X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 8 marca 2019, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilola wrote:
    Ja za tydzień zapisuję się na 3 już laparoskopię... Melba a gdzie robisz laparoskopię?

    Aż 3?! O rety... a ja tu cykorzę przed pierwszą...
    Poznań

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • Mała Mi Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 8 marca 2019, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam laparoskopię 4 lata temu, nie było to takie straszne chociaż przed również bałam się jak nie wiem co. Jeśli chodzi o dietę u mnie nie zmieniło się absolutnie nic poza chudnięciem. Po wizycie u drugiej dietetyczki, która powiedziała mi że jej pacjent zrobił test na nietolerancję w czterech różnych laboratoriach i w każdym wynik był inny zwątpiłam...

  • Pilola Przyjaciółka
    Postów: 291 49

    Wysłany: 8 marca 2019, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melba wrote:
    Aż 3?! O rety... a ja tu cykorzę przed pierwszą...
    Poznań
    To nie ma się czego obawiać, zależy jak reagujesz na narkoze czy wymiotujesz czy nie itp. Ja ogólnie super, ale ciąży jak nie było po drugiej tak zaczynam się zastanawiać co będzie po trzeciej. Ja na diecie też prócz chudniecia i braku zmęczenia nie czuje aby coś się poprawiło...

    Starania od 2016 r.
    3 laparoskopie+ histeroskopia
    Stwierdzona endometrioza 4 stopnia, liczne zrosty
    Mąż zdrowy - 12% prawidłowych plemników
    Naprotechnologia od 10.2018r.
    In vitro- styczeń 2020
    1 transfer- nieudany ( blastocysta 2AA)
    2 transfer - ciąża biochemiczna (blastocysta 1AA)
    II In vitro- wrzesień 2021 KRIOBANK
    1 transfer - nieudany ( blastocysta 2CC)
    brak zarodków...
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 8 marca 2019, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No po mojej stronie to już tylko laparo. Bo brałam encorton i imuran (na immunologię) i nadal nic. A nasza dr ma pacjentów z podobnie słabymi wynikami nasienia i z ciążą.
    Ale nie pokładam jakichś wielkich nadziei.
    Ostatnio też zrobiłam w końcu test na nietolerancje i mam mega nietolerancję na mleko krowie (kazeina), mąkę pszenną i jaja :| tych jaj mi żal. Ale nic to. Już 2 tygodnie daję radę :)

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • aniołkowa_mama Autorytet
    Postów: 905 959

    Wysłany: 8 marca 2019, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a laparo robiliście w Białymstoku na NFZ czy prywatnie?


    Moje Aniołki 4tc i 13tc
    Córeczka ♥️👶 🌈 08.2020
    MTHFR_1298A-C w układzie homozygotycznym
    PAI-1 4G w układzie heterozygotycznym
    10.2018- zaczynamy z naprotechnologią
    05.2019- laparoskopia+histeroskopia
    09.2019- nietolerancje: m.in. mleko, jajka, pszenica, kukurydza
    28.11.2019- bHCG- 422,1 <3
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 8 marca 2019, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w Białymstoku prywatnie u Tomaszewskiego. Świetny specjalista.

    aniołkowa_mama lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2019, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Czy leczy się któraś z was w Prolife w Poznaniu? Właśnie wróciłam z wizyty u napro dr Brody. Dostałam na razie stymulację letrozolem, bo progesteron do d... cały czas. Mąż za to CLO dostał na niski testosteron. Na laparoskopię mnie na razie nie wysyła, bo jak to stwierdził mam "nieswoiste" objawy. Poza tym coś stwierdził, że od następnej wizyty będzie leczył bardziej ginekologicznie, bo te 3 wizyty były bardziej pod endokrynologię. Co o tym sądzicie? Któraś ma doświadczenie z tego typu stymulacją?

  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 8 marca 2019, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calypso wrote:
    Hej! Czy leczy się któraś z was w Prolife w Poznaniu? Właśnie wróciłam z wizyty u napro dr Brody. Dostałam na razie stymulację letrozolem, bo progesteron do d... cały czas. Mąż za to CLO dostał na niski testosteron. Na laparoskopię mnie na razie nie wysyła, bo jak to stwierdził mam "nieswoiste" objawy. Poza tym coś stwierdził, że od następnej wizyty będzie leczył bardziej ginekologicznie, bo te 3 wizyty były bardziej pod endokrynologię. Co o tym sądzicie? Któraś ma doświadczenie z tego typu stymulacją?

    My sobie odpuściliśmy dr B. Na mnie nie wywarł dobrego wrażenia, niestety zraził do siebie tekstami typu „no tak, widzę, że pan woli zostawiać nasienie pani w laboratorium niż w żonie” (serio, nie wierzyłam, że to słyszę). A mąż robił kilka badań, po różnych lekach... (co chcieliśmy doktorowi przedstawić, co kiedy było włączane i jaki był efekt (a właściwie brak..))

    Myślałam, że dr B spojrzy jakoś inaczej na nasz problem, ale rozbiłam się o „muszę państwa poznać”. Przy czym zajął się tylko mną, pominę, że nie trafił z lekami. Jak pytałam o laparo to stwierdził, że nie ma sensu (po 2.5 latach starań, nie uwzględnił wyników na trombofilię, nk i innych... stwierdził tylko „sporo tego”).

    Ja rozumiem, że nie zawsze dostajemy w życiu to, czego chcemy. Ale miałam wrażenie, że dr ma swój schemat, który chce na mnie sprawdzić (mimo że polazałam mu historię, że „to już przerabiałam i nic nie wniosło”). Instruktorka zaznaczała mu moje „B” na wykresie, na co nie spojrzał...

    Może innym pomaga, ale my poczuliśmy się jakbyśmy dopiero co zaczynali starania, a nie mieli za sobą kupy badań :/

    Nie chcę robić złego PR-u. Prawdopodobnie jest wiele par, którym pomógł. My (niestety?) z mężem musimy czuć „chemię” z lekarzem. Tu tej „chemii” nie było, zwłaszcza po takich chorych (w mojej skromnej opinii) tekstach :/

    Calypso lubi tę wiadomość

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2019, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melba wrote:
    My sobie odpuściliśmy dr B. Na mnie nie wywarł dobrego wrażenia, niestety zraził do siebie tekstami typu „no tak, widzę, że pan woli zostawiać nasienie pani w laboratorium niż w żonie” (serio, nie wierzyłam, że to słyszę). A mąż robił kilka badań, po różnych lekach... (co chcieliśmy doktorowi przedstawić, co kiedy było włączane i jaki był efekt (a właściwie brak..))

    Myślałam, że dr B spojrzy jakoś inaczej na nasz problem, ale rozbiłam się o „muszę państwa poznać”. Przy czym zajął się tylko mną, pominę, że nie trafił z lekami. Jak pytałam o laparo to stwierdził, że nie ma sensu (po 2.5 latach starań, nie uwzględnił wyników na trombofilię, nk i innych... stwierdził tylko „sporo tego”).

    Ja rozumiem, że nie zawsze dostajemy w życiu to, czego chcemy. Ale miałam wrażenie, że dr ma swój schemat, który chce na mnie sprawdzić (mimo że polazałam mu historię, że „to już przerabiałam i nic nie wniosło”). Instruktorka zaznaczała mu moje „B” na wykresie, na co nie spojrzał...

    Może innym pomaga, ale my poczuliśmy się jakbyśmy dopiero co zaczynali starania, a nie mieli za sobą kupy badań :/

    Nie chcę robić złego PR-u. Prawdopodobnie jest wiele par, którym pomógł. My (niestety?) z mężem musimy czuć „chemię” z lekarzem. Tu tej „chemii” nie było, zwłaszcza po takich chorych (w mojej skromnej opinii) tekstach :/
    Melba, dziękuję za opinię. Nam nie sadził takich tekstów na szczęście. Myślę, że by to mnie również zraziło. Póki co to z wizyty na wizytę trochę zyskał w moich oczach, bo jednak odkrył moje i męża problemy hormonalne. Zdziwiło mnie jednak, że instruktora właśnie zwracała uwagę na plamienia, biegunki w pierwszych dniach cyklu i "4" a on tak odsuwa temat laparoskopii. No cóż, na razie dajemy sobie jeszcze z dr B czas, bo sama napro już dużo nam dała...

  • aniołkowa_mama Autorytet
    Postów: 905 959

    Wysłany: 9 marca 2019, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    Ja w Białymstoku prywatnie u Tomaszewskiego. Świetny specjalista.
    A możesz powiedzieć jaki to koszt?


    Moje Aniołki 4tc i 13tc
    Córeczka ♥️👶 🌈 08.2020
    MTHFR_1298A-C w układzie homozygotycznym
    PAI-1 4G w układzie heterozygotycznym
    10.2018- zaczynamy z naprotechnologią
    05.2019- laparoskopia+histeroskopia
    09.2019- nietolerancje: m.in. mleko, jajka, pszenica, kukurydza
    28.11.2019- bHCG- 422,1 <3
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 9 marca 2019, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniołkowa_mama wrote:
    A możesz powiedzieć jaki to koszt?
    4 tysiące laparo, plus badania, dojazd, antybiotyki...5 wydaliśmy.
    Ale nie żałuję!

    aniołkowa_mama lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 10 marca 2019, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    4 tysiące laparo, plus badania, dojazd, antybiotyki...5 wydaliśmy.
    Ale nie żałuję!

    W Poznaniu laparo-histero 7 tys :| doliczyć jeszcze wizyty przed i po, leki... to pod 8.

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 10 marca 2019, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie nie dodałam ze to cena z histeroskopia która warto zrobić za jednym razem

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Pilola Przyjaciółka
    Postów: 291 49

    Wysłany: 10 marca 2019, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    No właśnie nie dodałam ze to cena z histeroskopia która warto zrobić za jednym razem
    Wlasnie jak dzwoniłam się zapisać do kliniki Tomaszewskiego to recepcjonistka powiedziała mi że cene zabiegu ustala Tomaszewski bo to zależy ile będzie miał pracy. W ogóle to w Warszawie patrzyłam to ceny od 12 tysięcy a we Wrocławiu to nawet 20 tysi... Już się boję ile on mi tam zaśpiewa. Aishha ale powiedział Ci już na wizycie jak się zapisywalas ile będzie kosztowało czy dopiero po zabiegu?

    Starania od 2016 r.
    3 laparoskopie+ histeroskopia
    Stwierdzona endometrioza 4 stopnia, liczne zrosty
    Mąż zdrowy - 12% prawidłowych plemników
    Naprotechnologia od 10.2018r.
    In vitro- styczeń 2020
    1 transfer- nieudany ( blastocysta 2AA)
    2 transfer - ciąża biochemiczna (blastocysta 1AA)
    II In vitro- wrzesień 2021 KRIOBANK
    1 transfer - nieudany ( blastocysta 2CC)
    brak zarodków...
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 10 marca 2019, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilola wrote:
    Wlasnie jak dzwoniłam się zapisać do kliniki Tomaszewskiego to recepcjonistka powiedziała mi że cene zabiegu ustala Tomaszewski bo to zależy ile będzie miał pracy. W ogóle to w Warszawie patrzyłam to ceny od 12 tysięcy a we Wrocławiu to nawet 20 tysi... Już się boję ile on mi tam zaśpiewa. Aishha ale powiedział Ci już na wizycie jak się zapisywalas ile będzie kosztowało czy dopiero po zabiegu?
    Po zabiegu Ale tutaj dziewczyny na forum przygotowały mnie na taką kwotę. Same żele kosztują około 1500 zl, histero do tysiaka, reszta w zależności od roboty. Jak wiesz ja miałam tam sporo więc nie sądzę żebyś więcej zapłaciła. Nie ma się czym martwić, ten lekarz wie co robi. Samopoczucie rano po wszystkim jest świetne, mają dobre i drogie znieczulenie.

    Pilola lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • aniołkowa_mama Autorytet
    Postów: 905 959

    Wysłany: 10 marca 2019, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    4 tysiące laparo, plus badania, dojazd, antybiotyki...5 wydaliśmy.
    Ale nie żałuję!
    masakra :(
    w listopadzie 2017 miałam robioną histeroskopię, w grudniu laparo z drożnością i jeden jajowód był drożny, oczywiście ten, który nie ma jajnika... drugi udrożnił się dopiero po czasie... zastanawiam się jak to teraz u mnie wygląda


    Moje Aniołki 4tc i 13tc
    Córeczka ♥️👶 🌈 08.2020
    MTHFR_1298A-C w układzie homozygotycznym
    PAI-1 4G w układzie heterozygotycznym
    10.2018- zaczynamy z naprotechnologią
    05.2019- laparoskopia+histeroskopia
    09.2019- nietolerancje: m.in. mleko, jajka, pszenica, kukurydza
    28.11.2019- bHCG- 422,1 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2019, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę, dziewczyny, nawet sobie nie zdawałam sprawy, że takie ceny są za laparoskopię prywatnie... Pewnie dużo zależy od miasta i lekarza. Melba, a u kogo robiłaś w Poznaniu laparoskopię z histero? Ja byłam poprzednio na samej histeroskopii u poprzedniej ginki, ale udało się na NFZ w Raszei.

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 11 marca 2019, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wiesz, mozna robic i 10 razy na nfz tylko jaki ma to sens jesli oni robią to zazwyczaj byle jak, nie maja odpowiednich narzędzi, moga narobić jeszcze wiekszych szkod tak jak u mnie. Szkoda czasu i zdrowia.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 802 1985

    Wysłany: 11 marca 2019, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja leczyłam się w Lublinie i na nfz miałam laparoskopię. Bardzo dobrze zrobiona (usunięte ogniska endometriozy i zrosty). Pół roku po laparoskopii zaszłam w ciążę.

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Pilola Przyjaciółka
    Postów: 291 49

    Wysłany: 11 marca 2019, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niutek87 wrote:
    Ja leczyłam się w Lublinie i na nfz miałam laparoskopię. Bardzo dobrze zrobiona (usunięte ogniska endometriozy i zrosty). Pół roku po laparoskopii zaszłam w ciążę.

    Ja tez miałam laparoskopię w Lublinie 2 lata temu i ciąży jak nie było tak nie ma, a obecny lekarz powiedział, że mogli narobic mi więcej złego niż dobrego. Niby żadnych zrostów nie było, tylko 2 torbiele a czego jedna endometrialna a druga czynnościowa, jajowody 3 miesiące później sprawdzane i oczywiście drożne a w ciąży nadal nie jestem. A w którym szpitalu miałaś robioną laparoskopię ?

    Starania od 2016 r.
    3 laparoskopie+ histeroskopia
    Stwierdzona endometrioza 4 stopnia, liczne zrosty
    Mąż zdrowy - 12% prawidłowych plemników
    Naprotechnologia od 10.2018r.
    In vitro- styczeń 2020
    1 transfer- nieudany ( blastocysta 2AA)
    2 transfer - ciąża biochemiczna (blastocysta 1AA)
    II In vitro- wrzesień 2021 KRIOBANK
    1 transfer - nieudany ( blastocysta 2CC)
    brak zarodków...
‹‹ 372 373 374 375 376 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ