X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nadchodzi wiosna 🌼, ptaszki świergolą 🕊️, że będą maluszki zimową porą ❄️
Odpowiedz

Nadchodzi wiosna 🌼, ptaszki świergolą 🕊️, że będą maluszki zimową porą ❄️

Oceń ten wątek:
  • Speranza :) Autorytet
    Postów: 548 1236

    Wysłany: 31 marca, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White team - dołączam do Was.
    Dzięki za wątek
    Wesołych świąt kochane ☺️🐣

    Prezesoowa lubi tę wiadomość

    👱🏻‍♀️ - 37
    🩸26.04.2024
    🍳9.05.2024


    "Pamiętaj, nieważne na jakie natrafisz przeszkody. Nawet jeśli będą bolesne i przysporzą trudności, nie wolno ci tracić nadziei. Utrata nadziei to jedyne, co naprawdę może cię zniszczyć"
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4322 6863

    Wysłany: 31 marca, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Speranza :) wrote:
    White team - dołączam do Was.
    Dzięki za wątek
    Wesołych świąt kochane ☺️🐣
    🫂
    Wesołych 😘

    Speranza :) lubi tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    02.2023 💙
  • Anonim1992 Autorytet
    Postów: 275 567

    Wysłany: 31 marca, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To była naprawdę przyjemność z Wami przechodzić przez ten czas. Mam nadzieję że czeka nas wszystkie ostatni cykl.
    🫂🫂🫂 Przytulam mocno do zobaczenia nie wiem czy będę się udzielać w tym kwietniowym tylko go czytam pewnie pozostanę na wspólnym. Dziękuję za chwilę wsparcia i otuchy.

    Prezesoowa, Monk@ lubią tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność,IO, hiperprolaktynemia

    04.2021- CC -nasz synek 3980 ❤️
    Starania 06.2023
    08.2023-💔cb
    Od 01.2024 cykle z Ovi



    "W każdy możliwy sposób rodzina jest naszym połączeniem z przeszłością i mostem do naszej przyszłości." - Alex Haley
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 3342 6559

    Wysłany: 31 marca, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudylisek Gratulacje 😍 i jak wierzyć lekarzom 🙈

    Rudylisek lubi tę wiadomość

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    11cs 🍀
    19.04 12dpo ⏸️
    19.04 beta 122,90 🤞🏻
    22.04 beta 578,60 🤞🏻
    09.05 pierwsza wizyta 0,58 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹
    🔜 29.05 kolejna wizyta

    preg.png
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 3342 6559

    Wysłany: 31 marca, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dziękuje za marzec! Do zobaczenia w kwietniu, to będzie dobry czas 😘

    Prezesoowa, CoffeeDream, Rudylisek lubią tę wiadomość

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    11cs 🍀
    19.04 12dpo ⏸️
    19.04 beta 122,90 🤞🏻
    22.04 beta 578,60 🤞🏻
    09.05 pierwsza wizyta 0,58 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹
    🔜 29.05 kolejna wizyta

    preg.png
  • monii00 Autorytet
    Postów: 269 419

    Wysłany: 31 marca, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za wsparcie 🌸
    Tym kobietką co się udało i są w ciąży, gratulacje i życzę zdrowia 😊
    Te kobietki co ujrzały biel lub dostały @, trzymam kciuki dalej za Was 🍀

    Zakończę przysłowiem:
    „Cierpliwość jest gorzka, ale jej owoce są słodkie"

    Anonim1992, Prezesoowa, CoffeeDream, Majuna, MummyYummy lubią tę wiadomość

    09.05.2024 wykryty ok 0,5 cm mięśniak - do późniejszej kontroli 🥺
    04.05.2024 💔 poronienie samoistne 4tc 4dz
    25.04.2024 ⏸️
    01.03.2024 wznowienie starań
    24.10.2023 💔 poronienie samoistne 5tc 3dz
    15.10.2023 ⏸️
    02.09.2023 początek starań
    17.07.2021 👰‍♀️🤵‍♂️
    👧 28 l. 🧔‍♂️ 33 l.
    Cel ➡️ diagnostyka, utrata wagi
    Zalecenia gin ➡️ badania w kierunku trombofilii, TSH, glukoza na czczo, antykoagulant tocznia (min. 6 tyg po poronieniu)
  • Prezesoowa Autorytet
    Postów: 4545 8992

    Wysłany: 31 marca, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ellevv wrote:
    No właśnie czyli w mojej wiedzy nic się nie zmieniło. Nie da się pozbyć, cokolwiek bym zrobiła ale można wyciszyć/ustabilizować. A pytam się bo ostatnio pytałam się tutaj czy mogłyście zobaczyć moje stare wyniki badań i wtedy ty @Prezesoowa napisałaś mi że TSH do obniżenia bo konwersja wychodzi mi 44%. Więc zaczęłam sprawdzać wszędzie swoje TSH i zawsze były między 2 a 3.33, nie zawsze była robiona cała piątka więc nie wiem jaka tam konwersja była. Raz miałam 0.98 ale to było po porodzie. No i że insulina stanowczo za wysoka bo powinno być poniżej 8 a najlepiej między 5-7 a ja miałam 15.2. Nie robiłam krzywej glukozowo-insulinowej.

    To sobie mówię okej, w maju jadę do Polski to zrobię sobie na spokojnie wszystkie badania ale z drugiej strony, no kuźwa po coś tutaj płacę składki/ubezpieczenie więc spróbuję wyciągnąć od lekarza skierowanie na krew ale dogadanie się z lekarzem rodzinnym to istny dramat bo oni nigdy nie widzą problemu. To jak rzut grochem o ścianę. Jestem zdenerwowana tą sytuacją...

    Więc no, chciałam sprawdzić czy nie mam io bo często jest to z pcos więc napisałam do lekarza bo nie chciało mi się umawiać na wizytę a tak na spokojnie mogłam napisać wszystko co potrzebowałam i dlaczego. Poprosiłam też o sprawdzenie tej tarczycy. Plus miałam wcześniej luźną rozmowę na temat tych badań hormonalnych ale najpierw musiałam wyciągnąć spiralkę więc się o tym przypomniałam a teraz nagle dostaję odpowiedz że dużo z tych rzeczy które napisałam jest normalne, że nie będziemy badać insuliny bo nie ma sensu ale możemy sprawdzić tarczyce, glukozę i hba1c. Jak wyglądą moje teraz cykle i że lekarz rodzinny chcę skonsultować z ginekologiem czy jakieś jeszcze hormony trzeba sprawdzić przy pcos bo trzeba niektóre zrobić w danym dniu cyklu. No to ja mówię ok i wymieniłam listę badań z naszej OvuForum z pierwszej strony plus tam jeszcze napisałam o pakiecie lipidogram. Dziś dostaję odpowiedź że spiralka jest dopiero wyciągnięta (w styczniu) i cykl musi dopiero wrócić na tory... nie żeby coś ale drugi miesiąc mam idealnie na czas.. No i że ginekolog radzi abyśmy sprawdzili glukozę, hba1c, tarczyce, lipidogram i prolaktyne. Stąd też moje pytanie kiedy się ja robi bo chyba według nich mam kiedy chcę ja zrobić. Ale innych badań nie zrobimy które prosiłam bo nie ma teraz żadnego sensu. Jest to raczej sprawa dla ginekologa, jeśli chce ponownie mieć dzieci, a cykl nie przebiega prawidłowo. Ginekolog też powiedział, że PCOS nie zawsze jest trwałe, ale funkcja jajników może być zmienna i zmieniać się np. po ciąży lub zmianie masy ciała.

    No to jasne, że funkcja jajników może się zmieniać, tak jak zmieniają się nam hormony :) Co do tej prolaktyny, to jeśli lekarz sam oceni wynik i powiedział, że wszystko jedno kiedy zbadasz to możesz tak zrobić, tyle że ogólna zasada jest taka, że robi się to badanie na początku cyklu :)
    Badanie hemoglobiny glikowanej też jest super, ale insuliny mimo wszystko bym nie odpuszczała, przy takim wyniku - o ile się powtórzy - dobrze by było też zrobić krzywą glukozową i insulinową, żeby zobaczyć jak ten cukier się zachowuje :)

    ellevv lubi tę wiadomość

    36 👱🏻‍♀️37🧔🏻‍♂️

    4 cs o maluszka 🥰

    🩸 - 24.04.
    🥚 - 06.05.

    🗓️
    14.05. - USG piersi i tarczycy 👍
    16.05. - rozmowa o pracę 🤔
    04.06. - wizyta u lekarza
    25.07. - wizyta u gin-endo 🙏🏼

    Niedoczynność tarczycy, hashimoto, IO, PCOS, nadwaga

    Letrox, selen, jod, magnez, cynk, Wit. C, D, E, Omega, Fertisim, NAC, Ubichinol, Folian, Cholina, Sanprobi
  • Prezesoowa Autorytet
    Postów: 4545 8992

    Wysłany: 31 marca, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaulaG wrote:
    @Prezesoowa mogę oczywiście.... tylko, że zanim to dojdzie.. i przesyłka 25 euro... no cóż zobaczymy... może akurat się uda...
    Powiedz mi proszę jak sobie radzisz z io tarczycą a dietą i otyłością? Ja dzisiaj się obżarłam słodyczami ale ogólnie trzymam się dobrze i tyje :(

    @zimozielona przykro mi łączę się w bólu u mnie też biel..... 13dpo ale nie mam pewności czy owu wtedy była.... ale szanse zerowe

    Staram się bilansować posiłki mimo wszystko :) na co dzień dbam o min. 20g białka w posiłku i porcję warzyw, a w święta sobie pozwalam i się tym nie martwię. Na wagę wejdę dopiero za 2 tygodnie :)

    Najważniejsze to ustabilizować tarczycę, przy IO to dieta, ruch i dużo mi też pomógł inozytol - nie ma co ukrywać, bo dużo łatwiej okiełznać te smaki i napady żarcia. Ostatnio przez stres sobie pozwoliłam i popuściłam trochę dietę i od razu czuję się inaczej :)

    Przytulam za ten paskudny test :(

    PaulaG lubi tę wiadomość

    36 👱🏻‍♀️37🧔🏻‍♂️

    4 cs o maluszka 🥰

    🩸 - 24.04.
    🥚 - 06.05.

    🗓️
    14.05. - USG piersi i tarczycy 👍
    16.05. - rozmowa o pracę 🤔
    04.06. - wizyta u lekarza
    25.07. - wizyta u gin-endo 🙏🏼

    Niedoczynność tarczycy, hashimoto, IO, PCOS, nadwaga

    Letrox, selen, jod, magnez, cynk, Wit. C, D, E, Omega, Fertisim, NAC, Ubichinol, Folian, Cholina, Sanprobi
  • Prezesoowa Autorytet
    Postów: 4545 8992

    Wysłany: 31 marca, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O mamo, co za biała fala!!! Tak mi przykro dziewczyny :(

    Nie takiego zakończenia marca sobie życzyłyśmy..

    Chciałam Wam podziękować za ten miesiąc. Wiele mnie nauczył i wiele pokazał :) pokazał nam też, że razem poradzimy sobie z każdym potknięciem <3

    Zdecydowanie pierwsza połowa marca była bardziej obfita w brzuszki, ale wiem to i wierzę w to, że marzec był naszym miesiącem przygotowań, które zaowocują w kolejnych miesiącach - tego Wam i sobie życzę <3

    Nieprzejrzysta, CoffeeDream, Suzie, Rudylisek, PaulaG, Monk@, Speranza :), Anonim1992, Vienna lubią tę wiadomość

    36 👱🏻‍♀️37🧔🏻‍♂️

    4 cs o maluszka 🥰

    🩸 - 24.04.
    🥚 - 06.05.

    🗓️
    14.05. - USG piersi i tarczycy 👍
    16.05. - rozmowa o pracę 🤔
    04.06. - wizyta u lekarza
    25.07. - wizyta u gin-endo 🙏🏼

    Niedoczynność tarczycy, hashimoto, IO, PCOS, nadwaga

    Letrox, selen, jod, magnez, cynk, Wit. C, D, E, Omega, Fertisim, NAC, Ubichinol, Folian, Cholina, Sanprobi
  • pp2018 Autorytet
    Postów: 290 363

    Wysłany: 31 marca, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudylisek, gratulacje! Wszystko jest możliwe! :)

    Dzięki dziewczyny za wspólny czas!!! Nudnego stanu błogosławionego wszystkim ciężarnym! A pozostałym życzę niegasnącej nadziei w dalszych staraniach i pokoju serca i poczucia bycia zaopiekowaną

    Ja miałam dziś testować, ale tak mi się siku chciało, że nie chciało mi się szukać testu w szufladzie. Dziś 9 dpo, więc pewnie i tak za wcześnie. Wczoraj zaczęło mnie sporo rzeczy denerwować i doszły bolesne piersi.

    Rudylisek, Monk@, Chmurka21 lubią tę wiadomość

    Starania od 02/2024, 38 lat
    Usunięcie polipa 31.05.23
    AMH 0,82 ng/ml
    ANA pozytywny SS-B (+)
    Pueria Uno, witamina D, olej lniany i z czarnuszki, ester-C, magneB6 forte i MagMe Night
  • Leśneintro Autorytet
    Postów: 589 1308

    Wysłany: 31 marca, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @ Prezesowa dziękuję za Twoją pracę i zaangażowanie w prowadzenie marcowego wątku ❤️

    Do zobaczenia na kwietniowym dziewczyny!

    Te, które tu zostają- miejcie się najlepiej, rośnięcie zdrowo i wpadacie na zbiorowy wątek❤️

    pp2018, CoffeeDream, Prezesoowa, Rudylisek lubią tę wiadomość

    5 cs o pierwszego maluszka 💕
    cykl rozpoczęty 7.05 🤞🏻

    ________
    Letrox 25, Dostinex, Fertistim
  • Chochlik12 Autorytet
    Postów: 290 659

    Wysłany: 31 marca, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, spisałam ten cykl na straty, ale teraz mam coś w klimacie krwawień implementacyjnych 😱
    Więc albo okres przyszedł kilka dni wcześniej albo rzeczywiście coś się dzieje 🤔 najbliższe godziny pokażą, czy to 🐒😂

    👧🏻 27
    👦🏼 25
    4cs o pierwsze maleństwo 👶🏻
  • Joll213 Ekspertka
    Postów: 193 445

    Wysłany: 31 marca, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chochlik12 wrote:
    Kochane, spisałam ten cykl na straty, ale teraz mam coś w klimacie krwawień implementacyjnych 😱
    Więc albo okres przyszedł kilka dni wcześniej albo rzeczywiście coś się dzieje 🤔 najbliższe godziny pokażą, czy to 🐒😂

    No to pięknie się złożyło.. właśnie weszłam w wątek żeby zadać pytanie o plamienie..

    Dziś 13dpo(tak plus minus bo nie miałem monitoringu, robiłam tylko testy), rano
    robiłam test negatywny.. pojechaliśmy do rodziny na obiad. Byłam na długim spacerze z Franusiem żeby pospal na świeżym powietrzu.. wróciłam poszłam do WC i na papierze widzę takie różowe zabarwienie.. myślę ok.. ch"j znów się nie udało, rozkręca mi się okres... Włożyłam podpaskę i do tej pory nic.. zobaczymy czy do wieczora się rozkręci..
    Jesli nie to jutro rano zrobię kolejny test...

    Trzymam najmocniej jak umiem za Ciebie kciuki żeby @ nie przyszła 🤗

    Chochlik12, Nieprzejrzysta lubią tę wiadomość

    Ona 28
    On 31
    Pierwsza ciąża , córeczka w niebie.😇

    23.06 ||
    21.02.23 Franek 3130, 54cm 💙

    Kwiecień 2024 lekarz mówi że z męża wynikami nie mamy szans. Zapisuje nas na czerwiec na invitro.

    24.04.24 cud! Dwie kreski 🫣
    25.04. beta 27,89
    27.04 beta 61,34 💙💙
    7.05 poronienie samoistne 😭



    202302215562.png
  • Chochlik12 Autorytet
    Postów: 290 659

    Wysłany: 31 marca, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joll213 wrote:
    No to pięknie się złożyło.. właśnie weszłam w wątek żeby zadać pytanie o plamienie..

    Dziś 13dpo(tak plus minus bo nie miałem monitoringu, robiłam tylko testy), rano
    robiłam test negatywny.. pojechaliśmy do rodziny na obiad. Byłam na długim spacerze z Franusiem żeby pospal na świeżym powietrzu.. wróciłam poszłam do WC i na papierze widzę takie różowe zabarwienie.. myślę ok.. ch"j znów się nie udało, rozkręca mi się okres... Włożyłam podpaskę i do tej pory nic.. zobaczymy czy do wieczora się rozkręci..
    Jesli nie to jutro rano zrobię kolejny test...

    Trzymam najmocniej jak umiem za Ciebie kciuki żeby @ nie przyszła 🤗

    Trzymam zatem kciuki za nas ♥️🙌🏻 u mnie identycznie jak u Ciebie 😁 daj znać potem jak tam

    Nieprzejrzysta lubi tę wiadomość

    👧🏻 27
    👦🏼 25
    4cs o pierwsze maleństwo 👶🏻
  • Nieprzejrzysta Ekspertka
    Postów: 140 170

    Wysłany: 31 marca, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie, że ja też zauważyłam inny kolor śluzu? 😅Tak jak bym jutro miałabym plamić przed okresem 🤔
    Trzymam kciuki za was i za mnie, żeby to było o czym marzymy 😀
    W ogóle strasznie lewy jajnik mnie napieprza, prawy mniej. Ale z lewego miałam owulacje. 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca, 17:31

    Chochlik12 lubi tę wiadomość

    Zaczynamy starania od Stycznia 2024! 🏁
    Suplementacja witamin:ADEK, Omega-3, magnez,kwas foliowy, Fertisim
    20.01.2024r.
    Progesteron 9dpo- 23,41💪
    Anty-tpo 90.79 ❗
    Anty - tg 72,81❗
    TSH-2,09
    Podejrzenie Hashimoto, guzki na tarczycy.
    Długie cykle 📅
    Niedowaga ⚖️
    Od dzieciństwa problemy z serduchem 💔💉
    ASD II, Arytmia od 2021r.
    Z mężem mamy po 28 lat
    💒26.09.2020r.
  • Klavel Aga Ekspertka
    Postów: 141 185

    Wysłany: 31 marca, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joll213 wrote:
    No to pięknie się złożyło.. właśnie weszłam w wątek żeby zadać pytanie o plamienie..

    Dziś 13dpo(tak plus minus bo nie miałem monitoringu, robiłam tylko testy), rano
    robiłam test negatywny.. pojechaliśmy do rodziny na obiad. Byłam na długim spacerze z Franusiem żeby pospal na świeżym powietrzu.. wróciłam poszłam do WC i na papierze widzę takie różowe zabarwienie.. myślę ok.. ch"j znów się nie udało, rozkręca mi się okres... Włożyłam podpaskę i do tej pory nic.. zobaczymy czy do wieczora się rozkręci..
    Jesli nie to jutro rano zrobię kolejny test...

    Trzymam najmocniej jak umiem za Ciebie kciuki żeby @ nie przyszła 🤗

    Mam to samo! Wczoraj wieczorem różowo i mało a dzisiaj cały dzień nic !! I test z rana negatywny

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca, 18:16

    Chochlik12 lubi tę wiadomość

    06-08.01.2023 - poronienie zatrzymane
    07.10.2023 - operacja przegrody macicy (prywatnie)
    29.01.2024 - ciąża biochemiczna
  • Chochlik12 Autorytet
    Postów: 290 659

    Wysłany: 31 marca, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurczę! Może jednak będzie baby boom pod koniec marca 👶🏻👶🏻👶🏻👶🏻👶🏻

    Prezesoowa, Nieprzejrzysta lubią tę wiadomość

    👧🏻 27
    👦🏼 25
    4cs o pierwsze maleństwo 👶🏻
  • bonmer Znajoma
    Postów: 24 56

    Wysłany: 31 marca, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za marzec, mój pierwszy miesiąc z Wami.

    Prezesoowa, Speranza :), Nieprzejrzysta, Majuna, Rudylisek lubią tę wiadomość

    MTHFR homo PAI-1 homo
    ANA + (ZS)
    Starania o 3 maluszka
    Heparyna od owulacji
  • Joll213 Ekspertka
    Postów: 193 445

    Wysłany: 31 marca, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra u mnie się wyjaśniło
    @ się rozkręciła..

    Ona 28
    On 31
    Pierwsza ciąża , córeczka w niebie.😇

    23.06 ||
    21.02.23 Franek 3130, 54cm 💙

    Kwiecień 2024 lekarz mówi że z męża wynikami nie mamy szans. Zapisuje nas na czerwiec na invitro.

    24.04.24 cud! Dwie kreski 🫣
    25.04. beta 27,89
    27.04 beta 61,34 💙💙
    7.05 poronienie samoistne 😭



    202302215562.png
  • Klavel Aga Ekspertka
    Postów: 141 185

    Wysłany: 1 kwietnia, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dalej negatywny a 🙈🙉🙊 brak
    😩

    06-08.01.2023 - poronienie zatrzymane
    07.10.2023 - operacja przegrody macicy (prywatnie)
    29.01.2024 - ciąża biochemiczna
‹‹ 432 433 434 435 436
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ