X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne MARZENIE - 2021 zajść w ciążę ☺
Odpowiedz

MARZENIE - 2021 zajść w ciążę ☺

Oceń ten wątek:
  • agus3004 Autorytet
    Postów: 677 637

    Wysłany: 12 lutego 2021, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Na początku życzę Wam wszystkim spełnienia marzenia o rodzicielstwie a tym którym się udało życzę szczesliwego rozwiązania. Moja przygoda z ovu już się zakończyła jestem mamą 2 cudownych chłopców o których starałam się z pomocą medyczną. I właśnie z tym do Was przychodzę. Zostaly mi 2 opakowania Progesteron Besins, 1 opakowanie Clostylbegytu oraz troche saszetek inofemu. Jeśli któraś z Was jest zainteresowana to chętnie ODDAM. Jestem z Chorzowa więc najlepiej ktoś kto by mógł sobie podjechać 🙂 zapraszam na priv 🙂
    Powodzenia dziewczyny

    Moja miłość <3 IGOREK <3
    f2wlx1hp21wq3sfq.png
  • Domistr Autorytet
    Postów: 430 421

    Wysłany: 12 lutego 2021, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati_92 wrote:
    Hej 🙂
    Ja się wspomagam Bromergonem, Duphastonem i Euthyroxem 25/50, zaczęłam leczenie w październiku 2020 r., w styczniu zrobiłam badania i okazało się, że miałam za małe dawki (bromek 0,5 tabletki x 1 dziennie, duphaston od 16 do 25 dc 1 x 1 i euthyrox 25 1 x 1) bo wyniki się w ogóle nie poprawiły 😒 Od połowy stycznia biorę większe dawki i zobaczymy co dalej 🙈
    Hej dziewczyny czy mogę dołączyć? 🙂
    Ja również pod koniec grudnia zrobilam sobie prywatnie pakiet tarczycy i prolaktynę i od stycznia biorę bromergon i euthyrox, prolaktyna spadła mi w 3 tyg z 133 na 17 biorę pol tabl rano i pół wieczorem, euthyrox 25 i w 3 tyg spadek z 4,7 na 3,9 teraz mam dawkę 37,5 i za półtora tygodnia powtarzam badania...
    Mocno liczyłam na ten cykl ale wczoraj zrobilam test i negatywny wiec czekam na @, planowo ma być w niedziele 🙄
    Troche mnie to dołuje bo niby juz wszystko ok, pecherzyki pięknie rosną a ciągle się nie udaje, miałam nadzieję, że jak obniżymy ta prolaktynę to sie uda a jednak nie tak łatwo...

    13dpo ⏸ Beta hcg 131,20 mlu/ ml 🥰 (13.11.21)
    30.11 Jest ❤
    14.12 19,4mm szczęścia 🥰
    07.01 Badania prenatalne- zdrowy dzidziuś ❤CRL 5,77 cm
    11 01 CRL 6,25 cm 🥰
    08.02 usg- wszystko dobrze z dzidziusiem 🥰
    03.03 360g II prenatalne wczynka 💞
    08.03 374g 💞
    05.04 754g💞
    10.05
    13.05 III prenatalne
  • Marcelinka23 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 21 lutego 2021, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane, moze wy mi cos powiedzie i mnie troche uspokoicie. 18 marca czyli 4 dni temu dostalam @. Trwala ona 2 dni. (ZAWSZE trwa 5 dni). W 3 dzien kompletnie nic nie bylo, W 4 dzien lekkie plamienie takie brazowe/rozowe i troche czerwonej krwi ale bardzo malo. Bola mnie jajniki, az czasem Bol W noge idzie. Robilam test I wyszedl negatywny, moze za wczesnie? Ale jak bym byla W ciazy to dlaczego bym krwawila W pierwsze 2 dni? Moze jakas infekcja albo problem z hormonami? A moze wczesne poronienie? Nie wiem co myslec. Jutro rano znow zrobie test. Teraz za kazdym razem jak ide siusiu i sie podcieram to jest troszke krwi na papierze. Staramy sie od paru miesiecy. Napiszcie cos prosze was kobietki!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2021, 21:54

  • Toonney Autorytet
    Postów: 1435 1020

    Wysłany: 22 lutego 2021, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i moze ja sie dopisze u nas marne szanse ze uda sie naturalnie ale poki zbieramy srodki na ivf bedziemy probowav naturalnie moze jakims cudem sie uda :)

    lMkbp1.png
    cv0ep1.png

  • KoszulkaUlka Autorytet
    Postów: 588 153

    Wysłany: 25 lutego 2021, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny
    Też z chęcią do was dołączę 🙂
    Staramy się z mężem już dłuższy czas o maluszka-bardzo bym chciała aby ten rok był tym w którym nam się uda 🙂
    Badnia wszystko ok ale narazie bezskuteczne starania-w marcu ma.histeroskopie jak po okaże się wszystko w porządku poza polipa w endometrium który mi się pojawił po.stymulowanych cyklach to próbujemy inseminacji, bo już chyba siły nie mam dłużej czekać

  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 25 lutego 2021, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) ja mam jutro monitoring. Jestem ciekawa czy coś tam się podziało po laparoskopii, clo i metforminie.
    od paru dni bolą mnie jajniki i w sumie mam typowe objawy owu, no może poza rozciągliwym śluzem jest wodnisty. No zobaczymy :)

    Zrobiłam panel tarczycowy tsh 1,49 ( nie wiem czy ciut nie za mało?) ft4 w normie, ft4 o 0,3 ponad normę . anty tpo i anty tg jest w porządku. W poniedziałek wizyta u edndo-ginekologa może cos jeszcze zleci i podpowie cos.

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • Emilianna Koleżanka
    Postów: 54 8

    Wysłany: 29 marca 2021, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilianna wrote:
    Witajcie kobietki

    Jestem nowa na grupie nadrobiłam istniejące już strony
    Gratuluje brzuszka 🤗 ale i tule mocno te z was którym się nie udało trzymając kciuki za powodzenie !! ❣️
    Postanowiłam dołączyć ponieważ od jakiegoś czasu myśle o kolejnej ciąży
    Mam już 2 i byłam przekonana ze nigdy więcej dzieci bo jest to wygodne (ze są już samodzielne,mam więcej czasu dla siebie) ale nerwice mam bo chwilami mnie macierzyństwo przerasta heheh
    Jednak co jakis czas wraca chec i nadzieja na córkę między tych moich chłopców
    W każdej ciąży intuicja mnie nie zawodziła i tak jak czułam tak chciałam
    Chłopców
    Teraz „na starość” chyba dojrzałam do córki ,by mieć kogoś dla siebie jakby to głupio nie zabrzmiało 🙃
    Ale Po perypetiach w ostatniej ciąży się obawiam (podobnie jak napisała już jedna z was) na szczęście wszystko skończyło się dobrze ....
    martwie się o zdrowie dziecka o poród o to czy będę umiała
    Spokojniej funkcjonować będąc w ciąży czy to dobry pomysł zwłaszcza ze jesteśmy w trakcie budowy (również tak jak jedna z was tyle ze wprowadzimy się raczej pozniej niż Ty kochana na wiosnę ;) )
    Kwestia wieku mam 34lata i to zawsze już jest jakieś ryzyko ...
    Chciałabym jednak starać się tak by urodzić właśnie na wiosnę dwa razy nosiłam latem raz był dramat raz bez problemu ale cała 3 z września to już by mi rodzina dała popalić heheh ciężko finansowo ogarnąć (urodziny święta itd )
    Myśle chwilami tez ze jak się nie wezmę teraz to wcale 🤣
    Ale się rozpisałam
    Pozdrawiam Was wszystkie ❣️




    Witajcie kobietki
    Daaaaawno mnie nie było ,oj długo tu nie zaglądałam
    Cytując przypominam się Tym które zdążyły mnie zauważyć :)
    Na wstępie łączę się w niepowodzeniach i smutku ale trzymam kciuki i dziele się wiarą
    Jak również Gratuluję tym co weszły/wchodzą w nowy etap ...ciąży :)

    U mnie ...Sporo się w ostatnich miesiącach wydarzyło
    Niestety sporo przykrości
    Kryzys małżeński na maxa, smierć Mamy ,przeprowadzka ,zmiana życia o 180*i inne poerdoły ... wiem ze inni maja gorzej ale każdy mierzy problem własna miara na mijające chwile świat mi się zawalił ...
    Wstaje ,wracam na nogi ,staram się iść do przodu ....
    W planach wykończenie domu,ślub kościelny i...myslimy o maluszku by kolejny raz się postarać ale może jakims cudem tym razem dziewczynki 🥳👧
    Mamy cichutką nadzieje mimo ze przeczucia mam na chłopca jak i poprzednie 2 razy 😂😅
    Starania chcemy zacząć w czasie wakacyjnym żeby maleństwo urodziło się wiosną 🌞🌼🌸
    Nie biorę od miesiąca anty. Chce zacząć brać kwas foliowy schudnąć ze 2 kg i zobaczymy ... w sumie mam mieszane uczucia
    Raz chce raz nie chce bo dzieciaki już samodzielne i dają czadu 🤯a ja nie jestem uwiązana maleństwem ...mam więcej czasu dla siebie
    Ale ...No właśnie 😅😅
    Jak się przekonam na 100%i się uda
    Do samego porodu nie chcemy znać płci maleństwa 😁chcemy niespodzianki :)
    Buziaki

  • Emilianna Koleżanka
    Postów: 54 8

    Wysłany: 29 marca 2021, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monnkej wrote:
    Pozwoliłam sobie utworzyć grupę, nazwa taka jak tutaj. Myślę, że faktycznie będzie przejrzyściej


    Doszło do skutku ? Czy zostaliście tutaj ?

  • Emilianna Koleżanka
    Postów: 54 8

    Wysłany: 29 marca 2021, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NadziejaUmiera wrote:
    Hej, Jestem 2 dni po spodziewanej miesiączce, wczoraj i dziś rano zrobiłam test.
    Na jednym i drugim wyszła bardzo blada, ledwo widoczna kreska. Nie wiem co myśleć, boję się. Jestem już po stracie - 2 lata temu w 6 tyg puste jajo płodowe ( obumarcie zarodka ). Wtedy po ujrzeniu dwóch wyraźnych kresek od razu poszłam do lekarza i usg, a wtedy ciąża była niespodzianką.
    Teraz, przed staraniami, powiedziałam sobie, że przy drugiej ciąży nie będę od razu biegła na wizytę i prześwietlenie. Nie wiem może świruję
    Doradźcie mi proszę co w tej sytuacji ..
    a jak to jest z badaniem krwi? trzeba mieć skierowanie (NFZ) czy to badanie płatne? jestem kompletnie zielona;(

    Myśle ze na spokojnie możesz się wstrzymać z wizyta
    A betę możesz sobie zrobić prywatnie w laboratorium nie musisz mieć skierowania :)
    Możesz robić cyklicznie sprawdzając czy rośnie i wtedy umówić się na wizytę :)

  • Emilianna Koleżanka
    Postów: 54 8

    Wysłany: 29 marca 2021, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SKoda tylko ze ten wątek ledwo żyje :(
    Pozdrawiam :)

  • Brunetka823 Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 30 marca 2021, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny czy taki wynik insuliny po obciążeniu glukoza 75g jest prawidłowy?
    0-29,5 uiu/ml
    60min-240,0 uiu/ml
    120min-211,0 uiu/ml

  • abrakadabra Autorytet
    Postów: 3749 2517

    Wysłany: 31 marca 2021, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2023, 11:39

    13.06.22 - 20:15 córeczka 3490g i 55 cm ❤️

    Qn6yp2.png
  • Nowa_2021 Koleżanka
    Postów: 36 6

    Wysłany: 31 marca 2021, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilianna wrote:
    Doszło do skutku ? Czy zostaliście tutaj ?


    Ja byłam przez jakiś czas na tej grupie na fejsie, ale się nie powiększała. Nikt się nie udzielał, tylko ja i moderator :( nie wiem czy grupa jeszcze istnieje, a szkoda , bo tu ciężej mi ogarnąć co , kto i kiedy.

  • Emilianna Koleżanka
    Postów: 54 8

    Wysłany: 31 marca 2021, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_2021 wrote:
    Ja byłam przez jakiś czas na tej grupie na fejsie, ale się nie powiększała. Nikt się nie udzielał, tylko ja i moderator :( nie wiem czy grupa jeszcze istnieje, a szkoda , bo tu ciężej mi ogarnąć co , kto i kiedy.


    Ja nie mam fb wiec tam mi nie wygodnie
    A tu dostaje powiadomienia na @ ze jest wiadomość :)

  • Brunetka823 Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 31 marca 2021, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    abrakadabra wrote:
    Insulina na czczo za wysoka, powinna wynosić mniej niz 10
    A co to może znaczyć?

  • Emilianna Koleżanka
    Postów: 54 8

    Wysłany: 2 kwietnia 2021, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brunetka823 wrote:
    A co to może znaczyć?


    Myślę że najlepiej będzie jak poczekac do wizyty u lekarza:)
    nie sugeruj się tym co Widzisz w necie bo naprawdę czasami można gdzieś coś źle przeczytać źle zinterpretować i potem jest niepotrzebny stres

  • Nowa_2021 Koleżanka
    Postów: 36 6

    Wysłany: 2 kwietnia 2021, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny możecie coś podpowiedzieć za nim pójdę do lekarza...z jakiego powodu (oprócz ciąży) mógł nie wystąpić okres ? Biorę leki na niedoczynność tarczycy , czy one mogły mi rozregulować jakiś inny hormon ?

  • abrakadabra Autorytet
    Postów: 3749 2517

    Wysłany: 3 kwietnia 2021, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2023, 11:39

    13.06.22 - 20:15 córeczka 3490g i 55 cm ❤️

    Qn6yp2.png
  • Emilianna Koleżanka
    Postów: 54 8

    Wysłany: 3 kwietnia 2021, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_2021 wrote:
    Dziewczyny możecie coś podpowiedzieć za nim pójdę do lekarza...z jakiego powodu (oprócz ciąży) mógł nie wystąpić okres ? Biorę leki na niedoczynność tarczycy , czy one mogły mi rozregulować jakiś inny hormon ?


    Powodów może być naprawdę wiele
    I rozregulowanie hormonów tez jest bardzo możliwe
    Poczekaj cierpliwie na wizytę :)

  • Marcelinka23 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 4 kwietnia 2021, 01:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dalej tu zagladam co jakis czas. W tym miesiacu dalam na luz i nie mysle o tym za bardzo, niby tak jest najlepiej jak chce sie zajsc W ciazy. Okres mam miec za 10 dni dopiero wiec zobaczymy. Kwas foliowy biore caly czas ale od miesiaca biore olej z wiesiolka, slyszalam ze niby jest dobry i duzo kobiet zaszlo po nim W ciazy :) trzymam kciuki za was wszystkie!

‹‹ 20 21 22 23 24
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ