X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • Sess Koleżanka
    Postów: 67 8

    Wysłany: 15 października 2018, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lekarka tak kazała brać więc tak biorę :) dzisiaj mam 23 dzień cyklu. dziś jestem w trasie jak nie trafię na aptekę to pewnie dopiero jutro zrobię test. a byłam dziś w laboratorium... mogłam zrobić betę.
    Dzięki Aishha:*

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 15 października 2018, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sess wrote:
    lekarka tak kazała brać więc tak biorę :) dzisiaj mam 23 dzień cyklu. dziś jestem w trasie jak nie trafię na aptekę to pewnie dopiero jutro zrobię test. a byłam dziś w laboratorium... mogłam zrobić betę.
    Dzięki Aishha:*

    Ja właśnie ze nie wysoki prog i plamienia dziś zrobiłam. 26 dc.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Sess Koleżanka
    Postów: 67 8

    Wysłany: 15 października 2018, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w internecie różnie piszą, że jak estradiol jest powyżej 500 i prog pow 100 to robić betę albo po prostu testować. tylko wydaje mi się, że jeszcze za wcześnie i może to jeszcze są skutki zastrzyku na pęknięcie pęcherzyka. najgorzej, że moja lekarka poszła rodzić, więc muszę czekać :) jutro dla świętego spokoju zrobię test, lub poczekam po prostu na dzień planowanej @ i wtedy zrobię, żeby się nie nakręcać.

  • marlenqa31 Przyjaciółka
    Postów: 221 42

    Wysłany: 15 października 2018, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babelki wrote:
    hej dziewczyny, mam nadzieję że miałyście udany weekend bo pogoda była super ;)
    @marlenqa jak tam - 'ciocia' Cię odwiedziła? ;)
    @Sess musisz podać jednostki do wyników
    Ja mam swoje z przed 5lat takie:
    W 2 dc:
    FSH: 6,8 mIU/ml
    LH: 6,6 mIU/ml
    Ca-125: 66,6 U/ml

    W 23 dc:
    ESTRADIOL: 128 pg/ml
    PROGESTERON: 2,17 ng/ml
    Teraz mamkolejny cykl rowalony tak że nie moge sensownie tego peak + 7 wyznaczyć ;/
    W interpretacji nie pomogę, za to chętnie zapytam co to za zastrzyk i na co to dają?

    Nie, nie dostałam cioci. Jutro mamy spotkanie z trenerką napro i ma mi dać od lekarza leki na wywołanie.

    2018- zaczynam przygodę z napro -PCOS, Hashimoto, helicobacter, nietolerancje pokarmowe
    2019-06 - luteina + Etruzil przez 3 cykle, glucophage XR
    2019-09 - Etruzil przez 3 cykle, duphaston od P+3, dostinex, wit D, wapno, glucophage XR
    2019-12 - Etruzil i Ovitrelle przez dwa cykle, Glucophage XR, Dostinex, witaminy, dieta
    2020-01 skierowanie na laparoskopię. 2020-03 laparoskopia i histeroskopia- niedrożne jajowody i zrosty w macicy
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 15 października 2018, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)
    Chcemy umówić się z mężem do naprotechnologa. Naszym głównym problemem jest brak plemników o prawidłowej budowie, reszta parametrów jest w normie. Mieliśmy już masę badań, braliśmy udział w projekcie, więc mieliśmy nawet wyniki badań, o których nawet lekarz by nie pomyślał by je zlecać, dzięki czemu mieliśmy je w większości za darmo.
    Ja mam w górnej granicy ale jednak w normie prolaktynę, ale już z 2 miesiące biorę bromergon, teraz mam zmniejszoną dawkę, pojawiły sie torbielki na prawym jajniku, jutro mam wizytę kontrolną, bo mogą być one cykliczne pojawiające się przed okresem i z nim znikające. Mąż bierze fertilman plus i spedre. Chyba trochę ponad rok już jest na tym leczeniu. Słyszałam, ze są też jakieś leki, które stosowane są w naprotechnologii i w sumie moze nam je wypisać lekarz męża (wiem, ze są bardzo drogie), ale chcemy skonsultować jeszcze z kimś nasz przypadek. Moje pytanie, gdzie znajdę lekarza naprotechnologa, który może nam pomóc, będzie kompetentny i dobry? Najlepiej Okolice Wrocławia, ale w grę wchodzi także Poznań, albo inne miasta jeśli lekarz będzie tego warty :)

    Prosze o pomoc :*

    Patt1002
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 15 października 2018, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sess u Ciebie faktycznie ważne są jednostki dla proga bo są dwa przełączniki. Dupek w badaniu nie wychodzi więc nic Ci nie podniósł w wyniku. Ale masz ten prg w kosmos wyjechany! Sprawdź sobie w zaleceniach czy masz brać dupka dopiero w p+7 bo raczej czytałam i sama brałam juz od p+3.

    age.png
    age.png
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 15 października 2018, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patt u mojego Meza morfologia wynosila 4% w najlepszym momencie. I tylko bral fertilman 1×1. A u Ciebie nie ma problemow? Wszystko masz ok poza tą PRL w górnej normie? Bo u mnie niby wszystko było ok a jednak to na mnie skupilo się leczenie.
    Już tu pisałam o naprotechnologu z Kielc i ponownie go wywolam, choć to nie Twój kierunek. Doprowadził mnie do dwóch ciaz w ciągu 1,5 roku (pierwsza poronilam). Leczylam się długo o czym piszę w stopce, ale to napro dało nam nadzieję i Cud pod sercem w tym momencie.

    Babelki lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png
  • Babelki Przyjaciółka
    Postów: 107 27

    Wysłany: 15 października 2018, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Sess zrób test zrób zrób ;D i prosze o pozytywny bo już bym chciała żeby kolejnej z nas się udało!

  • Babelki Przyjaciółka
    Postów: 107 27

    Wysłany: 15 października 2018, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Patt ja jestem z dolnegośląska, leczyłam się wcześniej u Barczentewicza w Lublinie, a teraz planuję iść we wro do dr Dunajskiej - ona jest endokrynologiem. Jest tez ginekolog dr Sieradzka oraz dr Banach ( ten jest troszkę nietypowy i on tak do końca to nie leczy np w oparciu o model Creightona więc jak nie masz instruktora to może on), tutaj masz info:
    http://www.boromeuszki.wroclaw.pl/lekarze/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2018, 21:10

  • Babelki Przyjaciółka
    Postów: 107 27

    Wysłany: 15 października 2018, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Sansivieria - a można zapytać o taką kwestię - lekarz napro po poronieniu co zalecał? ile kazał czekać zanim podejmie się kolejne próby? jakieś badania dodatkowe zlecił?

  • Ewunia84 Koleżanka
    Postów: 34 0

    Wysłany: 15 października 2018, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babelki wrote:
    @Patt ja jestem z dolnegośląska, leczyłam się wcześniej u Barczentewicza w Lublinie, a teraz planuję iść we wro do dr Dunajskiej - ona jest endokrynologiem. Jest tez ginekolog dr Sieradzka oraz dr Banach ( ten jest troszkę nietypowy i on tak do końca to nie leczy np w oparciu o model Creightona więc jak nie masz instruktora to może on), tutaj masz info:
    http://www.boromeuszki.wroclaw.pl/lekarze/
    Hej mam do Ciebie pytanko, mam zamiar wybrac sie do dr Barczentowicza jaka masz opinie?wczesniej jezdzilam do Wasilewskiego ale do Lublina mam znacznie blizej, w sumie to Wasil nic mi nie znalazl konkretnego minąl rok i nic...

    Starania od 3 lat...
  • Sess Koleżanka
    Postów: 67 8

    Wysłany: 15 października 2018, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansivieria wrote:
    Sess u Ciebie faktycznie ważne są jednostki dla proga bo są dwa przełączniki. Dupek w badaniu nie wychodzi więc nic Ci nie podniósł w wyniku. Ale masz ten prg w kosmos wyjechany! Sprawdź sobie w zaleceniach czy masz brać dupka dopiero w p+7 bo raczej czytałam i sama brałam juz od p+3.

    Dzisiejsze mialam

    estradiol 617 pmol/l
    progesteron 118,53 pmol/l w pmol/l:) sobotnie sprawdze dopiero jutro wieczorem. Nie nakręca się bo już dużo rozczarowań bylo :)

    Na jednych zleceniach mam p+7 na drugich p+3 lub w 20-23dc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2018, 22:19

  • Babelki Przyjaciółka
    Postów: 107 27

    Wysłany: 15 października 2018, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Ewunia84 dla mnie Barczentewicz to bardzo konkretny facet - idzie szybko, pewnie, zleca dużo badań, ma bardzo duże doświadczenie - nie chodziłam do innego lekarza (dopiero będę) ale z Barczentewicza byłam bardzo zadowlona - gdyby był bliżej chodziłabym do niego znowu :)

  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 16 października 2018, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sess jak zamienimy jednostki pmol/l na ng/ml to wyjdzie około 37 a to też bardzo bardzo ładnie. Ciążowy!! Powodzenia!!

    age.png
    age.png
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 16 października 2018, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po poronieniu robiłam badanie na zespół antyfosfolipidowy. Tam się bada 6 mutacji, wyszły mi 3 z nich w ukladzie hetero i dostałam acard 75 1×1. Nic specjalnie nie mówił ile odczekać. My w ogóle nie czekaliśmy ale i tak zeszło ponad rok...

    age.png
    age.png
  • Babelki Przyjaciółka
    Postów: 107 27

    Wysłany: 16 października 2018, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Sansivieria, dzięki - pytam bo bliska mi osoba też niedawno przez to przeszła i chciałam wiedzieć jak napro na to sie zapatruje.

  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 16 października 2018, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny Kielce i Lublin to niestety ode mnie 3-4 godziny jazdy... Któraś ma juz doświadczenia z naprotechnologia we Wrocławiu?

    Jestem zdrowa jak ryba podobno... Hsg mialam i bylo wszystko super. Inne hormony w normie. Chce znaleźć kogoś kto da próbuje naan jeszcze pomoc i mnie i mężowi. Maz ma swietnego lekarza ale chcemy to skonsultować z kimś kto bedzie mógł połączyć wszystko ww całość i sprawdzi i moje wyniki i męża... Chcemy jeszcze spróbować zawalczyć i mieć świadomość, ze zrobiliśmy wszystko co mogliśmy.

    Patt1002
  • Babelki Przyjaciółka
    Postów: 107 27

    Wysłany: 16 października 2018, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Patt ja idę do dr Dunajskiej 18.10, ale nie wiem czy nie będę chodzić do dr Sieradzkiej - Dunajska jest tylko endokrynologiem,a ja mam przeszłość z endometriozą ale to porozmawiam z dr Dunajską na ten temat. Jest też dr Banach, tutaj lista:
    http://www.boromeuszki.wroclaw.pl/lekarze/
    Ja miałam miec laparo u dr Binkiwicza w Pyskowicach, byłamu niego na jednej wizycie - tez bardzo fajny :) DUżo dobrego tez piszą o siostrze Augustynie z Rydułtowów.

  • Sess Koleżanka
    Postów: 67 8

    Wysłany: 16 października 2018, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wrócę z Katowic do domu to będę testować :D Dzięki dziewczyny. pewnie dam jutro znać czy coś w ogóle wyszło:*

  • marlenqa31 Przyjaciółka
    Postów: 221 42

    Wysłany: 16 października 2018, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro mam wizytę o 8:00 u Wasilewskiego, termin się zwolnił.. Strasznie jestem zdenerwowana!

    Aishha, Babelki, monijaaa lubią tę wiadomość

    2018- zaczynam przygodę z napro -PCOS, Hashimoto, helicobacter, nietolerancje pokarmowe
    2019-06 - luteina + Etruzil przez 3 cykle, glucophage XR
    2019-09 - Etruzil przez 3 cykle, duphaston od P+3, dostinex, wit D, wapno, glucophage XR
    2019-12 - Etruzil i Ovitrelle przez dwa cykle, Glucophage XR, Dostinex, witaminy, dieta
    2020-01 skierowanie na laparoskopię. 2020-03 laparoskopia i histeroskopia- niedrożne jajowody i zrosty w macicy
‹‹ 346 347 348 349 350 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ