X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Młode staraczki ❤ (22-28)
Odpowiedz

Młode staraczki ❤ (22-28)

Oceń ten wątek:
  • AleOla26 Ekspertka
    Postów: 616 96

    Wysłany: 3 listopada 2019, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aliciaaa wrote:
    U mnie dzisiaj bardziej klocie i to tak po środku podbrzusza, więc to nie jajniki 🤔
    listopadowe urodza się latem ❤️ cudowna pora roku ❤️❤️❤️
    Kurcze co do twoich piersi to powiem Ci szczerze, że czasami dziewczyny krótko po owu miały takie objawy z piersiami 😁 więc kto wie, udało się może ustrzelic na fasolka ❤️

    Nieee, Ala nie mam przeczucia, że mogłaby być to ciąża. W ogole im bliżej do @ to jestem negatywniej nastawiona. A od wczoraj to mam wrażenie jakby nigdy miało się nie udać. Eh. I mnie dopada chandra :)

    08.2019 - Starania o pierwsze dzieciątko 👶
    26 lat

    Wiesiołek do ovu 1500mg
    L-carnityna 1500mg
    Wit D
    Femibion 0
    Magnez

    On- l-carnitina 1x , promen 1x, magnez, wit. C
  • Wiktorynka Ekspertka
    Postów: 226 51

    Wysłany: 3 listopada 2019, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aliciaaa wrote:
    O matko kochana, dobrze, że nic Ci się nie stało przy tym zaslabnieciu! Kurcze powiem ci, że to wszystko moga być jakieś objawy ciąży! Kilka takich historii już czytałam więc kochana test już możesz spokojnie robić. Tym bardziej, że termin miesiączki już za tobą ❤️
    Oczywiście może to być stres i miesiączka przyjdzie, ale u ciebie wygląda dość ciążowo 😁
    Wiesz co...czekam jeszcze do jutra, bo coś mi się wydaje że mój organizm płata mi figle...jednak dziewczyny proszę trzymajcie kciuki1😁🙏😍✊

  • Patutka Autorytet
    Postów: 2537 1072

    Wysłany: 3 listopada 2019, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziehn dobry kobietki!

    Jak mija niedziela?

    Ja właśnie jadę do pracy. Dzisiaj tylko 11-22 😂🤷‍♀️

    Któraś dzisiaj testuje? Miłego dnia 😍😘

    dxomj48afe4g6r21.png


    [*] 27.08.2016r [*]
  • Kjuik Debiutantka
    Postów: 13 3

    Wysłany: 3 listopada 2019, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A te zioła pijecie od pierwszego dnia cyklu? Cały cykl czy tylko do owulacji?

    Alicja, to testujemy tego samego dnia. Chociaż wydaje mi się, że nie będzie dwóch kresek, patrzę na ten wykres temperatur i są coraz niższe :(

    Ogólnie to wypisałam sobie wszystkie pomysły z forum do zastosowania w kolejnym cyklu: zioła, olej z wiesiołka i nawet metodę z kubeczkiem do przetestowania. :D
    Moja ginekolog mówi, żebym nie kombinowała tylko szła na żywioł, żadnych testów owulacyjnych, wykresów, bo przy cyklu stymulowanym to i tak nie jest miarodajne. Wierzę jej, ale tak bardzo bym chciała zwiększyć szansę chociaż o kilka %..

    Póki co mam: Aromek (3-8dc), Duphaston (10 ostatnich dni cyklu), na stałe glucophage i ovarin.

    68387555b1941807d311e0b3699ac204.png
  • AleOla26 Ekspertka
    Postów: 616 96

    Wysłany: 3 listopada 2019, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktorynka wrote:
    Dziewczyny wybaczcie że się nie odzywałam ale wczoraj było omropnie. Już wam pisze

    Widzę że są tu nowe osobki i cieszę się i witam was❤❤na pewno dostaniecie tu mega wsparcie!

    Jakbyśmy się wszystkie spotkaly to byłoby coś pięknego! Ja ostatnio myślałam nad tym że może poddajemy się na fejsie i zrobimy konwersacje bo lepiej byłoby gadać ale nie wiem czy nie straciło by to tego uroku różowej strony...napiszcie co myslicie ❤❤❤

    słuchajcie...wczoraj termin @ Do dzisiaj jak na razie nic, a uwierzcie lub nie od ponad 6 miesięcy jak w zegarku co 33 dni nie spóźnila się w nawet o minutę.
    Wczoraj wieczorem miałam spotkanie klasowe. Zaczekam się bardzo źle czuć, zrobiło mi się raz gorąco raz zimno, wstałam bo chciałam iść do toalety i ....zaslablam. Jakoś mnie ogarneli ja powiedziałam że wszystko okej jest. Siedziałem jeszcze chwilę ale co raz gorzej się czułam
    Zaczęły mnie tak boleć plecy na dole że myślałam że zwariuje. Bol przeszywajacy i promieniusjacy aż pod kolana, do tego lekki ból brzucha jak na@. Cały dzień co chwilę chodziłam do toalety bo byłam pewna że już leci czerwone A tu nic.
    do tego bólu doszedł ból głowy, suchość e ustach okropna, nie mogłam zasnąć z 3 godziny. W końcu usnąłem i obudziłam się niedawno i jest lepiej, pobolewa mnie jajnik, piersi ciezkie...okresu nadal nie ma.

    Wydaje mi się że to wszysyko że stresu i że @ zaraz przyjdzie znając życie tak będzie.

    Testuj jutro, bedziesz miala pewność. To moze wygladac na ciaze ale tak samo na @. To trudne do odróżnienia.... A z tego co mi mowia kobiety, właściwie objawy sa identyczne jak na miesiączkę.

    08.2019 - Starania o pierwsze dzieciątko 👶
    26 lat

    Wiesiołek do ovu 1500mg
    L-carnityna 1500mg
    Wit D
    Femibion 0
    Magnez

    On- l-carnitina 1x , promen 1x, magnez, wit. C
  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 3 listopada 2019, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niki wrote:
    Dziewczyny sorka że tak mało piszę ale troszkę źle się czuje po tym whyski 😣już widzę że cały dzień będę się męczyć. Jednak to nie na mój żołądek 😬

    Oj rozumiem, dzisiaj musisz lekko syrawnie jesc, żeby nie po drażnić bardziej żołądka 😊 czasami poprostu mamy gorszy dzień na procenty 😁

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
  • AleOla26 Ekspertka
    Postów: 616 96

    Wysłany: 3 listopada 2019, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kjuik wrote:
    A te zioła pijecie od pierwszego dnia cyklu? Cały cykl czy tylko do owulacji?

    Alicja, to testujemy tego samego dnia. Chociaż wydaje mi się, że nie będzie dwóch kresek, patrzę na ten wykres temperatur i są coraz niższe :(

    Ogólnie to wypisałam sobie wszystkie pomysły z forum do zastosowania w kolejnym cyklu: zioła, olej z wiesiołka i nawet metodę z kubeczkiem do przetestowania. :D
    Moja ginekolog mówi, żebym nie kombinowała tylko szła na żywioł, żadnych testów owulacyjnych, wykresów, bo przy cyklu stymulowanym to i tak nie jest miarodajne. Wierzę jej, ale tak bardzo bym chciała zwiększyć szansę chociaż o kilka %..

    Póki co mam: Aromek (3-8dc), Duphaston (10 ostatnich dni cyklu), na stałe glucophage i ovarin.

    Nie ma co przesadzic na druga strone.
    Ja biore wiesiolek i olej lniany i ziola pije. Wiecrj nie kombinuje. Do kubeczka mam wątpliwości bo sperma sie skleja i jaki to ma miec wiekszy sens ?
    Jedyne zalecenia od lekarza mam by leżeć z poduszka pod biodrami chwile.

    08.2019 - Starania o pierwsze dzieciątko 👶
    26 lat

    Wiesiołek do ovu 1500mg
    L-carnityna 1500mg
    Wit D
    Femibion 0
    Magnez

    On- l-carnitina 1x , promen 1x, magnez, wit. C
  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 3 listopada 2019, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AleOla26 wrote:
    Nieee, Ala nie mam przeczucia, że mogłaby być to ciąża. W ogole im bliżej do @ to jestem negatywniej nastawiona. A od wczoraj to mam wrażenie jakby nigdy miało się nie udać. Eh. I mnie dopada chandra :)

    To widzę, że każda z nas im bliżej okresu to negatywnie nastawiona. Kurcze ja ciągle czuje, że to przyjdzie @... Tylko wolę, że jeśli naprawdę to okres to chcę żeby już przyszedł niż znowu mam czekać lub wywoływać ☹️ to tylko stracony czas

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 3 listopada 2019, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktorynka wrote:
    Wiesz co...czekam jeszcze do jutra, bo coś mi się wydaje że mój organizm płata mi figle...jednak dziewczyny proszę trzymajcie kciuki1😁🙏😍✊

    Rozumiem cię bardzo 😁 ja ciągle trzymam kciuki i czekam na zdjęcie dwóch kreseczek ❤️

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
  • AleOla26 Ekspertka
    Postów: 616 96

    Wysłany: 3 listopada 2019, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aliciaaa wrote:
    To widzę, że każda z nas im bliżej okresu to negatywnie nastawiona. Kurcze ja ciągle czuje, że to przyjdzie @... Tylko wolę, że jeśli naprawdę to okres to chcę żeby już przyszedł niż znowu mam czekać lub wywoływać ☹️ to tylko stracony czas

    Miałam zbyt idealne warunki by zajść. A wątpię by tak to dzialało, byloby za prosto. Nie ma w zyciu nic prostego, także naprawdę... w moim przypadku jak dam sobie spokój i będzie mi obojetne to sie uda. Zawsze tak jest. Tylko nie wiem jak to zrobić

    08.2019 - Starania o pierwsze dzieciątko 👶
    26 lat

    Wiesiołek do ovu 1500mg
    L-carnityna 1500mg
    Wit D
    Femibion 0
    Magnez

    On- l-carnitina 1x , promen 1x, magnez, wit. C
  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 3 listopada 2019, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patutka wrote:
    Dziehn dobry kobietki!

    Jak mija niedziela?

    Ja właśnie jadę do pracy. Dzisiaj tylko 11-22 😂🤷‍♀️

    Któraś dzisiaj testuje? Miłego dnia 😍😘

    Dzień dobry! Ja właśnie czekam na mojego K, pojechał na morsowanie. Przez ten czas umylam włosy i oglądam Gdzie jest Nemo z moim maluchem 😜 zaraz śniadanko zrobimy i będziemy zbierać się na jakiś spacer 😁 później obiad i odiwdzieny u mojej mamy 💗
    Kurcze gdzie pracujesz? Niedziela w pracy trochę ciężko pewnie :/

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 3 listopada 2019, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AleOla26 wrote:
    Miałam zbyt idealne warunki by zajść. A wątpię by tak to dzialało, byloby za prosto. Nie ma w zyciu nic prostego, także naprawdę... w moim przypadku jak dam sobie spokój i będzie mi obojetne to sie uda. Zawsze tak jest. Tylko nie wiem jak to zrobić

    No u nas też idealnie w owu było działanie. Ale wiadomo, jak się bardzo chce to nie ma... Czasami walsnie lepiej sobie troszkę odpuścić i zająć się czymś innym. Ale jak skoro chce się czegoś bardzo.
    🥺

    AleOla26 lubi tę wiadomość

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
  • AleOla26 Ekspertka
    Postów: 616 96

    Wysłany: 3 listopada 2019, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patutka wrote:
    Dziehn dobry kobietki!

    Jak mija niedziela?

    Ja właśnie jadę do pracy. Dzisiaj tylko 11-22 😂🤷‍♀️

    Któraś dzisiaj testuje? Miłego dnia 😍😘

    Ja w gronie rodzinnym mam weekend w rozjazdach :)
    Biegam za 19 miesięcznym 👶, wieczorem pije wino i korzystam z czasu z moim M. :)
    Wolny weekend fajny, chociaz bywa głośno przy takich spotkaniach, a ja nie przyzwyczajona.

    08.2019 - Starania o pierwsze dzieciątko 👶
    26 lat

    Wiesiołek do ovu 1500mg
    L-carnityna 1500mg
    Wit D
    Femibion 0
    Magnez

    On- l-carnitina 1x , promen 1x, magnez, wit. C
  • Patutka Autorytet
    Postów: 2537 1072

    Wysłany: 3 listopada 2019, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aliciaaa wrote:
    Dzień dobry! Ja właśnie czekam na mojego K, pojechał na morsowanie. Przez ten czas umylam włosy i oglądam Gdzie jest Nemo z moim maluchem 😜 zaraz śniadanko zrobimy i będziemy zbierać się na jakiś spacer 😁 później obiad i odiwdzieny u mojej mamy 💗
    Kurcze gdzie pracujesz? Niedziela w pracy trochę ciężko pewnie :/
    Mój K właśnie mnie odwozi do pracy 🙈
    Też właśnie oglądałysmy z młodą przed wyjściem, ale chyba jej ta bajka nie podeszła, bo oczy zakrywala 🤷‍♀️

    Ja jestem menagerem w sushi. :) stąd takie godziny. Ma to swoje plusy i minusy, jak wszystko.

    Termin @ za 5 dni, kłuję mnie lewy jajniki nie wiem co jest nie tak 🤷‍♀️

    dxomj48afe4g6r21.png


    [*] 27.08.2016r [*]
  • Patutka Autorytet
    Postów: 2537 1072

    Wysłany: 3 listopada 2019, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AleOla26 wrote:
    Ja w gronie rodzinnym mam weekend w rozjazdach :)
    Biegam za 19 miesięcznym 👶, wieczorem pije wino i korzystam z czasu z moim M. :)
    Wolny weekend fajny, chociaz bywa głośno przy takich spotkaniach, a ja nie przyzwyczajona.
    Zazdroszczę tak pięknej niedzieli. Pogoda jest dziś cudowna, a ja jedyne co mogę to patrzeć na słońce przez szybę 🙈😂


    Młodą poszła do instytucji babci, wiec taka niedziela, no...

    dxomj48afe4g6r21.png


    [*] 27.08.2016r [*]
  • doomi03 Autorytet
    Postów: 4193 6560

    Wysłany: 3 listopada 2019, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aliciaaa wrote:
    Super macie z tymi tesciowymi 😁 kurde ja mam non stop nerwy przez moją... Ciągle coś odwala, czasami do tego stopnia, że złamać się idzie ☹️ naprawdę takie historie ma na koncie, że ja dawno temu bym nie chciała mieć z nią kontaktu. Ale co zrobić, jak jest matką mojego mężczyzny. W każdym razie naprawdę cieszę się, że macie takie fajne teściowe, że nie dowalaja wam nerwów 💗

    U mnie z teściami też tak sobie bo są alkoholikami. Także wymarzeni nie sa. Dopoki sa trzeźwi to da się z nimi dogadac, ale jak juz alkohol wchodzi w grubszych ilosciach to bywaja męczący zwlaszcza teściu, do tego wiecznie pozadluzani, no bo przecież zamiast zaplacic rachunki to lepiej kupic piwo. W mieszkaniu mieszkaja jeszcze z ciotka, wujkiem i kuzynami (jeden mimo mlodego wieku też już popada w alkoholizm, ciagle nawalony i tylko o alkoholu potrafi gadac) mojego i jego dziadkiem i mimo ze tyle osob w domu to to mieszkanie wygląda trochę jak speluna, bo nikt poza ciotka nie dba o to żeby tam bylo czysto (teść to się od kilku lat zbiera zeby ich pokój pomalowac, nawet farba od dawna kupiona, ale zapału jak widać brak) dlatego tak nie bardzo lubie tam chodzić... Jakby to zupełnie nie mój świat.

    Ale z to moich rodziców mam cudownych i wiem ze zawsze we wszystkim nam pomogą i możemy w każdej sytuacji na nich liczyć. Sa tez duzo bardziej wyrozumiali i nowoczesni ze tak powiem i nie wtracają i nie dopytuja chamsko o nasze prywatne plany na życie i to tez jest super bo nie mamy od nich żadnej presji :) wiem ze moi rodzice to skarb.

    3jvzcbxmqcuirhnp.png

    12cs 💚⏸️

    Mój syn, moje szczęście: 💙 Kacper - ur. 22.11.2020
    godz 21:48
    Waga 2980g
    Dlugosc 51 cm
  • AleOla26 Ekspertka
    Postów: 616 96

    Wysłany: 3 listopada 2019, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patutka wrote:
    Mój K właśnie mnie odwozi do pracy 🙈
    Też właśnie oglądałysmy z młodą przed wyjściem, ale chyba jej ta bajka nie podeszła, bo oczy zakrywala 🤷‍♀️

    Ja jestem menagerem w sushi. :) stąd takie godziny. Ma to swoje plusy i minusy, jak wszystko.

    Termin @ za 5 dni, kłuję mnie lewy jajniki nie wiem co jest nie tak 🤷‍♀️

    Wszystko pewnie jest okej:) Moga sie bolec albo na @ albo na ciaze. Nie ma też co sie nakręcać, bedzie co ma byc :) Nie ma co wariowac, kazda z nas przechodzi przez tskie etapy :)

    08.2019 - Starania o pierwsze dzieciątko 👶
    26 lat

    Wiesiołek do ovu 1500mg
    L-carnityna 1500mg
    Wit D
    Femibion 0
    Magnez

    On- l-carnitina 1x , promen 1x, magnez, wit. C
  • AleOla26 Ekspertka
    Postów: 616 96

    Wysłany: 3 listopada 2019, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patutka wrote:
    Zazdroszczę tak pięknej niedzieli. Pogoda jest dziś cudowna, a ja jedyne co mogę to patrzeć na słońce przez szybę 🙈😂


    Młodą poszła do instytucji babci, wiec taka niedziela, no...

    U nas dopiero zaczyna sie rozpogadzac, bo tak to deszcz i mgła :( ale jak sie poprawi to mam nadzieje na spacer !

    08.2019 - Starania o pierwsze dzieciątko 👶
    26 lat

    Wiesiołek do ovu 1500mg
    L-carnityna 1500mg
    Wit D
    Femibion 0
    Magnez

    On- l-carnitina 1x , promen 1x, magnez, wit. C
  • AleOla26 Ekspertka
    Postów: 616 96

    Wysłany: 3 listopada 2019, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aliciaaa wrote:
    No u nas też idealnie w owu było działanie. Ale wiadomo, jak się bardzo chce to nie ma... Czasami walsnie lepiej sobie troszkę odpuścić i zająć się czymś innym. Ale jak skoro chce się czegoś bardzo.
    🥺
    No u mnie też bylo idealnie w owu. Dzień przed i w owulke. (Po nie bylo jak poprawic bo praca).
    I no nie wiem, czy to wystarczyło 😔

    08.2019 - Starania o pierwsze dzieciątko 👶
    26 lat

    Wiesiołek do ovu 1500mg
    L-carnityna 1500mg
    Wit D
    Femibion 0
    Magnez

    On- l-carnitina 1x , promen 1x, magnez, wit. C
  • doomi03 Autorytet
    Postów: 4193 6560

    Wysłany: 3 listopada 2019, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktorynka wrote:
    Dziewczyny wybaczcie że się nie odzywałam ale wczoraj było omropnie. Już wam pisze

    Widzę że są tu nowe osobki i cieszę się i witam was❤❤na pewno dostaniecie tu mega wsparcie!

    Jakbyśmy się wszystkie spotkaly to byłoby coś pięknego! Ja ostatnio myślałam nad tym że może poddajemy się na fejsie i zrobimy konwersacje bo lepiej byłoby gadać ale nie wiem czy nie straciło by to tego uroku różowej strony...napiszcie co myslicie ❤❤❤

    słuchajcie...wczoraj termin @ Do dzisiaj jak na razie nic, a uwierzcie lub nie od ponad 6 miesięcy jak w zegarku co 33 dni nie spóźnila się w nawet o minutę.
    Wczoraj wieczorem miałam spotkanie klasowe. Zaczekam się bardzo źle czuć, zrobiło mi się raz gorąco raz zimno, wstałam bo chciałam iść do toalety i ....zaslablam. Jakoś mnie ogarneli ja powiedziałam że wszystko okej jest. Siedziałem jeszcze chwilę ale co raz gorzej się czułam
    Zaczęły mnie tak boleć plecy na dole że myślałam że zwariuje. Bol przeszywajacy i promieniusjacy aż pod kolana, do tego lekki ból brzucha jak na@. Cały dzień co chwilę chodziłam do toalety bo byłam pewna że już leci czerwone A tu nic.
    do tego bólu doszedł ból głowy, suchość e ustach okropna, nie mogłam zasnąć z 3 godziny. W końcu usnąłem i obudziłam się niedawno i jest lepiej, pobolewa mnie jajnik, piersi ciezkie...okresu nadal nie ma.

    Wydaje mi się że to wszysyko że stresu i że @ zaraz przyjdzie znając życie tak będzie.

    A może teścik?

    3jvzcbxmqcuirhnp.png

    12cs 💚⏸️

    Mój syn, moje szczęście: 💙 Kacper - ur. 22.11.2020
    godz 21:48
    Waga 2980g
    Dlugosc 51 cm
‹‹ 59 60 61 62 63 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ