X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2014, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic tylko wyjechać do ciepłych krajów :) Choć mi to nic nie da bo mam uczuleni na słońce :/

    vanessa lubi tę wiadomość

  • Yousee Autorytet
    Postów: 2122 1212

    Wysłany: 25 listopada 2014, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mało tego słoneczka u nas ale to najlepsza forma vit. D

    vanessa, Natka098 lubią tę wiadomość

    "I jaśniejsze niż południe wzejdzie ci życie,
    a choćby ciemność zapadła, będzie ona jak poranek.
    Możesz ufać, bo jeszcze jest nadzieja..."
    Księga Hioba
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2014, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie, że lepiej czerpać z natury, ale jak się nie da to trzeba jeść, bierzecie ją codziennie czy np. raz na tydzień?

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 25 listopada 2014, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yousee wrote:
    No mało tego słoneczka u nas ale to najlepsza forma vit. D
    No tak... dobre i tyle...

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 25 listopada 2014, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Codziennie wcinać. Niedobór witaminy D daje objawy depresji ;) Więc lepiej sobie suplementować w okresie jesienno-zimowym - mniejsze ryzyko chandry ;)

    Vanessa, te koszty leczenia są faktycznie przerażające :/ Też bym nie miała na takie coś :/
    Trzymasz się jakoś? Jak sobie radzisz?

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • Yousee Autorytet
    Postów: 2122 1212

    Wysłany: 25 listopada 2014, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.akademiawitalnosci.pl/witamina-d-brakujacy-kawalek-twojej-ukladanki-zdrowia/

    Tutaj link o cudownej Vit. D :)

    "I jaśniejsze niż południe wzejdzie ci życie,
    a choćby ciemność zapadła, będzie ona jak poranek.
    Możesz ufać, bo jeszcze jest nadzieja..."
    Księga Hioba
  • Mallina Autorytet
    Postów: 608 228

    Wysłany: 26 listopada 2014, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiak wrote:
    Maliina ja mam instruktorkę z Łodzi, całkiem ok, wszystko dokładnie tłumaczy, jest pod telefonem i na maile odp, ostatnio nawet za wizytę nie wzięła od nas pieniędzy :-)
    Asiak dziękuję za odpowiedź, zapisałam się już na wizytę w Warszawie. jak cenowo wygląda leczenie w Łodzi?

    p19ukw7ifmlxopac.png
  • Mallina Autorytet
    Postów: 608 228

    Wysłany: 26 listopada 2014, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Oj dziewczyny jak ja Wam zazdroszczę tych diagnoz. Naprawdę!!! Ja też chciałabym mieć taką diagnozę którą miałabym możliwość leczyć... a moja leczenie okazuje się tak drogie że ze względów finansowych jesteśmy zmuszeni zrezygnować :( :( :( W takim przypadku to jest już wyrok :( :( :( Tylko błagam NIE pocieszajcie mnie!
    Nie będę pocieszać, i tak nie wiem co mogłabym napisać. Chcę tylko dodać, że jest mi po prostu przykro, że sprawa przedstawia się w taki sposób :(

    p19ukw7ifmlxopac.png
  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 26 listopada 2014, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallina wrote:
    Asiak dziękuję za odpowiedź, zapisałam się już na wizytę w Warszawie. jak cenowo wygląda leczenie w Łodzi?
    Pierwsze spotkanie wiadomo za darmo, kolejne trzy po 200 zł a juz następne po 100zl, choc ostatnio nas zaskoczyła i nie wzięła od nas pieniędzy :-) a Ty ile płacisz?

  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 26 listopada 2014, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzzi wrote:
    Głowa do góry! :) Też mam PCOS :) To nie wyrok ;) Jeśli chcesz, to zapraszam na forum http://pcos.p2a.pl. Tam jest dużooo mamuś, które wygrały z PCOS ;) Mnie to pociesza :D

    A co do leczenia... Może to tak miało być, że dopiero naprotechnolog Ci to wykrył? Przynajmniej Cię poleczy jak należy. A nie tak jak ja i większość borykających się z tym dziewczyn została potraktowana - jakiś gin diagnozuje i z marszu zaczyna Cię faszerować tabletkami antykoncepcyjnymi i jeszcze czasem dodatkowo silnymi antyandrogenami, po których się ma takie jazdy, że aż nie chce mi się tego opisywać, bo ciężko uwierzyć :P Serio, jak teraz sobie to przypominam to nie wiem, jakim cudem w ogóle funkcjonowałam na androcurze przy takich skutkach ubocznych :P
    Zuzzi a jak Ty jesteś obecnie leczona? Bierzesz jakieś leki czy czekasz na wizytę u naprotechnologa ? Ja dostałam min medformine, masz doświadczenie z takim leczeniem? Opinie sa rożne jednym na niej udaje sie w pierwszym cyklu innym sie nie udaje... Lekarz powiedział ze po miesiącu starań na medformine, jeśli oczywiście sie nie uda, dołączy dodatkowa stymulacje ale nie wiem co miał na myśli

  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 26 listopada 2014, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiak wrote:
    Zuzzi a jak Ty jesteś obecnie leczona? Bierzesz jakieś leki czy czekasz na wizytę u naprotechnologa ? Ja dostałam min medformine, masz doświadczenie z takim leczeniem? Opinie sa rożne jednym na niej udaje sie w pierwszym cyklu innym sie nie udaje... Lekarz powiedział ze po miesiącu starań na medformine, jeśli oczywiście sie nie uda, dołączy dodatkowa stymulacje ale nie wiem co miał na myśli

    Od prawie trzech lat biorę metforminę ;) Suplementuję się jeszcze innymi rzeczami.

    Dodatkowa stymulacja to pewnie Clomifen na wywołanie owulacji.

    Metforminy się nie bój ;) Najlepsza jest o przedłużonym uwalnianiu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2015, 15:46

    Asiak lubi tę wiadomość

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 26 listopada 2014, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałam właśnie glucophage xr raz dziennie, biorę go juz tydzień biegam po nim dwa razy dziennie do toalety, ale to akurat na plus bo do tej pory miałam problem z zaparciami. Wit D i kwas foliowy tez biorę, lekarz powiedział ze ważna jest rownież wit B 12, dodatkowo zlecił przy PCOS olej lniany, olej i czarnuszki i olejek oregano, podobno poprawiają jakość sluzu. A powiedz Zuzzu stosujesz dietę, bo ja staram sie eliminować produkty z wysokim ig, ze słodyczy całkowicie zrezygnowałam, podobni dieta to połowa sukcesu

  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 26 listopada 2014, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IG jak IG, słyszałam głosy, że jest słabo przebadane ;) Ale ogółem najlepiej ograniczyć węglowodany. I wywalić całkowicie z diety cukier (nie tylko słodycze, bo mnóstwo cukru jest też w wielu sokach, jogurtach, itd., trzeba czytać etykietki) oraz białą mąkę (w tym też zrobione z białej mąki chleb, makaron, pierogi, kluski, naleśniki...). Biały ryż też ograniczyć. Można za to wcinać mąkę żytnią pełnoziarnistą i gryczaną, brązowy ryż, kaszę gryczaną i jaglaną :) Za tą drugą nie przepadam, ale w internecie jest na nią tyle przedziwnych przepisów, że każdy coś sobie znajdzie ;) Soczewica i ciecierzyca też są naszymi sprzymierzeńcami :)
    Ja ogółem mam sporą nadwagę, z którą walczę od lat ;) Nawet miałam na tym polu spore sukcesy, ale niestety ostatnimi czasy było sporo stresu i znów dużo przybrałam. Także dietę powinnam trzymać cały czas. Ale różnie z tym bywa, przyznaję ;)

    Problemy żołądkowe po glucophage'u przejdą Ci wkrótce :) Jak już pisałam, są tylko na początku, a potem się czujesz, jakbyś nic nie brała.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2015, 15:46

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 26 listopada 2014, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Zuzzi za wyczerpującą odp :-) tak właśnie zamierzam zrobic - zero cukru, białego pieczywa, ziemniaków, makaronów itp i czas pokaże co będzie, czy trud sie opłaca :-)

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 26 listopada 2014, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co dziś przez przypadek przeczytałam... byłam w totalnym szoku i przerazona ale to mało powiedziane...
    Czytałam że niektóre kliniki in vitro SPRZEDAJĄ zarodki (czyt. dzieci) i nawet była cena podana...
    brak słów...

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 26 listopada 2014, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzzi wrote:

    Trzymasz się jakoś? Jak sobie radzisz?
    Hmmm trudno powiedzieć... zależy kiedy...
    Dopiero przeżyje kolejną załamkę jak wyjdą przeciwciała :( a jak nie wyjdą to będę happy 46dance.gif ale jak długo...?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2014, 18:36

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 26 listopada 2014, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A kiedy wyniki?

    Sprzedają zarodki, tak? Ech...

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 26 listopada 2014, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadeszły czasy że dziecko zaczęło byc traktowane jak produkt, ktory jeśli para chce teraz, natychmiast to moze je sobie poprostu kupić za niemałą sumkę, wiem że te słowa mogą krzywdzić, ale taka jest prawda... sama kiedyś bardzo poważnie rozważałam in vitro i dziękuje Bogu z całego serca że sie nie zdecydowaliśmy! Co do tych sprzedawanych zarodków to pewnie jeszcze jest tak, że niczego nie świadoma para oddaje swoje niewykorzystane do "adopcji" a oni jeszcze dodatkową kase zarabiają "odsprzedając je" - to straszne nie mieści mi się to w głowie.

    vanessa lubi tę wiadomość

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 26 listopada 2014, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzzi wrote:
    A kiedy wyniki?
    Jak zrobie badania :P

    ANA 3 mam robić dopiero w przyszłym tygodniu bo miałam infekcję i trzeba odczekać 2-3 tyg. i dopiero badanie robić a resztę przeciwciał to dopiero jak mi immunolog zleci ale jeszcze się na wizyte nie umawiałam bo muszę mieć wynik ANA 3.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Mallina Autorytet
    Postów: 608 228

    Wysłany: 27 listopada 2014, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiak wrote:
    Pierwsze spotkanie wiadomo za darmo, kolejne trzy po 200 zł a juz następne po 100zl, choc ostatnio nas zaskoczyła i nie wzięła od nas pieniędzy :-) a Ty ile płacisz?
    Podobno spotkania z instruktorem 180 zł, a z lekarzem 140 zł krótkie spotkanie a dłuższe 240 zł i więcej. Ja na razie idę do lekarza. Pewnie i tak skieruje mnie do instruktora, ale może najpierw powie coś więcej czego można się spodziewać.

    p19ukw7ifmlxopac.png
‹‹ 31 32 33 34 35 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ