X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • aniołkowa_mama Autorytet
    Postów: 905 959

    Wysłany: 6 września 2019, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melba wrote:
    Krąsi, sama widzę u napro, że są zdania podzielone.
    Moja dr każe brać, inny napro, u którego byłam nawet nie chciał zerknąć na wyniki nk, ani na te mutacje.

    Poza napro: genetyk, u którego byłam na konsultacji powiedział, że to nie ma żadnego wpływu na ciążę; a immunolog - jak najbardziej wpływ mieć może nawet na problem z implantacją 🤷🏼‍♀️
    Więc chyba same musimy się zdawać na naszą kobiecą intuicję.


    Z acardem trzeba uważać, jak ma się delikatny żołądek, a jak się ma mocne krwawienia to lepiej brać jak się skończy @.
    ogólnie nie tylko u napro. mój "zwykły" gin twierdził, że w razie ciąży włączymy heparynę, drugi u którego byliśmy w międzyczasie że nie ma potrzeby. Bądź tu mądry człowieku


    Moje Aniołki 4tc i 13tc
    Córeczka ♥️👶 🌈 08.2020
    MTHFR_1298A-C w układzie homozygotycznym
    PAI-1 4G w układzie heterozygotycznym
    10.2018- zaczynamy z naprotechnologią
    05.2019- laparoskopia+histeroskopia
    09.2019- nietolerancje: m.in. mleko, jajka, pszenica, kukurydza
    28.11.2019- bHCG- 422,1 <3
  • Zośka Przyjaciółka
    Postów: 226 38

    Wysłany: 9 września 2019, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kobietki. Czy któraś z Was ma bądź miała guzki tarczycy? Dzisiaj byłam w medycynie pracy i pani doktor zbadała mi szyję, powiedziała, że prawy płat tarczycy mam powiększony i że znalazła guza wielkości ziarenka grochu. Jak nacisnęła mi na niego to strasznie mnue to zabolało. I do tej pory czuję jakby promieniowanie do ucha. Odebrałam dzisiaj też wyniki tsh ft4 itp, wszystko w normie , luteina też. Zaczynam się nakręcać. Do endokrynologa mam na 7 października ( mam zespół pustego siodła), co jakiś czas sprawdzają hormony. Nie wiem co robić, czy pędzić prywatnie na usg ( wrzesień jest trudnym miesiącem jeśli chodzi o pieniadze, szkoła, zajęcia dodatkowe, jeszcze mam wizyte u TW) . Pani doktor chyba chciała mnie pocieszyć bo powiedziała, że guzy nowotworowe nie bolą, nie dopytałam czy wogle nie bolą, czy pod wpływem nacisku nie bolą. Ehh...

    Mama Mai lat 11 oraz Aniołka 19.06.2019
  • marlenqa31 Przyjaciółka
    Postów: 221 42

    Wysłany: 10 września 2019, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A robiłaś anty TG i anty TPO? Jeśli jesteś z Białegostoku mogę Ci polecić moją endokrynolog- prywatnie ale uważam że jest tania jak na te czasy (pierwsza wizyta z usg 70 zł, następne wizyty już po 50 zł).

    2018- zaczynam przygodę z napro -PCOS, Hashimoto, helicobacter, nietolerancje pokarmowe
    2019-06 - luteina + Etruzil przez 3 cykle, glucophage XR
    2019-09 - Etruzil przez 3 cykle, duphaston od P+3, dostinex, wit D, wapno, glucophage XR
    2019-12 - Etruzil i Ovitrelle przez dwa cykle, Glucophage XR, Dostinex, witaminy, dieta
    2020-01 skierowanie na laparoskopię. 2020-03 laparoskopia i histeroskopia- niedrożne jajowody i zrosty w macicy
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2019, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Cześć, pozwolę sobie wtrącić sie, bo podczytuje was od czasu do czasu. Acard brany dlugo moze faktycznie uszkodzić żołądek. Jedna kolezanka z forum miala przez niego nadzerke i problemy gastrologiczne. Natomiast zawsze kilka miesiecy można z nim spróbować, bo wiele było dziewczyn, które zaskoczyły właśnie po nim. Ginekolodzy go zalecaja, bo poprawia ukrwienie macicy. Po ivf też często się go bierze.
    A jak to jest z tym Acardem?
    MTHFR będę dopiero badać w tym togodniu, ale odebrałam wyniki z homocysteiny: 9.1 i kwasu foliowego: 38 ( gdzie limit jest do 17).
    Wynika z tego, że brałam tylko zwykły kwas foliowy i mój organizm go nie syntetyzował. Przez to też, pewnie homocysteina jest wysoka.
    Zmieniłam już witaminu na metylowane, mam witaminę B complex dr best, jest tam kwasu foliowego 400, to nie za mało?
    I jestem teraz dzień po owu i się zastanawiam, czy nie zacząć z tym acardem, jeśli faktycznie u mnie coś jest...
    Bo na wyniki się czeka, a jakby teraz coś zaskoczyło? Aj...

  • Zośka Przyjaciółka
    Postów: 226 38

    Wysłany: 10 września 2019, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marlenqa31 wrote:
    A robiłaś anty TG i anty TPO? Jeśli jesteś z Białegostoku mogę Ci polecić moją endokrynolog- prywatnie ale uważam że jest tania jak na te czasy (pierwsza wizyta z usg 70 zł, następne wizyty już po 50 zł).
    Właśnie jeszcze nie robiłam, zawsze myślałam, że się to robi jak Tsh i te pozostałe wyjdą źle. Chętnie skorzystam jeśli wizyta z usg 70 zł to się wybiorę w październiku. Bardzo dziękuję.A czy Ty przy Hashimoto masz tsh i ft3 ft4 podwyższone czy tylko przeciwciała? I jak u Ciebie z utrzymaniem wagi? Ja ostatnio przytyłam, ale to chyba wynik Etruzilu, bo jak po poronieniu go nie brałam to było ok z wagą.

    Mama Mai lat 11 oraz Aniołka 19.06.2019
  • aniołkowa_mama Autorytet
    Postów: 905 959

    Wysłany: 10 września 2019, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie znów mimo że progesteron i estradiol ładne (estradiol nawet powyżej normy) nie wyszło :(


    Moje Aniołki 4tc i 13tc
    Córeczka ♥️👶 🌈 08.2020
    MTHFR_1298A-C w układzie homozygotycznym
    PAI-1 4G w układzie heterozygotycznym
    10.2018- zaczynamy z naprotechnologią
    05.2019- laparoskopia+histeroskopia
    09.2019- nietolerancje: m.in. mleko, jajka, pszenica, kukurydza
    28.11.2019- bHCG- 422,1 <3
  • marlenqa31 Przyjaciółka
    Postów: 221 42

    Wysłany: 10 września 2019, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zośka wrote:
    Właśnie jeszcze nie robiłam, zawsze myślałam, że się to robi jak Tsh i te pozostałe wyjdą źle. Chętnie skorzystam jeśli wizyta z usg 70 zł to się wybiorę w październiku. Bardzo dziękuję.A czy Ty przy Hashimoto masz tsh i ft3 ft4 podwyższone czy tylko przeciwciała? I jak u Ciebie z utrzymaniem wagi? Ja ostatnio przytyłam, ale to chyba wynik Etruzilu, bo jak po poronieniu go nie brałam to było ok z wagą.

    Chciałam Ci napisać prywatną wiadomość, ale nie wiem jak. Póki co dodałam do przyjaciółek, może to pomoże :)
    Ja ogólnie to dziwny przypadek,bo zawsze miałam tsh i wszystko inne książkowe, praktycznie w rok zachorowałam. TW na pierwszej wizycie zlecił mi tsh, ft4 ft3 i przeciwciała i wynik przyprawił mnie o zawrót głowy. TSH 28, ft 4 ok, ft3 ok za to przeciwciała przy normie 4 wynosiły 586.
    Na chwilę obecną po roku leczenia tsh mam 0,2 ft3 i ft4 ok natomiast przeciwciała ani drgnęły. TW stwierdził, że nie ma na nie lekarstwa i jedyne co to czekać,może się same obniżą..

    2018- zaczynam przygodę z napro -PCOS, Hashimoto, helicobacter, nietolerancje pokarmowe
    2019-06 - luteina + Etruzil przez 3 cykle, glucophage XR
    2019-09 - Etruzil przez 3 cykle, duphaston od P+3, dostinex, wit D, wapno, glucophage XR
    2019-12 - Etruzil i Ovitrelle przez dwa cykle, Glucophage XR, Dostinex, witaminy, dieta
    2020-01 skierowanie na laparoskopię. 2020-03 laparoskopia i histeroskopia- niedrożne jajowody i zrosty w macicy
  • marlenqa31 Przyjaciółka
    Postów: 221 42

    Wysłany: 10 września 2019, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do wagi to przytyłam, ale winę zwalam na 18dniowy urlop i wakacje w Bułgarii. Znowu jestem na diecie także mam nadzieję,że coś tam schudnę.

    2018- zaczynam przygodę z napro -PCOS, Hashimoto, helicobacter, nietolerancje pokarmowe
    2019-06 - luteina + Etruzil przez 3 cykle, glucophage XR
    2019-09 - Etruzil przez 3 cykle, duphaston od P+3, dostinex, wit D, wapno, glucophage XR
    2019-12 - Etruzil i Ovitrelle przez dwa cykle, Glucophage XR, Dostinex, witaminy, dieta
    2020-01 skierowanie na laparoskopię. 2020-03 laparoskopia i histeroskopia- niedrożne jajowody i zrosty w macicy
  • Zośka Przyjaciółka
    Postów: 226 38

    Wysłany: 11 września 2019, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marlenqa31 wrote:
    Chciałam Ci napisać prywatną wiadomość, ale nie wiem jak. Póki co dodałam do przyjaciółek, może to pomoże :)
    Ja ogólnie to dziwny przypadek,bo zawsze miałam tsh i wszystko inne książkowe, praktycznie w rok zachorowałam. TW na pierwszej wizycie zlecił mi tsh, ft4 ft3 i przeciwciała i wynik przyprawił mnie o zawrót głowy. TSH 28, ft 4 ok, ft3 ok za to przeciwciała przy normie 4 wynosiły 586.
    Na chwilę obecną po roku leczenia tsh mam 0,2 ft3 i ft4 ok natomiast przeciwciała ani drgnęły. TW stwierdził, że nie ma na nie lekarstwa i jedyne co to czekać,może się same obniżą..
    No właśnie, ja mam w normie te podstawowe. Przeciwciał nie robiłam, ale chyba muszę zrobić. Ja też nie wiem jak pisze się prywatne wiadomości :(

    Mama Mai lat 11 oraz Aniołka 19.06.2019
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1438 1002

    Wysłany: 11 września 2019, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zośka wrote:
    Ja też nie wiem jak pisze się prywatne wiadomości :(

    Wysyłacie do siebie zaproszenie do przyjaciółek, akceptujecie. Po akceptacji możecie rozwinąć listę przyjaciółek, kliknąć w konkretną i pojawi się "napisz wiadomość". Voila!

    Zośka lubi tę wiadomość

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • marlenqa31 Przyjaciółka
    Postów: 221 42

    Wysłany: 11 września 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zośka wrote:
    No właśnie, ja mam w normie te podstawowe. Przeciwciał nie robiłam, ale chyba muszę zrobić. Ja też nie wiem jak pisze się prywatne wiadomości :(

    Wejdź w wiadmości, potem w zaproszenia, zaakceptuj moje zaproszenie i będziemy mogły pisać :)

    Zośka lubi tę wiadomość

    2018- zaczynam przygodę z napro -PCOS, Hashimoto, helicobacter, nietolerancje pokarmowe
    2019-06 - luteina + Etruzil przez 3 cykle, glucophage XR
    2019-09 - Etruzil przez 3 cykle, duphaston od P+3, dostinex, wit D, wapno, glucophage XR
    2019-12 - Etruzil i Ovitrelle przez dwa cykle, Glucophage XR, Dostinex, witaminy, dieta
    2020-01 skierowanie na laparoskopię. 2020-03 laparoskopia i histeroskopia- niedrożne jajowody i zrosty w macicy
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 802 1985

    Wysłany: 11 września 2019, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o przeciwciała to ja przy normie 115 miałam ponad 400, brałam euthyrox do tego jeszcze selen i nie spadało nic. Dopiero w ciąży wróciły do normy. Obecnie nie biorę już euthyroxu i TSH poniżej 2, a przeciwciał nie badałam.

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Zośka Przyjaciółka
    Postów: 226 38

    Wysłany: 12 września 2019, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krąsi wrote:
    Wysyłacie do siebie zaproszenie do przyjaciółek, akceptujecie. Po akceptacji możecie rozwinąć listę przyjaciółek, kliknąć w konkretną i pojawi się "napisz wiadomość". Voila!
    Dziękuję Krąsi. Dziś mam wizytę u TW. Zastanawiam się jak się to skończy :)

    Mama Mai lat 11 oraz Aniołka 19.06.2019
  • marlenqa31 Przyjaciółka
    Postów: 221 42

    Wysłany: 12 września 2019, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daj koniecznie znać!

    2018- zaczynam przygodę z napro -PCOS, Hashimoto, helicobacter, nietolerancje pokarmowe
    2019-06 - luteina + Etruzil przez 3 cykle, glucophage XR
    2019-09 - Etruzil przez 3 cykle, duphaston od P+3, dostinex, wit D, wapno, glucophage XR
    2019-12 - Etruzil i Ovitrelle przez dwa cykle, Glucophage XR, Dostinex, witaminy, dieta
    2020-01 skierowanie na laparoskopię. 2020-03 laparoskopia i histeroskopia- niedrożne jajowody i zrosty w macicy
  • Zośka Przyjaciółka
    Postów: 226 38

    Wysłany: 12 września 2019, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marlenqa31 wrote:
    Daj koniecznie znać!
    Już po. Więc tak , jajnik lewy z pęcherzykiem 17mm, jajnik prawy 4 pęcherzyki 15-20mm. Działać. TW boi się ciąży mnogiej, a dla mnie bliźniaki są ok. Kazał dalej brać to co biorę i do tego zamiast luteiny Duphaston. Zastanawiam się tylko dlaczego dupek zamian luteiny? Nie zapytałam bo byłam tak zaoferowana pecherzykami. Jak sie nie uda mam przyjść 1-5 dnia cyklu. Jajniki mnie bolą coraz mocniej, czuję i czulam, że się dzieje. Oby tylko dobrze sie działo, a nie torbiele. Generalnie powiedział, że jesteśmy " uparciuchy". Chodzilo o to, że szybko wrócilismy do akcji po Naszym Kochanym Aniołku. Co ma być to będzie, wszystko w rękach Mamusi i Tatusia ;)

    aniołkowa_mama lubi tę wiadomość

    Mama Mai lat 11 oraz Aniołka 19.06.2019
  • aniołkowa_mama Autorytet
    Postów: 905 959

    Wysłany: 12 września 2019, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zośka wrote:
    Już po. Więc tak , jajnik lewy z pęcherzykiem 17mm, jajnik prawy 4 pęcherzyki 15-20mm. Działać. TW boi się ciąży mnogiej, a dla mnie bliźniaki są ok. Kazał dalej brać to co biorę i do tego zamiast luteiny Duphaston. Zastanawiam się tylko dlaczego dupek zamian luteiny? Nie zapytałam bo byłam tak zaoferowana pecherzykami. Jak sie nie uda mam przyjść 1-5 dnia cyklu. Jajniki mnie bolą coraz mocniej, czuję i czulam, że się dzieje. Oby tylko dobrze sie działo, a nie torbiele. Generalnie powiedział, że jesteśmy " uparciuchy". Chodzilo o to, że szybko wrócilismy do akcji po Naszym Kochanym Aniołku. Co ma być to będzie, wszystko w rękach Mamusi i Tatusia ;)
    To mocne kciuki za te bliźniaki :)

    Zośka lubi tę wiadomość


    Moje Aniołki 4tc i 13tc
    Córeczka ♥️👶 🌈 08.2020
    MTHFR_1298A-C w układzie homozygotycznym
    PAI-1 4G w układzie heterozygotycznym
    10.2018- zaczynamy z naprotechnologią
    05.2019- laparoskopia+histeroskopia
    09.2019- nietolerancje: m.in. mleko, jajka, pszenica, kukurydza
    28.11.2019- bHCG- 422,1 <3
  • Zośka Przyjaciółka
    Postów: 226 38

    Wysłany: 12 września 2019, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniołkowa_mama wrote:
    To mocne kciuki za te bliźniaki :)
    Hehe, dzięki. Jakoś nie bardzo w to wierzę, że byłoby to możliwe. Wydaje mi się, że te pęcherzyki to torbiele, ponieważ mam wiecznie nadęty brzuch :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2019, 20:48

    Mama Mai lat 11 oraz Aniołka 19.06.2019
  • Babelki Przyjaciółka
    Postów: 107 27

    Wysłany: 13 września 2019, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marlenqa31 wrote:
    Ja ogólnie to dziwny przypadek,bo zawsze miałam tsh i wszystko inne książkowe, praktycznie w rok zachorowałam.
    Marlenka - zastanów się czy to się czaswowo nie łaczy ze zmianą odżywiania - ja sobie popsułam tarczyce właśnie dietą....

  • marlenqa31 Przyjaciółka
    Postów: 221 42

    Wysłany: 13 września 2019, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co takiego jadłaś?

    2018- zaczynam przygodę z napro -PCOS, Hashimoto, helicobacter, nietolerancje pokarmowe
    2019-06 - luteina + Etruzil przez 3 cykle, glucophage XR
    2019-09 - Etruzil przez 3 cykle, duphaston od P+3, dostinex, wit D, wapno, glucophage XR
    2019-12 - Etruzil i Ovitrelle przez dwa cykle, Glucophage XR, Dostinex, witaminy, dieta
    2020-01 skierowanie na laparoskopię. 2020-03 laparoskopia i histeroskopia- niedrożne jajowody i zrosty w macicy
  • Pilola Przyjaciółka
    Postów: 291 49

    Wysłany: 16 września 2019, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka 😉 dziewczyny zastanawiam się co sądzi Wasilewski o immunologi o gdzieś czytałam że on jej nie uznaje a właśnie rozmawiałam z moją instruktorka i ona mówi, że moja faza lutelna przekracza 14 dni i możliwe że do zapłodnienia dochodzi a problem tkwi w immunologi. Jedna z instruktorek tak właśnie miała i przyjęła 2 szczepionki i zaszła w ciążę po 7 latach staran. Czytam o Pasniku, w środę mam wizytę u TW i chyba zapisze na kartce pytania jakie chce mu zadać bo jest ich mnóstwo.

    Starania od 2016 r.
    3 laparoskopie+ histeroskopia
    Stwierdzona endometrioza 4 stopnia, liczne zrosty
    Mąż zdrowy - 12% prawidłowych plemników
    Naprotechnologia od 10.2018r.
    In vitro- styczeń 2020
    1 transfer- nieudany ( blastocysta 2AA)
    2 transfer - ciąża biochemiczna (blastocysta 1AA)
    II In vitro- wrzesień 2021 KRIOBANK
    1 transfer - nieudany ( blastocysta 2CC)
    brak zarodków...
‹‹ 412 413 414 415 416 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ