X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • Ewosińska Ekspertka
    Postów: 241 103

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie lekarz naprotechnolog od razu dał mi luteinę, kiedy tylko spojrzał na moje obserwacje na karcie.rzeczywiście, miałam plamienia,a on jako pierwszy potraktował to poważnie.Komentarz zwykłego gina-pewnie spada Pani progesteron i tyle, nie zlecił nawet badania progesteronu.No i napro dał mi bromergon, bo mam wysoką prolaktynę po obciążeniu-a ja nawet nie wiedziałam,że jest takie badanie, mimo,że o dziecko staramy się długo.Dowiedziałam się też,że przy wysokiej prolaktynie badanie FSH może dać fałszywy wynik.Ponadto na samym wstępie, po wysłuchaniu naszej historii i obejrzeniu pliku moich papierów powiedział,że będzie trudno.I całe szczęście,że tak otwarcie to powiedział-wreszcie ktoś nazwał rzecz po imieniu,nie obiecuje cudów i mami złudną nadzieją a myśmy trochę odpuścili,ja w szczególności.Więc można rzec,że wracam do "świata żywych" ;-)
    Jutro, skoro nadszedł nowy etap w naszym życiu, idę zmienić fryzurę :-).
    Kolejna wizyta u napro 23grudnia.Pojęcia nie mam dlaczego każdy nam mówi-to przywieziecie sobie prezent?
    W Opolu znalazłam lekarza, który bez problemu zrobił mi w tym cyklu monitoring(owulacja była, jajo piękne i pęcherzyk pękł, endometrium idealne), dzięki temu nie musiałam jechać na Śląsk robić monitoring.

    Asiak lubi tę wiadomość

    " Bóg nie wysyła nas na pole bitwy bez potrzebnego nam sprzętu"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewosińska bardzo się cieszę, że w koncu trafiliście na lekarza napro. Mi też, po zobaczeniu moich wyników powiedział że jestem trudnym przypadkiem ale będzie walczyć. I tak samo jak Wam, nam też pomogły te słowa. Najważniejsze właśnie, że ktoś obiektywnie ocenia problem i niczego nie kryje. BARDZO trzymam kciuki za twój cykl. Cudownie, że masz dobrą opiekę!

    Ewosińska lubi tę wiadomość

  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessa, Asiak - po spotkaniu ze znajomą szwagierki nie wierzę, że spotkałam osobę, która jest moim lustrzanym odbiciem. Te same przejścia, dolegliwości, problemy. Niestety najwcześniejsza możliwa wizyta u naprotechnologa, którego ona mi poleca i który jest jednym z lepszych w Polsce to Maj 2015. Ale do tego czasu i tak muszę mieć te obserwacje, przynajmniej 3-4, więc tak akurat.

    Nie wiem czy to mi pomoże, czy dojdę do tego co mi jest, i czy damy radę przede wszystkim finansowo, wystarczy, że zamkną firmę, co jest prawdopodobne albo nie będę w stanie już pracować i będzie klops :(

    Ale wierzę, że to wszystko nie dzieje się bez przyczyny, że miałam poznać tych ludzi, to małżeństwo, żeby iść tą drogą i żeby w końcu ktoś na mnie spojrzał całościowo.

    Dziękuję Wam i pozdrawiam :)

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To do którego się wybierasz i gdzie? :)

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzzi do dr Adam Kuźnik, Skoczów :)

    Nie wiem czy damy radę finansowo, boję się, że jak przyjdzie mąż i mu opowiem jak wygląda cenowo u Instruktora, to się zniechęci. Nie byłoby problemu gdybym nie musiała teraz chodzić jeszcze po innych lekarzach prywatnie..

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelo Z pewnością nic nie dzieje sie bez przyczyny.... Fajnie ze spotkałaś kogoś kto tylko potwierdził ze napro to dobra droga, ale pomysl jeszcze czy warto tak długo czekać na lekarza? A co z kolejnymi wizytami? Jeśli będziesz sie z nim spotykać raz na pól roku to Wasze starania mogą naprawdę długo trwać. Moze warto pomyśleć o innym lekarzu.... Ważne przecież żebyś jak najszybciej miała diagnozę i mogła zaczac sie leczyc. A do instruktorki zapisuj sie jak najszybciej i zaczynaj obserwacje :-)
    Co do kasy, to spokojnie nie nakręcaj sie, na początku wiadomo diagnoza kosztuje, ale pózniej juz same leki nie sa takie drogie :-)

    Adelo lubi tę wiadomość

  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelo a ta Twoja znajoma zaszła w ciążę czy nadal sie leczy?

    Adelo lubi tę wiadomość

  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiak, ale i tak do lekarza muszę, mieć przynajmniej 3 cykle obserwacji, więc akurat zacznę u Instruktora i skończy się w Maju. Z lekarzem jestem w kontakcie mailowym, wysłałam mu swoją historię. Odpisał mi, dał parę wskazówek. Do tego czasu po prostu będę się badać. Mam wizytę za niedługo u neurologa, także mam nadzieję, że mi coś uzmysłowi i pokieruje w moich problemach. Ja nie wiem czy to może u mnie mieć wpływ na płodność, dopiero wrócił mi cykl po przerwie i dopiero teraz zobaczymy w najbliższych miesiącach, co się będzie działo. Dla mnie priorytetem jest postawienie diagnozy "co mi jest" a nie czy to ma wpływ na płodność.

    Z tego co mi mówiła, to po pierwszej wizycie, następne ustala już sam jak potrzeba dla danej pary. Jeśli muszę zrobić badania, to robię i przychodzę do niego z wynikami. Przecież nie mogę czekać, bo to nie miałoby sensu.

    Polecił mi też ginekologa, z którym współpracuje - też naprotechnolog, i o ironio pracuje w szpitalu w którym mój obecny ginekolog robi. Zapewne się do niego wybiorę za jakiś czas, więc mam alternatywę w wizytach u lekarza, który też się tym zajmuje i na pewno pokieruje. Bo już mam jeden problem, który zauważyłam ze śluzem.

    Nikt nie powiedział, że do tego czasu nie zajdę w ciąże :) Kto to wie. Wszystko w rękach Boga.

    Co do znajomej nie zaszła w ciąże, ale u niej problem jest niestety bardzo podstawowy. Zapraszam do ostatniego mojego wpisu w pamiętniku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2014, 15:51

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I właśnie tego Ci życzę - zeby ta majowa wizyta nie była juz potrzebna :-)

    Adelo lubi tę wiadomość

  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Asiak :) Sam lekarz nam tego życzy. Poznałam tych ludzi, bo miałam ich poznać i czuję się w końcu kierowana w tym, co się dzieje. Teraz muszę mimo wszystko zluzować i za namową mojej obecnej ginekolog dać sobie czas 3-4 miesiące. A od endykronologa mam zlecone badania, więc i tak będę się ciągle badać ;)

    Was też wspieram <3

    Asiak lubi tę wiadomość

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzzi, no to u Ciebie coraz bliżej Styczeń :) My mamy płacić 100 zł :/
    Jakoś to musi być <3

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzwoń, dzwoń, mi też mówili, żebym co jakiś czas dzwoniła i doprecyzowywała termin ;) a Ty gdzie się wybierasz do naprotechnologa?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2014, 18:13

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to widzisz, nie spodziewałam się, że też do niego :) A z daleka dojeżdżasz do niego?

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
  • Ewosińska Ekspertka
    Postów: 241 103

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelo, dzwoń do lekarza-ja dziś zrezygnowałam z terminu na kwiecień u dr Kuźnika, bo zostajemy u dr Skutila-nie będziemy "skakać" od jednego do drugiego, tym bardziej,że oni razem współpracują.

    " Bóg nie wysyła nas na pole bitwy bez potrzebnego nam sprzętu"
  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Ewosińska, a powiedz mi - dr mówił mi o doktorze Skutil, to ginekolog-naprotechnolog. Ale jaka jest różnica pomiędzy nimi w tej metodzie? Ja ogólnie się zastanawiałam nad zmianą ginekologa i zastanawiam się nad nim. Ma dobre opinie i pracuje w szpitalu, gdzie moja obecna pracuje..

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
  • Ewosińska Ekspertka
    Postów: 241 103

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do dr Skutila były krótsze terminy, dlatego zdecydowaliśmy się na niego (cóż, latka lecą), metoda ta sama,ale dr Skutil jest młodziutkim lekarzem i dlatego wszystko jeszcze konsultuje z dr Kuźnikiem.Nasza instruktorka ręczy za niego.
    Dziś właśnie rejestratorka dzwoniła,żeby zapytać o temin na ten kwiecień, zrezygnowaliśmy.dzwoniła jakieś 40minut temu

    Adelo lubi tę wiadomość

    " Bóg nie wysyła nas na pole bitwy bez potrzebnego nam sprzętu"
  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję, jutro zadzwonię z rana i przy okazji zapytam się też o terminy do dr Skutil, bo chciałabym iść do niego na normalną wizytę ginekologiczną. Tylko nie wiem czy tak można iść na normalną wizytę do niego bez wcześniejszych obserwacji wg tej metody.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2014, 20:26

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
  • Ewosińska Ekspertka
    Postów: 241 103

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sądzę,ze tak.Kiedy dzwoniłam aby się umówić, rejestratorka pytała czy na normalną wizytę czy z napro

    " Bóg nie wysyła nas na pole bitwy bez potrzebnego nam sprzętu"
  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to fajnie :) informuj jak idą Wam działania <3

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a Wy musiałyście robić testy na nietolerancję pokarmową? Bo ja chyba pewnych rzeczy nie przeskoczę finansowo niestety. Trudno najwyżej nie wszystko uda się zrobić.

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
‹‹ 34 35 36 37 38 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ