X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • Ewosińska Ekspertka
    Postów: 241 103

    Wysłany: 29 czerwca 2015, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maczek-płatki owsiane nie mają glutenu?

    Ja zamiast pszennej i innych glutenowych używam kukurydzianej, ryżowej.Ponoć mąka orkiszowa też jest OK, mimo,że orkisz jest prastarą odmianą pszenicy,ale jednocześnie jest ziarnem, które opiera się genetycznej modyfikacji.

    majeczka87 lubi tę wiadomość

    " Bóg nie wysyła nas na pole bitwy bez potrzebnego nam sprzętu"
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 29 czerwca 2015, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mik82 wrote:

    Mam jeszcze do Was takie ogólne pytanie bo miałam ostatnio taki dylemat. Rano miałam śluz 10SL a wieczorem 10K/C i pojęcia nie mam który jest bardziej płodny... Wpisałam 10K/C ale nie wiem czy dobrze
    10 C/K (lub K/C jak kto woli :D) jest płodniejszy i ten zapisz :)

    majeczka87, mik82 lubią tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2015, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Vanessa! Dawno Ciebie nie było! Jak się masz?

  • majeczka87 Autorytet
    Postów: 1812 2961

    Wysłany: 30 czerwca 2015, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2 dzień z dietą dobiega końca...prawda że jestem wspaniała? heheheh pojeździłam dziś po sklepach ze zdrową żywnością i po działach zdrowych w marketach. O człowieku jakie ceny..... wszystkie mąki makarony cokolwiek ok 11 zł... ale mam mąkę uniwersalną, 3 opakowania makaronu w tym do spagetii oraz panierkę do kotletów ;D i jestem szczesliwa hehe

    Ewosińska lubi tę wiadomość

    f2wlanlihx9vcryh.png
    Adaś skarbuś ;) 56 cm szczęścia 3580 g miłości <3
    Urodziłem się 12 lipca 2016
  • Ewosińska Ekspertka
    Postów: 241 103

    Wysłany: 30 czerwca 2015, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Biedronce jest bezglutenowy makaron kukurydziany-spaghetti, fussili i penne-za 5zł.Tam są też tańsze te mąki, no i ja pokochałam(no, może trochę przesadziłam z tym ukochaniem) cicierzycę, soczewica też jest OK.
    Cieciorkę gotuję, studzę, dodaję fetę, pomidor,czerwoną cebulę, mnóstwo bazylii, pietruszki a przede wszystkim mięty( świeże), potem majonez+śmietana lub oliwa.Pycha!

    majeczka87 lubi tę wiadomość

    " Bóg nie wysyła nas na pole bitwy bez potrzebnego nam sprzętu"
  • majeczka87 Autorytet
    Postów: 1812 2961

    Wysłany: 30 czerwca 2015, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a da sie ciecierzyce gotowac zamiast ziemniakow? czy musza byc dodatki? :)_ dzieki za namiar na biedronke :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2015, 19:38

    f2wlanlihx9vcryh.png
    Adaś skarbuś ;) 56 cm szczęścia 3580 g miłości <3
    Urodziłem się 12 lipca 2016
  • Ewosińska Ekspertka
    Postów: 241 103

    Wysłany: 30 czerwca 2015, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, ciecierzyca może być zamiast ziemniaków, ale powiem Ci,że nie wyobrażam sobie schabowego z ciecierzycą.Chociaż-kto wie...kwestia upodobań. Wiele fajnych przepisów jest w necie.Ale wiele pomysłów czerpię z głowy...bo po prostu kocham gotować, kocham kuchnię fusion, kocham kuchnię regionalną,zaczynam poznawać kuchnię staropolską.
    Na Fb nawet miałam stronkę o gotowaniu,ale w pewnym momencie nie miałam czasu na to aby to prowadzić.
    Hm, tak myślę,że fasolka po bretońsku byłaby świetna z ciecierzycą...zamiast przecieru pomidorowego świeże malinówki przesmażone z czosnkiem...

    PS.A u mnie już cukinia kwitnie:-)

    " Bóg nie wysyła nas na pole bitwy bez potrzebnego nam sprzętu"
  • majeczka87 Autorytet
    Postów: 1812 2961

    Wysłany: 1 lipca 2015, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewosińska prowadz dalej bloga na fb ;) i daj namiary bede Cie śledzić ;)


    Przestrzegam Was przed Femibionem - zestawem witamin... Nie mają wit D i mam duuuży niedobór... Niedługo leki na receptę mnie czekają... Podobno wiekszość ludzi dorosłych i dzieci mają ten niedobór więc warto dodatkowo brać cały czas. B12 mam też na dolnej granicy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2015, 10:02

    f2wlanlihx9vcryh.png
    Adaś skarbuś ;) 56 cm szczęścia 3580 g miłości <3
    Urodziłem się 12 lipca 2016
  • Ewosińska Ekspertka
    Postów: 241 103

    Wysłany: 1 lipca 2015, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do vit.D-to prawda,że niektóre suplementy nie powodują wchłaniania i tak naprawdę nie wiadomo jaka jest rzeczywista dawka witaminy.Ostatnio farmaceutka mi mówiła o tym,że aby nie tracić kasy najlepeij przyjmować to co jest wpisane w rejestr leków, a nie pierwszy lepszy suplement, bo tego tak naprawdę nikt nie sprawdza, nie ma nad tym kontroli.Ja brałam Femibion, potem jakiś inny i wit.D spadała-naprodoktorek przepisał mi Vigantolette, ok.10zeta.

    Ile płaciłaś za wit.B12?Może też powinnam zbadać?

    " Bóg nie wysyła nas na pole bitwy bez potrzebnego nam sprzętu"
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 1 lipca 2015, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O tak, ciecierzyca jest spoko :) Mozna z niej nawet chipsy robić :D

    Dziewczyny ze śląska - czy któraś robiła tutaj z mężem badanie nasienia i ma namierzony lab, który przyjmuje materiał w, ekhm, "miękkim pojemniku"? :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2015, 11:34

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • majeczka87 Autorytet
    Postów: 1812 2961

    Wysłany: 1 lipca 2015, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewosińska nie powiem Ci niestety bo na pierwszej wizycie napro mi zlecił i dostałam tylko ogólny rachunek... Mam przed sobą cennik badań w krwiodactwie i tam 26 zł. Wiesz co myślisz że osoby dorosłe mogą brać cały rok? Oprocz siebie chcialabym dać dla rodziców i męża bo widzę u nich objawy niedoboru.

    f2wlanlihx9vcryh.png
    Adaś skarbuś ;) 56 cm szczęścia 3580 g miłości <3
    Urodziłem się 12 lipca 2016
  • Gianna Autorytet
    Postów: 253 263

    Wysłany: 1 lipca 2015, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że zawsze warto najpierw zbadać jednak poziom wit D i dawkę omówić z lekarzem. Choć pewnie Twoje przeczucia Majeczko są słuszne. Moją mamę siłą niemal zmusiłam do badania wit d i okazało się oczywiście, że ma jeszcze niższy poziom niż ja. Ja miałam 18, a ona chyba 16. Ja suplementuję od prawie 8 miesięcy. Czuję się znacznie lepiej psychicznie i "sercowo" (krążenie). Pewnie na inne sprawy też działa. Najpierw miałam dawkę 8000 jedn. dziennie, po pół roku zmniejszone do 4000, a od dzisiaj do 2000. I za dwa miesiące badanie. Moja gin twierdzi, że organizm musi się nasycić witaminą, że musi ona przeniknąć do wszystkich komórek. Bo w krwi mógł się wcześniej już podnieść poziom, a w całym organizmie nadal są braki. Stąd nie każe robić badań np. po 0,5 roku.

    majeczka87 lubi tę wiadomość

    "Zamienię pustynię na pojezierze,
    a wyschniętą ziemię na wodotryski." Iz 41,18
    dqpr3e5ecs7r4rjb.png
  • mik82 Autorytet
    Postów: 4529 4848

    Wysłany: 1 lipca 2015, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam taki problem...
    Lekarz zlecił mi badanie helicobacter w klasie IgG i IgA. Tylko że lab zrobił mi tylko IgG i wyszedł dodatni i tłumaczą mi że jak jest dodatni to bakteria jest. A ja czytam że to IgA dodatnie świadczy o aktualnym zakażeniu natomiast IgG dodatnie świadczy o przebytym zakażeniu w przeszłości.
    Może któraś z Was robiła to badanie i wie czy IgG wystarczy, bo w mojej okolicy IgA w ogóle nie robią i sama już nie wiem.
    W ostateczności zadzwonię do lekarza i zapytam ale może Wy mi wcześniej pomożecie?

    wrzesień 2008 - Mikołaj <3
    Starania od 12.2012
    maj 2014 - córeczka 16 tc [*]
    maj 2015 - cb
    grudzień 2016 - cb
    201709292743.png
  • majeczka87 Autorytet
    Postów: 1812 2961

    Wysłany: 1 lipca 2015, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gianna ja mam niedobór i w tym tygodniu bede miała recepty bo dzownili od ginki;) Takze dobrze ze wyszło i zaczynam leczenie... Popytam farmaceutki jaka dawaka bezpieczna jest dla dorosłych to wezme cos bez recepty rodzince.
    Jak się czujesz? ;) masz swój wykresik owu ciążowy?;) miałaś jakieś objawy? :) WIESZ jakie były powody wcześniejszej niepłodności?

    Mik82 ja czekam na wyniki wiec neiwiem jak to jest ale z tego co pamiętam na skierowaniu były IgG i IgA odrazu... hmmm no też mi sie tak wydaje ze powinni oba zrobić....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2015, 16:16

    f2wlanlihx9vcryh.png
    Adaś skarbuś ;) 56 cm szczęścia 3580 g miłości <3
    Urodziłem się 12 lipca 2016
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 1 lipca 2015, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam aktualnie zaleconą witaminę D w dawce 4000 j.m. na cały rok.

    Dostaję recepty na Juvit - to są kropelki, jak dla dzieciaczków. Kosztują kilka zł za fiolkę, na trochę starczają - opłacają się bardziej, niż kapsułki.


    To co, naprawdę nikt nie robił badań nasienia zgodnych z napro na śląsku?

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • majeczka87 Autorytet
    Postów: 1812 2961

    Wysłany: 1 lipca 2015, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maczku nie pomoge niestety bo ja z b-stoku.... może podzwoń popytaj

    f2wlanlihx9vcryh.png
    Adaś skarbuś ;) 56 cm szczęścia 3580 g miłości <3
    Urodziłem się 12 lipca 2016
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 1 lipca 2015, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majeczka87 wrote:
    maczku nie pomoge niestety bo ja z b-stoku.... może podzwoń popytaj

    Chyba będę musiała...

    To jeszcze inne pytanie ;) Dostałam Naltrexon, bo ostatecznie zgodziłam się go wziąć. Czy którejś ten specyfik pomógł na cokolwiek?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2015, 16:29

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 1 lipca 2015, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mik82 jeśli chodzi o helikobakter to najbardziej miarodajne jest badanie na tą bakterie z kału. Z krwi heliko nie zawsze wychodzi, nie sugeruj się tym badaniem, (zresztą jest to bakteria która każdy z nas ma, nie rozumiem dlaczego lekarze naciagaja na to badanie IgG i IgM) chcesz wiedzieć czy masz zrób badanie z kału kosztuje ok 50 zł.b

    KMK lubi tę wiadomość

  • mik82 Autorytet
    Postów: 4529 4848

    Wysłany: 1 lipca 2015, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiak wrote:
    Mik82 jeśli chodzi o helikobakter to najbardziej miarodajne jest badanie na tą bakterie z kału. Z krwi heliko nie zawsze wychodzi, nie sugeruj się tym badaniem, (zresztą jest to bakteria która każdy z nas ma, nie rozumiem dlaczego lekarze naciagaja na to badanie IgG i IgM) chcesz wiedzieć czy masz zrób badanie z kału kosztuje ok 50 zł.b
    Ale mi to Wasilewski zlecił. Ty chyba też u niego się leczysz? Czy ja już coś pomyliłam?
    Kochana ja już na własną rękę tyle sobie rzeczy robiłam że odkąd poszłam w kierunku napro to stwierdziłam że niczego już na własną rękę robić nie chcę. Skoro zalecił z krwi to pewnie miał jakiś cel tylko wkurza mnie że większość laboratoriów robi tylko IgG a IgA nigdzie nie robią. Obdzwoniłam całe miasto :-/

    wrzesień 2008 - Mikołaj <3
    Starania od 12.2012
    maj 2014 - córeczka 16 tc [*]
    maj 2015 - cb
    grudzień 2016 - cb
    201709292743.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2015, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maczek wrote:
    To jeszcze inne pytanie ;) Dostałam Naltrexon, bo ostatecznie zgodziłam się go wziąć. Czy którejś ten specyfik pomógł na cokolwiek?

    Mi pomógł
    1) Przestały mnie boleć stawy i kości (naltrexone obniża odpowiedź immunologiczną organizmu a zatem redukuje objawy typowe np dla reumatyzmu)
    2) Naprawdę stałam się spokojniejsza - wcześniej wpadałam w chwilowe stany silnego niepokoju. Po naltrexonie, szczególnie przez pierwsze miesiące stosowania czułam się jak na dobrym antydepresancie
    3) Od września nie odrosła mi endomenda. Ale nie wiem czy to zasługa tego leku czy zmasowanego ataku na to badziewie.

    Nie mam żadnych skutków ubocznych a stosuję już ok roku.
    W ciąży też nie jestem ale cóż...

    Maczek lubi tę wiadomość

‹‹ 97 98 99 100 101 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ