X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2019, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taa, ja też kiedyś miałam progesteron 42 :P po suplementacji CLO, niestety piersi bolały, a okres przyszedł...

  • Pilola Przyjaciółka
    Postów: 291 49

    Wysłany: 9 kwietnia 2019, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli moge mieć taki progesteron po etruzilu ? ech no to lipka

    Starania od 2016 r.
    3 laparoskopie+ histeroskopia
    Stwierdzona endometrioza 4 stopnia, liczne zrosty
    Mąż zdrowy - 12% prawidłowych plemników
    Naprotechnologia od 10.2018r.
    In vitro- styczeń 2020
    1 transfer- nieudany ( blastocysta 2AA)
    2 transfer - ciąża biochemiczna (blastocysta 1AA)
    II In vitro- wrzesień 2021 KRIOBANK
    1 transfer - nieudany ( blastocysta 2CC)
    brak zarodków...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2019, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilola wrote:
    Czyli moge mieć taki progesteron po etruzilu ? ech no to lipka
    Może tak być, ale to raczej dobry znak - oznacza, ze lek działa na Ciebie ;) a z ciążą to trzeba spokojnie poczekać na wynik testu. Wiem, wiem łatwo się mówi... :p

  • aniołkowa_mama Autorytet
    Postów: 905 959

    Wysłany: 9 kwietnia 2019, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja prog bez suplementacji p+7 mam 24-26... Estradiol ostatnio 720 przy normie do 220 chyba...

    Aisha, jak się czujesz?

    Za miesiąc wizyta, ciekawa jestem jaki dalszy plan na nas ma TW


    Moje Aniołki 4tc i 13tc
    Córeczka ♥️👶 🌈 08.2020
    MTHFR_1298A-C w układzie homozygotycznym
    PAI-1 4G w układzie heterozygotycznym
    10.2018- zaczynamy z naprotechnologią
    05.2019- laparoskopia+histeroskopia
    09.2019- nietolerancje: m.in. mleko, jajka, pszenica, kukurydza
    28.11.2019- bHCG- 422,1 <3
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 9 kwietnia 2019, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniołkowa_mama wrote:
    Ja prog bez suplementacji p+7 mam 24-26... Estradiol ostatnio 720 przy normie do 220 chyba...

    Aisha, jak się czujesz?

    Za miesiąc wizyta, ciekawa jestem jaki dalszy plan na nas ma TW
    Tak jak pisałam wyżej, nie mam już żadnych objawów więc czuje się dobrze, chodzę do pracy, odpoczywam kiedy mogę i tak zlatuje czas. Aby do końca pierwszego trymestru i będę spokojna. Leci 10tydzień.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2019, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniołkowa_mama wrote:
    Ja prog bez suplementacji p+7 mam 24-26... Estradiol ostatnio 720 przy normie do 220 chyba...

    Aisha, jak się czujesz?

    Za miesiąc wizyta, ciekawa jestem jaki dalszy plan na nas ma TW

    Piękne masz wyniki aniołkowa_mama! Marzę o takim progestonie i E2 :( mój ostatni wynik estradiolu to 52,91 pg/ml przy normach dla fl 21 - 312 pg/ml... więc masakra

  • Renia34 Ekspertka
    Postów: 194 109

    Wysłany: 9 kwietnia 2019, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilola wrote:
    Renia a robisz w tym cyklu ovitrelle w penie w tych samych dnia co ja? Bo Tobie TW chyba równiez to zlecił prawda? No ja nigdy nie miałam 9 od kiedy badam, najnizszy 11. Fajnie byłoby nie iść na kolejną laparoskopię, może ta heparyna którą codziennie sobie wstrzykuje tez jakoś zadziałała bo Tomaszewski powiedział mi że albo acard albo zastrzyki w heparynie skoro mam epizod z zakrzepem. To również jak powiedział ma duży wpływ na zajście w ciąże.

    W tym cyklu nie robie zastrzyków. Wyszła mi ta ureoplazma i muszę wyleczyć to dziadostwo bo nawet gdybym zaszła to szkoda aby poronić przez głupią bakterię a i tak się zdarza

    8 lat starań
    f2w3s65ggpg5kd7e.png
    1 poronienie - 8 t.c. Marysia 💔
    endometrioza Ist (ogniska usunięte 28.11.2019r.)
    nietolerancje - nabiał wszelki, drożdże
    MTHFR C6777T homozygota
    kom NK 21% ; niska IL 10
    H.pylori i Ureoplasma wyleczone
    stosuje: metylowana B12, metylowany kw. foliowy, 5-P-5, wit. D, kwasy Omega 3
    dodatkowo w ciąży: Acard, Clexane, Luteina, Encorton
  • Pilola Przyjaciółka
    Postów: 291 49

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renia34 wrote:
    W tym cyklu nie robie zastrzyków. Wyszła mi ta ureoplazma i muszę wyleczyć to dziadostwo bo nawet gdybym zaszła to szkoda aby poronić przez głupią bakterię a i tak się zdarza
    Może to ta ureoplazma wpływa na to , że nie możesz zajść w ciąże? No nic ja dziś podaję ostatnie wkucie i czekam do weekendu na miesiączkę ;-)

    Starania od 2016 r.
    3 laparoskopie+ histeroskopia
    Stwierdzona endometrioza 4 stopnia, liczne zrosty
    Mąż zdrowy - 12% prawidłowych plemników
    Naprotechnologia od 10.2018r.
    In vitro- styczeń 2020
    1 transfer- nieudany ( blastocysta 2AA)
    2 transfer - ciąża biochemiczna (blastocysta 1AA)
    II In vitro- wrzesień 2021 KRIOBANK
    1 transfer - nieudany ( blastocysta 2CC)
    brak zarodków...
  • marlenqa31 Przyjaciółka
    Postów: 221 42

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie.
    Zaczyna mi się powoli okres (zawsze najpierw jest plamienie, potem rozkręca się). Oprócz tego plamienia pojawił się też śluz długi rozciągliwy (jakieś 6-8 cm).
    To jest objaw śluzu peakowego, ale taki śluz miałam zawsze parę dni po okresie, ewentualnie parę dni przed okresem. Ale nigdy w czasie okresu.. nie wiem o co chodzi.. i jak to oznaczyć w karcie.

    2018- zaczynam przygodę z napro -PCOS, Hashimoto, helicobacter, nietolerancje pokarmowe
    2019-06 - luteina + Etruzil przez 3 cykle, glucophage XR
    2019-09 - Etruzil przez 3 cykle, duphaston od P+3, dostinex, wit D, wapno, glucophage XR
    2019-12 - Etruzil i Ovitrelle przez dwa cykle, Glucophage XR, Dostinex, witaminy, dieta
    2020-01 skierowanie na laparoskopię. 2020-03 laparoskopia i histeroskopia- niedrożne jajowody i zrosty w macicy
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marlenqa31 wrote:
    Dziewczyny mam pytanie.
    Zaczyna mi się powoli okres (zawsze najpierw jest plamienie, potem rozkręca się). Oprócz tego plamienia pojawił się też śluz długi rozciągliwy (jakieś 6-8 cm).
    To jest objaw śluzu peakowego, ale taki śluz miałam zawsze parę dni po okresie, ewentualnie parę dni przed okresem. Ale nigdy w czasie okresu.. nie wiem o co chodzi.. i jak to oznaczyć w karcie.
    przy lekkim krwawieniu bądz plamieniu normalnie opisujesz rozciągliwośc sluzu i sie obserwujesz. Ja przed samą miesiaczką zawsze conajmniej jeden dzien mialam rozciagliwy sluz, bardziej lub mniej ale wtedy juz wiedziałam, że okres nadchodzi i cykl stracony. Pozniej przy mocniejszym krwawieniu nic juz nie ma i normalny sluz plodny bedziesz miala w swoim czasie po miesiączce. To chyba tak jest, że przed usuwają sie wszystkie zalegające wydzieliny i jedna ma ten sluz a druga nie. Nic złego sie nie dzieje :)

    Dzik lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • marlenqa31 Przyjaciółka
    Postów: 221 42

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję :)

    U mnie i tak progres bo drugi miesiąc mam swoją miesiączkę- niczym nie wywoływaną, a wcześniej nigdy swojej nie miałam także cieszę się jak dziecko z tego.
    Jeszcze 3 miesiące diety mi zostały a wizyta u TW 4 czerwca.. zobaczymy co dalej.

    Aishha lubi tę wiadomość

    2018- zaczynam przygodę z napro -PCOS, Hashimoto, helicobacter, nietolerancje pokarmowe
    2019-06 - luteina + Etruzil przez 3 cykle, glucophage XR
    2019-09 - Etruzil przez 3 cykle, duphaston od P+3, dostinex, wit D, wapno, glucophage XR
    2019-12 - Etruzil i Ovitrelle przez dwa cykle, Glucophage XR, Dostinex, witaminy, dieta
    2020-01 skierowanie na laparoskopię. 2020-03 laparoskopia i histeroskopia- niedrożne jajowody i zrosty w macicy
  • Renia34 Ekspertka
    Postów: 194 109

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy jest możliwe aby w wyniku brania Castagnusa i Naltrexonu (I cykl, od 9 d.c., od I wizyty u TW) był taki szybki efekt- brak plamień przed miesiączką (zawsze były 3-4 dni przed) i brak zespołu napięcia przedmiesiączkowego ( a miałam taki że nie mógł mąż ze mną wytrzymać ani ja ze sobą). Dzisiaj 30 d.c. i nie mam tych objawów. Już nawet test zrobiłam wczoraj bo tak inaczej jest więc się łudziłam że jakimś cudem się udało ale wyszłą jedna kreska

    8 lat starań
    f2w3s65ggpg5kd7e.png
    1 poronienie - 8 t.c. Marysia 💔
    endometrioza Ist (ogniska usunięte 28.11.2019r.)
    nietolerancje - nabiał wszelki, drożdże
    MTHFR C6777T homozygota
    kom NK 21% ; niska IL 10
    H.pylori i Ureoplasma wyleczone
    stosuje: metylowana B12, metylowany kw. foliowy, 5-P-5, wit. D, kwasy Omega 3
    dodatkowo w ciąży: Acard, Clexane, Luteina, Encorton
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naltrekson nie ma nic do rzeczy ale castagnus tak, on jest właśnie na regulację cyklu. Też brałam w połączeniu z progesteronem i plamien nie było

    Renia34, Calypso lubią tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • aniołkowa_mama Autorytet
    Postów: 905 959

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calypso wrote:
    Piękne masz wyniki aniołkowa_mama! Marzę o takim progestonie i E2 :( mój ostatni wynik estradiolu to 52,91 pg/ml przy normach dla fl 21 - 312 pg/ml... więc masakra
    O ile prog faktycznie u mnie super, tak ten estradiol niekonieczne- norma przekroczona o ponad 500 jednostek

    Zobaczę jak to w tym cyklu będzie wyglądało, bo i tak panel tarczycowy muszę powtórzyć


    Moje Aniołki 4tc i 13tc
    Córeczka ♥️👶 🌈 08.2020
    MTHFR_1298A-C w układzie homozygotycznym
    PAI-1 4G w układzie heterozygotycznym
    10.2018- zaczynamy z naprotechnologią
    05.2019- laparoskopia+histeroskopia
    09.2019- nietolerancje: m.in. mleko, jajka, pszenica, kukurydza
    28.11.2019- bHCG- 422,1 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ahhh @aniołkowa_mama nie ogarnęłam tego, że za wysoki ten estradiol! :-P może dlatego, że ja mam zwykle za niski hehe.
    Powodzenia i 3majcie kciuki Kochane za moje wyniki - idę w sobotę na tego proga i e2...

    Aishha lubi tę wiadomość

  • Pilola Przyjaciółka
    Postów: 291 49

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny niestety ładny progesteron to jednak chyba jedynie wynik stymulacji i ovitrelle... Test negatywny. Laparoskopia jednak mnie nie ominie :-)

    Starania od 2016 r.
    3 laparoskopie+ histeroskopia
    Stwierdzona endometrioza 4 stopnia, liczne zrosty
    Mąż zdrowy - 12% prawidłowych plemników
    Naprotechnologia od 10.2018r.
    In vitro- styczeń 2020
    1 transfer- nieudany ( blastocysta 2AA)
    2 transfer - ciąża biochemiczna (blastocysta 1AA)
    II In vitro- wrzesień 2021 KRIOBANK
    1 transfer - nieudany ( blastocysta 2CC)
    brak zarodków...
  • Renia34 Ekspertka
    Postów: 194 109

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w którym dniu zrobiłaś test?
    Ja kończe 31 dzień i nic, czyściutko, ani plamień ani krwawienia. A cykle mam 29-30 dni i zawsze wczesniej plamienia. Zrobiłam test w 28 i 29 d.c. bo już nie mogłam wytrzymać ale wyszły ujemne. Pewnie ten Castagnus wydłużył mi cykl. Chociaż jesli jutro nie dostanę @ to znowu zrobie test. Już zaczynam się wkręcać że może jednak się udało. Ehhh naiwna...

    8 lat starań
    f2w3s65ggpg5kd7e.png
    1 poronienie - 8 t.c. Marysia 💔
    endometrioza Ist (ogniska usunięte 28.11.2019r.)
    nietolerancje - nabiał wszelki, drożdże
    MTHFR C6777T homozygota
    kom NK 21% ; niska IL 10
    H.pylori i Ureoplasma wyleczone
    stosuje: metylowana B12, metylowany kw. foliowy, 5-P-5, wit. D, kwasy Omega 3
    dodatkowo w ciąży: Acard, Clexane, Luteina, Encorton
  • Pilola Przyjaciółka
    Postów: 291 49

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 05:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja 10 dni po dniu peak. Okresu powinnam dostać gdzieś w niedzielę Max poniedziałek. Wydaje mi się że już by wyszedł no chyba że dzień peak miałam później 😉

    Starania od 2016 r.
    3 laparoskopie+ histeroskopia
    Stwierdzona endometrioza 4 stopnia, liczne zrosty
    Mąż zdrowy - 12% prawidłowych plemników
    Naprotechnologia od 10.2018r.
    In vitro- styczeń 2020
    1 transfer- nieudany ( blastocysta 2AA)
    2 transfer - ciąża biochemiczna (blastocysta 1AA)
    II In vitro- wrzesień 2021 KRIOBANK
    1 transfer - nieudany ( blastocysta 2CC)
    brak zarodków...
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilola wrote:
    Ja 10 dni po dniu peak. Okresu powinnam dostać gdzieś w niedzielę Max poniedziałek. Wydaje mi się że już by wyszedł no chyba że dzień peak miałam później 😉
    oj oj :)
    to, że niektórym wychodzi juz w tym czasie pozytywny test to nie znaczy, że i Tobie musi :) często test jest pozytywny dopiero pare dni po terminie @ także szanse są nadal.
    Nawet jeśli się nie uda to idz na tą laparoskopie z podniesioną głową i wiedz, że jesteś w dobrych rękach. JA Ci to mówie, ktora srała po gaciach i żałowała kasy a teraz gadam do brzucha :)

    Dzik lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Pilola Przyjaciółka
    Postów: 291 49

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    oj oj :)
    to, że niektórym wychodzi juz w tym czasie pozytywny test to nie znaczy, że i Tobie musi :) często test jest pozytywny dopiero pare dni po terminie @ także szanse są nadal.
    Nawet jeśli się nie uda to idz na tą laparoskopie z podniesioną głową i wiedz, że jesteś w dobrych rękach. JA Ci to mówie, ktora srała po gaciach i żałowała kasy a teraz gadam do brzucha :)

    Dzięki za pocieszenie ;-) W takim razie poczekam jeszcze, a z tą laparoskopią to wiem że będę w dobrych rękach ale już mam milion obaw że wyjde po zabiegu pełna nadziei i skończy się tak jak po ostatniej sprzed 2 lat czyli niczym... Ale nic trzeba wierzyć.

    Renia ile masz leczyć te bakterie? Kiedy masz dzwonić i umawiać się na laparoskopię?

    Starania od 2016 r.
    3 laparoskopie+ histeroskopia
    Stwierdzona endometrioza 4 stopnia, liczne zrosty
    Mąż zdrowy - 12% prawidłowych plemników
    Naprotechnologia od 10.2018r.
    In vitro- styczeń 2020
    1 transfer- nieudany ( blastocysta 2AA)
    2 transfer - ciąża biochemiczna (blastocysta 1AA)
    II In vitro- wrzesień 2021 KRIOBANK
    1 transfer - nieudany ( blastocysta 2CC)
    brak zarodków...
‹‹ 380 381 382 383 384 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ