Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • AnnaAleks Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 13 lipca, 00:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggs95 wrote:
    Witajcie!

    Jestem tu nowa ale również bardzo ciekawa metody naprotechnologii gdyż od prawie 3 lat starania bez skutku :(

    Przeszliśmy z mężem szereg badań, lecz finalna konkluzja to niepłodność idiopatyczna lub sugestie In- Vitro które nie wchodzą w grę.

    Mieszkamy za granicą więc też to nieco utrudnia diagnostykę ale jesteśmy teraz zdeterminowani by podjąć nowe działania i w związku z tym pytanie o to jaka klinikę specjalizująca się w tej dziedzinie możecie polecić ?

    Miasto nie ma znaczenia tak długo jak mogę tam dolecieć :)

    Czesc Aggs95
    My z mezem zaczelismy napro diagnostyke w Marcu tego roku, tez mieszkamy za granica, i latamy do Gdanska, do InVivo, Dr. Kicinska.
    Doktor rozumi ze lecimy specjalnie na wizyty, wiec bardzo fajnie nam organizuje badania - w szybkim tepie, zebysmy mogli jak najwiecej zalatwic w pare dni. Na ta chwile jestesmy w fazie diagnostyka/wprowadzenie leczenia, wiec za wczesnie na spektakularne wyniki, ale da sie mieszkajac za granica.
    Jezeli chcesz cos wiecej zapytac, daj znac.
    Pozdrawiam.

  • Aggs95 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 13 lipca, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bardzo za polecenia dziewczyny :) poprzeglądam oba rekomendowane miejsca.
    Bardzo polecana jest dr Laura Grześkowiak i to również nad jej pomocą się zastanawialiśmy.
    Jeżeli jest ktoś kto jeszcze chętnie podzieli się doświadczeniami naprotechnologii i skutecznością to chętnie posłucham opinii- to nasza kolejna nadzieja na chociażby diagnozę.

  • Ewka13 Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 14 lipca, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam dr Wasilewskiego z Napromedica w Białymstoku. Leczenie trwało 2 lata. Chciałam już sobie odpuścić, bo nie widziałam żadnego efektu przez ten okres i dość miałam tej diety (nietolerancje pokarmowe). Umówiłam się z dwumiesięcznym wyprzedzeniem na wizytę żeby chyba zakończyć już przygodę z Panem doktorem i musiałam przesunąć wizytę na bliższy termin, bo test wyszedł pozytywny☺️🥰 a na planowanej wcześniej wizycie na usg widzieliśmy już serduszko😄

    elektro96, Britta, aniołkowa_mama lubią tę wiadomość

  • Lilinka Autorytet
    Postów: 306 209

    Wysłany: 19 lipca, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż po raz pierwszy zrobił badanie nadienia i wszystkie parametry ma prawidłowe, bardzo się cieszę ❤, a z drugiej strony ciagle nie wiem, co w takim razie jest ze mną nie tak :( poprawiłam wynik wit D3, zaczybam teraz trzeci cykl stymulowany, prowadze creightona... co do naprotechnologa niestety trace zaufanie, w drugim cyklu stymulowanym bylam az 4 razy na monicie co dwa dni, wiec poszlo duzo kasy i to za doslownie 5 minut badania, na ktore jeździlam z godzinnym wyprzedzeniem do innego miasta (dzieki Bogu, ze w tym samym wojewodztwie) :( do tego na jedenej z tych wizyt az dwa razy musialam sie rozbierac, bo doktor nie zaywazył, czy mam 2 czy 3 pecherzyki i co chwile zmienial czy przypisac mi zastrzyk czy nie, w koncu nie zapisal, bo jak jeden pekl to owulacja wystapiła... po prostu czuje sie jak jakis eksperyment i jak we mgle na tych wizytach, brakuje mi konkretow, holistycznego podejscia i zaproponowania rozwiazan np. Że jesli tu wyjdzie tak to zrobimy tak itp. no nie wiem w ogole nadal na czym stoje i sama ostatnio zrobilam sobie lipidogram i tam mam niski cholestetol calkowity i potem doczytalam, ze przez to moge miec niski estradiol i teraz zapisalam sie do dietetyczki klinicznej, aby omowic te badania, moze dieta cos tu pomoże...

    👦 29 l.
    - podstawowe wyniki nasienia ✅
    - posiew (e.coli ) ❌
    👩 30 l.
    - bolesne stosunki - pochwica/endometrioza?
    - AMH 0,85 (12.2023)
    - Za niskie wyniki hormonów prog i estradiol
    - D3 35 (04.2024) -> 89 (07.2024)✅
    - TSH 0,95 (07.2024) ✅
    -hiperprolaktynemia?
    - bakterie w posiewie

    03.2024: Naprotechnolog
    + Model Creightona

    05/06. 2024:
    Pierwszy cykl stymulowany -lametta (jest owulacja,7dpo estrdiol 76, prog 11,9, nie ma ciąży ❌)

    06/07. 2024:
    Drugi cykl stymulowany - lametta (3 pęcherzyki, 1 pękł, 7dpo estradiol 77, prog 12,6) nie ma ciąży ❌

    07/08.2024
    Trzeci cykl stymulowany - lametta (7dpo estradiol 98, ptogesteron 19,97) nie ma ciąży ❌

    🔜 20.09 laparoskopia diagnostyczna ?

    💊 Suplementy:
    D3 (Vigantoletten)
    Up Fertil Woman ( od 06.2024 )
    Biosteron (04.2024 - 07.2024)
    Olej z wiesiołka ( od 11.2023 do 04.2024 i w formie tabletek od 07.2024)
    Koenzym Q10 + E ( od 07.2024)
    NAC (od 07.2024)

    💊 Leki:
    Lametta
    Dostinex
    Glucophage
  • elektro96 Autorytet
    Postów: 2495 6156

    Wysłany: 19 lipca, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilinka wrote:
    Mój mąż po raz pierwszy zrobił badanie nadienia i wszystkie parametry ma prawidłowe, bardzo się cieszę ❤, a z drugiej strony ciagle nie wiem, co w takim razie jest ze mną nie tak :( poprawiłam wynik wit D3, zaczybam teraz trzeci cykl stymulowany, prowadze creightona... co do naprotechnologa niestety trace zaufanie, w drugim cyklu stymulowanym bylam az 4 razy na monicie co dwa dni, wiec poszlo duzo kasy i to za doslownie 5 minut badania, na ktore jeździlam z godzinnym wyprzedzeniem do innego miasta (dzieki Bogu, ze w tym samym wojewodztwie) :( do tego na jedenej z tych wizyt az dwa razy musialam sie rozbierac, bo doktor nie zaywazył, czy mam 2 czy 3 pecherzyki i co chwile zmienial czy przypisac mi zastrzyk czy nie, w koncu nie zapisal, bo jak jeden pekl to owulacja wystapiła... po prostu czuje sie jak jakis eksperyment i jak we mgle na tych wizytach, brakuje mi konkretow, holistycznego podejscia i zaproponowania rozwiazan np. Że jesli tu wyjdzie tak to zrobimy tak itp. no nie wiem w ogole nadal na czym stoje i sama ostatnio zrobilam sobie lipidogram i tam mam niski cholestetol calkowity i potem doczytalam, ze przez to moge miec niski estradiol i teraz zapisalam sie do dietetyczki klinicznej, aby omowic te badania, moze dieta cos tu pomoże...
    Myślę, że to dobra decyzja. My też byliśmy u dietetyka i bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie podejście. Ogrom wiedzy i duża wnikliwość 😊
    Z jakiego województwa jesteś?

    25 cs
    💁🏽‍♀️ badania hormonalne ✅ USG piersi ✅ HSG ✅ cytologia ✅ MTHFR A1298 homo ❌
    💁🏽 Oligoteratozoospermia

    Kwiecień 2024 - kontrola nasienia - jest mała poprawa w koncentracji, ale nadal poniżej normy… 🥺

    📅 🔜
    11.10. - naprotechnolog

    🩸31.08.
    🥚?

    Kochane Serduszko, biegniemy z Tatusiem po Ciebie… 🥺
    ___________________
    „Dobry Bóg obdarzył mnie skrzydłami,
    Więc lecę do światełka tak jak ćma.” 🦋
‹‹ 448 449 450 451 452
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czego nie jeść  w ciąży - 7 produktów zabronionych

Ciąża to okres wzrostu apetytu i wielu zachcianek kulinarnych. Czy oznacza to zatem, że możesz pozwolić sobie na wszystko i jeść do woli? Niestety nie. Zapoznaj się czego nie jeść w ciąży, aby zachować bezpieczeństwo dla rozwijającego się płodu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ