X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 802 1985

    Wysłany: 1 listopada 2020, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikusia wrote:
    Dziewczyny z Lublina :)
    Czy któraś z Was leczyła się u dr Anny Lejk-Szynkarczuk w Przychodni "Macierzyństwo i życie"?
    Albo ogólnie w tej przychodni, ale u innego lekarza?
    Interesuje mnie, czy aby zacząć leczenie w tej przychodni KONIECZNE jest przejście szkolenia obserwacji cyklu (modelu Creightona)? Nie ukrywam, że wydawanie pieniędzy na to szkolenie plus strata czasu na nie, mocno mnie zniechęca do zapisania się tam... Zwłaszcza, że model Creightona bazuje na obserwacji śluzu, którą sama prowadzę od kilku miesięcy i mam wrażenie, że opanowałam tę sztukę. Z drugiej strony, mało który ginekolog, poza naprotechnologami, ma tak holistyczne spojrzenie na pacjentkę...

    Witaj 😀 u dr Anny Lejk-Szynkarczuk miałam wszystkie trzy badania prenatalne. Bardzo dokładna i miła lekarka, polecam. Ja chodziłam w tej przychodni podczas starań i ciąży do dr Macieja Barczentewicza, którego również bardzo polecam. Dobrze jest mieć obserwacje cyklu na pierwszej wizycie,ale nie jest to wymagane przyśpiesza tylko diagnostykę. Obserwacje model creighton różnią się od typowych obserwacji śluzu. Jakbyś miała pytania to śmiało pisz na priv. 😀

    Mikusia lubi tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2020, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2022, 11:43

  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2666 4255

    Wysłany: 2 listopada 2020, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry,my zaczęliśmy przygodę z napro od spotkań z instruktorka,po 3 spotkaniach byliśmy u lekarza, spojrzał na kartę, widzi nieprawidłowości, dostałam skierowania na badania. Zobaczymy co będzie dalej

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • aniołkowa_mama Autorytet
    Postów: 905 959

    Wysłany: 2 listopada 2020, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krąsi wrote:
    Rozpakowałyśmy się 😊 dziś o 3.30, 57 cm, 3400 g, 10 na 10 punktów, siły natury.
    gratulacje b😍

    Krąsi lubi tę wiadomość


    Moje Aniołki 4tc i 13tc
    Córeczka ♥️👶 🌈 08.2020
    MTHFR_1298A-C w układzie homozygotycznym
    PAI-1 4G w układzie heterozygotycznym
    10.2018- zaczynamy z naprotechnologią
    05.2019- laparoskopia+histeroskopia
    09.2019- nietolerancje: m.in. mleko, jajka, pszenica, kukurydza
    28.11.2019- bHCG- 422,1 <3
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2495 1399

    Wysłany: 3 listopada 2020, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Larita wrote:
    Witajcie!
    W tym wątku jestem po raz pierwszy, od kiedy wysłuchałam wykładu o naprotechnologii zastanawiam się nad tym abyśmy i my spróbowali. Spodobało mi się takie holistyczne podejście do zdrowia kobiety i mężczyzny. Próbowałam się zapisać do jednego lekarza ale poza brakiem terminów obecnie usłyszałam, że konieczne jest prowadzenie kart cykli obserwacji śluzu. Jakoś tak nie do końca mi się to widzi, owulacje u mnie są potwierdzone, a na obserwowanie miesiącami to już wiek mi nie pozwala :/ Poza tym wizyty, te kursy obserwacji to koszty nie takie małe. Liczyłam na przejrzenie przez lekarza naszych wszystkich badań, zlecenie dodatkowych, może wprowadzenie jakiś lekarstw.
    Czy każdy lekarz ma takie samo podejście jak ten powyżej ? Będę wdzięczna za podpowiedzi :)

    Najpierw trafiłam do lekarza.Miałam ze sobą podstawowe badania.Fsh,lh,prolaktyna,estradiol,progesteron,testosteron,amh I chyba tyle.Zlecił następne badania,przepisał leki,zlecił obserwacje śluzu I kurs.To było końcem czerwca,potem wakacje I wyjazdty ikursu nie zrobiłam,poczytałam,robiłam trochę zapiski I badalłam po swojemu.Następna wizyta I dodatkowe leki I zalecenie kursu.Stało się tak,że byłam jeszcze raz bo leki mi się kończyły I początkiem listopada miałam ostatni okres przed ciążą.U mnie problemem było niskie amh wynikające z wieku.Urodziłam zaraz po 42 urodzinach.Amh miałam 0.36.A jednak się udało.

    Larita lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2020, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2022, 11:44

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 4 listopada 2020, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej 😏 nowe dziewczyny pewnie mnie nie znają ale "stare" staraczki na pewno chociaż nie wiem kto jeszcze tu bywa. Nie mniej, wracam do starań bo najwyraźniej cykle powoli wracają. W niedzielę mija 12 miesięcy po porodzie 🙂

    niutek87, Syrena, Niebieska Gwiazda, Larita, aniołkowa_mama lubią tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2495 1399

    Wysłany: 4 listopada 2020, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Larita wrote:
    Dziękuję Niebieska Gwiazda! Cieszę się, że u Ciebie jest skutek pozytywny i doczekałaś się maluszka :)
    U mnie AMH 5,58 ale wyniki nasienia nie są super no i nasz wiek.. Czy byłaś z mężem na pierwszej wizycie ?
    Mąż podchodzi sceptycznie bo twierdzi, że przyczynę przecież znamy więc po co do kolejnego lekarza się udawać. Dokładnie tak jak Ty chcę pójść ze wszystkimi badania do lekarza który nie twierdzi, że jedyne co to: in vitro. Pomyślałam, że z tą obserwacją to trochę poczytam sama jak to się robi.

    Ze wszystkimi badaniami to się nie da bo zawsze po przeprowadzeniu wywiadu jakieś jeszcze zleci.Z podstawowymi koniecznie.Na wszystkich wizytach byłam sama,zanosiłam badania męża.Mąż musiał zostawać w domu bo nie mieliśmy z kim zostawić starszego synka.Zataić przed mężem wizyty się nie uda.Lekarz zleci badania facetowi.U nas skończyło się na suplach dla faceta.A I ja miałam lekarza napro który jest ginakologiem andrologiem więc na facetach też się zna I super wszystko łączy.

    Hmm...Na moje amh popatrzył I stwierdził,że przy in vitro nie mamy szans.To byłoby naciągactwo.Ale poprzez napro możemy popróbować kilka miesięcy.Po czterech pykło.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2020, 22:13

    Larita lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2020, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2022, 11:44

  • Babelki Przyjaciółka
    Postów: 107 27

    Wysłany: 5 listopada 2020, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Aishha! idziesz za ciosem super!!! jak maleństwo? wybierasz się może do lekarza napro w najbliższym czasie?

  • Babelki Przyjaciółka
    Postów: 107 27

    Wysłany: 5 listopada 2020, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do wszytskich!
    mam prośbę, czy będąc u lekarza napro możecie zapytać czy miał sytuację/pacjentkę, którą skierował na szczepienie immunologiczne po poronieniach i od tych szczepien sie cykle popsuły? tylko tyle - chodzi tlyko o to, czy ktos z lekarzy zaobserwował taki przypadek, że te szczpienia mogę mieć zły wpływ. Będę baaaardzo wdzięczna!

  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 5 listopada 2020, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Aishha, już tyle czasu minęło? :o
    Ja tu czasem zaglądam, ale wypadam z napro definitywnie. Próbowaliśmy podejść do iui, ale odprawili nas z kwitkiem ze względu na czynnik męski. I nie.. witaminki i luźne gatki na nic. Cały czas jest tak samo źle. A prawie 5 lat starań za nami. Ale i tak polecam nadal napro 😊 Chociaż, jak widać na naszym przykładzie, nie każdemu pomoże. W końcu jakieś wyjątki są zawsze 🤷🏻‍♀️

    @Babelki-mnie moja napro ostrzegała przed ewentualnymi szczepieniami. Pamiętam jak mówiła, że one niestety mogą też bardzo pogorszyć sytuację 🙁

    Babelki lubi tę wiadomość

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • Mikusia Znajoma
    Postów: 16 3

    Wysłany: 6 listopada 2020, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babelki wrote:
    Do wszytskich!
    mam prośbę, czy będąc u lekarza napro możecie zapytać czy miał sytuację/pacjentkę, którą skierował na szczepienie immunologiczne po poronieniach i od tych szczepien sie cykle popsuły? tylko tyle - chodzi tlyko o to, czy ktos z lekarzy zaobserwował taki przypadek, że te szczpienia mogę mieć zły wpływ. Będę baaaardzo wdzięczna!

    o jakie szczepienia chodzi?

    PCOS, IO, niedoczynność tarczycy (bez Hashimoto), hiperprolaktynemia.
    Staramy się od października 2019.
    10.2020 - poronienie samoistne 6+0 tc, podejrzenie ciąży pozamacicznej, ostatecznie niewyjaśnione
    03.2021 - poronienie zatrzymane 8 tc
    05.2021 - biochem...

    ckaiugpjgi1ck699.png
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 9 listopada 2020, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapewne o szczepienia limfocytami (?) partnera/męża.
    Mikusia wrote:
    o jakie szczepienia chodzi?

    Mikusia lubi tę wiadomość

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • Babelki Przyjaciółka
    Postów: 107 27

    Wysłany: 9 listopada 2020, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Mikusia, chodzi o szczepienia immunologiczne - materiał pobiera się od małżonka, to jest specjalistyczny zabieg dla bardzo konkretnych przypadków, oczywiście lekarze napro na to kierują.

    Mikusia lubi tę wiadomość

  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2666 4255

    Wysłany: 9 listopada 2020, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz wypisał mi skierowanie na prolaktynę 24dc,tylko ten dzień wypada w niedzielę. Czy badanie zrobić w sobotę czy w poniedziałek?

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Mikusia Znajoma
    Postów: 16 3

    Wysłany: 10 listopada 2020, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babelki wrote:
    @Mikusia, chodzi o szczepienia immunologiczne - materiał pobiera się od małżonka, to jest specjalistyczny zabieg dla bardzo konkretnych przypadków, oczywiście lekarze napro na to kierują.

    omg, pierwszy raz słyszę o czymś takim :o dzięki za wyjaśnienie :)

    PCOS, IO, niedoczynność tarczycy (bez Hashimoto), hiperprolaktynemia.
    Staramy się od października 2019.
    10.2020 - poronienie samoistne 6+0 tc, podejrzenie ciąży pozamacicznej, ostatecznie niewyjaśnione
    03.2021 - poronienie zatrzymane 8 tc
    05.2021 - biochem...

    ckaiugpjgi1ck699.png
  • aniołkowa_mama Autorytet
    Postów: 905 959

    Wysłany: 10 listopada 2020, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    Hej 😏 nowe dziewczyny pewnie mnie nie znają ale "stare" staraczki na pewno chociaż nie wiem kto jeszcze tu bywa. Nie mniej, wracam do starań bo najwyraźniej cykle powoli wracają. W niedzielę mija 12 miesięcy po porodzie 🙂
    ależ to minęło szybko 😱 chociaż co ja się dziwię- u nas Młoda już 3 miesiące skończyła

    Aishha, Renia34 lubią tę wiadomość


    Moje Aniołki 4tc i 13tc
    Córeczka ♥️👶 🌈 08.2020
    MTHFR_1298A-C w układzie homozygotycznym
    PAI-1 4G w układzie heterozygotycznym
    10.2018- zaczynamy z naprotechnologią
    05.2019- laparoskopia+histeroskopia
    09.2019- nietolerancje: m.in. mleko, jajka, pszenica, kukurydza
    28.11.2019- bHCG- 422,1 <3
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 802 1985

    Wysłany: 10 listopada 2020, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Im jestem starsza to mam wrażenie, że czas ucieka przez palce. Wydaje mi się, że niedawno rodziłam, a mój Synuś już 1,5 roku skończył :) W przyszłym roku rozpoczynamy starania o drugie maleństwo :)

    Aishha, aniołkowa_mama lubią tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2666 4255

    Wysłany: 12 listopada 2020, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do posłuchania w wolnym czasie
    http://www.radioplus.pl/program-czytaj/1243/133178/ludzkim_glosem_20_04_2020

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
‹‹ 440 441 442 443 444 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ