X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • Pilola Przyjaciółka
    Postów: 291 49

    Wysłany: 16 marca 2019, 06:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calypso wrote:
    Melba, to jesteście młodsi od nas, ja w tym roku 32, a mój mąż 33 :P więc głowa do góry! Ja to już sama nie wiem czy u mnie jest ta endomenda czy nie :/ podobno przy endomendzie są bóle podczas okresu trwające 2-3 dni, a moje to max. 2-3h i to 2x w ciągu całej miesiączki.. ehh. Mam nadzieję, że w Raszei nie porobili mi żadnych zrostów po wycinaniu polipa.
    Ja mam stwierdzona endoemtrioze i moje bóle są tylko pierwszego dnia miesiączki i czasami wezmę jedna tabletkę a czasami w ogóle, miesiączki też są caraz bardziej skąpe więc nie ma reguły. Kupię jednak ten acard a mutacje zrobię przed wizytą u Wasilewskiego. Może uda się po tych lekach, Tomaszewski dał. Mi do zrozumienia że nie za bardzo jest co robić ale Aishha tobie również powiedział chyba że będzie mało do zrobienia? A ja się go zapytałam czy ma usg może nie być wszystkiego np w macicy widać to mi powiedzial że raczej wątpi bo ma świetne usg...

    Calypso lubi tę wiadomość

    Starania od 2016 r.
    3 laparoskopie+ histeroskopia
    Stwierdzona endometrioza 4 stopnia, liczne zrosty
    Mąż zdrowy - 12% prawidłowych plemników
    Naprotechnologia od 10.2018r.
    In vitro- styczeń 2020
    1 transfer- nieudany ( blastocysta 2AA)
    2 transfer - ciąża biochemiczna (blastocysta 1AA)
    II In vitro- wrzesień 2021 KRIOBANK
    1 transfer - nieudany ( blastocysta 2CC)
    brak zarodków...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2019, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilola wrote:
    Ja mam stwierdzona endoemtrioze i moje bóle są tylko pierwszego dnia miesiączki i czasami wezmę jedna tabletkę a czasami w ogóle, miesiączki też są caraz bardziej skąpe więc nie ma reguły. Kupię jednak ten acard a mutacje zrobię przed wizytą u Wasilewskiego. Może uda się po tych lekach, Tomaszewski dał. Mi do zrozumienia że nie za bardzo jest co robić ale Aishha tobie również powiedział chyba że będzie mało do zrobienia? A ja się go zapytałam czy ma usg może nie być wszystkiego np w macicy widać to mi powiedzial że raczej wątpi bo ma świetne usg...
    Dziewczyny, dziękuję za odpowiedzi :-) też mi się wydaje, że okresy coraz bardziej skąpe mam.. A te mutacje to mniej więcej jaki koszt? I czy robią je we wszystkich labach?

  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 16 marca 2019, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calypso wrote:
    Dziewczyny, dziękuję za odpowiedzi :-) też mi się wydaje, że okresy coraz bardziej skąpe mam.. A te mutacje to mniej więcej jaki koszt? I czy robią je we wszystkich labach?

    Ja w diagnostyce na początku (jak byłam totalnie zielona) zrobiłam same mthfr za jakieś 160zł, ale później na nfz w poradni genetycznej zrobili mi cały pakiet (mthfr powtórzyli, plus pai i v-leiden). Jak kojarzę to jest taka strona www testdna i tam chyba 330 zl. Ale to jakoś wysyłkowo się robi.

    A Tobie Pilola podczas laparo usuwaliogniska endometriozy? Bo mi lekarz powiedział, że były za małe i przy wypalaniu mógłby uszkodzić inne narządy/tkanki.

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • Pilola Przyjaciółka
    Postów: 291 49

    Wysłany: 16 marca 2019, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melba wrote:
    Ja w diagnostyce na początku (jak byłam totalnie zielona) zrobiłam same mthfr za jakieś 160zł, ale później na nfz w poradni genetycznej zrobili mi cały pakiet (mthfr powtórzyli, plus pai i v-leiden). Jak kojarzę to jest taka strona www testdna i tam chyba 330 zl. Ale to jakoś wysyłkowo się robi.

    A Tobie Pilola podczas laparo usuwaliogniska endometriozy? Bo mi lekarz powiedział, że były za małe i przy wypalaniu mógłby uszkodzić inne narządy/tkanki.
    Ja miałam 2 torbiele na jajnikach i jedna to właśnie endometrilana była i wycieli i jedna i druga z fragmentem jajnika, moje jajniki są już strasznie okrojone po 2 laparoskopiach, rezerwa jajnikowa mi też wygasa. Dziwi mnie ze nie usunęli tych ognisk.

    Starania od 2016 r.
    3 laparoskopie+ histeroskopia
    Stwierdzona endometrioza 4 stopnia, liczne zrosty
    Mąż zdrowy - 12% prawidłowych plemników
    Naprotechnologia od 10.2018r.
    In vitro- styczeń 2020
    1 transfer- nieudany ( blastocysta 2AA)
    2 transfer - ciąża biochemiczna (blastocysta 1AA)
    II In vitro- wrzesień 2021 KRIOBANK
    1 transfer - nieudany ( blastocysta 2CC)
    brak zarodków...
  • aniołkowa_mama Autorytet
    Postów: 905 959

    Wysłany: 16 marca 2019, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mutacje robiłam ze strony testDNA. Można samemu pobrać wymazy, albo stacjonarne. Koszt jeśli dobrze pamiętam to 330 zł

    Calypso lubi tę wiadomość


    Moje Aniołki 4tc i 13tc
    Córeczka ♥️👶 🌈 08.2020
    MTHFR_1298A-C w układzie homozygotycznym
    PAI-1 4G w układzie heterozygotycznym
    10.2018- zaczynamy z naprotechnologią
    05.2019- laparoskopia+histeroskopia
    09.2019- nietolerancje: m.in. mleko, jajka, pszenica, kukurydza
    28.11.2019- bHCG- 422,1 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2019, 00:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję kochane za info :-) nie ma tragedii z cenami. Zajrzę na podane strony i w ogóle poczytam o tych mutacjach, bo to w sumie ciekawe :-)

  • monijaaa Autorytet
    Postów: 595 145

    Wysłany: 17 marca 2019, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    niee ja mowie o jeszcze drugim miejscu ale przychodnia tez odpicowana :)

    no wiec tak, homocysteina rzeczywiscie jest w normie ale moglaby byc nizsza i wtedy wlasnie daje sie metyle. To co Ci dał JT jest wlasnie z tymi metylami z tym ze mega drogie to. ja bym sobie kupila po prostu metylowany kwas foliowy mi TW dał Acti folin ale przed ciążą brałam swansona i B12 naturellmetylo. U mnie homocysteina wyszła 4 wiec w czasie staran mialam brac tylko kwas metylowany bo podobno kazda powinna juz tylko taki brac a teraz na ostatniej wizycie dorzucił b12 którą i tak brałam jak pamietałam.


    A czy Wy wszystkie bierzecie kwas foliowy?
    Kurcze ja nie biorę żadnego. TW na żadnej wizycie nie zalecał jego brania. Ani Wit. B.

    "Tylko nie martw się przez cały dzień.
    Wyznacz sobie na to godzinę, a potem ciesz się życiem"
    ks. Jan Kaczkowski
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 17 marca 2019, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi mówił na pierwszej wizycie ze trzeba brać metylowany kwas foliowy. Brałam z przerwami, później ani razu nie przypominał.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Pilola Przyjaciółka
    Postów: 291 49

    Wysłany: 17 marca 2019, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monijaaa wrote:
    A czy Wy wszystkie bierzecie kwas foliowy?
    Kurcze ja nie biorę żadnego. TW na żadnej wizycie nie zalecał jego brania. Ani Wit. B.
    Ja rowniez nie biorę, mi zalecił tylko wit. B1. Kurde a czy ktoraś z Was brała ovitrelle w penie i wstrzykiwala sobie w p+3,+6 i +9? Ja mam to zalecone i etruzil na stymulacje. W ogóle TW liczy że zjade w ciążę bez laparoskopii z tymi lekami a ja jakoś w to nie wierzę...

    Starania od 2016 r.
    3 laparoskopie+ histeroskopia
    Stwierdzona endometrioza 4 stopnia, liczne zrosty
    Mąż zdrowy - 12% prawidłowych plemników
    Naprotechnologia od 10.2018r.
    In vitro- styczeń 2020
    1 transfer- nieudany ( blastocysta 2AA)
    2 transfer - ciąża biochemiczna (blastocysta 1AA)
    II In vitro- wrzesień 2021 KRIOBANK
    1 transfer - nieudany ( blastocysta 2CC)
    brak zarodków...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2019, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też nie biorę kwasu foliowego już od dłuższego czasu. W prolife nikt mi nie zlecił. Ale dopiero będę teraz spr homocysteine, więc po wynikach może coś mi dadzą. Mojemu mężowi za to wyszła wysoka homocysteina niestety... :-/

  • aniołkowa_mama Autorytet
    Postów: 905 959

    Wysłany: 17 marca 2019, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi mówił o metylach i na pierwszej i na drugiej wizycie. Zalecił actifolin 2 mg 2x1

    Aishha lubi tę wiadomość


    Moje Aniołki 4tc i 13tc
    Córeczka ♥️👶 🌈 08.2020
    MTHFR_1298A-C w układzie homozygotycznym
    PAI-1 4G w układzie heterozygotycznym
    10.2018- zaczynamy z naprotechnologią
    05.2019- laparoskopia+histeroskopia
    09.2019- nietolerancje: m.in. mleko, jajka, pszenica, kukurydza
    28.11.2019- bHCG- 422,1 <3
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 17 marca 2019, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z doświadczenia widzę, że pacjent musi być podczas wizyty bardzo czujny. Lekarze, jakkolwiek dobrzy by nie byli, tłumaczą czasami coś na skróty i pomijają ważne informacje (nawet jak wizyta trwa godzinę).
    Ja zawsze staram się mieć krótkie notatki przygotowane przed wizytą :)

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2019, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melba wrote:
    Z doświadczenia widzę, że pacjent musi być podczas wizyty bardzo czujny. Lekarze, jakkolwiek dobrzy by nie byli, tłumaczą czasami coś na skróty i pomijają ważne informacje (nawet jak wizyta trwa godzinę).
    Ja zawsze staram się mieć krótkie notatki przygotowane przed wizytą :)
    Notatki to świetny pomysł! Ja sobie spisuje na kartce pytania i mam ją na wizycie. Dodatkowo, na 1sza wizytę (do nowego lekarza) zawsze przynoszę krótka w punktach wypisana historię choroby i leczenia, bo sama nie wszystko pamiętam. W ogóle warto coś takiego mieć np.w kompie zapisane.

  • monijaaa Autorytet
    Postów: 595 145

    Wysłany: 18 marca 2019, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilola wrote:
    Ja rowniez nie biorę, mi zalecił tylko wit. B1. Kurde a czy ktoraś z Was brała ovitrelle w penie i wstrzykiwala sobie w p+3,+6 i +9? Ja mam to zalecone i etruzil na stymulacje. W ogóle TW liczy że zjade w ciążę bez laparoskopii z tymi lekami a ja jakoś w to nie wierzę...

    Z tymi tabsami zwariować można. Ile my tego jeść musimy ;/
    Ja w tamten cykl miałam stymulowany menopurem i na pęknięcie miałam ovitrelle. Ale tylko raz. Bardzo dziwne zalecenie. P+6 i9? Po co tak późno?

    "Tylko nie martw się przez cały dzień.
    Wyznacz sobie na to godzinę, a potem ciesz się życiem"
    ks. Jan Kaczkowski
  • marlenqa31 Przyjaciółka
    Postów: 221 42

    Wysłany: 18 marca 2019, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a tak z ciekawości ten zastrzyk trzeba sobie samemu wstrzykiwać??? Ja bym nie dała rady!

    2018- zaczynam przygodę z napro -PCOS, Hashimoto, helicobacter, nietolerancje pokarmowe
    2019-06 - luteina + Etruzil przez 3 cykle, glucophage XR
    2019-09 - Etruzil przez 3 cykle, duphaston od P+3, dostinex, wit D, wapno, glucophage XR
    2019-12 - Etruzil i Ovitrelle przez dwa cykle, Glucophage XR, Dostinex, witaminy, dieta
    2020-01 skierowanie na laparoskopię. 2020-03 laparoskopia i histeroskopia- niedrożne jajowody i zrosty w macicy
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marlenqa31 wrote:
    Dziewczyny a tak z ciekawości ten zastrzyk trzeba sobie samemu wstrzykiwać??? Ja bym nie dała rady!

    Raczej tak :-) pierwszy raz dla mnie był najgorszy, patrzyłam na swój brzuch i strzykawkę w drugiej ręce i nie mogłam wykonać ostatecznego ruchu :P ale koniec końców się przemogłam.

    Ja miałam pregnyl/ovitrell na pęknięcie, ale może chodzi też o jakąś dodatkową stymulację, aby organizm zaczaił „o jestem w ciąży” i nie chciał się już ewentualnie pozbyć zarodka? Albo żeby uruchomiły się jakieś inne mechanizmy? To tylko takie moje przemyślenia. Ale wiadomo, że testy/beta hch wyjdą wówczas fałszywie dodatnie (chyba do 10-14 dni od podania może fałszywie wychodzić ciąża).

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • marlenqa31 Przyjaciółka
    Postów: 221 42

    Wysłany: 18 marca 2019, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja jeśli kiedykolwiek coś takiego dostanę to nie wstrzyknę sama nic sobie, o to napewno nie..

    Ale dopiero mam wizytę w czerwcu u TW i wtedy coś mi da na stymulację więc czekam..

    I tak naprawdę za wiele to się nie dzieje. dieta ciągle, letrox od tarczycy i witaminy.. no i w raz w tygodniu 1/4 tabletki dostinexu.

    2018- zaczynam przygodę z napro -PCOS, Hashimoto, helicobacter, nietolerancje pokarmowe
    2019-06 - luteina + Etruzil przez 3 cykle, glucophage XR
    2019-09 - Etruzil przez 3 cykle, duphaston od P+3, dostinex, wit D, wapno, glucophage XR
    2019-12 - Etruzil i Ovitrelle przez dwa cykle, Glucophage XR, Dostinex, witaminy, dieta
    2020-01 skierowanie na laparoskopię. 2020-03 laparoskopia i histeroskopia- niedrożne jajowody i zrosty w macicy
  • Pilola Przyjaciółka
    Postów: 291 49

    Wysłany: 18 marca 2019, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja mam ovitrelle w pewnie czyli taki długopis z iglą, musiałam kupić 2 i 8 igieł bo przy każdym kuciu zmiana igły. To akurat nie jest na pęknięcie pęcherzyka, ja mam wahania estradiolu i progesteronu, jak mam wysoki progesteron to mam niski estradiol, jak niski progesteron to wysoki estradiol i z tego co zrozumiałam TW to ma mi to wszystko wyrównać. Nie chciał mi przepisywać luteiny, tylko własnie etruzil na stymulację i to ovitrelle w penie. 2 lata temu jak byłam stymulowana clo a poźniej symletrolem to miałam owszem ovitrelle w zastrzyku na peknięcie pęcherzyka. Mi podaje mąż, ja bym zemdlałam i ani sobie ani nikomu bym nie podała. TW wierzy że uda się dzięki temu zestawowi, więc ja cierpliwie czekam, za chwilę miesiączka i zaczynam od 3dc działać ;-D Muszę jeszcze zrobić wymaz z kanału szyjki macicy z antybiogramem a to nie jest takie proste bo ani w Luxmedzie ani w diagnostyce w moich okolicach nie robią i mam problem...

    Starania od 2016 r.
    3 laparoskopie+ histeroskopia
    Stwierdzona endometrioza 4 stopnia, liczne zrosty
    Mąż zdrowy - 12% prawidłowych plemników
    Naprotechnologia od 10.2018r.
    In vitro- styczeń 2020
    1 transfer- nieudany ( blastocysta 2AA)
    2 transfer - ciąża biochemiczna (blastocysta 1AA)
    II In vitro- wrzesień 2021 KRIOBANK
    1 transfer - nieudany ( blastocysta 2CC)
    brak zarodków...
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 18 marca 2019, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilola wymaz zdrobisz w CM Chodzki w Lublinie :) zadzwon i zapytaj, ja teraz tam robilam czystość i wymaz w kierunku chlamydii.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Pilola Przyjaciółka
    Postów: 291 49

    Wysłany: 19 marca 2019, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    Pilola wymaz zdrobisz w CM Chodzki w Lublinie :) zadzwon i zapytaj, ja teraz tam robilam czystość i wymaz w kierunku chlamydii.

    Aishha dzięki;-) Ale jednak w Luxmedzie Pani powiedziała że robią normalny posiew z kanału szyjki macicy i jak wyjda im bakterie patogenne to wtedy robią antybiogram. TW nie dał mi nic na tą e coli , nie wiem dlaczego może dlatego że napisane było że są to pojedyncze bakterie, Tomaszewski zapytał czy przeleczyłam tą bakterię to jak powiedziałam, że nie to tylko oczami przewrócil i kazał zrobic ponownie i przeleczyć antybiotykiem. Tylko nie mam zamiaru jechać do Tomaszewskiego 5h żeby mi antybiotyk przepisał, zadzwonię jak cos wyjdzie do TW ciekawe czy mogą mi wysłać receptę? Aishha a Ty jak byłas u Tomaszewskiego pierwszy raz to tez miałaś tą bakterię tak?

    Starania od 2016 r.
    3 laparoskopie+ histeroskopia
    Stwierdzona endometrioza 4 stopnia, liczne zrosty
    Mąż zdrowy - 12% prawidłowych plemników
    Naprotechnologia od 10.2018r.
    In vitro- styczeń 2020
    1 transfer- nieudany ( blastocysta 2AA)
    2 transfer - ciąża biochemiczna (blastocysta 1AA)
    II In vitro- wrzesień 2021 KRIOBANK
    1 transfer - nieudany ( blastocysta 2CC)
    brak zarodków...
‹‹ 375 376 377 378 379 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ