X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Młode staraczki po 20'tce- łączmy się!
Odpowiedz

Młode staraczki po 20'tce- łączmy się!

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2016, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. :) Ja mam 20 lat, a 21 skończę w maju i chciałabym do Was dołączyć.
    Dzisiaj endokrynolog rozpoznał u mnie PCOS. :( Przepisał mi Glucophage XR 500 i mam przejść na dietę i ćwiczyć. Zrobię to dla mojej Kruszynki!
    Chciałabym zapytać, czy któraś z Was brała ten lek? Udało się?

  • Niki_124 Koleżanka
    Postów: 48 6

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 01:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie już kilka osób mi mówiło żebym sobie prędzej zrobiła badania ogólne, hormony i tarczyce tsh razem z ft3 i ft4 i w poniedziałek z rana polecę myślicie że warto coś oprócz tego? Znalazłam wgl na necie (www.pakiety.diag.pl) spis badań polecanych do zrobienia przed zajściem w ciąże ale tego jest z 20 pozycji..

  • Asmee Autorytet
    Postów: 815 367

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Większość z wypisanych tam robi się już będąc w ciąży. Ja na początku robiłam samo TSH (jeśli będzie powyżej/poniżej normy to dopiero wtedy FT3/4), prolaktynę, FSH, Estradiol, później progesteron.

    Przy czym mój lekarz na samym początku nie oznaczał stosunku FSH do LG np. Kierował się wyłącznie poglądowo 'jeśli jest dobry wynik, to nie ma sensu robić dodatkowych badań' i określać stosunków.

    uwo9gov3ad3vq34d.png
  • Niki_124 Koleżanka
    Postów: 48 6

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak to jest dokładnie z tymi badaniami to FSH, LH, Estradiol robi się 3-5dc, Progesteron 21-23dc a Prolaktynę i Tarczyce można w każdy dowolny dzień..?? Bo przyznam się szczerze, że nie mam pojęcia ostatni raz jak robiłam badania to ładnie kilka lat temu i nie pamiętam.. A koleżanka właśnie przed chwilą mnie uświadomiła że raczej sobie w poniedziałek nie zrobię tych badań jeśli one są na początku cyklu, ale nie była sama pewna czy dobrze mi mówi.. jak to jest?

  • JestemMarzycielka Ekspertka
    Postów: 303 54

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam przed soba tez badania. FT4, TSH I PROLAKTYNE. Mam coraz wiecej niepokojących dolegliwości.
    Znowu miałam cos Ala miesiączka. Nie bolał mnie brzuch ani troche.. I to było cos takiego: dzien 1- delikatna krew, dzien 2-stara krew, dzien 3 nic pod koniec dnia dzien 2, dzien 4 na nowo delikatnie.. I nic przy tym mnie nie bolało. Boje sie okropnie. Wiem, ze musze zrobic badania.

    Ale ktoś mi powiedział, ze nie moge mieć dzieci. Mam wrazenie ze tez to wpływa na moja psyche ... I płacz po seksie...


    Na ile jest to prawdobodone ze nie moge ??

    i81xxzdvdk9o3z3n.png
  • Asmee Autorytet
    Postów: 815 367

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 00:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JestemMarzycielka, nie ma co się przejmować takim nieuzasadnionym pieprzeniem. Póki nie zrobisz badań i lekarz nie postawi diagnozy, nie martw się. Może Twoje dolegliwości np ten płacz są związane z tarczycą, sprawdzałaś to? Moja kuzynka jak jej się zaczęły problemy z tarczycą miała właśnie takie płaczliwe chwile.

    uwo9gov3ad3vq34d.png
  • JestemMarzycielka Ekspertka
    Postów: 303 54

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asmee wrote:
    JestemMarzycielka, nie ma co się przejmować takim nieuzasadnionym pieprzeniem. Póki nie zrobisz badań i lekarz nie postawi diagnozy, nie martw się. Może Twoje dolegliwości np ten płacz są związane z tarczycą, sprawdzałaś to? Moja kuzynka jak jej się zaczęły problemy z tarczycą miała właśnie takie płaczliwe chwile.


    Niczego nie sprawdzałam wtedy kiedy mogłam pójść do lekarza to to zaniedbałam. Pozniej ktoś zrobił mnie w konia.. I nie byłam ubezpieczona aż do teraz . Dopiero teraz moge zdobić badania :(

    i81xxzdvdk9o3z3n.png
  • Niki_124 Koleżanka
    Postów: 48 6

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 00:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JestemMarzycielka- Nie ma co się martwić na zapas, ani sobie wyrokować. Ja też przez długi czas zaniedbywałam sprawy którymi powinnam zająć się od razu, nogi mi się aż trzęsą ze strachu jak mam teraz iść do lekarza i na badania, bardzo się boje co usłyszę, nawet nie raz płakałam ze strachu bo co jeśli usłyszę coś strasznego, to czego najbardziej się boje!? Ale to nie pomaga tylko wpędza w gorszy dół i nakręcasz się tylko na te najgorsze rzeczy.. Teraz staram się myśleć pozytywnie :) Na prawdę wierze że będzie dobrze i w głębi serca czuje że jeśli czegoś na prawdę pragniemy to prędzej czy później to zdobędziemy :) Chcesz maluszka to będziesz go mieć i koniec :) A ja mocno trzymam kciuki za Ciebie żeby to było prędzej a nie później :)

  • JestemMarzycielka Ekspertka
    Postów: 303 54

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Niki , mas racje !! Dopóki sie nie zbadam nie bede na siebie spisywać żadnych wyroków!


    A zbadać sie w koncu musimy!! Obie! I wszystko bedzie dobrze. Trzymam za Ciebie tez mocno kciukasy ❤️

    i81xxzdvdk9o3z3n.png
  • Heathera Autorytet
    Postów: 1447 318

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo :)
    Witam nowe dziewczyny :)
    Ja dzisiaj mam wizytę więc zaraz się zbieram jestem ciekawa co będzie bo miesiąc mnie u lekarza nie było

    dxomzbmhbfmviozz.png f2wlkqi151hokkn6.png 4b9ay2xy5p782exz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hera powodzenia! ;)

    Dzień doberek!
    Jak się na hormonach i badaniach nie znam, to będzie lepiej jak się nie wypowiem. Sama miałam zawsze wszystko w normie.

    Sesja... Jakie to okrutne. W ogóle nie mam ochoty i zapału się uczyć a jutro i pojutrze dwa egzaminy, te z cięższym kalibrem... Ech. Zajme się w życiu robieniem na drutach i gotowaniu :P

    Edit;
    Śniło mi się dzisiaj, że zrobilam test i wyszedł pozytywny i czekalam na Męża aż wróci z pracy i mu powiem :D

    Mam znowu dziwny cykl ;P ale mimo brania oleju z wiesiolka, miałam ta owulke czego testy nie wykryły i tylko trochę przed i w trakcie miałam śluz i wodnisty i rozciagliwy jaki tam powinien być. Teraz już mam dosyć sucho. No i szyjka się zamknęła i obróciła jakby. No, zobaczymy. Tempki dziwne, ale cóż.. Życie :P najwyżej wcale owulki nie było i będzie jazda dalej. Trudno. Za 1,5 tyg @ ma przyjść. Będzie co będzie postaram się nie nakrecac.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2016, 12:28

  • ona. Autorytet
    Postów: 1277 255

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hera daj znać po wizycie :)

    Też byłam dziś na wizycie, ale to tylko w celu sprawdzenia czy mogę miec ZZO podane

    f2w3rjjglq0pbcee.png
    f2wlrjjgynbk8rll.png
  • Patutka Autorytet
    Postów: 2537 1072

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Tak wiem dawno mnie tu nie było, pamietacie o mnie jeszcze? ;-)

    Nie odzywałam się, bo u mnie zawsze COŚ musiało z małym wyjść...
    Mam nadzieję, że to koniec problemów i stresu :-(

    Co u Was kochane? Czy ktoras zafasolkowala?
    Przyznawać się!

    dxomj48afe4g6r21.png


    [*] 27.08.2016r [*]
  • Mordeczka Autorytet
    Postów: 7186 1658

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powitać nowe dziewczyny. :)
    Patutka ja pamiętam. :)
    U mnie cisza nadal cisza w środę termin wg miesiączki a w piątek termin wg usg :P Tylko ciekawe który termin wybierze Gabrysia. :)

    Gabrysia 5.02.2016 ❤
    Starania o 2 maluszka ❤ 6 cs
  • JestemMarzycielka Ekspertka
    Postów: 303 54

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymamy kciukasy za środę :)

    i81xxzdvdk9o3z3n.png
  • Mordeczka Autorytet
    Postów: 7186 1658

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JestemMarzycielka wrote:
    Trzymamy kciukasy za środę :)
    To trzymajcie. :) może coś się ruszy. :)

    JestemMarzycielka, Niki_124 lubią tę wiadomość

    Gabrysia 5.02.2016 ❤
    Starania o 2 maluszka ❤ 6 cs
  • Biedroneczka29 Autorytet
    Postów: 2857 2098

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patutka ja pamietam a bynajmniej tak mi sie wydaje :) Twój awatarek to był jak siedziałas na murku gdzies nad jeziorem??a co sie działo z malutkim ???ale awatarek to masz boski <3

    Witam nowe dziewczyny :)

    Mordeczko trzymam kciuki i ja :)

    Patutka lubi tę wiadomość

    Sofija <3
    Udalo sie w <3 <3 <3 <3 <3 <3 cyklu :)
    201602294556.png
  • Heathera Autorytet
    Postów: 1447 318

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo u nas na wizycie wszystko ok ppza tym ze dalej musze brać żelazo i mam małą infekcje. Dostalam recepte i za 2 tygodnie musze wyniki znowu zrobic.

    Mordeczka trzyman i ja kciuki :)

    Patutka ja też Cię pamiętam :) co tam u ciebie ? Co z malutkim się działo ?

    dxomzbmhbfmviozz.png f2wlkqi151hokkn6.png 4b9ay2xy5p782exz.png
  • Patutka Autorytet
    Postów: 2537 1072

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 05:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mordeczka wrote:
    Powitać nowe dziewczyny. :)
    Patutka ja pamiętam. :)
    U mnie cisza nadal cisza w środę termin wg miesiączki a w piątek termin wg usg :P Tylko ciekawe który termin wybierze Gabrysia. :)
    To wyłaź na świecie piękne dziecię :-D <3 aaaaa ale to zleciało! Ja pemietam jak miałaś 20 któryś a tu koniec, szok. Trzymam kciukasy, aby poszlo lekko kochana <3
    Biedroneczka29 wrote:
    Patutka ja pamietam a bynajmniej tak mi sie wydaje :) Twój awatarek to był jak siedziałas na murku gdzies nad jeziorem??a co sie działo z malutkim ???ale awatarek to masz boski <3

    Witam nowe dziewczyny :)

    Mordeczko trzymam kciuki i ja :)
    Nie nie kochana. Ja miałam test biało błękitny, jeszcze wcześniej to miałam swoje zdjecie blond włosy, czarna kurtka :-P pamiętam Twoj nick wiec jakbys zobaczyla to na pewno bys skojarzyła ;-) a dziękuję, moje dziecię na każdym usg tak sie pięknie matce prezentuje hahaha <3

    Heathera wrote:
    Hejo u nas na wizycie wszystko ok ppza tym ze dalej musze brać żelazo i mam małą infekcje. Dostalam recepte i za 2 tygodnie musze wyniki znowu zrobic.

    Mordeczka trzyman i ja kciuki :)

    Patutka ja też Cię pamiętam :) co tam u ciebie ? Co z malutkim się działo ?
    Aaaaaa, moje dziecko chyba od brzucha lubi mi stresu dawać i w ogóle...
    Już nie gadam o tym co nagadał lekarz w 6 tygodniu.
    Ale tak to najpierw miałam takie bóle wszystkiego, że musiałam leżeć....
    Potem do 14 tygodnia prawie, rzygalam jak kot
    Nie chcial pokazac kosci nosowej do 13t5d bo układał ręce na nosie z dwóch stron....
    potem wyszły kiepskke przepływy,
    No a teraz jakby tego bylo mało to wiesz,
    Od tygodnia stawia mi się tak macica że łykam 3x3 magnez, 3x2 nospebi 3x2 luteine....
    No koszmar a jeszcze 23 tygodnie przede mną no :-( aż boje się pomyśleć co dalej.
    W ogóle jakoś w 15t4d dostałam siary.... a dzis leci ze mnie jak z krowy dojnej. :o

    Aaaa! Jak ja zazdroszczę Wam, że wiecie co Wam siedzi pod serduchem <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2016, 05:53

    dxomj48afe4g6r21.png


    [*] 27.08.2016r [*]
  • Heathera Autorytet
    Postów: 1447 318

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patutka to faktycznie straszy Cię ten dzidziuś :p Musisz dużo odpoczywać i się nie denerwować, na pewno wszystko będzie dobrze. Pociesze Cię że szybko zleci i tez już będziesz przy końcówce ciąży :)

    Ja dzisiaj mam dużo sprzątania i prania...ale jakoś nie umiem się zebrać, bo leci fajny program w tv i jeszcze piesio wlazł mi na kolana i śpi więc grzeje mnie i nie chce mi się ruszać jak tak fajnie się siedzi :P Ale trzeba będzie bo chce wykorzystać to że synek jest na feriach u dziadków i zrobić jakaś kolacyjkę dla męża na te nasze rocznice co były w tamtym tygodniu :)

    dxomzbmhbfmviozz.png f2wlkqi151hokkn6.png 4b9ay2xy5p782exz.png
‹‹ 615 616 617 618 619 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ