X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 maja 2017, 00:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    murumru wrote:
    Ja miałam zlecone u niego badanie proga w P+5, P+7 i P+9, więc wydaje mi się że tak jak mowi jest ok

    Dzięki za info!
    Ja też na początku miałam takie zalecenia, potem wykreślił ten P+9.
    Do tego ja robiłam takie kombinacje (na zlecenie L. haha), że zawsze 12h wcześniej brałam luteinę dopochwową, następnego dnia rano badanie, a w P+7 rano proga(po tych 12h od ostatniej luteiny), potem luteina i po 8-10h znowu :P

    Tutaj moje wyniki, może któraś pomoże?

    P+5 progesteron rano = 26,13 ng/ml
    P+7 progesteron rano = 33,88 ng/ml
    P+7 progesteron 8,5h po luteinie vgl = 30,19 ng/ml
    P+7 estradiol rano = 154,40 pg/ml

    Pozdrawiam i dziękuję :)

    murumru lubi tę wiadomość

  • murumru Znajoma
    Postów: 17 12

    Wysłany: 1 maja 2017, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Schmetterling wrote:
    Dzięki za info!
    Ja też na początku miałam takie zalecenia, potem wykreślił ten P+9.
    Do tego ja robiłam takie kombinacje (na zlecenie L. haha), że zawsze 12h wcześniej brałam luteinę dopochwową, następnego dnia rano badanie, a w P+7 rano proga(po tych 12h od ostatniej luteiny), potem luteina i po 8-10h znowu :P

    Tutaj moje wyniki, może któraś pomoże?

    P+5 progesteron rano = 26,13 ng/ml
    P+7 progesteron rano = 33,88 ng/ml
    P+7 progesteron 8,5h po luteinie vgl = 30,19 ng/ml
    P+7 estradiol rano = 154,40 pg/ml

    Pozdrawiam i dziękuję :)

    jak robiłam te badania to jeszcze nie brałam luteiny, więc wyników nie porównamy... później jak na początku ciąży brałam lutke to zalecił mi kontrolnie zbadać proga rano tez po 12 h po tabletce. Moim zdaniem bardzo ładny progesteron, estradiol też. ja miałam w P+7 coś koło 190 ale Twój też jest w normie.

    Schmetterling lubi tę wiadomość

    Córeczka ur. 23.11.2016 r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 maja 2017, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kinga1185 wrote:
    Moim skromnym zdaniem, bardzo ladne. Mam podobne, przy czym estradiol troszek nizszy a progesteron ok. 24 ;)
    kinga bierzesz luteinę? ja biorę 200mg na dobę przez 10dni od PIK+3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja 2017, 12:03

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 maja 2017, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Schmetterling brałaś luteinę przed pobraniem krwi na progesteron?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 maja 2017, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaaarolynaaa wrote:
    Schmetterling brałaś luteinę przed pobraniem krwi na progesteron?

    Tak jak opisane w poście :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 maja 2017, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Schmetterling wrote:
    Tak jak opisane w poście :)
    Wybacz, nie doczytałam :)

    Schmetterling lubi tę wiadomość

  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 2 maja 2017, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaaarolynaaa wrote:
    kinga bierzesz luteinę? ja biorę 200mg na dobę przez 10dni od PIK+3

    Kaaarolynaaa, ja biore dopochwowo progestron (zwie sie Famenita (rynek niemiecki)) 400 mg na dobe. Moja lekarka Napro dzis mi mowila, ze progesteron miedzy 20 a 30 jest super a estradiol miedzy 110 a 245 ;)

    Cynamonowaaa lubi tę wiadomość

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Marta123 Autorytet
    Postów: 332 273

    Wysłany: 3 maja 2017, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, czy któraś z Was leczy się w klinice ProLife w Poznaniu? Staramy się z mężem o dziecko już 2 lata i coraz częściej zaczynam myśleć o naprotechnologii. Mój lekarz po tym cyklu chce mi zrobić 2 miesięczną przerwę, żebyśmy odpoczeli od tego wszystkiego. Jeżeli to nic nie da to kolejnym krokiem ma być inseminacja, ale nie jestem do tego przekonana.Lekarz twierdzi że jesteśmy zdrowi - miałam robione badania w szpitalu (wyszedł tylko problem z prolaktyna ale mimo tego miałam potwierdzone owulacje podczas "normalnego" cyklu) teraz wynik jest ok. Jajowody mam drożne, maż ma dobre wyniki. Coś musi być nie tak ... Myślicie że inseminacja ma sens jeżeli nie wiadomo co nam dolega?

    6 lat starań
    🙍🏼‍♀️: Endometrioza II stopnia (9.03.2020 - usunięcie ognisk i 2 polipów )
    kariotyp prawidłowy
    PAI-1 układ homozygotyczny
    MTHFR C677T hetero
    MTFHR A1298C hetero
    Białko S - lekko poniżej normy
    Reszta badań ok
    AMH - 1,83

    🙎🏻‍♂️: kariotyp prawidłowy
    Nasienie - ok

    2IUI- nieudane

    12.2020
    -Pierwsza procedura, protokół krótki
    6 pobranych, 6 zapłodnionych: do 3 dnia 6, do 5 dnia dotrwały 2 blaski 🍀🍀
    -12.2020 Transfer świeżynki 😔
    (Prolutex 1x1, progesteron 200mg 3x1)
    -2.03.2021 transfer 5 dniowego ❄️ 😔
    (Prolutex 1x1, progesteron 200mg 3x1, matypred 2x1, estrofem 3x1, neoparin 40 1x1, Acard 150mg)

    10.2021 II Procedura
    Mamy ❄️❄️❄️❄️🥰
  • ottanta Koleżanka
    Postów: 56 7

    Wysłany: 3 maja 2017, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, to ja pisałam że dr Wasilewski był przeciwko immunologii. Tak, powiedział nam wprost, że nie ma sensu iść, bo co? Bo każą nam brać szczepionki. I bez sensu. Okazało się zupełnie niebezsensu, bo mam kiepskie wyniki immuno i po 3 miesiacach brania leków od immunologa zaszłam w ciążę. Niestety się nie utrzymała, ale to ogromny postęp. Będę dalej szła tą drogą.


    Marta123 z tego powodu uważam, że sama inseminacja nie pomoże. Ja jestem po sześciu, teraz wiem że była to strata czasu i kasy, bo przy takich wynikach badań immunologicznych to po prostu nie miało prawa się udać.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 maja 2017, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ottana, a możesz rozszerzyć jakie badania robi się w temacie immunologii? Jestem kompletnie Zielona.

    Marta, wielu lekarzy uważało, że całkowita wina leży po stronie męża. Dopiero naprotechnolog wykrył u mnie wiele ciekawych rzeczy. Polecam!

  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 3 maja 2017, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajka81 wrote:
    Normalnie, robiąc badanie pt. "przyswajanie kwasu foliowego". Kontrola da Ci to, że będziesz wiedzieć w jakim tempie i przy jakich dawkach pokonujesz tę przeszkodę na drodze do zaciążenia ;-)

    Dla przykładu ja homocysteinę miałam w pięknej normie (6,39), a jednocześnie kwas foliowy dwukrotnie podwyższony. Z mieszanej formy kwasu przerzuciłam się na w całości metylowany (zwiększając dawkę na 0,8 mg), dołączyłam b12 i b6 i trzy tygodnie później zaszłam. Już będąc w ciąży zrobiłam badanie na mutacje MTHFR (które niestety wyszły pozytywnie) i pakiet krzepliwości (ten akurat wyszedł dobrze i podobno nie ma u mnie wskazań do fraxyparyny).

    Nie wiem jakie metyle bierzesz, ale to prawda, że zbijanie homocysteiny, to indywidualna sprawa. Trzeba odpowiednio dobrać dawkę suplementu.

    Kajka,

    orientujesz sie moze, czy oznaczenie poziomu wit. B6 ma cos wspolnego z przyswajaniem kwasu foliowego?

    Dziekuje za informacje

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 maja 2017, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ottana ja też jestem ciekawa o jakich badaniach piszesz. Możesz nam coś więcej napisać? :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 maja 2017, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dowiedziałam sie, że moja doktor napro nie daje takich leków jak Clo czy Lamette na stymulację. Jestem bardzo ciekawa co daje w zamian.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 maja 2017, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaaarolynaaa wrote:
    Dowiedziałam sie, że moja doktor napro nie daje takich leków jak Clo czy Lamette na stymulację. Jestem bardzo ciekawa co daje w zamian.

    Może Letrozol?
    To przynajmniej dostał mój mąż :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 maja 2017, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Schmetterling Letrozol to właśnie jest Lamette ;)

    https://www.doz.pl/leki/p2254-Lametta

  • Marta123 Autorytet
    Postów: 332 273

    Wysłany: 3 maja 2017, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedzi. W takim razie jeżeli w tym cyklu nam się nie uda ( pierwszy raz jestem stymulowana clo w połączeniu z gonalem ) udamy się do naprotechnologa. Powinniśmy się jakoś do tego przygotować? Czy jechać z wynikami które zrobiliśmy do tej pory? Dopiero orientuję się w tym temacie i jestem zielona...

    6 lat starań
    🙍🏼‍♀️: Endometrioza II stopnia (9.03.2020 - usunięcie ognisk i 2 polipów )
    kariotyp prawidłowy
    PAI-1 układ homozygotyczny
    MTHFR C677T hetero
    MTFHR A1298C hetero
    Białko S - lekko poniżej normy
    Reszta badań ok
    AMH - 1,83

    🙎🏻‍♂️: kariotyp prawidłowy
    Nasienie - ok

    2IUI- nieudane

    12.2020
    -Pierwsza procedura, protokół krótki
    6 pobranych, 6 zapłodnionych: do 3 dnia 6, do 5 dnia dotrwały 2 blaski 🍀🍀
    -12.2020 Transfer świeżynki 😔
    (Prolutex 1x1, progesteron 200mg 3x1)
    -2.03.2021 transfer 5 dniowego ❄️ 😔
    (Prolutex 1x1, progesteron 200mg 3x1, matypred 2x1, estrofem 3x1, neoparin 40 1x1, Acard 150mg)

    10.2021 II Procedura
    Mamy ❄️❄️❄️❄️🥰
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 maja 2017, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta123 wrote:
    Dziękuję za odpowiedzi. W takim razie jeżeli w tym cyklu nam się nie uda ( pierwszy raz jestem stymulowana clo w połączeniu z gonalem ) udamy się do naprotechnologa. Powinniśmy się jakoś do tego przygotować? Czy jechać z wynikami które zrobiliśmy do tej pory? Dopiero orientuję się w tym temacie i jestem zielona...
    Marta mogę zapytać skąd jesteś?
    My pojechaliśmy ze wszystkimi wynikami, ale nie tylko dotyczącymi niepłodności. Wszystkie jakie miałam brałam, bo nasza dr bierze pod uwagę cały organizm.

  • Marta123 Autorytet
    Postów: 332 273

    Wysłany: 3 maja 2017, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaaarolynaaa wrote:
    Marta mogę zapytać skąd jesteś?
    My pojechaliśmy ze wszystkimi wynikami, ale nie tylko dotyczącymi niepłodności. Wszystkie jakie miałam brałam, bo nasza dr bierze pod uwagę cały organizm.
    Jestem z okolic Wolsztyna - ok 80 km od Poznania. Nic bliżej nie znalazłam. Ewentualnie w gre wchodziłby jeszcze Wrocław. Chciałabym pójść do kogoś sprawdzonego bo z doświadczenia wiem, że lekarz lekarzowi nie równy.

    6 lat starań
    🙍🏼‍♀️: Endometrioza II stopnia (9.03.2020 - usunięcie ognisk i 2 polipów )
    kariotyp prawidłowy
    PAI-1 układ homozygotyczny
    MTHFR C677T hetero
    MTFHR A1298C hetero
    Białko S - lekko poniżej normy
    Reszta badań ok
    AMH - 1,83

    🙎🏻‍♂️: kariotyp prawidłowy
    Nasienie - ok

    2IUI- nieudane

    12.2020
    -Pierwsza procedura, protokół krótki
    6 pobranych, 6 zapłodnionych: do 3 dnia 6, do 5 dnia dotrwały 2 blaski 🍀🍀
    -12.2020 Transfer świeżynki 😔
    (Prolutex 1x1, progesteron 200mg 3x1)
    -2.03.2021 transfer 5 dniowego ❄️ 😔
    (Prolutex 1x1, progesteron 200mg 3x1, matypred 2x1, estrofem 3x1, neoparin 40 1x1, Acard 150mg)

    10.2021 II Procedura
    Mamy ❄️❄️❄️❄️🥰
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 maja 2017, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta123 wrote:
    Jestem z okolic Wolsztyna - ok 80 km od Poznania. Nic bliżej nie znalazłam. Ewentualnie w gre wchodziłby jeszcze Wrocław. Chciałabym pójść do kogoś sprawdzonego bo z doświadczenia wiem, że lekarz lekarzowi nie równy.
    No to od razu Ci powiem, że jestem z Wrocławia i nie ma tam nikogo godnego uwagi. Ja z Wrocławia jeżdzę do Gdańska.

  • Fuma Foch Przyjaciółka
    Postów: 77 102

    Wysłany: 3 maja 2017, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MARTA 123
    w Poznaniu jest Pro Life Clinic na Wildzie.Świetna klinika polecam.Zajmują się naprotechnologią i mają naprawdę dobrych lekarzy. Ja się leczę u dr Dmochowskiego i powiem Ci,że to najlepszy lekarz jakiego spotkałam a byłam u wielu. Tylko do niego bardzo trudno się dostać.Są tam jeszcze inni ginekolodzy - naprotechnolodzy , słyszałam,że też bardzo dobrzy.Niedługo się tam wybieram też do endokrynologa. Jakbyś chciała jeszcze coś więcej wiedzieć to pisz.
    Acha, ja się leczę już jakiś czas ale moja bratowa , której powiedzieli,że nie ma szans na naturalną ciążę po dwóch wizytach w tej klinice już była w ciązy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 maja 2017, 14:26

    Niech nasza dro­ga będzie wspólna. Niech nasza mod­litwa będzie po­kor­na. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprze­ciwiać. (Jan Paweł II)

    o0eht8hid2k53nzz.png

‹‹ 280 281 282 283 284 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ