X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzasz moje przypuszczenia. Ja miałam to samo - mimo że nie mam IO.

    gannkw7i858ouu0g.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea_ ja mam bardzo dużą io niestety. Tak, że leki biorę mając podstawę.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea_ Wy przystępujecie do in vitro? dobrze czytam? czy to stare informacje?

  • murumru Znajoma
    Postów: 17 12

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Schmetterling wrote:
    Hej Dziewcznyny,

    prośba do pacjentek dr L. z Krakowa.
    Czy którejś z Was zlecił on badanie progesteronu w 5tym i 7mym dpo?
    W piątek pęcherzyk miał 21mm i wieczorek czułam typowy ból owulacyjny, który ciągnął się jeszcze do przedpołudnia w sobotę. Dziś byłam u doktora i pęcherzyka nie ma. Umówiłam się, że na to badanie proga pójdę w środę i piątek (założyliśmy, że peak był w piątek). Mi się jenak wydaje, że ta środa to trochę za wcześnie, bo od piątku wieczór to 4 pełne dni.

    Co o tym sądzicie?
    Będę wdzięczna ;)

    Ja miałam zlecone u niego badanie proga w P+5, P+7 i P+9, więc wydaje mi się że tak jak mowi jest ok

    Schmetterling lubi tę wiadomość

    Córeczka ur. 23.11.2016 r.
  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaaarolynaaa wrote:
    Bea_ Wy przystępujecie do in vitro? dobrze czytam? czy to stare informacje?
    Mieliśmy podejść w kwietniu, po czterech nieudanych IUI oraz po prawie roku z napro. Podpisaliśmy papiery i na dwa dni przed rozpoczęciem stymulacji znaleziono torbiel - przetrwały pęcherzyk z poprzedniego cyklu (owu była wtedy z drugiego jajnika). Może to jakiś znak? Postanowiłam jeszcze zbadać dokładniej immunologię (z własnej inicjatywy, na inicjatywę lekarzy nie mogę liczyć) i myślałam o laparo, ale akurat to znowu wszyscy lekarze mi odradzają. W maju mam wizytę u nowego napro.

    gannkw7i858ouu0g.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurde Bea ja bym cisnela chociaz o histeroskopie a ta torbiel to moze byc np endometrialna rozne cuda juz widzialam


    u5cvp2.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja bylam u mojej gin bo wyszla mi wysoko homocysteina i dala mi recepte na naltrexon zeby endo nie odrosla


    u5cvp2.png
  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Torbieli już nie ma. To był przetrwały pęcherzyk, zakładam że powstał z powodu zbyt późnego rozpoczęcia stymulacji (7 d.c.). Od maja wracam do gry.

    gannkw7i858ouu0g.png
  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    a ja bylam u mojej gin bo wyszla mi wysoko homocysteina i dala mi recepte na naltrexon zeby endo nie odrosla
    Hm, pogromcą homocysteiny są B12, kwas foliowy, B6 - wszystkie w postaci metylowanej.
    Jaką masz dawkę Naltrexonu? Ja obecnie mam 6mg. W sumie nie wiem, na co to jest ;-) Ma wspomagać wydzielanie endorfin. Czyli na zasadzie ograniczenia stresu poprzez utrzymanie dobrego humoru?

    gannkw7i858ouu0g.png
  • Kajka81 Autorytet
    Postów: 353 221

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    a ja bylam u mojej gin bo wyszla mi wysoko homocysteina i dala mi recepte na naltrexon zeby endo nie odrosla

    A sprawdzałaś czy i jak przyswajasz kwas foliowy?

    bl9cdf9hkw0u9qp5.png

    ug37zbmhqu79tb2c.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajka81 wrote:
    A sprawdzałaś czy i jak przyswajasz kwas foliowy?
    nie przyswajam skoro mam wysoko homo


    Bea- zaczynam od 1mg, LDN jest na wszystko ;)


    u5cvp2.png
  • Kajka81 Autorytet
    Postów: 353 221

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    nie przyswajam skoro mam wysoko homo


    Bea- zaczynam od 1mg, LDN jest na wszystko ;)

    Prawdopodobnie masz rację, ale warto sprawdzić w jakim stopniu nie przyswajasz i tak jak pisze Bea, przerzucić się na metyle, jeżeli jeszcze tego nie zrobiłaś ;-)

    bl9cdf9hkw0u9qp5.png

    ug37zbmhqu79tb2c.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    metyle biore od dawna :)
    co mi da "stopien" nie przyswajania i jak go zbadac?


    u5cvp2.png
  • Kajka81 Autorytet
    Postów: 353 221

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Normalnie, robiąc badanie pt. "przyswajanie kwasu foliowego". Kontrola da Ci to, że będziesz wiedzieć w jakim tempie i przy jakich dawkach pokonujesz tę przeszkodę na drodze do zaciążenia ;-)

    Dla przykładu ja homocysteinę miałam w pięknej normie (6,39), a jednocześnie kwas foliowy dwukrotnie podwyższony. Z mieszanej formy kwasu przerzuciłam się na w całości metylowany (zwiększając dawkę na 0,8 mg), dołączyłam b12 i b6 i trzy tygodnie później zaszłam. Już będąc w ciąży zrobiłam badanie na mutacje MTHFR (które niestety wyszły pozytywnie) i pakiet krzepliwości (ten akurat wyszedł dobrze i podobno nie ma u mnie wskazań do fraxyparyny).

    Nie wiem jakie metyle bierzesz, ale to prawda, że zbijanie homocysteiny, to indywidualna sprawa. Trzeba odpowiednio dobrać dawkę suplementu.

    bl9cdf9hkw0u9qp5.png

    ug37zbmhqu79tb2c.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    obawiam sie ze takowego badania nie ma
    kwas mam blisko gornej granicy normy wiec tragedii nie ma, cos tam pewnie przyswajam

    a branie mieszanej formy kwasu jest bez sensu w kazdym przypadku, syntetyka lepiej wogole nie brac niz brac

    hmm no wiec biore 0,8 mg b9 plus pakiet b complex z doctors best, wiadomo ze albo homo spadnie albo nie, jak sapdnie to super, a jak nie to wtedy bede kombinowac, jakby nie patrzec mam 3-4 cykl3 na zajscie, potem ide po stymulacje

    robienie badan na mthfr w tym momencie to strata kasy,wiadomo ze je mam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2017, 16:12


    u5cvp2.png
  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    metyle biore od dawna :)
    co mi da "stopien" nie przyswajania i jak go zbadac?
    Ja badałam genetykę i tam wyszło.

    gannkw7i858ouu0g.png
  • Kajka81 Autorytet
    Postów: 353 221

    Wysłany: 29 kwietnia 2017, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    obawiam sie ze takowego badania nie ma
    kwas mam blisko gornej granicy normy wiec tragedii nie ma, cos tam pewnie przyswajam

    a branie mieszanej formy kwasu jest bez sensu w kazdym przypadku, syntetyka lepiej wogole nie brac niz brac

    hmm no wiec biore 0,8 mg b9 plus pakiet b complex z doctors best, wiadomo ze albo homo spadnie albo nie, jak sapdnie to super, a jak nie to wtedy bede kombinowac, jakby nie patrzec mam 3-4 cykl3 na zajscie, potem ide po stymulacje

    robienie badan na mthfr w tym momencie to strata kasy,wiadomo ze je mam


    Różne laboratoria (i różni lekarze) stosują różne nazewnictwo. "Przyswajanie kwasu foliowego", "poziom kwasu foliowego" - zwał, jak zwał, chodzi o to samo.

    Co do MTHFR oczywiście zrobisz jak uważasz, ale raczej warto wiedzieć czy się ma homozygotę, pojedyncza heterozygotę czy złożoną heterozygotę (pod kątem ewentualnych wskazań do clexane w ciąży, czy - bardziej przyszłościowo patrząc -szczepienia dziecka szczepionką skojarzoną, czy hormonalnej terapii zastępczej), czy też nie ma się żadnej z nich, a za to v-leiden, protrombine, PAI-1 (jak usłyszałam od genetyka - są gorsze niż MTHFR).

    Jak dla mnie przy długich staraniach warto chwytać się wszystkiego. Mnie takie podejście pomogło i jestem na półmetku do spotkania z drugą córką.

    Bea_ lubi tę wiadomość

    bl9cdf9hkw0u9qp5.png

    ug37zbmhqu79tb2c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2017, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy estradiol 166 pg/ml oraz progesteron 21,33 ng/ml w PIK+6 to dobre wyniki czy za niskie?

  • mik82 Autorytet
    Postów: 4529 4848

    Wysłany: 29 kwietnia 2017, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was dziewczyny
    Długo mnie nie ma już na tym forum poza udzielaniem się gdzieś pod wykresami, ale postanowiłam się do Was odezwać po to żebyście wiedziały że napro naprawdę pomaga.
    Nie mówię, że każdemu i zawsze, ale in vitro też nie pomaga każdemu i zawsze.
    Nam się udało w 49 cs.
    Jestem pacjentką dr Wasilewskiego, w tej chwili już byłą ze względu na odległość i fakt że udało nam się zajść w ciążę. Leczyłam się u niego półtora roku. Któraś z dziewczyn napisałam, że odradzał jej immunologię, co mnie trochę dziwi bo ja jestem właśnie pacjentką z niepłodnością immunologiczną. Wprawdzie immunologia wyszła mi z p-ciał tarczycowych i antykoagulantu tocznia, ale dalej było bez sensu szukać bo jak już to było, to i wiele innych by się też zapewne znalazło. Dr. Wasilewski od początku leczył mnie naltrexone na immunologię, tak jak i miała to ara (swoją drogą ara bardzo gratuluję bo pamiętam Cię jeszcze z dawnych czasów tego forum jak zaczynałam tutaj swoją przygodę)
    Chcę Wam tylko powiedzieć, że w dużej mierze przy długich staraniach liczy się konsekwencja (świetnym przykładem jest tu vanessa, której całym sercem gratuluję córeczki). Jeśli już coś zaczniecie to się tego trzymajcie do końca (mi lekarz od początku mówił że potrzebuje dwóch lat). Wiele dziewczyn rezygnuje przed czasem, ja też miałam chwile zwątpienia bo nie widziałam efektów a dojeżdżałam do Białego ponad 300km. Nie będę Wam pisać o wierze w Boga i Jego moc, ale zapewne wybierając napro jesteście tego świadome. Módlcie się za swoich lekarzy a wierzę, że każda z Was doczeka się swojego szczęścia. Bóg stworzył nas PŁODNYMI, zawsze o tym pamiętajcie i nie dajcie sobie wmówić, że mając dom, męża jesteście stworzeni do tego żeby nie być matką/ojcem. To nieprawda!
    Z jakiegoś powodu czasami musimy czekać na swój cud całkiem spory czas, ale konsekwencja i wiara to dobra droga do szczęścia jakim jest rodzicielstwo.
    Trzymam za Was mocno kciuki. Powodzenia!

    Kajka81, Schmetterling, murumru, strawberry, Cynamonowaaa, sylwiunia, vanessa, Dżoana89, ara, Agafia83 lubią tę wiadomość

    wrzesień 2008 - Mikołaj <3
    Starania od 12.2012
    maj 2014 - córeczka 16 tc [*]
    maj 2015 - cb
    grudzień 2016 - cb
    201709292743.png
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 29 kwietnia 2017, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaaarolynaaa wrote:
    Czy estradiol 166 pg/ml oraz progesteron 21,33 ng/ml w PIK+6 to dobre wyniki czy za niskie?

    Moim skromnym zdaniem, bardzo ladne. Mam podobne, przy czym estradiol troszek nizszy a progesteron ok. 24 ;)

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
‹‹ 279 280 281 282 283 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ