X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj Lekarz np. jak zapytałam o testy na nietolerancje to powiedział ze w moim przypadku to raczej zostawiamy to na sam koniec, nie kazał robic żadnych testów, moze dlatego że znalazł przyczynę w postaci policystycznych jajnikow i na tym sie skupia. A generalnie leczenie PCOS łączy sie bezpośrednio z dieta ktora muszę przestrzegać, więc moze dlatego mi odpuścił. Powiem szczerze ze stosuje sie od 2 tyg do zaleceń tej diety i zaczynam sie dużo lepiej czuć - mniej wzdeć, nie jestem juz taka senna i ciagle zmęczona więc chyba zaczyna działać, choc efektów w postaci niższej wagi nie obserwuje....

    Adelo lubi tę wiadomość

  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewosińska - a jak się umawiasz do dr Skutila, to dzwonisz pod ten sam numer, co do dr Kuźnika tylko we wtorki po 15? Bo tak mnie pokierowała asystentka. I nie wiem czy jest jakiś inny sposób obejścia. Z tego by wynikało, że dr Skutil przyjmuje tylko raz w tygodniu we wtorki?

    Dziewczyny doradźcie mi proszę. Nie wiem czy wspominałam o moim śluzie. Zawsze był on logiczny w cyklu, zmieniał się. Obecnie po okresie owulacyjnym jest on przezroczysty na papierze, w odcieniu żółtym (reszta się wchłania, a kolor zostaje na wkładce). MA zapach, ale nie rybi, taki jakiś specyficzny, nie odrzuca jakoś specjalnie. Chcę zbadać czy mam infekcję, bakterię. Czasami coś zaswędzi mnie na zewnątrz. Nie wiem jakie badanie byłoby lepsze sam posiew z pochwy, czy z szyjki? Boję się z tym czekać. Choć po miesiączce nie zauważam takiego śluzu, mam rozciągliwy w płodne, a dopiero potem przybiera taką formę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2014, 09:51

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli sluz ma kolor i zapach to raczej wskazuje to na infekcje, koniecznie zrób posiew

    Adelo lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, umówiłam się na wizytę u lekarza z naprotechnologii na 13 stycznia.

  • Ewosińska Ekspertka
    Postów: 241 103

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, dr Skutil przyjmuje tylko we wtorki.

    " Bóg nie wysyła nas na pole bitwy bez potrzebnego nam sprzętu"
  • Ewosińska Ekspertka
    Postów: 241 103

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, dr Skutil przyjmuje tylko we wtorki.

    " Bóg nie wysyła nas na pole bitwy bez potrzebnego nam sprzętu"
  • Ewosińska Ekspertka
    Postów: 241 103

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelo-spokojnie, ja też na razie nie robię testów na nietolerancję pokarmową.Lekarzowi zwróciłam uwagę,że podejrzewam nietolerancję glutenu, więc powiedział,że mam postarać się go odstawić, ale testy to zrobimy później.

    " Bóg nie wysyła nas na pole bitwy bez potrzebnego nam sprzętu"
  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To swietnie termin wizyty juz jest :-) zobaczysz ze zanim sie obejrzysz będzie juz 16 styczeń. Zuzzi a Ty w ogóle przejmujesz jakieś leki czy czekasz na wizytę u lekarza? Z tego co pamietam masz PCOS?

  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A probowalas kiedyś z octem jablkowym? Co o nim myslisz? Czy medformina sprawia ze dochodzi do owulacji?

  • amryta Przyjaciółka
    Postów: 131 38

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, tak od jakiegoś czasu podczytuje Was, przyjmiecie mnie do swojego grona?

    starania od 2005r.; 6 IUI; 3 IVF
    od IX.2014 naprotechnologia
    lata lecą
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amryta, pewnie! :) Też chcesz się leczyć z napro?

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • amryta Przyjaciółka
    Postów: 131 38

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leczę się od września tego roku, mam już za sobą 4 spotkania z instruktorem i dopiero jedno z lekarzem.

    starania od 2005r.; 6 IUI; 3 IVF
    od IX.2014 naprotechnologia
    lata lecą
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jak idzie? :)

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • amryta Przyjaciółka
    Postów: 131 38

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na razie szału nie ma, ale z instruktorem dobra współpraca ale jak to mówił wcześniej gin jest pani "książkowa", a jednak coś nie gra, Na początku instruktorka kazała wykonać komplet badań hormonalnych i okazało się że mam niski poziom progesteronu.
    Po pierwszej wizycie u dr i wywiadzie razem z mężem dostaliśmy zestawy tabletek, zrobiony miałam posiew z pochwy IV stopień nie za wesoło, oprócz tego wit. C, D selen+żelazo i komplet tabletek na zapalenie i luteina no i mąż także pod kątem zapalenia.
    Kazała wykonać badania żelazo, morfologia kwi cała, wit. D i jakieś inne pochodne z żelaza.
    Zobaczymy wizytę u dr. mam 10 stycznia więc obserwujemy a jeszcze przed światami wizyta u instruktora.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2014, 22:02

    Asiak lubi tę wiadomość

    starania od 2005r.; 6 IUI; 3 IVF
    od IX.2014 naprotechnologia
    lata lecą
  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amryta witamy w gronie :-) to trzymam kciuki zeby powodem niepowodzeń były tylko te bakterie i żebyście je szybko wyliczyli i zaszli w ciążę :-) a jak wrażenia odnośnie lekarza napro?

  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To powodzenia w takim razie :) Ja się nie mogę doczekać swojej wizyty u lekarza :D

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzzi wrote:
    Metformina mi pomaga nie dostać cukrzycy, nie tyć jeszcze szybciej i nie niszczyć jajników przez nadmiar insuliny w ustroju ;) Nie wiem, jak działa na moją owulację. Nie wiem, czy mam owulację w ogóle w tym momencie. Tak czy siak i tak jestem z siebie dumna, bo od 9 miesięcy nie biorę antykoncepcji, a moje cykle (czy jest owu, czy nie), mimo że pokręcone trochę, trzymają się między 28-34 dni, kończą się wszystkie normalną miesiączką, bez wywoływania jej luteiną lub dupkiem, jakieś, choćby niewielkie, skoki temperatury się pojawiają, faza lutealna jest stała, trochę krótka, ale wciąż w normie. A wg prognoz mojej byłej ginki bez tabsów antykoncepcyjnych powinny mi się zatrzymać miesiączki lub mocno wydłużyć cykle już kilka miesięcy D
    Ale jesteś w stanie podczas obserwacji cyklu zaznaczyć dzien pik? Bo jeśli tak to szansa na owulacje jest, poźniej tylko nie wiadomo czy pęcherzyk pęka. Ja jestem pierwszy cykl na medforminie i miałam wyjątkowo dużo sluzu plodnego ( oczywiście jak na mnie i po raz pierwszy zqobserwowalam lubrykacje) , ale był to cykl stracony, mamy zakaz starania. Co do długości cykli to mam raczej regularnie 28-30 dni, zobaczę jak sie ten skończy ...
    Co do octu, zaczynam pić w przyszłym tyg, najpierw ten z rosmana, a pózniej domowej roboty, czytałam ze o. Nie moze byc szczelnie zakryty, moze dlatego Ci wybuchł :-)

  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiak wrote:
    Ale jesteś w stanie podczas obserwacji cyklu zaznaczyć dzien pik?
    Tak, właśnie mam peak w każdym cyklu :) I skok tempki też jest, czasem mały, ale jest, więc ovufriend też wyznacza.
    Asiak wrote:
    Bo jeśli tak to szansa na owulacje jest, poźniej tylko nie wiadomo czy pęcherzyk pęka.
    No właśnie z tym pękaniem to może być różnie. Ale skoro mam miesiączki sama z siebie i to zawsze 10-12 dni po peaku, to znaczy, że na pewno cośtam sobie rośnie. A potem albo pęka, albo chyba się luteinizuje w całości...
    Asiak wrote:
    Ja jestem pierwszy cykl na medforminie i miałam wyjątkowo dużo sluzu plodnego ( oczywiście jak na mnie i po raz pierwszy zqobserwowalam lubrykacje) , ale był to cykl stracony, mamy zakaz starania. Co do długości cykli to mam raczej regularnie 28-30 dni, zobaczę jak sie ten skończy ...
    Ciężko mi coś na ten temat powiedzieć, bo ja metforminę biorę prawie trzy lata praktycznie bez przerw. A przed rozpoczęciem zażywania jej doszłam do cykli 45-dniowych. Nie miałam wtedy pojęcia o obserwacji cyklu, więc nie wiem, jak było przed nią. Poza tym dostałam ją wówczas równocześnie z pigułkami antykoncepcyjnymi, więc nawet gdyby miała poprawić płodność, no to... cóż :D I tak nie byłoby tego widać na antykach.
    Aczkolwiek trafiłam na sporo artykułów naukowych z badań, które potwierdzały, że po zaaplikowaniu metforminy wielu kobietom z PCOS wraca owulacja :)
    Asiak wrote:
    Co do octu, zaczynam pić w przyszłym tyg, najpierw ten z rosmana, a pózniej domowej roboty, czytałam ze o. Nie moze byc szczelnie zakryty, moze dlatego Ci wybuchł :-)
    Wybuchł, jak próbowałam go odkręcić. Ale przegrzebałam w internecie i faktycznie pisze, że nie ma być zakręcony, to ma sens... Więc odkręciłam ostrożnie w zlewie i teraz przykryłam gazą. Może się wreszcie zrobi :P

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, rozważam temat naprotechnologii, jednak zastanawiam się, czy w moim przypadku jest sens. U męża wszystko ok, oprócz długiego czasu upłynniania. Natomiast ja mam kiepskie amh i endometriozę II. Czy Waszym zdaniem napro mogłaby mi coś zaoferować? nie ukrywam, że czas gra dla mnie rolę, a napro stawia jednak na długofalowe działania. poradzicie coś?

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • amryta Przyjaciółka
    Postów: 131 38

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiak wrote:
    Amryta witamy w gronie :-) to trzymam kciuki zeby powodem niepowodzeń były tylko te bakterie i żebyście je szybko wyliczyli i zaszli w ciążę :-) a jak wrażenia odnośnie lekarza napro?


    lekarz super, bardzo szczegółowy wywiad, analiza wszystkich kart choroby, no i ktoś wziął się za mojego męża.

    Pa analizie dokumentacji lekarka /bo kobieta/ już powiedziała, ze zaczyna jej się już coś w głowie układać ale pomału.

    starania od 2005r.; 6 IUI; 3 IVF
    od IX.2014 naprotechnologia
    lata lecą
‹‹ 35 36 37 38 39 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ