X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • Babelki Przyjaciółka
    Postów: 107 27

    Wysłany: 11 marca 2019, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też w Lublinie sie leczyłam, miałam mieć laparoskopię na nfz ale u lekarza ze Śląska, który sam jest naprotechnologiem - dr Binkiewicza. Generalnie doradzam jednak przemyśleć sprawę - nie musi być u lekarza napro jeśli na nfz ale warto wiedzieć czy operujący ma 'dobrą rękę', jakie ma opinie po laparo u innych - moja znajoma miała operację kolana u 'przypadkowego' lekarza, nie pomogła jej - pojechała do Poznania do specjalisty a tamten ręce rozłożył, ze jej spaprali kolano i teraz to dopiero będzie problem jak to naprawić - lekarz lekarzowi nie równy.

    Calypso lubi tę wiadomość

  • Babelki Przyjaciółka
    Postów: 107 27

    Wysłany: 11 marca 2019, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Melba, a mogę zapytać co to za problemy z immunologią u Ciebie są? jakieś badania na to robiłaś?

  • niutek87 Autorytet
    Postów: 802 1985

    Wysłany: 11 marca 2019, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilola wrote:
    Ja tez miałam laparoskopię w Lublinie 2 lata temu i ciąży jak nie było tak nie ma, a obecny lekarz powiedział, że mogli narobic mi więcej złego niż dobrego. Niby żadnych zrostów nie było, tylko 2 torbiele a czego jedna endometrialna a druga czynnościowa, jajowody 3 miesiące później sprawdzane i oczywiście drożne a w ciąży nadal nie jestem. A w którym szpitalu miałaś robioną laparoskopię ?


    W Łukowie dr Gogacz robił (on podobno z Lublina jest).

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Pilola Przyjaciółka
    Postów: 291 49

    Wysłany: 11 marca 2019, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niutek87 wrote:
    W Łukowie dr Gogacz robił (on podobno z Lublina jest).
    A czyli Barczentewicz Cię wysłał do niego ? Ja chodzę do instruktorki w Przychodni Macierzyństwo i Życie i własnie pytałam ją kto robi ta laparoskopię u nich i mówiła właśnie o tym lekarzu ;-) Ale po laparoskopii brałas jakieś leki ? Dietę stosowałaś ?

    Starania od 2016 r.
    3 laparoskopie+ histeroskopia
    Stwierdzona endometrioza 4 stopnia, liczne zrosty
    Mąż zdrowy - 12% prawidłowych plemników
    Naprotechnologia od 10.2018r.
    In vitro- styczeń 2020
    1 transfer- nieudany ( blastocysta 2AA)
    2 transfer - ciąża biochemiczna (blastocysta 1AA)
    II In vitro- wrzesień 2021 KRIOBANK
    1 transfer - nieudany ( blastocysta 2CC)
    brak zarodków...
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 802 1985

    Wysłany: 11 marca 2019, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilola wrote:
    A czyli Barczentewicz Cię wysłał do niego ? Ja chodzę do instruktorki w Przychodni Macierzyństwo i Życie i własnie pytałam ją kto robi ta laparoskopię u nich i mówiła właśnie o tym lekarzu ;-) Ale po laparoskopii brałas jakieś leki ? Dietę stosowałaś ?


    Tak od niego dostałam skierowanie. Zapisywał mnie dr Gałczyński, który pracuje w przychodni Macierzyństwo i Życie oraz w szpitalu w Łukowie na ginekologii. Po laparoskopii (styczen 2018) były stymulacje letrozolem, w czerwcu doszedł jeszcze bromergon (prolaktyna po obciążeniu wzrosła ponad 20 razy). Mam nietolerancje na gluten i mleko , więc miałam spotkanie z dietetyk w przychodni i kilka miesięcy unikałam tych rzeczy.

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 11 marca 2019, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niutek87 wrote:
    Tak od niego dostałam skierowanie. Zapisywał mnie dr Gałczyński, który pracuje w przychodni Macierzyństwo i Życie oraz w szpitalu w Łukowie na ginekologii. Po laparoskopii (styczen 2018) były stymulacje letrozolem, w czerwcu doszedł jeszcze bromergon (prolaktyna po obciążeniu wzrosła ponad 20 razy). Mam nietolerancje na gluten i mleko , więc miałam spotkanie z dietetyk w przychodni i kilka miesięcy unikałam tych rzeczy.
    a teraz kto jest twoim lekarzem prowadzącym i gdzie planujesz rodzic?

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 802 1985

    Wysłany: 11 marca 2019, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    a teraz kto jest twoim lekarzem prowadzącym i gdzie planujesz rodzic?


    Na razie dr Barczentewicz, ale przenoszę się do dr Fąka (rozmawiałam z nim telefonicznie i zgodził się; on jest ordynatorem w miejskim), bo w Siedlcach chce rodzić.

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 11 marca 2019, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ojej...jestes pewna tego Pana? ja wlasnie w jego szpitalu bylam operowana pierwszy raz, jesli znasz moją historię to nie będę opisywac którys już raz ale ja osobiscie nie poszłabym do zadnego z tamtejszych lekarzy.
    Poki co planuje doktora Łazuke i szpital Wojewódzki w Siedlcach.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 802 1985

    Wysłany: 11 marca 2019, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    ojej...jestes pewna tego Pana? ja wlasnie w jego szpitalu bylam operowana pierwszy raz, jesli znasz moją historię to nie będę opisywac którys już raz ale ja osobiscie nie poszłabym do zadnego z tamtejszych lekarzy.
    Poki co planuje doktora Łazuke i szpital Wojewódzki w Siedlcach.


    Chodziłam kiedyś do niego i nie mam mu nic do zarzucenia. Nie bardzo mam też wyjście, bo ciąża jest dosyć wysoka i nie każdy lekarz chce dalej prowadzić. Mimo tego, że będę do niego chodzić planuję rodzić w wojewódzkim ( jak rozpocznie się poród i tak muszą mnie przyjąć, a poza tym nigdy nie ma gwarancji, że lekarz prowadzący będzie przy porodzie). Teraz trochę ciężko mi jeździć do Lublina (prawie 140 km) i bliżej jest mi do Siedlec. W przyszłym tygodniu mam jeszcze w Lublinie wizytę, to myślę, że u dr Fąka przed porodem będą 2- 3 wizyty.
    We wrześniu leżałam w wojewódzkim na patologii z zagrożoną ciążą i właściwie nic nie pomogli, kazali tylko leżeć. Gdyby nie dr Barczentewicz do którego pojechałam po wyjściu ze szpitala to nie wiem czy byłabym jeszcze w ciąży (od niego dostałam leki i nakaz leżenia).
    Dr Łazukę pamiętam z tego czasu jak leżałam w szpitalu i wydaje mi się, że jest ok. Na pewno interesuje się swoimi pacjentkami w szpitalu i przychodzi do nich. Jeśli jesteś w początkowym etapie ciąży polecam też dr Izabellę Kamont ona też pracuje w wojewódzkim i przyjmuje prywatnie w Siedlcach.

    Aishha lubi tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 11 marca 2019, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wlasnie nasi naprotechnolodzy są najlepsi i nachetniej tez zostaabym przy swoim ale powiedział, że widzimy sie istatni raz na usg za tydzien i musze sobie znalezc kogos u siebie. Biała Podlaska i rzeź niewiniątek odpada, Miejski w Siedlcach też, do Lublina za daleko...chyba tylko ten Wojewodzki biore pod uwage.
    nazwisko Kammont znam z neta, u niej przyjmuje jakis doktorek z Bialegostoku z Bociana bodajże.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 802 1985

    Wysłany: 11 marca 2019, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    no wlasnie nasi naprotechnolodzy są najlepsi i nachetniej tez zostaabym przy swoim ale powiedział, że widzimy sie istatni raz na usg za tydzien i musze sobie znalezc kogos u siebie. Biała Podlaska i rzeź niewiniątek odpada, Miejski w Siedlcach też, do Lublina za daleko...chyba tylko ten Wojewodzki biore pod uwage.
    nazwisko Kammont znam z neta, u niej przyjmuje jakis doktorek z Bialegostoku z Bociana bodajże.


    Chyba tak. Ona jest też dobra chodziłam do niej. U niej zapisy teraz już na maj są. Jeśli ciąża to szybciej przyjmie. U mnie nie zgodziła się już prowadzić, bo właśnie za wysoka ciąża.

    W Białej P. ostatnio jest lepiej (moja siostra tam pracuje-pielęgniarka, ale nie na ginekologii i położnictwie). Ona bardzo chwaliła dr Chruściela, a z kolei koleżanki chwaliły dr Kisiela. Ja z żadnym z nich nie miałam styczności.

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 11 marca 2019, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hehe masakra jesli ktos chwali Kisiela, ktoremu juz tyle pacjentek i dzieci podczas porodu zmarło. Bardzo niemiły i prosty człowiek czlowiek. Chruściela jako pierwszego brałam pod uwagę ale wiedząc, że zawsze u niego w szpitalu moge trafic na Kisiela - zrezygnowałam.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 802 1985

    Wysłany: 11 marca 2019, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha widzę, że chyba mieszkamy w tej samej okolicy :)

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 11 marca 2019, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie ;D
    Dawaj na priv, będzie raźniej ;)

    niutek87 lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • aniołkowa_mama Autorytet
    Postów: 905 959

    Wysłany: 11 marca 2019, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    no wiesz, mozna robic i 10 razy na nfz tylko jaki ma to sens jesli oni robią to zazwyczaj byle jak, nie maja odpowiednich narzędzi, moga narobić jeszcze wiekszych szkod tak jak u mnie. Szkoda czasu i zdrowia.
    Właśnie dlatego jeśli będzie trzeba jeszcze raz iść na laparo to chcę w Białymstoku u Tomaszewskiego. Trudno- jeśli nam się uda, to nasze dziecko nigdy nie zobaczy kieszonkowego ;)

    Aishha, Dzik lubią tę wiadomość


    Moje Aniołki 4tc i 13tc
    Córeczka ♥️👶 🌈 08.2020
    MTHFR_1298A-C w układzie homozygotycznym
    PAI-1 4G w układzie heterozygotycznym
    10.2018- zaczynamy z naprotechnologią
    05.2019- laparoskopia+histeroskopia
    09.2019- nietolerancje: m.in. mleko, jajka, pszenica, kukurydza
    28.11.2019- bHCG- 422,1 <3
  • Dzik Przyjaciółka
    Postów: 132 40

    Wysłany: 12 marca 2019, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniołkowa_mama wrote:
    Właśnie dlatego jeśli będzie trzeba jeszcze raz iść na laparo to chcę w Białymstoku u Tomaszewskiego. Trudno- jeśli nam się uda, to nasze dziecko nigdy nie zobaczy kieszonkowego ;)

    hehehehehehe super tekst! też sobie myślę o tym że kiedyś po tylu latach starań możemy usłyszeć tekst "ja się w cale nie prosiłem/łam na ten świat, nie musiałaś mnie rodzić " heheheh kusi mnie pisanie pamiętnika, aby później właśnie w takich podbramkowych sytuacjach temu największemu zbuntowanemu szczęściu pokazać jak bardzo na niego czekaliśmy.

    Calypso, Aishha, aniołkowa_mama lubią tę wiadomość

    starania od 2016
    Oligaasthenozoospermia & PCOS

  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 13 marca 2019, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babelki wrote:
    @Melba, a mogę zapytać co to za problemy z immunologią u Ciebie są? jakieś badania na to robiłaś?

    Badanie komórek nk. Robiłam jeszcze ana1, ale wyszły ujemne. A w tym badaniu nk były proporcje jakichś leukocytów i dr stwierdziła, że mój organizm prawdopodobnie broni się przed „obcym”.
    Jednak, leczenie nic nie dało. Stąd jednak zdecydowałam się na laparo-histeroskopię. Na nfz, ale polecony lekarz przez moją panią dr, więc mam zaufanie.

    Edit: robiłam jeszcze jakieś „anty-Hla”, ale nie pamiętam dokładnie nazwy/z polecenia dr. Ale tamto wyszło ok. Dalszej diagnostyki dr nie zalecała, bo powiedziała, że jak wyjdzie, że trzeba szczepiać limfocytami męża to ona mi to odradza. Bo tam jest 50:50. Mogą pomóc, ale i mogą tak pogorszyć immunologię, że o ciąży nie będzie już mowy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2019, 11:03

    Babelki lubi tę wiadomość

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • Babelki Przyjaciółka
    Postów: 107 27

    Wysłany: 13 marca 2019, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @melba, dzięki za odpowiedź - to badanie komórek nk nie jest chyba w zestawie 'typowych' badań w napro, mogę jeszcze dopytać skąd pomysł na to badanie? czy wina 'czasu' czyli po prostu zaproponowano CI poszerzoną diagnostykę bo nie było pomysłu co jest nie tak, czy też może coś innego wskazywało na te problemy? wybacz, ze dopytuję ale mam bliską osobę z problemami z poronieniami i tak podczytuję różne przypadki na tym forum :)

  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 13 marca 2019, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babelki wrote:
    @melba, dzięki za odpowiedź - to badanie komórek nk nie jest chyba w zestawie 'typowych' badań w napro, mogę jeszcze dopytać skąd pomysł na to badanie? czy wina 'czasu' czyli po prostu zaproponowano CI poszerzoną diagnostykę bo nie było pomysłu co jest nie tak, czy też może coś innego wskazywało na te problemy? wybacz, ze dopytuję ale mam bliską osobę z problemami z poronieniami i tak podczytuję różne przypadki na tym forum :)

    To była propozycja mojej pani doktor napro, która jest przekochaną kobietą (tak btw! :-) ) odnośnie poronień to mi mówiła o tych v-leiden, mrhfr, pai i innych wariactwa h (które oczywiście mam i ja...).

    Babelki lubi tę wiadomość

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2019, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melba wrote:
    To była propozycja mojej pani doktor napro, która jest przekochaną kobietą (tak btw! :-) ) odnośnie poronień to mi mówiła o tych v-leiden, mrhfr, pai i innych wariactwa h (które oczywiście mam i ja...).
    Melba, czy ty leczysz się u dr Laury Grześkowiak? Byłam przekonana, że w P-niu nie ma dużych alternatyw jeśli chodzi o napro :-)

‹‹ 373 374 375 376 377 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ