X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Modlitwa
Odpowiedz

Modlitwa

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomyślałam, że założę taki temat.. po prostu odczułam taka potrzebę, od wczoraj odmawiam Nowennę do Św. Judy w zupełnie beznadziejnych przypadkach.. w intencji ciąży naturalnej.. dziś dopiero 2 dzień a czuję się psychicznie znacznie lepiej po tej ostatniej lawinie złych wiadomości.. Nowenna trwa 9 dni.. chciałabym się dowiedzieć czy macie może jakieś swoje ulubione modlitwy, które pomagają wam przetrwać te ciężkie chwile? Mogłabym sobie je odmawiać po zakończeniu mojej nowenny, którą serdecznie również wszystkim polecam.

    Aleksia85, Nadira, Gianna, wistful, redmann lubią tę wiadomość

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie największym wsparciem jest wzajemna modlitwa dziewczyn z wątku nowenna staraczek. Ja modle sie za nie dowolna modlitwą a one za mnie :)

    kita, sylwiunia lubią tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja odmiawiam Nowennę Pompejańską już drugą :) wciąż w tej samej intencji... wierze w jej skuteczność :)

    kita, vanessa, wistful, claudiuszek lubią tę wiadomość

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My modlimy się codziennie do św. Rity która jest patronką od spraw trudnych i beznadziejnych i jesteśmy w połowie nowenny Pompejańskiej ( nie do odparcia) ta modlitwa modli sie za nas cała nasza rodzina i wierze w to że wymodlimy cud!

    kita, Aleksia85, zoe31 lubią tę wiadomość

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • kinga78 Nowa
    Postów: 2 5

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomoże na 100%. staraliśmy się przez 5 lat o dziecko. też stwierdziłam że będę się modlić do św. Rity, św. Judy Tadeusza i Jana Pawła II. teraz jestem w piątym miesiącu. CIERPLIWOŚCI

    kita, vanessa, anucha, wistful, Aganeska lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadira wrote:
    My modlimy się codziennie do św. Rity która jest patronką od spraw trudnych i beznadziejnych i jesteśmy w połowie nowenny Pompejańskiej ( nie do odparcia) ta modlitwa modli sie za nas cała nasza rodzina i wierze w to że wymodlimy cud!

    Postanowiłam rozpocząć Nowennę Pompejańską.. jest dość długa i czasochłonna, ale dobra dla mnie, bo to pomaga mi zająć myśli i nie będzie czasu na roztrząsanie dlaczego akurat ja..

    Wstyd przyznać ale musiałam przypomnieć sobie jak odmawia się różaniec..mam nadzieję że wytrwam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2015, 14:49

  • Emma80 Autorytet
    Postów: 1263 562

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepsza jest osobista, szczera modlitwa-rozmowa do Pana Boga.

    Bezpośrednio. Bez jakichś świętych pośredników i klepania zdrowasiek na pamięć.

    Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam, jeśli tak to przepraszam, ale powiedzcie mi, dlaczego odbieracie sobie ten przywilej bezpośredniej rozmowy z Bogiem?

    kate55, Reni lubią tę wiadomość

    Starania od 09.2011r.
    sierpień 2014 - I operacja usunięcia mięśniaków,
    14 c.s.
    luty 2016 - II operacja usunięcia mięśniaków,
    wrzesień 2016 - usuwamy polipa...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma80 wrote:
    Najlepsza jest osobista, szczera modlitwa-rozmowa do Pana Boga.

    Bezpośrednio. Bez jakichś świętych pośredników i klepania zdrowasiek na pamięć.

    Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam, jeśli tak to przepraszam, ale powiedzcie mi, dlaczego odbieracie sobie ten przywilej bezpośredniej rozmowy z Bogiem?

    Wiesz właściwie przez wiele lat modliłam się własnymi słowami i bardzo dobrze Cię rozumiem.. na pewno się nie obrażę ;) w sumie nawet nie umiem tego wyjaśnić, ale po prostu jakiś czas temu, nawet nie umiem określić kiedy to było dostrzegłam piękno tych wszystkich modlitw, które są gotowe.. aż sama zastanawiałam się jak to możliwe, że wcześniej nie odkryłam, że te słowa oddają w zasadzie to wszystko co chcę powiedzieć w czasie modlitwy.. trudno to wyjaśnić.. po prostu słowa tych modlitw stały się dla mnie bardziej wymowne.. naprawdę czuję że się modlę! Mimo że są to gotowe formułki.. to czuję modlitwę w sposób autentyczny!

    vanessa, Nadira, Gianna lubią tę wiadomość

  • Emma80 Autorytet
    Postów: 1263 562

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kita wrote:
    sama zastanawiałam się jak to możliwe, że wcześniej nie odkryłam, że te słowa oddają w zasadzie to wszystko co chcę powiedzieć w czasie modlitwy.. trudno to wyjaśnić.. po prostu słowa tych modlitw stały się dla mnie bardziej wymowne.. naprawdę czuję że się modlę! Mimo że są to gotowe formułki.. to czuję modlitwę w sposób autentyczny!

    Miałam raczej na myśli np. bezmyślne odmawianie różańca.
    Nie neguję czytania i rozmyślania nad słowami modlitw, w których ktoś ujął bardzo dobrze nasze własne myśli.
    Ja sama lubię Psalm 113 - "Pan troszczy się o upośledzonych", w którym są słowa, że Pan Bóg "Sprawia, że niepłodna ma dom, Jest matką cieszącą się dziećmi. Alleluja!".
    Inne dające nadzieję teksty: List św. Pawła do Filipian 4,6 - "Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu.", albo Ewangelia św. Marka 11,24 - "Dlatego powiadam wam: Wszystko, o cokolwiek byście się modlili i prosili, tylko wierzcie, że otrzymacie, a spełni się wam."
    I wiele innych.

    Starania od 09.2011r.
    sierpień 2014 - I operacja usunięcia mięśniaków,
    14 c.s.
    luty 2016 - II operacja usunięcia mięśniaków,
    wrzesień 2016 - usuwamy polipa...
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma80 wrote:
    Miałam raczej na myśli np. bezmyślne odmawianie różańca.
    Można sie modlić bezmyślnie jakąkolwiek modlitwą nawet własne słowa rzucać bezmyślnie i klepać.
    Tak samo jest z odmawianiem różańca można to robić automatycznie i bezmyślnie albo z wielkim zaangażowaniem z serca kierować do Maryi słowa pozdrowienia jakie usłyszała od Archanioła Gabriela i prosić ja o modlitwę, wstawiennictwo za nami rozwazając przy tym Tajemnice Różańca św. czyli życie, mękę i zmartwychwstanie Jezusa stając sie jakby uczestnikiem tych wydarzeń. To jest piękne i doświadczyłam tego odmawiając Nowennę Pompejską.
    Kiedyś słyszałam że odmawianie Zdrowaśków jest dla Maryi tak samo miłe jak to że np. mąż/żona mówi współmałżonkowi "kocham Cie" lub jakieś inne czułe słowa czyli nigdy za wiele i ciąglę chce sie to słyszeć, nigdy sie nie znudzi itd. jeżeli mówi to ukochana osoba. A my przecież jesteśmy ukochanymi dziećmi :)

    sylwiunia lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Emma80 Autorytet
    Postów: 1263 562

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    z wielkim zaangażowaniem z serca kierować do Maryi słowa pozdrowienia jakie usłyszała od Archanioła Gabriela i prosić ja o modlitwę, wstawiennictwo za nami

    Rozumiem :)

    Ale dlaczego nie bezpośrednio do Jezusa, do Boga?
    To On zaprasza: "Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie." (Ewangelia św. Mateusza 11,28).

    Starania od 09.2011r.
    sierpień 2014 - I operacja usunięcia mięśniaków,
    14 c.s.
    luty 2016 - II operacja usunięcia mięśniaków,
    wrzesień 2016 - usuwamy polipa...
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma80 wrote:
    Rozumiem :)

    Ale dlaczego nie bezpośrednio do Jezusa, do Boga?
    To On zaprasza: "Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie." (Ewangelia św. Mateusza 11,28).
    Ale przecież to że ktoś odmawia np. Różaniec nie znaczy że dodatkowo nie zwraca sie bezpośrednio do Jezusa :) Odmawiajac rózaniec zwracam myśli głównie do Jezusa np. rozwazając Jego męke i Zmartwychwstanie i tym samym uświadamiam sobie z dnia na dzień coraz bardziej jak bardzo Cierpiał i jakim wiewyobrażalnym CUDEM było Jego Zmartwychwstanie i co dzieki temu ja zyskuje. Bez tej modlitwy i rozważań nie doszłabym do takich wniosków do jakich dochodze właśnie tak sie modląc. Ten czas jaki spedzam na różańcu daje mi wiele pozytywnych myśli płynących od Boga i czuje ukojenie.
    Nie wystarczy zwracać sie do Boga ale też trzeba zagłebić się nad tym co On dla nas zrobił a modlitwa rózańcowa mi w tym pomaga :)
    Modlitwa różańcowa to jedno a bezposrednia rozmowa z Jezusem to drugie i oba rodzaje modlitwy nie wykluczaja sie nawzajem :)

    sylwiunia, kita lubią tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Yousee Autorytet
    Postów: 2122 1212

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma80 wrote:
    Rozumiem :)

    Ale dlaczego nie bezpośrednio do Jezusa, do Boga?
    To On zaprasza: "Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie." (Ewangelia św. Mateusza 11,28).
    Bo Maryja jest naszą najlepszą pośredniczką w drodze do Jezusa.
    Mi ksiądz mówił, że nawet "odklepany" różaniec jest lepszy niż żaden.

    vanessa, kita lubią tę wiadomość

    "I jaśniejsze niż południe wzejdzie ci życie,
    a choćby ciemność zapadła, będzie ona jak poranek.
    Możesz ufać, bo jeszcze jest nadzieja..."
    Księga Hioba
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yousee wrote:
    Bo Maryja jest naszą najlepszą pośredniczką w drodze do Jezusa.
    Mi ksiądz mówił, że nawet "odklepany" różaniec jest lepszy niż żaden.
    Mądre słowa :) mnie sie to skojarzyło z taka scenka: małe dziecko przychodzi do mamy z połamanym kwiatkiem i odklepało krótki wierszyk. Mamusia nawet nie zrozumiała sepetlacych słówek ale miała tyle radochy że nie zapomni tego do końca życia :D

    Yousee lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Mądre słowa :) mnie sie to skojarzyło z taka scenka: małe dziecko przychodzi do mamy z połamanym kwiatkiem i odklepało krótki wierszyk. Mamusia nawet nie zrozumiała sepetlacych słówek ale miała tyle radochy że nie zapomni tego do końca życia :D

    Mam jeszcze więcej zapału :)

    vanessa lubi tę wiadomość

  • Emma80 Autorytet
    Postów: 1263 562

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yousee wrote:
    Bo Maryja jest naszą najlepszą pośredniczką w drodze do Jezusa.
    Mi ksiądz mówił, że nawet "odklepany" różaniec jest lepszy niż żaden.

    Przykro mi, ale nie mogę się zgodzić.

    Jedynym adresatem modlitw jest Bóg, a jedynym pośrednikiem Jezus Chrystus.
    "Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus."
    (1 list św. Pawła do Tymoteusza 2,5)

    "A modląc się, nie bądźcie wielomówni jak poganie; albowiem oni mniemają, że dla swej wielomówności będą wysłuchani. Nie bądźcie do nich podobni, gdyż wie Bóg, Ojciec wasz, czego potrzebujecie, przedtem zanim go poprosicie." (Ewangelia św. Mateusza 6,7-8 )

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2015, 21:01

    Yousee lubi tę wiadomość

    Starania od 09.2011r.
    sierpień 2014 - I operacja usunięcia mięśniaków,
    14 c.s.
    luty 2016 - II operacja usunięcia mięśniaków,
    wrzesień 2016 - usuwamy polipa...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny właśnie się dowiedziałam, że jedna z naszych koleżanek na forum trafiła do szpitala z krwawieniem w bardzo wczesnej ciąży.. Poprosiła mnie o modlitwę z nią. Też was gorąco proszę jeśli macie choć troszkę czasu pomódlcie się chociaż chwilę żeby udało się uratować dzieciątko.. ja już to zrobiłam. Wszystko jedno jak.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2015, 21:03

    zoe31 lubi tę wiadomość

  • Yousee Autorytet
    Postów: 2122 1212

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma80 wrote:
    Przykro mi, ale nie mogę się zgodzić.

    Jedynym adresatem modlitw jest Bóg, a jedynym pośrednikiem Jezus Chrystus.
    "Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus."
    (1 list św. Pawła do Tymoteusza 2,5)

    "A modląc się, nie bądźcie wielomówni jak poganie; albowiem oni mniemają, że dla swej wielomówności będą wysłuchani. Nie bądźcie do nich podobni, gdyż wie Bóg, Ojciec wasz, czego potrzebujecie, przedtem zanim go poprosicie." (Ewangelia św. Mateusza 6,7-8 )
    Przez przypadek polubiłam.

    Wiesz jeśli mówimy o modlitwie katolickiej to oprócz pisma św. są jeszcze pewne dogmaty, które powinnismy uznawać. Jest mnóstwo cudów za przyczyna Maryi i modląc sie do niej nie jesteśmy "wielomówni". Podobnie ze wstawiennictwem świętych.
    Jeśli jesteś katoliczka powinnaś wiedzieć. Ja jestem katoliczka i tak wierze i tak sie modlę.

    vanessa, kinga78, gocha04 lubią tę wiadomość

    "I jaśniejsze niż południe wzejdzie ci życie,
    a choćby ciemność zapadła, będzie ona jak poranek.
    Możesz ufać, bo jeszcze jest nadzieja..."
    Księga Hioba
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma80 wrote:
    Przykro mi, ale nie mogę się zgodzić.

    Jedynym adresatem modlitw jest Bóg, a jedynym pośrednikiem Jezus Chrystus.
    "Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus."
    (1 list św. Pawła do Tymoteusza 2,5)

    "A modląc się, nie bądźcie wielomówni jak poganie; albowiem oni mniemają, że dla swej wielomówności będą wysłuchani. Nie bądźcie do nich podobni, gdyż wie Bóg, Ojciec wasz, czego potrzebujecie, przedtem zanim go poprosicie." (Ewangelia św. Mateusza 6,7-8)
    Kochana koleżanka napisała że pośredniczka u Jezusa jako Jej syna a nie Boga.
    Jak widać jesteś z wyznania gdzie Maryja nie jest czczona ale u nas jest i nie neguj tego bo to nic nie da. Jedynie co to obrażasz nasze poglądy i możesz zniechęcać do modlitwy czasem nawet osoby które może po długim czasie zaczęły sie modlić a Ty próbujesz to znegowac że źle robia bo modla sie "tak" a "inaczej". Każda modlitwa jest dobra byle tylko sie modlić! Bóg nikogo nie odrzuca kto z wiara klęka do modlitwy tylko kazdego przygarnia z miłością a nie robi analizy "ten" odpada bo taka modlitwe odmawiał a "tamten" taka to możę być.

    kinga78, Summerka, gocha04, Gianna, wistful, Anulkaa lubią tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Yousee Autorytet
    Postów: 2122 1212

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Kochana koleżanka napisała że pośredniczka u Jezusa jako Jej syna a nie Boga.
    Jak widać jesteś z wyznania gdzie Maryja nie jest czczona ale u nas jest i nie neguj tego bo to nic nie da. Jedynie co to obrażasz nasze poglądy i możesz zniechęcać do modlitwy czasem nawet osoby które może po długim czasie zaczęły sie modlić a Ty próbujesz to znegowac że źle robia bo modla sie "tak" a "inaczej". Każda modlitwa jest dobra byle tylko sie modlić! Bóg nikogo nie odrzuca kto z wiara klęka do modlitwy tylko kazdego przygarnia z miłością a nie robi analizy "ten" odpada bo taka modlitwe odmawiał a "tamten" taka to możę być.
    Dobrze powiedziane Vanessa :)

    "I jaśniejsze niż południe wzejdzie ci życie,
    a choćby ciemność zapadła, będzie ona jak poranek.
    Możesz ufać, bo jeszcze jest nadzieja..."
    Księga Hioba
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ