022 transfer
    6 dpt - beta 40
    10 dpt - beta 455
    14 dpt - beta 2400
    7+2 - 12mm, ❤️155
    nifty - OK
    prenatalne - OK
    12+1 - 66mm, ❤️168
    20+1 - połówkowe 370 g, ❤️ 143
    26+3 - 960 g
    30+2 - 1500 g
    33+4 - 2100 g
    36+3 - 2700 g
    38+1 - 3000 g
    38+4 - CC, 3100 g, 54 cm 👣
  • Tuuusia Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 15 grudnia 2020, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Lena887, ja czekam na dzisiejszą wizyte u gin. Chyba zaczynam wariować, bo raz czuje objawy a za chwile ich nie ma. :/

  • Lena887 Autorytet
    Postów: 942 550

    Wysłany: 15 grudnia 2020, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tuuusia daj znac po wizycie, trzymam mocno kciuki za dobre wieści!!!

    Tuuusia lubi tę wiadomość

    Ona: 34, podejrzenie enodmetriozy, trombofilia
    On: 36, morfo 2%, zbyt wysoka fragmentacja
    Eurofertil Ostrava
    Listopad 2021 start stymulacji
    4 zarodki klasy A, po PGT-A tylko jeden ❄️
    Styczeń 2022 transfer
    6 dpt - beta 40
    10 dpt - beta 455
    14 dpt - beta 2400
    7+2 - 12mm, ❤️155
    nifty - OK
    prenatalne - OK
    12+1 - 66mm, ❤️168
    20+1 - połówkowe 370 g, ❤️ 143
    26+3 - 960 g
    30+2 - 1500 g
    33+4 - 2100 g
    36+3 - 2700 g
    38+1 - 3000 g
    38+4 - CC, 3100 g, 54 cm 👣
  • Tuuusia Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 15 grudnia 2020, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i nic się nie dowiedziałam. Jutro będą wyniki badań (trzy razy mnie kłuto 😡). Kolejny dzień nerwów przede mną. Już bym wolała wiedzieć, że nic z tego nie ma, a lekarz jak zwykle robi mi nadzieję. Eh...

  • Lena887 Autorytet
    Postów: 942 550

    Wysłany: 15 grudnia 2020, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tuuusia do jutra szybko minie, wypij sobie melise na wieczór to spokojnie zaśniesz :) mam nadzieję, że mimo wszystko warto czekać na jutrzejsze wyniki

    Ona: 34, podejrzenie enodmetriozy, trombofilia
    On: 36, morfo 2%, zbyt wysoka fragmentacja
    Eurofertil Ostrava
    Listopad 2021 start stymulacji
    4 zarodki klasy A, po PGT-A tylko jeden ❄️
    Styczeń 2022 transfer
    6 dpt - beta 40
    10 dpt - beta 455
    14 dpt - beta 2400
    7+2 - 12mm, ❤️155
    nifty - OK
    prenatalne - OK
    12+1 - 66mm, ❤️168
    20+1 - połówkowe 370 g, ❤️ 143
    26+3 - 960 g
    30+2 - 1500 g
    33+4 - 2100 g
    36+3 - 2700 g
    38+1 - 3000 g
    38+4 - CC, 3100 g, 54 cm 👣
  • Sowa2684 Przyjaciółka
    Postów: 105 72

    Wysłany: 20 grudnia 2020, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    daisy wrote:
    Kurcze o ile sie nie myle to Sowa. Nadzieja rzecz dobra gorzej jak ktos sie lapie tej nadziei w kazdym cyklu jak glupi 🤣 czyli ja. Brak trzezwego myslenia level hard. Ja jestem na ogol osoba naprawde twardo stapajaca po ziemi, biore rzeczy z dystansem, jestem realistka. Ale starania totalnie wymiotly mi mozg, nie mam w glowie niczego poza tym,zfiksowac mozna.

    Hej,

    Cały opis moich starań jest na poprzednich stronach 😂 nie chce spamować każdego wątku 🙃

    Nadzieja jest zawsze dziewczyny :) u mnie to 3 cykl po 12 latach żarcia tabletek ze wsparciem testów owu, cykle mam 27-28. Wczoraj pierwsza wizyta u gin i aktualnie leci 7 tydzień :) plus jest już serduszko 🥰
    Dodałam, ze w tym cyklu nie mieliśmy takiego parcia psychicznego i nie interpretowałam wszystkiego ze to napewno jest ciąża, bardziej na luz, nawet bylam pewna ze nic z tego i jeszcze urodziny męża świętowałam 🤭 Test zrobiłam 11 dni po i nic na nim nie widziałam, to dziewczyny z grupy mnie uświadomiły, ze jest tam cień 😂 następnego dnia zrobiłam i faktycznie kreska ciemniala.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 grudnia 2020, 18:07

    Blond27, Anna8eM lubią tę wiadomość

    ———————————-
    Ponad 10 lat stosowania tabletek antykoncepcyjnych

    Ona 30 lat - badania ok, cykle przed ciąża 27-28
    On 32 lata - badania ok

    27.07.2021 CC, Aleksander 🤱🏻
    ( 3 cs / 11dp⏸)
    01.01.2023 CC, Alicja 👨‍👩‍👧‍👦
    ( 2cs / 13dp⏸️)
  • Dasiaczka Koleżanka
    Postów: 47 11

    Wysłany: 20 grudnia 2020, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam do wątku :) u mnie dopiero 3 cykl starań (na 99 procent ze skutkiem marnym), chociaż nie jest to długo to i tak już od zmysłów odchodzę. Mam nadzieję, że 2021 bedzie pod tym względem łaskawy:) pozdrawiam :*

    Blond27 lubi tę wiadomość

  • Blond27 Autorytet
    Postów: 1599 2616

    Wysłany: 23 grudnia 2020, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sowa2684 wrote:
    Hej,

    Cały opis moich starań jest na poprzednich stronach 😂 nie chce spamować każdego wątku 🙃

    Nadzieja jest zawsze dziewczyny :) u mnie to 3 cykl po 12 latach żarcia tabletek ze wsparciem testów owu, cykle mam 27-28. Wczoraj pierwsza wizyta u gin i aktualnie leci 7 tydzień :) plus jest już serduszko 🥰
    Dodałam, ze w tym cyklu nie mieliśmy takiego parcia psychicznego i nie interpretowałam wszystkiego ze to napewno jest ciąża, bardziej na luz, nawet bylam pewna ze nic z tego i jeszcze urodziny męża świętowałam 🤭 Test zrobiłam 11 dni po i nic na nim nie widziałam, to dziewczyny z grupy mnie uświadomiły, ze jest tam cień 😂 następnego dnia zrobiłam i faktycznie kreska ciemniala.

    Gratulacje kochana 😍😍😍😍

    Ona&On: 1993 r.
    Starania od : czerwca 2021 r.

    30 i 31.03.2022 r. - ⏸🙏
    12.05.2022 r. - poronienie zatrzymane, zabieg w 9tc [*]🦋👼
    21.02.23 - ⏸🤭🙏

    09.11.2023 - 3500 g / 56 cm Franka 💙 nagła CC.

    Termin porodu ➡️ OM: 02/11; USG: 07/11 ✊
  • Dasiaczka Koleżanka
    Postów: 47 11

    Wysłany: 28 grudnia 2020, 06:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dzisiaj jestem w 32 dc.. (cykle mam różnie 28-31). Zadnych objawów nie mam i raczej nie sądzę aby się tym razem udało, ale 27dc, 28 dc i dzisiaj ćmi mnie w brzuchu jak na okres tak lekko (tego bólu nie da się z niczym pomylić) a jednak @ pomimo tego bólu nie ma. Nie nastawiam się ale jednak nigdy w życiu tak nie miałam, zawsze zaczynało boleć i przychodziła @. Przez to znowu tli się nadzieja, a nie chcę się zawieść :(. Dzisiaj dostać nie powinnam bo temp na to nie wskazuje. ..

  • daisy Koleżanka
    Postów: 48 24

    Wysłany: 28 grudnia 2020, 06:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dasiaczka wrote:
    A ja dzisiaj jestem w 32 dc.. (cykle mam różnie 28-31). Zadnych objawów nie mam i raczej nie sądzę aby się tym razem udało, ale 27dc, 28 dc i dzisiaj ćmi mnie w brzuchu jak na okres tak lekko (tego bólu nie da się z niczym pomylić) a jednak @ pomimo tego bólu nie ma. Nie nastawiam się ale jednak nigdy w życiu tak nie miałam, zawsze zaczynało boleć i przychodziła @. Przez to znowu tli się nadzieja, a nie chcę się zawieść :(. Dzisiaj dostać nie powinnam bo temp na to nie wskazuje. ..
    Ja tak mialam w tamtym cyklu. Cykle mam zazwyczaj 26 dni. Do 29 nie pojawila sie miesiaczka i planowalam isc rano na bete ( z wielkimi nadziejami) jednak rano sprawa sama sie rozwiazala - 🐒 przyszla. Trzymam kciuki zeby u ciebie bylo inaczej!

  • Dasiaczka Koleżanka
    Postów: 47 11

    Wysłany: 28 grudnia 2020, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    daisy wrote:
    Ja tak mialam w tamtym cyklu. Cykle mam zazwyczaj 26 dni. Do 29 nie pojawila sie miesiaczka i planowalam isc rano na bete ( z wielkimi nadziejami) jednak rano sprawa sama sie rozwiazala - 🐒 przyszla. Trzymam kciuki zeby u ciebie bylo inaczej!

    Dziękuję :) dobrze by było, ale jakoś czarno to widzę. Martwię się bo ostatnio po przytulaniu plamilam.. coś tam się dzieje i niewiadomo co. . Do mojego gin mialam dzwonić zaraz od razu jak dostanę okres bo będzie miał na mnie inny plan, więc nie dzwoniłam jeszcze bo 32 dc to myślę, że w końcu ta podła @ dostanę.

  • Różyczka85 Koleżanka
    Postów: 45 32

    Wysłany: 29 grudnia 2020, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, chciałabym dołączyć do wątku:) mam 35 lat i staramy się o czwarte dziecko :) jestem jedynaczką dlatego taka chęć posiadania dużej rodzinki. To pierwszy cykl starań. Będę testować 2 stycznia. Mam niedoczynność tarczycy i choruje na depresję, która w ciąży nabiera na sile. Każda ciąża mdłości i wymioty do ok 20 tyg. :(

  • Ola23 Przyjaciółka
    Postów: 106 77

    Wysłany: 29 grudnia 2020, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć chciałam do Was dołączyć. Mam 24 lata , mąż 25. To nasz pierwszy cykl konkretnych starań z clo i duphastonem. Dostałam leki bo w 22 cyklu miałam progesteron 0,11 i nieregularne miesiączki. Aktualnie jestem w 18 DC. Nie robię sobię nadziei bo nie wierzę że leki od razu zadziałają. Oby @ chociaż przyszła be terminie.

    Kajucha lubi tę wiadomość

    1 cykl starań z lekami.
    Clo, duphaston
    Dodatkowo: kwas foliowy; kompleks witamin A,D,E, K ; tran ; witamina C
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2020, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny ! I ja się do Was dołączam 🙂

    U mnie pierwszy cykl starań w grudniu, chociaż myślałam, że coś się zdarzy 🤰🏼 już we wrześniu - jak się okazało, u mojego męża po kuracji testosteronem - morze martwe 😞 Brał clo na tzw. odblok i różne suplementy, na początku stycznia idzie na badanie nasienia - liczę, że coś się ruszyło i niedługo pojawi się wyczekiwana fasolka 😊
    U mnie podwyższone TSH i prolaktyna, biorę od października Euthyrox i Bromergon, poza tym jeszcze witaminę D3 i 2x dziennie inofolic combi i jeszcze Duphaston od 16 dnia cyklu przez 10 dni.

    Nie wiem jak Wy, ale ja ledwo zaczęłam starania, a już wyszukuje u siebie objawów ciąży i nie wiem czy nie zwariuje do czasu pojawienia się ⏸ 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2020, 16:33

  • Ola23 Przyjaciółka
    Postów: 106 77

    Wysłany: 29 grudnia 2020, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati_92 wrote:
    Cześć Dziewczyny ! I ja się do Was dołączam 🙂

    U mnie pierwszy cykl starań w grudniu, chociaż myślałam, że coś się zdarzy 🤰🏼 już we wrześniu - jak się okazało, u mojego męża po kuracji testosteronem - morze martwe 😞 Brał clo na tzw. odblok i różne suplementy, na początku stycznia idzie na badanie nasienia - liczę, że coś się ruszyło i niedługo pojawi się wyczekiwana fasolka 😊
    U mnie podwyższone TSH i prolaktyna, biorę od października Euthyrox i Bromergon, poza tym jeszcze witaminę D3 i 2x dziennie inofolic combi i jeszcze Duphaston od 16 dnia cyklu przez 10 dni.

    Nie wiem jak Wy, ale ja ledwo zaczęłam starania, a już wyszukuje u siebie objawów ciąży i nie wiem czy nie zwariuje do czasu pojawienia się ⏸ 🙈





    Ja w tym cyklu odpuściłam doszukiwanie się objawów. Nie wierzę że leki od razu zaczną działać. Oczywiście starania były . Dzisiaj dopiero 18 DC. Może chociaż @ przyjdzie w terminie. 🙂🙂
    Wcześniej już miałam kilkanaście razy wszystkie objawy ciąży. A że @ miałam nie regularne to robiłam testy. Oczywiście w ciąży nie byłam. 🙂🙂

    1 cykl starań z lekami.
    Clo, duphaston
    Dodatkowo: kwas foliowy; kompleks witamin A,D,E, K ; tran ; witamina C
‹‹ 18 19 20 21 22 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ