X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • Pilola Przyjaciółka
    Postów: 291 49

    Wysłany: 25 września 2019, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniołkowa_mama wrote:
    domyślam się że łatwo nie będzie, bo ja jeszcze do tego muszę trzymać niski indeks glikemiczny więc też nie wszystkie mąki- ryżowa odpada, chyba że pełnoziarnista. Trzeba spróbować chociaż, bo już nie wiem czego próbować

    aniołkowa_mama co jeszcze Ci TW powiedział? Wszystko ok tylko zachodzić w ciąże?? ;-) W ogole to jestem w szoku, że on Tobie dopiero teraz kazał zrobić food detective ;-) Ja mam 11.10 konsultację w Wawie u dr Songina i zapytam go wprost jakie są moje szanse, bo endometrioza endomrtriozie nierówna...

    Starania od 2016 r.
    3 laparoskopie+ histeroskopia
    Stwierdzona endometrioza 4 stopnia, liczne zrosty
    Mąż zdrowy - 12% prawidłowych plemników
    Naprotechnologia od 10.2018r.
    In vitro- styczeń 2020
    1 transfer- nieudany ( blastocysta 2AA)
    2 transfer - ciąża biochemiczna (blastocysta 1AA)
    II In vitro- wrzesień 2021 KRIOBANK
    1 transfer - nieudany ( blastocysta 2CC)
    brak zarodków...
  • aniołkowa_mama Autorytet
    Postów: 905 959

    Wysłany: 25 września 2019, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilola wrote:
    aniołkowa_mama co jeszcze Ci TW powiedział? Wszystko ok tylko zachodzić w ciąże?? ;-) W ogole to jestem w szoku, że on Tobie dopiero teraz kazał zrobić food detective ;-) Ja mam 11.10 konsultację w Wawie u dr Songina i zapytam go wprost jakie są moje szanse, bo endometrioza endomrtriozie nierówna...
    z grubsza tak- endo mam wykluczone (miałam dwie laparoskopie więc raczej ktoś by zauważył). U mnie problemem jest to że mam tylko jeden jajnik, a jajowód przy nim był niedrożny- udrożniliśmy go pod koniec maja. Nie wiem czy dieta pomoże, ale na pewno nie zaszkodzi. może w końcu pozbędę się trądziku i problemów ze wzdęciami.

    Pola- gratulacje :)

    Pola.91 lubi tę wiadomość


    Moje Aniołki 4tc i 13tc
    Córeczka ♥️👶 🌈 08.2020
    MTHFR_1298A-C w układzie homozygotycznym
    PAI-1 4G w układzie heterozygotycznym
    10.2018- zaczynamy z naprotechnologią
    05.2019- laparoskopia+histeroskopia
    09.2019- nietolerancje: m.in. mleko, jajka, pszenica, kukurydza
    28.11.2019- bHCG- 422,1 <3
  • marlenqa31 Przyjaciółka
    Postów: 221 42

    Wysłany: 25 września 2019, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja im więcej rozmawiam z innymi osobami, tym coraz mniej wierzę w cudowną moc tych diet. Poza tym czytałam, że jeśli ktoś ma nietolerancje to powinien na maksymalnie pół roku odstawić produkty, i później z czasem z powrotem włączać je normalnie do diety. Natomiast TW tak jakby karze je wyeliminować i nie jeść ich ciągle..na youtube jest wywiad z nim i jego żoną, w którym to oboje twierdzą, że pół roku to jest maks na te diety. Ja z nim miałam wymianę zdań i stanęło na tym, że nie jem glutenu a resztę jem normalnie. Skoro jest tak pewien swoich racji dlaczego mi na to pozwolił?
    Wczoraj miałam mega kryzys, siedziałam i płakałam, dziś już jest nieco lepiej.

    Pola- gratulacje maluszka :)

    Pola.91 lubi tę wiadomość

    2018- zaczynam przygodę z napro -PCOS, Hashimoto, helicobacter, nietolerancje pokarmowe
    2019-06 - luteina + Etruzil przez 3 cykle, glucophage XR
    2019-09 - Etruzil przez 3 cykle, duphaston od P+3, dostinex, wit D, wapno, glucophage XR
    2019-12 - Etruzil i Ovitrelle przez dwa cykle, Glucophage XR, Dostinex, witaminy, dieta
    2020-01 skierowanie na laparoskopię. 2020-03 laparoskopia i histeroskopia- niedrożne jajowody i zrosty w macicy
  • dzastina2005 Autorytet
    Postów: 2197 1501

    Wysłany: 25 września 2019, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część dziewczyny jestem na etapie starania o drugie dziecko drugie podejście z stymulacja clostylbegyt 4 serie rok temu i obecnie 2 cykl mam zgodę na 4 cykle. Powiedzcie mi jak wygląda przygotowanie do inseminacji jakie procedury jakie trzeba mieć wskazania no i jaka cena. Jestem w tym temacie zielona ale jak się nie uda to chyba będzie nasza szansa.

    2015 córcia
    Obecnie 3 lata starań

    Wyniki nasienia w normie.
    01.03.2021 sono hsg ( jajowody drożne, nie uwidoczniono żadnych cech zmiennych)

    Progesteron:
    7 dpo 5,91
    9 dpo 8,49
    13 dpo 12,7 duphaston 3x1, luteina 100 dopochwowa 2x1

    Beta HCG
    22.03.2021 - 53,6 🥰
    24.03.2021 - 97,0
    26.03.2021 - 270,0 🙀( już mam nie sprawdzać)
    06.04.2021 - 17920 😍
    13.04.2021 mamy ♥️
    20.05.2021 🎂 prenatalne
    15.07.2021 II prenatalne mamy 350g
    18.08.2021 960g
    30.09.2021 III badanie prenatalne 1860g
    02.11.2021 2800g
    08.11.2021 3400g
    16.11.2021 przyjęcie na odział CC.

    17.11.2021 Anielka ♥️
    3100g, 55cm szczęścia 😍
  • Zośka Przyjaciółka
    Postów: 226 38

    Wysłany: 25 września 2019, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola.91 wrote:
    Dzisiaj o 16:45 przyszedl na swiat nasz Synek, 3320 gram i 54 cm szczescoa <3
    Najserdeczniejsze gratulacje. Dużoooo zdrowia dla Was!!!

    Pola.91 lubi tę wiadomość

    Mama Mai lat 11 oraz Aniołka 19.06.2019
  • Zośka Przyjaciółka
    Postów: 226 38

    Wysłany: 25 września 2019, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj robiłam wyniki estradiol 144,7 progesteron 24,5 . Estradiol trochę lepszy niż w zeszłym miesiącu, bo było 109, ale za to progesteron niższy bo było 32. Ehh, cykl zapewne stracony...

    Mama Mai lat 11 oraz Aniołka 19.06.2019
  • aniołkowa_mama Autorytet
    Postów: 905 959

    Wysłany: 25 września 2019, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zośka wrote:
    Wczoraj robiłam wyniki estradiol 144,7 progesteron 24,5 . Estradiol trochę lepszy niż w zeszłym miesiącu, bo było 109, ale za to progesteron niższy bo było 32. Ehh, cykl zapewne stracony...
    progesteron nadal ładny


    Moje Aniołki 4tc i 13tc
    Córeczka ♥️👶 🌈 08.2020
    MTHFR_1298A-C w układzie homozygotycznym
    PAI-1 4G w układzie heterozygotycznym
    10.2018- zaczynamy z naprotechnologią
    05.2019- laparoskopia+histeroskopia
    09.2019- nietolerancje: m.in. mleko, jajka, pszenica, kukurydza
    28.11.2019- bHCG- 422,1 <3
  • Renia34 Ekspertka
    Postów: 194 109

    Wysłany: 27 września 2019, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilola wrote:
    aniołkowa_mama co jeszcze Ci TW powiedział? Wszystko ok tylko zachodzić w ciąże?? ;-) W ogole to jestem w szoku, że on Tobie dopiero teraz kazał zrobić food detective ;-) Ja mam 11.10 konsultację w Wawie u dr Songina i zapytam go wprost jakie są moje szanse, bo endometrioza endomrtriozie nierówna...

    Ja byłam właśnie dzisiaj u Songina. Świetny facet. JEszcze żaden ginekolog tak dokładnie mnie nie badał i nie robił tak dokładnego USG. Prawdopodobnie mam ognisko adenomiozy wpuklające się do jamy macicy - według niego może bardzo utrudniać implantacje i donoszenie. Poza macicą, w miednicy na innych narządach przynajmniej w usg nie widział żadnych ognisk, ruchomość całego narządu rodnego ok więc chyba większych zrostów nie ma. Aczkolwiek wszystko okaże się w trakcie zabiegu. Zakwalifikował mnie i wstępny termin mam już na 24.10! W poniedziałek potwierdzą. Będzie laparoskopia, histeroskopia, kontrola drożności jajowodów i usuniecie mięśniaków/adenomiozy(?)
    Bardzo się cieszę że wreszcie się dowiem co tam we mnie siedzi. Tylko cena przygnębia :-/

    aniołkowa_mama lubi tę wiadomość

    8 lat starań
    f2w3s65ggpg5kd7e.png
    1 poronienie - 8 t.c. Marysia 💔
    endometrioza Ist (ogniska usunięte 28.11.2019r.)
    nietolerancje - nabiał wszelki, drożdże
    MTHFR C6777T homozygota
    kom NK 21% ; niska IL 10
    H.pylori i Ureoplasma wyleczone
    stosuje: metylowana B12, metylowany kw. foliowy, 5-P-5, wit. D, kwasy Omega 3
    dodatkowo w ciąży: Acard, Clexane, Luteina, Encorton
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1437 1001

    Wysłany: 27 września 2019, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale szybko masz termin, super! I zobaczył coś konkretnego na usg? Tym większe wow :)

    Renia34 lubi tę wiadomość

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Syrena Przyjaciółka
    Postów: 130 45

    Wysłany: 28 września 2019, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renia, u mnie też na usg widać ogniska adenomiozy + 2 mięśniaki rosnące do zewnątrz. dr Siekierski uspokajał mnie że czasami na usg wygląda jak adenomioza ale w badaniu histopatologicznym wychodzi że jej nie ma. Zakwalifikował mnie do operacji endometriozy i mięśniaków ale powiedział ognisk adenozmiozy nie można usunąć.
    Natomiast prof. Jerzak zaleca poczekać z laparoskopią bo jajniki są czyste, twierdzi że moje problemy z zajściem mają związek z mutacja Pai-1 i na to dała mi leki + dietę, fizjoterapie. Nie wiem co robić i kogo słychać, czy odwoływać zaplanowaną na 15 listopada laparoskopię. Mam nadzieję że moje wątpliwości rozwieje dr Songin - ale mam wizytę dopiero 18 października.

    35 l. starania od grudnia 2017 r.,
    ja: AMH 2,61, niedoczynność tarczycy (letrox), hiperprolaktynemia czynnościowa, mutacje mthfr(hetero) i pai-1 (homo), KIR haplotyp AA, laparoskopia luty 2020r.,: endometrioza, adenomioza, jajowody drożne,
    on: morfologia 10%, HLA-C C2C2
    01.07.2020 r. punkcja 11 komórek --> 7 ❄️
    05.10.2021r. III transfer wspomagany accofilem, atosibanem. AH, embryo glue i jest ❤️
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1437 1001

    Wysłany: 28 września 2019, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syrena, a możesz napisać, jaką dostałaś fizjoterapię?

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Syrena Przyjaciółka
    Postów: 130 45

    Wysłany: 28 września 2019, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krąsi, mam na rozpisce napisane fizjoterapia - układ autonomiczny i kontakt do konkretnego fizjoterapeuty. Coś więcej będę mogła napisać jak zacznę zajęcia.

    35 l. starania od grudnia 2017 r.,
    ja: AMH 2,61, niedoczynność tarczycy (letrox), hiperprolaktynemia czynnościowa, mutacje mthfr(hetero) i pai-1 (homo), KIR haplotyp AA, laparoskopia luty 2020r.,: endometrioza, adenomioza, jajowody drożne,
    on: morfologia 10%, HLA-C C2C2
    01.07.2020 r. punkcja 11 komórek --> 7 ❄️
    05.10.2021r. III transfer wspomagany accofilem, atosibanem. AH, embryo glue i jest ❤️
  • Pilola Przyjaciółka
    Postów: 291 49

    Wysłany: 28 września 2019, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renia34 wrote:
    Ja byłam właśnie dzisiaj u Songina. Świetny facet. JEszcze żaden ginekolog tak dokładnie mnie nie badał i nie robił tak dokładnego USG. Prawdopodobnie mam ognisko adenomiozy wpuklające się do jamy macicy - według niego może bardzo utrudniać implantacje i donoszenie. Poza macicą, w miednicy na innych narządach przynajmniej w usg nie widział żadnych ognisk, ruchomość całego narządu rodnego ok więc chyba większych zrostów nie ma. Aczkolwiek wszystko okaże się w trakcie zabiegu. Zakwalifikował mnie i wstępny termin mam już na 24.10! W poniedziałek potwierdzą. Będzie laparoskopia, histeroskopia, kontrola drożności jajowodów i usuniecie mięśniaków/adenomiozy(?)
    Bardzo się cieszę że wreszcie się dowiem co tam we mnie siedzi. Tylko cena przygnębia :-/
    Renia bardzo się cieszę że Songin jest taki konkretny, moja wizyta 11.10 i już nie kgoe się doczekać bo jestem chwilę przed okresem i bolą mnie już 2 nogi, mięśnie... Obawiam się że mam już pełno zrostow, bo ogniska endometriozy na pewno. Kolejny cykl bez ciąży, test negatywny...

    Starania od 2016 r.
    3 laparoskopie+ histeroskopia
    Stwierdzona endometrioza 4 stopnia, liczne zrosty
    Mąż zdrowy - 12% prawidłowych plemników
    Naprotechnologia od 10.2018r.
    In vitro- styczeń 2020
    1 transfer- nieudany ( blastocysta 2AA)
    2 transfer - ciąża biochemiczna (blastocysta 1AA)
    II In vitro- wrzesień 2021 KRIOBANK
    1 transfer - nieudany ( blastocysta 2CC)
    brak zarodków...
  • aniołkowa_mama Autorytet
    Postów: 905 959

    Wysłany: 28 września 2019, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renia34 wrote:
    Ja byłam właśnie dzisiaj u Songina. Świetny facet. JEszcze żaden ginekolog tak dokładnie mnie nie badał i nie robił tak dokładnego USG. Prawdopodobnie mam ognisko adenomiozy wpuklające się do jamy macicy - według niego może bardzo utrudniać implantacje i donoszenie. Poza macicą, w miednicy na innych narządach przynajmniej w usg nie widział żadnych ognisk, ruchomość całego narządu rodnego ok więc chyba większych zrostów nie ma. Aczkolwiek wszystko okaże się w trakcie zabiegu. Zakwalifikował mnie i wstępny termin mam już na 24.10! W poniedziałek potwierdzą. Będzie laparoskopia, histeroskopia, kontrola drożności jajowodów i usuniecie mięśniaków/adenomiozy(?)
    Bardzo się cieszę że wreszcie się dowiem co tam we mnie siedzi. Tylko cena przygnębia :-/
    super że jesteś zadowolona :)
    ile ta przyjemność będzie Cię kosztować?


    Moje Aniołki 4tc i 13tc
    Córeczka ♥️👶 🌈 08.2020
    MTHFR_1298A-C w układzie homozygotycznym
    PAI-1 4G w układzie heterozygotycznym
    10.2018- zaczynamy z naprotechnologią
    05.2019- laparoskopia+histeroskopia
    09.2019- nietolerancje: m.in. mleko, jajka, pszenica, kukurydza
    28.11.2019- bHCG- 422,1 <3
  • Zośka Przyjaciółka
    Postów: 226 38

    Wysłany: 28 września 2019, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilola wrote:
    Renia bardzo się cieszę że Songin jest taki konkretny, moja wizyta 11.10 i już nie kgoe się doczekać bo jestem chwilę przed okresem i bolą mnie już 2 nogi, mięśnie... Obawiam się że mam już pełno zrostow, bo ogniska endometriozy na pewno. Kolejny cykl bez ciąży, test negatywny...
    :( Przykro mi. Mogę przybić piątkę Pilola, skończyłam Duphaston i masakra fatanie się czuję, nigdy nie miałam tak dużych bóli w krzyżu. Grzybice mam napewno po antybiotyku, nie wiem czy mogę wziąć jakieś globulki przy staraniach, poprostu jakaś masakra. Wizytę mam dopiero jak się pojawi @. Czy przy staraniach miałyście jakieś globulki od grzybów? Laski ratujcie proszę

    Mama Mai lat 11 oraz Aniołka 19.06.2019
  • Pilola Przyjaciółka
    Postów: 291 49

    Wysłany: 28 września 2019, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio miałam zapalenie i nigdy nie idę z tym do ginekologa, biorę crotrimazolum globulki i po opakowaniu mi zawsze przechodzi, posiew robię i nigdy nie ma już bakterii. Kiedys latalam z tym do ginekologa, teraz już wiem co na mnie działa i sama kupuje. A instruktorka powiedziała mi że grzybica czy zapalenie bierze się od cukru, za dużo jemy i grzybki lubią cukier 😉 a jak jest to nie wiem😁

    Starania od 2016 r.
    3 laparoskopie+ histeroskopia
    Stwierdzona endometrioza 4 stopnia, liczne zrosty
    Mąż zdrowy - 12% prawidłowych plemników
    Naprotechnologia od 10.2018r.
    In vitro- styczeń 2020
    1 transfer- nieudany ( blastocysta 2AA)
    2 transfer - ciąża biochemiczna (blastocysta 1AA)
    II In vitro- wrzesień 2021 KRIOBANK
    1 transfer - nieudany ( blastocysta 2CC)
    brak zarodków...
  • Zośka Przyjaciółka
    Postów: 226 38

    Wysłany: 29 września 2019, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilola wrote:
    Ja ostatnio miałam zapalenie i nigdy nie idę z tym do ginekologa, biorę crotrimazolum globulki i po opakowaniu mi zawsze przechodzi, posiew robię i nigdy nie ma już bakterii. Kiedys latalam z tym do ginekologa, teraz już wiem co na mnie działa i sama kupuje. A instruktorka powiedziała mi że grzybica czy zapalenie bierze się od cukru, za dużo jemy i grzybki lubią cukier 😉 a jak jest to nie wiem😁
    Pilola, zgadza się, od cukru też, ale ja cukier na maxa mam ograniczony, wogle nie jem słodyczy. Jedynie co to owoce, ale też ograniczone, bo cukier. Ostatnio brałam antybiotyk, a po antybiotyku ZAWSZE mam grzybki, niestety. Zastanawiam się tylko czy przy staraniach można legalnie coś aplikować, coś co nie zaszkodzi ani ewentualnej ciąży, ani nie " zaburzy" starań. A globulki skąd bierzesz, one chyba na recepte są?

    Mama Mai lat 11 oraz Aniołka 19.06.2019
  • Zośka Przyjaciółka
    Postów: 226 38

    Wysłany: 29 września 2019, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renia, też jestem ciekawa ceny. Zdradzisz nam?

    Mama Mai lat 11 oraz Aniołka 19.06.2019
  • Pilola Przyjaciółka
    Postów: 291 49

    Wysłany: 29 września 2019, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zośka wrote:
    Renia, też jestem ciekawa ceny. Zdradzisz nam?
    Zawsze mam opakowanie w domu i albo idę do rodzinnego albo ginekologa proszę żeby mi dał na nie receptę. Ja mam u Songina zapłacić 440 PLN, tak mi powiedziała Pani w miracolo jak nie umawialam. To i tak mniej niż u Tomaszewskiego bo tam zapłaciłam 500...

    Starania od 2016 r.
    3 laparoskopie+ histeroskopia
    Stwierdzona endometrioza 4 stopnia, liczne zrosty
    Mąż zdrowy - 12% prawidłowych plemników
    Naprotechnologia od 10.2018r.
    In vitro- styczeń 2020
    1 transfer- nieudany ( blastocysta 2AA)
    2 transfer - ciąża biochemiczna (blastocysta 1AA)
    II In vitro- wrzesień 2021 KRIOBANK
    1 transfer - nieudany ( blastocysta 2CC)
    brak zarodków...
  • Renia34 Ekspertka
    Postów: 194 109

    Wysłany: 29 września 2019, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za wizytę z usg 420zł ( ale trwała prawie godzinę!)
    Za operację około 12000zł ale ostateczna cena zależy co będą musieli zrobić, jak nie znajdą ognisk endometriozy, które wymagały by użycia noża plazmowego to może będzie trochę taniej

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 września 2019, 10:41

    8 lat starań
    f2w3s65ggpg5kd7e.png
    1 poronienie - 8 t.c. Marysia 💔
    endometrioza Ist (ogniska usunięte 28.11.2019r.)
    nietolerancje - nabiał wszelki, drożdże
    MTHFR C6777T homozygota
    kom NK 21% ; niska IL 10
    H.pylori i Ureoplasma wyleczone
    stosuje: metylowana B12, metylowany kw. foliowy, 5-P-5, wit. D, kwasy Omega 3
    dodatkowo w ciąży: Acard, Clexane, Luteina, Encorton
‹‹ 415 416 417 418 419 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ