X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne My się wciąż nie poddajemy 💪🏼 w lutym tulić Cię będziemy 👣
Odpowiedz

My się wciąż nie poddajemy 💪🏼 w lutym tulić Cię będziemy 👣

Oceń ten wątek:
  • Frutellka Autorytet
    Postów: 4713 5811

    Wysłany: 21 czerwca, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lasia1234 wrote:
    To mnie trochę przeraża że lekarze patrzą na wyniki widzą że się mieścisz w zakresie i mówią że wszystko jest ok nie biorąc pod uwagę że chociażby takie TSH dla kobiety która się stara i dla starszej pani musi być inne. Przecież rok temu jak poszłam po 5 msc starań po jakieś badania to lekarz mi mówi że po co że to za krótko na jakąkolwiek diagnostykę i starać się dalej.

    Te info które dostałam tutaj na temat chociażby suplementacji jest bardzo cenne ale u lekarza się tego nie dowiesz.

    Naprawdę nie chce demonizować lekarzy ale mam koleżanki które były odsyłane od lekarzy bo ich zdaniem były zdrowe a potem wychodziły celiakie, pcos czy problemy z tarczycą.

    Ja sama mam pewne dolegliwości jelitowe gastrolog popatrzył na mnie kazał się lepiej odżywiać zlecił pare badań i na tym się zakończyło moje leczenie, powiedział że to jelito drażliwe choroba cywilizacyjna co z tego że regularnie mam wzdęcia i wyglądam jakbym była w ciąży o ciągłych zaparciach nie wspomne.

    Łączę kropki i zrobiłabym na twoim miejscu badania pod kątem pasożytów w AllerGEN(to specjalizujący się LAB w tym) - jeśli tam nic nie wyjdzie to test oddechowy na helicobacter a na koniec USG pod kątem endometriozy ;)

    “Życie stawia przed Tobą wymagania na miarę sił, które posiadasz. Możliwy jest tylko jeden bohaterski czyn: nie uciec.”

    4.09.2024 r. - transfer blastki
    12.09.2024 r. - beta HCG 50,27 mIU/ml - zostań z Nami proszę! (po Zivafert i Ovitrelle) Progesteron 128 ng/ml
    14.09.2024 r. - beta HCG 56,41; Progesteron 121 ng/ml
    17.09.2024 r. - beta HCG 200,42; Progesteron 108,6 ng/ml
    20.09.2024 r. - beta HCG 802,05 🥹
    Progesteron 85,9 nh/ml

    ❄️- czeka na Nas na zimowisku;)
  • Anulek84 Autorytet
    Postów: 426 618

    Wysłany: 21 czerwca, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po zabiegu coraz lepiej :) we wtorek miałam zabieg. Drożność super, udało się bez udrażniania, brak zrostów. Ujścia też ok. Z histeroskopii pobrali wycinek w kierunku zmian prozapalnych, z otrzewnej też wycinek w kierunku endometriozy, lekarka potwierdziła, że bardzo delikatna raczej 1 stopnia. Ja miałam robioną pod znieczuleniem ogólnym. Pobyt w szpitalu 3 dni. Jak to po zabiegu, boli trochę brzuch przy ruszaniu i wstawaniu i ramię od gazu, który wtłaczają. Dochodzę do siebie :) Oby tylko wycinki były git

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca, 12:38

    BillieJean, Hach lubią tę wiadomość

  • Lasia1234 Ekspertka
    Postów: 137 249

    Wysłany: 21 czerwca, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frutellka wrote:
    Łączę kropki i zrobiłabym na twoim miejscu badania pod kątem pasożytów w AllerGEN(to specjalizujący się LAB w tym) - jeśli tam nic nie wyjdzie to test oddechowy na helicobacter a na koniec USG pod kątem endometriozy ;)


    dzięki za podpowiedź :)

    Frutellka lubi tę wiadomość

    👩‍🦰 31🧔34
    Starania od 01.2023
    08.2023 ⏸️
    10.2023 💔

    02.2024 histeroskopia z wycięciem polipa
    03.2024 leczenie stanu zapalnego endo

    09.2024 ⏸️ 🥹 12dpo beta 51,26
  • Nineq Autorytet
    Postów: 304 375

    Wysłany: 21 czerwca, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulek84 wrote:
    Po zabiegu coraz lepiej :) we wtorek miałam zabieg. Drożność super, udało się bez udrażniania, brak zrostów. Ujścia też ok. Z histeroskopii pobrali wycinek w kierunku zmian prozapalnych, z otrzewnej też wycinek w kierunku endometriozy, lekarka potwierdziła, że bardzo delikatna raczej 1 stopnia. Ja miałam robioną pod znieczuleniem ogólnym. Pobyt w szpitalu 3 dni. Jak to po zabiegu, boli trochę brzuch przy ruszaniu i wstawaniu i ramię od gazu, który wtłaczają. Dochodzę do siebie :) Oby tylko wycinki były git
    Najgorzej zawsze jak się czeka na wyniki. Ja niby cierpliwa, a jednak nie 🙄Daj znać, jak będą.

    Anulek84 lubi tę wiadomość

    👱‍♀️'93
    ●V R2 homo ●MTHFR c.665C hetero, c.1286A hetero ●PAI-1 (4_5) hetero✖️

    💔03.2024
  • Mantis2 Ekspertka
    Postów: 122 61

    Wysłany: 21 czerwca, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wykończy mnie to czekanie.
    12 dpo. Biel wizira. Od trzech dni czułam jakbym miała gorączkę i to się potwierdziło - 37, a wczoraj wieczorem 37,5
    Dużo wodnistego śluzu wczoraj. Innych objawów brak - bo rozdrażnienie i płacz to ja przed każdym okresem mam. Nie wspominając jedzenia wczoraj racuchow z majonezem i keczupem 🥹

    Dziewczyny po moich badaniach - hormony ok, AMH 1,32 (rok temu puste jajo w maju), lekarz zalecił badania dla chłopa (zbiera się …) ale jeśli w tym cyklu się nie uda (23.06 termin miesiączki) to mam kupić Letrozole. Do ustalenia konkretnie dnia owulacji. Brała któraś z was?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca, 13:08

  • Frutellka Autorytet
    Postów: 4713 5811

    Wysłany: 21 czerwca, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mantis2 wrote:
    Wykończy mnie to czekanie.
    12 dpo. Biel wizira. Od trzech dni czułam jakbym miała gorączkę i to się potwierdziło - 37, a wczoraj wieczorem 37,5
    Dużo wodnistego śluzu wczoraj. Innych objawów brak - bo rozdrażnienie i płacz to ja przed każdym okresem mam. Nie wspominając jedzenia wczoraj racuchow z majonezem i keczupem 🥹

    Dziewczyny po moich badaniach - hormony ok, AMH 1,32 (rok temu puste jajo w maju), lekarz zalecił badania dla chłopa (zbiera się …) ale jeśli w tym cyklu się nie uda (23.06 termin miesiączki) to mam kupić Letrozole. Do ustalenia konkretnie dnia owulacji. Brała któraś z was?

    Letrozol to poprostu lek stymulujący; wile dziewczyn tym zaczyna stymulację;)

    “Życie stawia przed Tobą wymagania na miarę sił, które posiadasz. Możliwy jest tylko jeden bohaterski czyn: nie uciec.”

    4.09.2024 r. - transfer blastki
    12.09.2024 r. - beta HCG 50,27 mIU/ml - zostań z Nami proszę! (po Zivafert i Ovitrelle) Progesteron 128 ng/ml
    14.09.2024 r. - beta HCG 56,41; Progesteron 121 ng/ml
    17.09.2024 r. - beta HCG 200,42; Progesteron 108,6 ng/ml
    20.09.2024 r. - beta HCG 802,05 🥹
    Progesteron 85,9 nh/ml

    ❄️- czeka na Nas na zimowisku;)
  • Mantis2 Ekspertka
    Postów: 122 61

    Wysłany: 21 czerwca, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frutellka wrote:
    Letrozol to poprostu lek stymulujący; wile dziewczyn tym zaczyna stymulację;)


    Senkju ❤️🕊️

    Frutellka lubi tę wiadomość

  • Paula6432 Przyjaciółka
    Postów: 74 81

    Wysłany: 21 czerwca, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie staraczki, jestem przed testowaniem (dziś 10dpo) więc mój poziom szukania "objawów" znacznie wzrósł 😅 wczoraj i dziś zauważyłam BRAK ŚLUZU. Szukałam informacji w innych wątkach ale brak takiego tematu. Aż niemożliwe, że taki objaw nie ma swojego wątku...

    Więc zwracam się do mojej kochanej grupki ❤️
    Czy która z Was ma jakieś info na ten temat? Czy mogę jeszcze w nadziei testować czy brak śluzu skreśla ten cykl?

    Mantis2 lubi tę wiadomość

    '98👩‍🔬👨‍🔬🐱

    Starania od 6.2023
    Regularne cykle 29-31 dni
    Ciąża biochemiczna 6/7.2023 - 5t

    06.2024 AMH 11,6 ng/ml
  • Nineq Autorytet
    Postów: 304 375

    Wysłany: 21 czerwca, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jeszcze a propos lekarzy... w szpitalu lekarz powiedział, że mam tyłozgięcie macicy, dziś lekarz powiedział, że mam przodozgięcie. No to co mam? 😂🤓

    Missi, Lasia1234, Anulek84, BillieJean, Mantis2, Katsue, Jadzia19, Paula6432, Hach lubią tę wiadomość

    👱‍♀️'93
    ●V R2 homo ●MTHFR c.665C hetero, c.1286A hetero ●PAI-1 (4_5) hetero✖️

    💔03.2024
  • Missi Autorytet
    Postów: 657 856

    Wysłany: 21 czerwca, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mantis2 wrote:
    Wykończy mnie to czekanie.
    12 dpo. Biel wizira. Od trzech dni czułam jakbym miała gorączkę i to się potwierdziło - 37, a wczoraj wieczorem 37,5
    Dużo wodnistego śluzu wczoraj. Innych objawów brak - bo rozdrażnienie i płacz to ja przed każdym okresem mam. Nie wspominając jedzenia wczoraj racuchow z majonezem i keczupem 🥹

    Dziewczyny po moich badaniach - hormony ok, AMH 1,32 (rok temu puste jajo w maju), lekarz zalecił badania dla chłopa (zbiera się …) ale jeśli w tym cyklu się nie uda (23.06 termin miesiączki) to mam kupić Letrozole. Do ustalenia konkretnie dnia owulacji. Brała któraś z was?


    Ja zaczynam stymulacje letrozolem a dokładnie Lamettą za kilka dni. Wcześniej była dwa cykle stymulowana Clo

    Mantis2 lubi tę wiadomość

    Walka o pierwsze dziecko
    ♀️ 31l. ♂️ 42l.
    ✅️AMH 2,25 ng/ml (10.06.2024)
    ✅️Parametry nasienia bardzo dobre

    ☑️08.2024 Cb💔
    ✅️07.2024 cykl z Lamettą ⏸️ z niedrożnego jajowodu
    ☑️04.2024-06.2024 Clo/Lametta ❌️
    ☑️ 💔17.04.2023 Poronienie zatrzymane
    ✅️20.03.2023 ⏸️
    (zajście w ciąże naturalne po 6cs.)

    U mnie:
    ☑️Niedrozność prawego jajowodu (sono-HSG)
    ☑️Trombofilia wrodzona hetero+ mutacja Mthfr homo
    ✅️Tarczyca,hormony,witaminy,
    morfologia, naturalne owulacje

    🔜 Laparoskopia diagnostyczna 21.10
    🔜 badanie fragmentacji DNA +test HBA nasienia
  • Nineq Autorytet
    Postów: 304 375

    Wysłany: 21 czerwca, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula6432 wrote:
    Drogie staraczki, jestem przed testowaniem (dziś 10dpo) więc mój poziom szukania "objawów" znacznie wzrósł 😅 wczoraj i dziś zauważyłam BRAK ŚLUZU. Szukałam informacji w innych wątkach ale brak takiego tematu. Aż niemożliwe, że taki objaw nie ma swojego wątku...

    Więc zwracam się do mojej kochanej grupki ❤️
    Czy która z Was ma jakieś info na ten temat? Czy mogę jeszcze w nadziei testować czy brak śluzu skreśla ten cykl?
    Jak dla mnie akurat w tej kwestii śluz jest najmniej prorokujący. Jedna dziewczyna pisała, że miała dużo kremowego, inna że sucho, kolejna że wodnisty. No ja mam wodnisty w drugiej fazie, ale jak na razie zwiastował 🐵
    Gdzieś czytałam, że po zapłodnieniu jest gęsty, a wiele wykresów widziałam, że był wodnisty. Także jak dla mnie na dwoje babka wróżyła i nie opierałabym się na tym.

    Mantis2, Paula6432, Hach lubią tę wiadomość

    👱‍♀️'93
    ●V R2 homo ●MTHFR c.665C hetero, c.1286A hetero ●PAI-1 (4_5) hetero✖️

    💔03.2024
  • Anulek84 Autorytet
    Postów: 426 618

    Wysłany: 21 czerwca, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nineq wrote:
    Tak jeszcze a propos lekarzy... w szpitalu lekarz powiedział, że mam tyłozgięcie macicy, dziś lekarz powiedział, że mam przodozgięcie. No to co mam? 😂🤓

    Może się naprostowała😉 czasem tak może być

    Mantis2, Nineq lubią tę wiadomość

  • Nineq Autorytet
    Postów: 304 375

    Wysłany: 21 czerwca, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulek84 wrote:
    Może się naprostowała😉 czasem tak może być
    W 2.5 miesiąca to chyba za szybko 😅czytałam, że w ciąży się zmienia.
    Nie żeby mi to jakoś przeszkadzało, ale właśnie mi przyszło do głowy, że co lekarz to inaczej.

    👱‍♀️'93
    ●V R2 homo ●MTHFR c.665C hetero, c.1286A hetero ●PAI-1 (4_5) hetero✖️

    💔03.2024
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 21 czerwca, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nineq wrote:
    Tak jeszcze a propos lekarzy... w szpitalu lekarz powiedział, że mam tyłozgięcie macicy, dziś lekarz powiedział, że mam przodozgięcie. No to co mam? 😂🤓
    Oni mają zgięcie mózgu 😅
    A tak naprawdę to często co aparat USG to może pokazać inaczej … masakra

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca, 14:46

    Anulek84, Nineq, Jadzia19 lubią tę wiadomość

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 1127 981

    Wysłany: 21 czerwca, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nineq wrote:
    Lekarz zasugerował, że mój niemąż powinien zacząć suplementować Tenfertil on lub Nucleox Primo. Czy macie jakieś opinie o nich?
    Przyznam, że on generalnie bierze suplementy: magnez, omega + jakieś na siłownię, ostatnio Vita&Minerals Sport i wyniki ma lepsze niż ja z kwietnia. I nie wiem, czy kupować mu coś jeszcze 🤔

    Moj maz bierze nucleox primo od 2 tygodni. Nic mu nie ma. Na efekty za wczas

    Nineq lubi tę wiadomość

    🇮🇪
    IO, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    28cs - 05.2018 👱‍♂️🥰
    1 cs - 09.2019👱‍♀️🥰
    6cs ⏸️ zdrowy bobas 🥰
    Usg 2 września szpital
    preg.png
  • Mantis2 Ekspertka
    Postów: 122 61

    Wysłany: 21 czerwca, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nineq wrote:
    Tak jeszcze a propos lekarzy... w szpitalu lekarz powiedział, że mam tyłozgięcie macicy, dziś lekarz powiedział, że mam przodozgięcie. No to co mam? 😂🤓


    Układ mieszany 😂😂😂

    Anulek84, Nineq, Jadzia19, Hach lubią tę wiadomość

  • Anulek84 Autorytet
    Postów: 426 618

    Wysłany: 21 czerwca, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nineq wrote:
    W 2.5 miesiąca to chyba za szybko 😅czytałam, że w ciąży się zmienia.
    Nie żeby mi to jakoś przeszkadzało, ale właśnie mi przyszło do głowy, że co lekarz to inaczej.

    Z lekarzami ogólnie jest lipa, dobrych to jak na lekarstwo 😂 ale nawet jak na dobrego trafisz to wszystkiego Ci nie powie 😅 tajemną wiedzę zachowują dla siebie 🙃 jeden tak drugi srak, nienadążysz😝

    Nineq, Lasia1234 lubią tę wiadomość

  • Naay95 Ekspertka
    Postów: 220 322

    Wysłany: 21 czerwca, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba moje obawy nie były bezzasadne... Właśnie zaczelam krwawić..

    Natalia :)
    🤱- 09.12.2017- córeczka 🥰

    Obecnie:
    👩‍❤️‍💋‍👨- 29 lat
    01.03.2024- starania
    ⏸️- 07.06.2024
    💔- 21.06.2024

    ⏸️- 24.07.2024
    🧑‍⚕️- 09.08.2024- mamy ♥️
    🧑‍⚕️- 23.08.2024- cudny miś ♥️🐻
    🧑‍⚕️- 09.09.2024- 4,5 cm, ♥️- 160/min, prawdopodobnie 🩷
    🧬- 16.09.2024
    preg.png
  • Jadzia19 Autorytet
    Postów: 519 785

    Wysłany: 21 czerwca, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emilgiana wrote:
    Miłego dnia! ☺️
    Ja dzisiaj wracam do domu. 3 tygodnie mnie nie było 💁🏼‍♀️

    Jak się czujesz? 🫂

    Trzy maluchy czekają na feriach ❄️❄️❄️
  • Nineq Autorytet
    Postów: 304 375

    Wysłany: 21 czerwca, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naay95 wrote:
    Chyba moje obawy nie były bezzasadne... Właśnie zaczelam krwawić..
    Nie każde krwawienie w ciąży to poronienie.
    Wybierasz się na sprawdzenie tego?

    👱‍♀️'93
    ●V R2 homo ●MTHFR c.665C hetero, c.1286A hetero ●PAI-1 (4_5) hetero✖️

    💔03.2024
‹‹ 76 77 78 79 80 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ