Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nadchodzi wiosna 🌼, ptaszki świergolą 🕊️, że będą maluszki zimową porą ❄️
Odpowiedz

Nadchodzi wiosna 🌼, ptaszki świergolą 🕊️, że będą maluszki zimową porą ❄️

Oceń ten wątek:
  • ellevv Autorytet
    Postów: 4660 6482

    Wysłany: 30 marca 2024, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, nie dam rady przeczytać co pisałyście. Trochę odsunęłam się od forum. Tule za wszystko 🫂

    Ale mam takie pytanie, prolaktyne trzeba zrobić 7dpo tak? Można wcześniej?

    Pytanie do dziewczyn z pcos, z tego co wiem pcos jest na zawsze ale można wyciszyć/unormować? Ogólnie ogarnąć sytuacje czy powiedzmy, dziś mam pcos a po po porodzie nie mam go?

    PCOS, cykle bezowulacyjne, nadwaga, wysokie TSH (4,34), 3 lata na AH

    🔹️12.2025 👨‍👩‍👧‍👦🩷 3735g, 52cm
    🔹️11.05.2025 - serduszko ❤️
    🔹️27.04.2025 - nadal dwie kreski ⏸️
    🔹️26.04.2025 - dwie kreski ⏸️
    🔹️starania od 02.2024

    age.png

    🔸️ 07.2020 👨‍👩‍👦💙 3600g, 50cm
    🔸️ 29.11.2019 - serducho ❤️
    🔸️ 13.11.2019 - beta HCG 228
    🔸️ 13.11.2019 - dwie kreski ⏸️
    🔸️ starania od 07.2017

    age.png
  • Rudylisek Ekspertka
    Postów: 207 640

    Wysłany: 30 marca 2024, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy wyniki!
    Beta HCG 1096
    Progesteron 25,8 ng/ml
    Chyba to jest to, chociaż nie wiem jakim cudem 💚

    elektro96, Majlen, ellevv, nick nieaktualny, monii00, Rachelka23, Monk@, Cerva, notsobadd, Suzie, Speranza :), martysiaczki, Kinia92, Platynova55, Nieprzejrzysta, Malinowysorbet, MummyYummy, pp2018, Fermina, Kasia111, Vienna, CoffeeDream, Majuna, bonmer, Liyss🧚🏻, Rahia, Sosenka93, Klavel Aga, Chochlik12, aszin, Lani, PaulaG lubią tę wiadomość

    Mama Aniołka 👼 (01.24) 💔

    30.03 ⏸ beta 1096, prog 25,8 (31dc)
    09.04 pęcherzyk ciążowy 14,9 mm, pęcherzyk żółtkowy 3,7 mm, CRL 2,5 mm ❤️ 120/min (5t6d)
    07.05 CRL 3,7 cm, HR 165/min
    17.05 Nifty - niskie ryzyka, synuś 🩵
    20.05 USG prenatalne + PAPP-A - 6,2 cm zdrowego chłopaka 🩵 (12t4d)

    03.12.2024 K jest już z nami 🥹 3270g, 40+5, witaj na świecie 🥰🩵

    age.png

    Czas na rodzeństwo! ❤️
    2cs- 01.11 ⏸️
    03.11 beta 72,3
    06.11 beta 347
    08.11 beta 615
    10.11 beta 1426
    18.11 jest zarodek CRL 3 mm HR 110/min (6t4d)
    25.11 CRL 1 cm HR 130/min (7t4d) 🥰
    30.12 prenatalne CRL 6,5 cm, FHR 165/min, zdrowy bobas 🐣
    17.02 II prenatalne, 377 g, drugi chłopczyk 🩵

    preg.png
  • notsobadd Autorytet
    Postów: 3183 8351

    Wysłany: 30 marca 2024, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudylisek wrote:
    Mamy wyniki!
    Beta HCG 1096
    Progesteron 25,8 ng/ml
    Chyba to jest to, chociaż nie wiem jakim cudem 💚

    Wow, to zdecydowanie jest to! Gratulacje! 😘😊

    Rudylisek lubi tę wiadomość

    👩🏼 PCOS (ustabilizowane, są regularne owulacje), niedoczynność tarczycy
    drożność jajowodów✅ pasożyty✅ AMH 3,69✅ KIR Bx (obecne wszystkie implantacyjne)✅
    MTHFR✖️ PAI-1 hetero✖️


    👱🏻‍♂️ morfologia 3%, ale ładna ilość, lekko obniżona ruchliwość ✖️ stres oksydacyjny 3,4✖️
    posiew nasienia✅ HBA 80%✅ fragmentacja 10%✅

    kilka cykli naturalnych ❌
    5 cykli stymulowanych letrozolem ❌

    Walczymy 💪🏻
  • Majlen Autorytet
    Postów: 2515 4045

    Wysłany: 30 marca 2024, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudylisek wrote:
    Mamy wyniki!
    Beta HCG 1096
    Progesteron 25,8 ng/ml
    Chyba to jest to, chociaż nie wiem jakim cudem 💚
    No i przykicał zajączek do brzuszka, super 🩷🍀

    Rudylisek, CoffeeDream lubią tę wiadomość

    ♀️29
    PCOS

    🍀Zapukało szczęście w 11 cyklu ❤️
    ( 5 cykl na lamecie + ovitrelle )

    ✨️08.11.2025 - nasza maleńka na świecie 🩷P
  • elektro96 Autorytet
    Postów: 2537 6179

    Wysłany: 30 marca 2024, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje, Lisek!

    Rudylisek lubi tę wiadomość

    Starania od 8.2022
    💁🏽‍♀️
    ❌ kir AA
    ❌ lamblia
    ❌ MTHFR A1298 homo
    ❌ histeroskopia z biopsją - luty 2026 -> zapalenie endometrium - cd138⬆️ cd56⬆️ -> antybiotykoterapia ⏳
    ✅ USG endometriozy - prawidłowe

    💁🏽
    ❌ hla-c C2
    ❌ koncentracja nieco poniżej normy, morfologia 1%
    ❌ posiew nasienia -> antybiotykoterapia x2 -> stan zapalny wyleczony ✅

    Kochane Serduszko, biegniemy z Tatusiem po Ciebie… 🥺
    ___________________
    „Dobry Bóg obdarzył mnie skrzydłami,
    Więc lecę do światełka tak jak ćma.” 🦋
  • monii00 Autorytet
    Postów: 1819 2812

    Wysłany: 30 marca 2024, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudylisek wrote:
    Mamy wyniki!
    Beta HCG 1096
    Progesteron 25,8 ng/ml
    Chyba to jest to, chociaż nie wiem jakim cudem 💚
    Gratulacje 😊

    Rudylisek lubi tę wiadomość

    09.2023 - rozpoczęcie starań
    10.2023 - ⏸️
    10.2023 - 6 t 💔 poronienie
    03.2024 - wznowienie starań
    04.2024 - ⏸️
    05.2024 - 5 t 💔 poronienie
    06.2024 - ⏸️
    02.2025 - cc 37+4 💙 3120g, 56cm
    04.2026 - powrót do starań 🍀
    01.06.2026 - ⏸️ zostań kropeczko 🥺
    02.06.2026 - bhcg 95,52 mIU/ml
    05.06.2026 - bhcg 457,54 mIU/ml prog. 28 ng/ml
    15.06.2026 - pęcherzyk ciążowy 1,32cm
    25.06.2026 - 1cm 🫐 z ❤️
    13.07.2026 - wizyta gin NFZ

    👶🏻💙
    👧 30l. - zespół antyfosfolipidowy, PAI-1 układ homozyg., nisza cc, mięśniak 0.5 cm - acard 150; neoparin 0,6
    🧔‍♂️ 36l. - ❌️ cholesterol

    age.png
    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2024, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ellevv wrote:
    Hej, nie dam rady przeczytać co pisałyście. Trochę odsunęłam się od forum. Tule za wszystko 🫂

    Ale mam takie pytanie, prolaktyne trzeba zrobić 7dpo tak? Można wcześniej?

    Pytanie do dziewczyn z pcos, z tego co wiem pcos jest na zawsze ale można wyciszyć/unormować? Ogólnie ogarnąć sytuacje czy powiedzmy, dziś mam pcos a po po porodzie nie mam go?

    Prolaktynę najlepiej 3-5 dc :)

    Co do PCOS to trzeba znaleźć przyczyne i wyeliminować/unormować. Nie da się tego pozbyć tak, że po ciąży znika :( ale można je wyciszyć tylko trzeba się pilnować:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2024, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudylisek wrote:
    Mamy wyniki!
    Beta HCG 1096
    Progesteron 25,8 ng/ml
    Chyba to jest to, chociaż nie wiem jakim cudem 💚

    Gratulacje Kochana! Z taką betą to po świętach już powinien być widoczny zarodek 🥰 kolejny cud!! Tak bardzo się cieszę 🍀

    Rudylisek, CoffeeDream, Chmurka21 lubią tę wiadomość

  • Rachelka23 Autorytet
    Postów: 327 603

    Wysłany: 30 marca 2024, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Rudylisek gratuluję. Cudowna wiadomość i super prezent od zajączka ♥️

    Rudylisek lubi tę wiadomość

    🧑 38. 🧔 41
    1 ciąża 2008 r.
    30 cs o 🤱
    AMH 7.02 przy normie 6.96
    LH. 8.96
    FSH. 5.55
    Drożny jeden jajodów - lewy.
    21.06.2025 ⏸️
    _________
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 5035 7927

    Wysłany: 30 marca 2024, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudylisek, gratulacje 🤩

    CoffeDream, Suzie 🫂🫂

    Rudylisek lubi tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Speranza :) Autorytet
    Postów: 1641 3901

    Wysłany: 30 marca 2024, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudylisek wrote:
    Mamy wyniki!
    Beta HCG 1096
    Progesteron 25,8 ng/ml
    Chyba to jest to, chociaż nie wiem jakim cudem 💚

    Gratulacje!!!! Ale super :) :) mamy wielkanocny brzuszek! :)

    Rudylisek, monii00, nick nieaktualny, CoffeeDream lubią tę wiadomość

    "Pamiętaj, nieważne na jakie natrafisz przeszkody. Nawet jeśli będą bolesne i przysporzą trudności, nie wolno ci tracić nadziei. Utrata nadziei to jedyne, co naprawdę może cię zniszczyć"
  • monii00 Autorytet
    Postów: 1819 2812

    Wysłany: 30 marca 2024, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie powrót złego samopoczucia, na święceniu mąż mówił, że byłam blada jak ściana. Wróciły zawroty głowy, mdłości i senność.
    Musiałam na już zrobić sos tatarski do jajek bo nic innego nie zjem, marzyłam o szynce 😅 położyłam się spać między plackami.. wstałam ze zgagą a tylko w ciąży ją miałam 😵‍💫
    Jak w tym wszystkim nie zwariować 😵‍💫

    pp2018, martysiaczki, CoffeeDream lubią tę wiadomość

    09.2023 - rozpoczęcie starań
    10.2023 - ⏸️
    10.2023 - 6 t 💔 poronienie
    03.2024 - wznowienie starań
    04.2024 - ⏸️
    05.2024 - 5 t 💔 poronienie
    06.2024 - ⏸️
    02.2025 - cc 37+4 💙 3120g, 56cm
    04.2026 - powrót do starań 🍀
    01.06.2026 - ⏸️ zostań kropeczko 🥺
    02.06.2026 - bhcg 95,52 mIU/ml
    05.06.2026 - bhcg 457,54 mIU/ml prog. 28 ng/ml
    15.06.2026 - pęcherzyk ciążowy 1,32cm
    25.06.2026 - 1cm 🫐 z ❤️
    13.07.2026 - wizyta gin NFZ

    👶🏻💙
    👧 30l. - zespół antyfosfolipidowy, PAI-1 układ homozyg., nisza cc, mięśniak 0.5 cm - acard 150; neoparin 0,6
    🧔‍♂️ 36l. - ❌️ cholesterol

    age.png
    preg.png
  • monii00 Autorytet
    Postów: 1819 2812

    Wysłany: 30 marca 2024, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, kolejny cykl będzie Wasz!
    Trzymam kciuki bardzo mocno 🍀

    Speranza :), Majlen, pp2018, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    09.2023 - rozpoczęcie starań
    10.2023 - ⏸️
    10.2023 - 6 t 💔 poronienie
    03.2024 - wznowienie starań
    04.2024 - ⏸️
    05.2024 - 5 t 💔 poronienie
    06.2024 - ⏸️
    02.2025 - cc 37+4 💙 3120g, 56cm
    04.2026 - powrót do starań 🍀
    01.06.2026 - ⏸️ zostań kropeczko 🥺
    02.06.2026 - bhcg 95,52 mIU/ml
    05.06.2026 - bhcg 457,54 mIU/ml prog. 28 ng/ml
    15.06.2026 - pęcherzyk ciążowy 1,32cm
    25.06.2026 - 1cm 🫐 z ❤️
    13.07.2026 - wizyta gin NFZ

    👶🏻💙
    👧 30l. - zespół antyfosfolipidowy, PAI-1 układ homozyg., nisza cc, mięśniak 0.5 cm - acard 150; neoparin 0,6
    🧔‍♂️ 36l. - ❌️ cholesterol

    age.png
    preg.png
  • Rachelka23 Autorytet
    Postów: 327 603

    Wysłany: 30 marca 2024, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja właśnie zagryzam 3bita Lay'sami Strong. Gdyby nie ta biel na teście to uznałabym to za zachciankę 🤣

    nick nieaktualny, CoffeeDream lubią tę wiadomość

    🧑 38. 🧔 41
    1 ciąża 2008 r.
    30 cs o 🤱
    AMH 7.02 przy normie 6.96
    LH. 8.96
    FSH. 5.55
    Drożny jeden jajodów - lewy.
    21.06.2025 ⏸️
    _________
  • monii00 Autorytet
    Postów: 1819 2812

    Wysłany: 30 marca 2024, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rachelka23 wrote:
    A ja właśnie zagryzam 3bita Lay'sami Strong. Gdyby nie ta biel na teście to uznałabym to za zachciankę 🤣
    U mnie też biel była wczoraj rano a potem kilka godzin później zaczęło się coś dziać i czekam ostatecznie na dzień @
    Przed okresem to tylko bolą mnie piersi i ewentualnie głowa dzień przed, tak to ból brzucha jest tylko w dzień 🐵 nie mam zachcianek 😳

    Rachelka23 lubi tę wiadomość

    09.2023 - rozpoczęcie starań
    10.2023 - ⏸️
    10.2023 - 6 t 💔 poronienie
    03.2024 - wznowienie starań
    04.2024 - ⏸️
    05.2024 - 5 t 💔 poronienie
    06.2024 - ⏸️
    02.2025 - cc 37+4 💙 3120g, 56cm
    04.2026 - powrót do starań 🍀
    01.06.2026 - ⏸️ zostań kropeczko 🥺
    02.06.2026 - bhcg 95,52 mIU/ml
    05.06.2026 - bhcg 457,54 mIU/ml prog. 28 ng/ml
    15.06.2026 - pęcherzyk ciążowy 1,32cm
    25.06.2026 - 1cm 🫐 z ❤️
    13.07.2026 - wizyta gin NFZ

    👶🏻💙
    👧 30l. - zespół antyfosfolipidowy, PAI-1 układ homozyg., nisza cc, mięśniak 0.5 cm - acard 150; neoparin 0,6
    🧔‍♂️ 36l. - ❌️ cholesterol

    age.png
    preg.png
  • ellevv Autorytet
    Postów: 4660 6482

    Wysłany: 30 marca 2024, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prezesoowa wrote:
    Prolaktynę najlepiej 3-5 dc :)

    Co do PCOS to trzeba znaleźć przyczyne i wyeliminować/unormować. Nie da się tego pozbyć tak, że po ciąży znika :( ale można je wyciszyć tylko trzeba się pilnować:)

    No właśnie czyli w mojej wiedzy nic się nie zmieniło. Nie da się pozbyć, cokolwiek bym zrobiła ale można wyciszyć/ustabilizować. A pytam się bo ostatnio pytałam się tutaj czy mogłyście zobaczyć moje stare wyniki badań i wtedy ty @Prezesoowa napisałaś mi że TSH do obniżenia bo konwersja wychodzi mi 44%. Więc zaczęłam sprawdzać wszędzie swoje TSH i zawsze były między 2 a 3.33, nie zawsze była robiona cała piątka więc nie wiem jaka tam konwersja była. Raz miałam 0.98 ale to było po porodzie. No i że insulina stanowczo za wysoka bo powinno być poniżej 8 a najlepiej między 5-7 a ja miałam 15.2. Nie robiłam krzywej glukozowo-insulinowej.

    To sobie mówię okej, w maju jadę do Polski to zrobię sobie na spokojnie wszystkie badania ale z drugiej strony, no kuźwa po coś tutaj płacę składki/ubezpieczenie więc spróbuję wyciągnąć od lekarza skierowanie na krew ale dogadanie się z lekarzem rodzinnym to istny dramat bo oni nigdy nie widzą problemu. To jak rzut grochem o ścianę. Jestem zdenerwowana tą sytuacją...

    Więc no, chciałam sprawdzić czy nie mam io bo często jest to z pcos więc napisałam do lekarza bo nie chciało mi się umawiać na wizytę a tak na spokojnie mogłam napisać wszystko co potrzebowałam i dlaczego. Poprosiłam też o sprawdzenie tej tarczycy. Plus miałam wcześniej luźną rozmowę na temat tych badań hormonalnych ale najpierw musiałam wyciągnąć spiralkę więc się o tym przypomniałam a teraz nagle dostaję odpowiedz że dużo z tych rzeczy które napisałam jest normalne, że nie będziemy badać insuliny bo nie ma sensu ale możemy sprawdzić tarczyce, glukozę i hba1c. Jak wyglądą moje teraz cykle i że lekarz rodzinny chcę skonsultować z ginekologiem czy jakieś jeszcze hormony trzeba sprawdzić przy pcos bo trzeba niektóre zrobić w danym dniu cyklu. No to ja mówię ok i wymieniłam listę badań z naszej OvuForum z pierwszej strony plus tam jeszcze napisałam o pakiecie lipidogram. Dziś dostaję odpowiedź że spiralka jest dopiero wyciągnięta (w styczniu) i cykl musi dopiero wrócić na tory... nie żeby coś ale drugi miesiąc mam idealnie na czas.. No i że ginekolog radzi abyśmy sprawdzili glukozę, hba1c, tarczyce, lipidogram i prolaktyne. Stąd też moje pytanie kiedy się ja robi bo chyba według nich mam kiedy chcę ja zrobić. Ale innych badań nie zrobimy które prosiłam bo nie ma teraz żadnego sensu. Jest to raczej sprawa dla ginekologa, jeśli chce ponownie mieć dzieci, a cykl nie przebiega prawidłowo. Ginekolog też powiedział, że PCOS nie zawsze jest trwałe, ale funkcja jajników może być zmienna i zmieniać się np. po ciąży lub zmianie masy ciała.

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    PCOS, cykle bezowulacyjne, nadwaga, wysokie TSH (4,34), 3 lata na AH

    🔹️12.2025 👨‍👩‍👧‍👦🩷 3735g, 52cm
    🔹️11.05.2025 - serduszko ❤️
    🔹️27.04.2025 - nadal dwie kreski ⏸️
    🔹️26.04.2025 - dwie kreski ⏸️
    🔹️starania od 02.2024

    age.png

    🔸️ 07.2020 👨‍👩‍👦💙 3600g, 50cm
    🔸️ 29.11.2019 - serducho ❤️
    🔸️ 13.11.2019 - beta HCG 228
    🔸️ 13.11.2019 - dwie kreski ⏸️
    🔸️ starania od 07.2017

    age.png
  • ellevv Autorytet
    Postów: 4660 6482

    Wysłany: 30 marca 2024, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisek gratulacje!

    Przepraszam za tak długą wiadomość, po prostu nie lubię mentalności tych tutaj ludzi do pewnych kwesti. Staramy się o drugie dziecko ale ani ja ani mój nie chcemy wchodzić znowu do tego rollecostera szpitalowego/klicznego/ginekolowego/niepłodnościowego jak za pierwszym razem. Dlatego chciałam tym razem ustabilizować wszystko inne czym się da w domu jak odżywaniem, suplementami i innymi pierdołami. Jak to nie wychodziłoby to wtedy dopiero poprosić o medyczną pomoc.

    pp2018 lubi tę wiadomość

    PCOS, cykle bezowulacyjne, nadwaga, wysokie TSH (4,34), 3 lata na AH

    🔹️12.2025 👨‍👩‍👧‍👦🩷 3735g, 52cm
    🔹️11.05.2025 - serduszko ❤️
    🔹️27.04.2025 - nadal dwie kreski ⏸️
    🔹️26.04.2025 - dwie kreski ⏸️
    🔹️starania od 02.2024

    age.png

    🔸️ 07.2020 👨‍👩‍👦💙 3600g, 50cm
    🔸️ 29.11.2019 - serducho ❤️
    🔸️ 13.11.2019 - beta HCG 228
    🔸️ 13.11.2019 - dwie kreski ⏸️
    🔸️ starania od 07.2017

    age.png
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2913 4856

    Wysłany: 30 marca 2024, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudylisek wrote:
    Mamy wyniki!
    Beta HCG 1096
    Progesteron 25,8 ng/ml
    Chyba to jest to, chociaż nie wiem jakim cudem 💚

    Gratulacje! Piękna beta 🥰🥰🥰

    Który to dpo?

  • pp2018 Autorytet
    Postów: 1894 2074

    Wysłany: 30 marca 2024, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Lisek. Wspaniala wiadomość

    Rudylisek lubi tę wiadomość

  • Fermina Autorytet
    Postów: 3129 5977

    Wysłany: 30 marca 2024, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudylisek wrote:
    Mamy wyniki!
    Beta HCG 1096
    Progesteron 25,8 ng/ml
    Chyba to jest to, chociaż nie wiem jakim cudem 💚

    Już się z Wami żegnałam ale na to muszę zareagować! Gratulacje, piękna beta! :*

    Rudylisek lubi tę wiadomość

    2018 - 👱🏻‍♂️
    2019 - 👱🏻‍♀️
    2025 - 👶🏼

    1cs o 4 bobasa.
    09.04 ⏸️ beta: 11.28
    11.04 beta: 39.47 prog: 23.9
    15.04 beta: 418,41 prog: 27,5 😍
    05.05 - ❤️ + crl: 1.05cm💗
    26.06 - wizyta
    15.06 - prenatalne I trym

    preg.png
‹‹ 431 432 433 434 435 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pokój dziecka - 7 inspiracji na kreatywną aranżację

Urządzanie pokoju dziecka to jedno z najprzyjemniejszych, ale i wymagających zadań dla rodziców. Chcemy, aby przestrzeń była nie tylko bezpieczna i funkcjonalna, ale też sprzyjała rozwojowi wyobraźni, kreatywności oraz dawała dziecku poczucie komfortu i radości. Jeśli szukasz pomysłów na aranżację, które łączą estetykę z praktycznością, świetnie trafiłeś! Warto sięgnąć po sprawdzone i inspirujące rozwiązania, które sprawdzą się dla maluchów, przedszkolaków i starszych dzieci. W tym artykule znajdziesz 7 konkretnych, sprawdzonych propozycji, które odmienią każdy pokój.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak obliczyć dni płodne?

Czy starając się zajść w ciążę powinnaś wiedzieć kiedy występuje owulacja i kiedy są dni płodne? Czy nie wystarczy zadbać o to, żeby kochać się regularnie przez cały cykl i prędzej czy później i tak zajdziesz w ciążę? Nie zawsze. Każdego cyklu masz zaledwie 20% szans na zajście w ciążę, a pary z obniżoną płodnością mają ich dużo mniej. Warto wiedzieć jak obliczyć dni płodne i poznać wady i zalety każdej z metod.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ