X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • Pilola Przyjaciółka
    Postów: 291 49

    Wysłany: 18 września 2019, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    Wiesz Pilola, dawno się nie wypowiadam bo mi mega przykro że mija już sporo czasu od zabiegu ale myślę że zrobiłaś już wszystko co mogłaś oprócz totalnego resetu. Wiem że nie chce się rezygnować ze starań bo to strata każdego cennego cyklu ale trzeba znaleźć sposób na olanie tematu. U mnie co prawda to była choroba z gorączką i antybiotykiem ale efekt był 😁

    Cały czas trzymam kciuki za Was wszystkie!
    Chciałabym ale mam tyle leków że nie da się... Reset już przechodziłam przed pierwszą wizyta u TW. Dziś była para która starała się 10 lat i 6 miesięcy u TW wystarczyło aby się udało, a są po 40... Ale każdy organizm i schorzenie inne 😉 Aishha u Ciebie już tuż tuż do porodu 😉jak się czujesz?

    Starania od 2016 r.
    3 laparoskopie+ histeroskopia
    Stwierdzona endometrioza 4 stopnia, liczne zrosty
    Mąż zdrowy - 12% prawidłowych plemników
    Naprotechnologia od 10.2018r.
    In vitro- styczeń 2020
    1 transfer- nieudany ( blastocysta 2AA)
    2 transfer - ciąża biochemiczna (blastocysta 1AA)
    II In vitro- wrzesień 2021 KRIOBANK
    1 transfer - nieudany ( blastocysta 2CC)
    brak zarodków...
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 18 września 2019, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak wieloryb 😁 nie mogę się doczekać rozwiązania bo już ledwo chodzę. Brzuch jest od dawna bardzo duży, nie dam rady schylac się, co chwilę brzuch twardnieje i po każdej takiej akcji ciężko złapać oddech. Dzidzia wieczorami robi sobie bolesną imprezę jakby chciała powiedzieć: chciałaś to masz 😂 Do tego cały czas pilnuje diety przez cukrzycę i wszystko mnie już wkurza 😉 wiem wiem, nie powinnam marudzic ale radość to jedno a doczekanie do końca to drugie.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • aniołkowa_mama Autorytet
    Postów: 905 959

    Wysłany: 19 września 2019, 00:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilola- ehh :(
    my we wtorek wizytujemy. nie wiem co jeszcze może u nas wymyślić. owulację mam, prog ładny, faza lutealna książkowa, jajowody drożne, zrosty z macicy usunięte... chyba powoli trzeba będzie się pogodzić z porażką :(


    Moje Aniołki 4tc i 13tc
    Córeczka ♥️👶 🌈 08.2020
    MTHFR_1298A-C w układzie homozygotycznym
    PAI-1 4G w układzie heterozygotycznym
    10.2018- zaczynamy z naprotechnologią
    05.2019- laparoskopia+histeroskopia
    09.2019- nietolerancje: m.in. mleko, jajka, pszenica, kukurydza
    28.11.2019- bHCG- 422,1 <3
  • Pilola Przyjaciółka
    Postów: 291 49

    Wysłany: 19 września 2019, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniołkowa_mama wrote:
    Pilola- ehh :(
    my we wtorek wizytujemy. nie wiem co jeszcze może u nas wymyślić. owulację mam, prog ładny, faza lutealna książkowa, jajowody drożne, zrosty z macicy usunięte... chyba powoli trzeba będzie się pogodzić z porażką :(

    No właśnie na chwilę obecną nie jestem w stanie sobie z nią poradzić... A ten lek glucophage XR to mam brać po kolacji 1 tabletkę, ale cały cykl dziewczyny ? Bo już nie dopytałam, ale chyba tak bo jest 30 tab. w opakowaniu... W ogóle TW mówił że jakbym się źle po nim czuła to mam dzwonić. Hmm ale ma jakieś stuki uboczne?

    Starania od 2016 r.
    3 laparoskopie+ histeroskopia
    Stwierdzona endometrioza 4 stopnia, liczne zrosty
    Mąż zdrowy - 12% prawidłowych plemników
    Naprotechnologia od 10.2018r.
    In vitro- styczeń 2020
    1 transfer- nieudany ( blastocysta 2AA)
    2 transfer - ciąża biochemiczna (blastocysta 1AA)
    II In vitro- wrzesień 2021 KRIOBANK
    1 transfer - nieudany ( blastocysta 2CC)
    brak zarodków...
  • marlenqa31 Przyjaciółka
    Postów: 221 42

    Wysłany: 19 września 2019, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, glucophage bierzesz po kolacji codziennie :) czyli cały cykl. Mi już wcześniej Tomaszewski wypisywał ten lek i brałam go dwa lata, a teraz od 3 miesięcy go biorę na polecenie TW.
    Nie chcę Cię straszyć, ale jak zaczęłam brać glucophage parę lat temu za czasów Tomaszewskiego potrzebowałam dwa miesiące, aby się przyzwyczaić. Chwilami chciałam się poddać i rzucić ten lek.
    U mnie pojawił się jadłowstręt. Nic mi nie smakowało, i z rana miałam normalnie mdłości jakby ciążowe, uczucie że ciągle mi niedobrze, w dodatku senność, potrafiłam non stop spać. Ten czas trwał dwa miesiące, później już zaczęłam normalnie funkcjonować.
    Teraz po dłuższej przerwie, zaczęłam to brać na polecenie TW- i tydzień źle się czułam, po tygodniu wszystko znowu wróciło do normy.
    Nie wiem czy pijesz alkohol- ale przy stosowaniu tego leku można wyjątkowo dużo wypić :) Tomaszewski mi tłumaczył, że zachodzi jakaś tam reakcja alkoholu z metforminą. Niby się chudnie przy stosowaniu tego leku. ja tego jakoś szczególnie nie zauważyłam.
    Trzymam kciuki, żebyś nie doświadczyła takich efektów ubocznych jak ja.

    2018- zaczynam przygodę z napro -PCOS, Hashimoto, helicobacter, nietolerancje pokarmowe
    2019-06 - luteina + Etruzil przez 3 cykle, glucophage XR
    2019-09 - Etruzil przez 3 cykle, duphaston od P+3, dostinex, wit D, wapno, glucophage XR
    2019-12 - Etruzil i Ovitrelle przez dwa cykle, Glucophage XR, Dostinex, witaminy, dieta
    2020-01 skierowanie na laparoskopię. 2020-03 laparoskopia i histeroskopia- niedrożne jajowody i zrosty w macicy
  • Pilola Przyjaciółka
    Postów: 291 49

    Wysłany: 19 września 2019, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marlenqa31 wrote:
    Tak, glucophage bierzesz po kolacji codziennie :) czyli cały cykl. Mi już wcześniej Tomaszewski wypisywał ten lek i brałam go dwa lata, a teraz od 3 miesięcy go biorę na polecenie TW.
    Nie chcę Cię straszyć, ale jak zaczęłam brać glucophage parę lat temu za czasów Tomaszewskiego potrzebowałam dwa miesiące, aby się przyzwyczaić. Chwilami chciałam się poddać i rzucić ten lek.
    U mnie pojawił się jadłowstręt. Nic mi nie smakowało, i z rana miałam normalnie mdłości jakby ciążowe, uczucie że ciągle mi niedobrze, w dodatku senność, potrafiłam non stop spać. Ten czas trwał dwa miesiące, później już zaczęłam normalnie funkcjonować.
    Teraz po dłuższej przerwie, zaczęłam to brać na polecenie TW- i tydzień źle się czułam, po tygodniu wszystko znowu wróciło do normy.
    Nie wiem czy pijesz alkohol- ale przy stosowaniu tego leku można wyjątkowo dużo wypić :) Tomaszewski mi tłumaczył, że zachodzi jakaś tam reakcja alkoholu z metforminą. Niby się chudnie przy stosowaniu tego leku. ja tego jakoś szczególnie nie zauważyłam.
    Trzymam kciuki, żebyś nie doświadczyła takich efektów ubocznych jak ja.

    Koleżanka po 3 nieudanych transferach go brała i owszem schudła dużo, po nim 4 transfer się udał ;-) Ja nie mam z czego chudnąć więc to byłoby straszne. Boję się zaczynać go brać ale może na każdego inaczej działa.

    Starania od 2016 r.
    3 laparoskopie+ histeroskopia
    Stwierdzona endometrioza 4 stopnia, liczne zrosty
    Mąż zdrowy - 12% prawidłowych plemników
    Naprotechnologia od 10.2018r.
    In vitro- styczeń 2020
    1 transfer- nieudany ( blastocysta 2AA)
    2 transfer - ciąża biochemiczna (blastocysta 1AA)
    II In vitro- wrzesień 2021 KRIOBANK
    1 transfer - nieudany ( blastocysta 2CC)
    brak zarodków...
  • marlenqa31 Przyjaciółka
    Postów: 221 42

    Wysłany: 19 września 2019, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie, może to ja jestem takim przypadkiem :D

    Daj znać jak po nim się czujesz :)

    2018- zaczynam przygodę z napro -PCOS, Hashimoto, helicobacter, nietolerancje pokarmowe
    2019-06 - luteina + Etruzil przez 3 cykle, glucophage XR
    2019-09 - Etruzil przez 3 cykle, duphaston od P+3, dostinex, wit D, wapno, glucophage XR
    2019-12 - Etruzil i Ovitrelle przez dwa cykle, Glucophage XR, Dostinex, witaminy, dieta
    2020-01 skierowanie na laparoskopię. 2020-03 laparoskopia i histeroskopia- niedrożne jajowody i zrosty w macicy
  • aniołkowa_mama Autorytet
    Postów: 905 959

    Wysłany: 19 września 2019, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja po mecie nie mam żadnych skutków ubocznych- może dwa razy mnie przegoniło, ale równie dobrze mógłbyć to zbieg okoliczności
    Co do alkoholu to absolutnie nie wolno przy mecie! można się nabawić kwasicy


    Moje Aniołki 4tc i 13tc
    Córeczka ♥️👶 🌈 08.2020
    MTHFR_1298A-C w układzie homozygotycznym
    PAI-1 4G w układzie heterozygotycznym
    10.2018- zaczynamy z naprotechnologią
    05.2019- laparoskopia+histeroskopia
    09.2019- nietolerancje: m.in. mleko, jajka, pszenica, kukurydza
    28.11.2019- bHCG- 422,1 <3
  • marlenqa31 Przyjaciółka
    Postów: 221 42

    Wysłany: 19 września 2019, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja myślałam, że wolno :) Trudno to w takim razie się nabawię. W sobotę idziemy na wesele, nie wyobrażam sobie nie pić :D

    2018- zaczynam przygodę z napro -PCOS, Hashimoto, helicobacter, nietolerancje pokarmowe
    2019-06 - luteina + Etruzil przez 3 cykle, glucophage XR
    2019-09 - Etruzil przez 3 cykle, duphaston od P+3, dostinex, wit D, wapno, glucophage XR
    2019-12 - Etruzil i Ovitrelle przez dwa cykle, Glucophage XR, Dostinex, witaminy, dieta
    2020-01 skierowanie na laparoskopię. 2020-03 laparoskopia i histeroskopia- niedrożne jajowody i zrosty w macicy
  • aniołkowa_mama Autorytet
    Postów: 905 959

    Wysłany: 20 września 2019, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marlenqa31 wrote:
    A ja myślałam, że wolno :) Trudno to w takim razie się nabawię. W sobotę idziemy na wesele, nie wyobrażam sobie nie pić :D
    przypuszczam że jednorazowo nic się nie stanie (lepiej odstawić metę dzień wcześniej i zacząć brać znów dopiero dzień później). chociaż ja kiedyś zrobiłam mały test i czułam się paskudnie mimo niewielkiej ilości alko.


    Moje Aniołki 4tc i 13tc
    Córeczka ♥️👶 🌈 08.2020
    MTHFR_1298A-C w układzie homozygotycznym
    PAI-1 4G w układzie heterozygotycznym
    10.2018- zaczynamy z naprotechnologią
    05.2019- laparoskopia+histeroskopia
    09.2019- nietolerancje: m.in. mleko, jajka, pszenica, kukurydza
    28.11.2019- bHCG- 422,1 <3
  • Zośka Przyjaciółka
    Postów: 226 38

    Wysłany: 22 września 2019, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane moje, powiedzcie proszę, jaka jest różnica między Duphastonem a luteiną dopochwową? Przecież to i to progesteron tylko mam wrażenie, że luteina zdrowsza bo działa bezpośrednio na szyjkę , a duphaston na cały organizm. Czy się mylę,zastanawiam się poprostu dlaczego doktor zalecił mi zmianę? Wy wszystko wiecie, więc pewnie mi powiecie???

    Mama Mai lat 11 oraz Aniołka 19.06.2019
  • aniołkowa_mama Autorytet
    Postów: 905 959

    Wysłany: 24 września 2019, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zośka wrote:
    Kochane moje, powiedzcie proszę, jaka jest różnica między Duphastonem a luteiną dopochwową? Przecież to i to progesteron tylko mam wrażenie, że luteina zdrowsza bo działa bezpośrednio na szyjkę , a duphaston na cały organizm. Czy się mylę,zastanawiam się poprostu dlaczego doktor zalecił mi zmianę? Wy wszystko wiecie, więc pewnie mi powiecie???
    dupek to syntetyczny progesteron z dodatkami, luteina to czysty progesteron. niestety nie pomogę z zamianą

    byliśmy dziś na wizycie. TW zlecił badania na nietolerancje. Mam wyniki: mleko krowie i pełne jajo (+++), pszenica, kukurydza (++), owies, gluten, migdały, nerkowce, orzech brazylijski, jagnięcina i oliwki (+). dobrze zrozumiałam że (+++) i (++) mam wykluczyć, a (+) ograniczyć?


    Moje Aniołki 4tc i 13tc
    Córeczka ♥️👶 🌈 08.2020
    MTHFR_1298A-C w układzie homozygotycznym
    PAI-1 4G w układzie heterozygotycznym
    10.2018- zaczynamy z naprotechnologią
    05.2019- laparoskopia+histeroskopia
    09.2019- nietolerancje: m.in. mleko, jajka, pszenica, kukurydza
    28.11.2019- bHCG- 422,1 <3
  • marlenqa31 Przyjaciółka
    Postów: 221 42

    Wysłany: 24 września 2019, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, dobrze zrozumialas. Ja miałam mniej wiecej takie nietolerancje jak Ty. Wytrzymalam na tej diecie pół roku. Teraz jestem dogadana z TW ze wykluczam gluten, reszte jem.

    2018- zaczynam przygodę z napro -PCOS, Hashimoto, helicobacter, nietolerancje pokarmowe
    2019-06 - luteina + Etruzil przez 3 cykle, glucophage XR
    2019-09 - Etruzil przez 3 cykle, duphaston od P+3, dostinex, wit D, wapno, glucophage XR
    2019-12 - Etruzil i Ovitrelle przez dwa cykle, Glucophage XR, Dostinex, witaminy, dieta
    2020-01 skierowanie na laparoskopię. 2020-03 laparoskopia i histeroskopia- niedrożne jajowody i zrosty w macicy
  • aniołkowa_mama Autorytet
    Postów: 905 959

    Wysłany: 24 września 2019, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marlenqa31 wrote:
    Tak, dobrze zrozumialas. Ja miałam mniej wiecej takie nietolerancje jak Ty. Wytrzymalam na tej diecie pół roku. Teraz jestem dogadana z TW ze wykluczam gluten, reszte jem.
    sama ogarniałaś dietę czy u dietetyka?


    Moje Aniołki 4tc i 13tc
    Córeczka ♥️👶 🌈 08.2020
    MTHFR_1298A-C w układzie homozygotycznym
    PAI-1 4G w układzie heterozygotycznym
    10.2018- zaczynamy z naprotechnologią
    05.2019- laparoskopia+histeroskopia
    09.2019- nietolerancje: m.in. mleko, jajka, pszenica, kukurydza
    28.11.2019- bHCG- 422,1 <3
  • marlenqa31 Przyjaciółka
    Postów: 221 42

    Wysłany: 24 września 2019, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama.. glownie z neta.. ale bylo ciężko plus to jest bardzo kosztowne bo np makaron warzywny, mleko sojowe czy migdalowe, maki te wszystkie bezglutenowe, trzeba myśleć non stop co sie je, do pracy specjalne posilki, bardzo mnie to meczylo. Teraz jak tylko nie jem samego glutenu jest o wiele prosciej :)

    2018- zaczynam przygodę z napro -PCOS, Hashimoto, helicobacter, nietolerancje pokarmowe
    2019-06 - luteina + Etruzil przez 3 cykle, glucophage XR
    2019-09 - Etruzil przez 3 cykle, duphaston od P+3, dostinex, wit D, wapno, glucophage XR
    2019-12 - Etruzil i Ovitrelle przez dwa cykle, Glucophage XR, Dostinex, witaminy, dieta
    2020-01 skierowanie na laparoskopię. 2020-03 laparoskopia i histeroskopia- niedrożne jajowody i zrosty w macicy
  • aniołkowa_mama Autorytet
    Postów: 905 959

    Wysłany: 24 września 2019, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    domyślam się że łatwo nie będzie, bo ja jeszcze do tego muszę trzymać niski indeks glikemiczny więc też nie wszystkie mąki- ryżowa odpada, chyba że pełnoziarnista. Trzeba spróbować chociaż, bo już nie wiem czego próbować


    Moje Aniołki 4tc i 13tc
    Córeczka ♥️👶 🌈 08.2020
    MTHFR_1298A-C w układzie homozygotycznym
    PAI-1 4G w układzie heterozygotycznym
    10.2018- zaczynamy z naprotechnologią
    05.2019- laparoskopia+histeroskopia
    09.2019- nietolerancje: m.in. mleko, jajka, pszenica, kukurydza
    28.11.2019- bHCG- 422,1 <3
  • Zośka Przyjaciółka
    Postów: 226 38

    Wysłany: 24 września 2019, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marlenqa31 wrote:
    Sama.. glownie z neta.. ale bylo ciężko plus to jest bardzo kosztowne bo np makaron warzywny, mleko sojowe czy migdalowe, maki te wszystkie bezglutenowe, trzeba myśleć non stop co sie je, do pracy specjalne posilki, bardzo mnie to meczylo. Teraz jak tylko nie jem samego glutenu jest o wiele prosciej :)
    Czyli produkty mleczne normalnie jesz?

    Mama Mai lat 11 oraz Aniołka 19.06.2019
  • marlenqa31 Przyjaciółka
    Postów: 221 42

    Wysłany: 24 września 2019, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, jem ale w zdrowych ilosciach:) staram sie nie codziennie.

    2018- zaczynam przygodę z napro -PCOS, Hashimoto, helicobacter, nietolerancje pokarmowe
    2019-06 - luteina + Etruzil przez 3 cykle, glucophage XR
    2019-09 - Etruzil przez 3 cykle, duphaston od P+3, dostinex, wit D, wapno, glucophage XR
    2019-12 - Etruzil i Ovitrelle przez dwa cykle, Glucophage XR, Dostinex, witaminy, dieta
    2020-01 skierowanie na laparoskopię. 2020-03 laparoskopia i histeroskopia- niedrożne jajowody i zrosty w macicy
  • Pola.91 Znajoma
    Postów: 28 14

    Wysłany: 25 września 2019, 02:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj o 16:45 przyszedl na swiat nasz Synek, 3320 gram i 54 cm szczescoa <3

    Krąsi, niutek87, aniołkowa_mama, Pilola, PJUR, Aishha, Babelki lubią tę wiadomość

  • Syrena Przyjaciółka
    Postów: 130 45

    Wysłany: 25 września 2019, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Pola! Wszystkiego dobrego dla maluszka :)

    35 l. starania od grudnia 2017 r.,
    ja: AMH 2,61, niedoczynność tarczycy (letrox), hiperprolaktynemia czynnościowa, mutacje mthfr(hetero) i pai-1 (homo), KIR haplotyp AA, laparoskopia luty 2020r.,: endometrioza, adenomioza, jajowody drożne,
    on: morfologia 10%, HLA-C C2C2
    01.07.2020 r. punkcja 11 komórek --> 7 ❄️
    05.10.2021r. III transfer wspomagany accofilem, atosibanem. AH, embryo glue i jest ❤️
‹‹ 414 415 416 417 418 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ