Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nadchodzi wrzesień, kończy się lato, w maju nam mówią per mamo i tato 🥹
Odpowiedz

Nadchodzi wrzesień, kończy się lato, w maju nam mówią per mamo i tato 🥹

Oceń ten wątek:
  • Ssilvia Autorytet
    Postów: 1627 1952

    Wysłany: 15 września 2025, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia k wrote:
    Ja byłam w sobotę u swojej gin i pokazywałam jej jaki mi wyszed progesteron 7dpo i miałam też zrobiony estradiol, który wyszedł mi dosyć wysoki. Powiedziała mi że estradiolu po owulacji się nie bada, że on nic nie wnosi. Tylko progesteron po owulacji się bada, a mój wysoki estradiol w ewentualnej ciąży nie będzie przeszkadzał .

    Według mnie warto robić estradiol, żeby sprawdzić czy nie masz przewagi estrogenowej - ja miałam silna.

    Jeżeli w drugiej fazie cyklu estradiol jest bardzo wysoki, endomendrium nie reaguje na progesteron i nie zmienia się w takie, które jest dogodne dla implantacji. W moim przypadku pomogło branie dodatkowego progesteronu.

    Daisy1, Seabird lubią tę wiadomość

    ✨ 32 lata 🎀 | On 34 – wyniki OK 🦸‍♂️✨

    🌿 Hashimoto
    💛 czas starań - 12 miesiecy

    💊 Leczenie & suplementy
    • 🦋 Euthyrox (T4) 75 mcg
    • 📉 Dostinex – prolaktyna z 23 ➝ 11 ng/mL w 1 miesiąc
    • ☀️ Witamina D, 💉 B12 (z 250 ➝ w górę)
    • 🧠 DHEA, NAC, ubichinol, melatonina – na owulację 🌸
    • 💊 Acard 100 mg w II fazie + Encorton 5 mg

    ✅ Badania & wyniki
    Profil antyfosfolipidowy – OK
    Trombofilia – wykluczona (PAI hetero)
    AMH – 2.9 🌟
    Helicobacter & pasożyty – brak 🚫
    MUCHA & cytologia – prawidłowe 🧫💖
    Ferrytyna - 90 ng/mL
    🔄
    Jajowody – drożne ✅

    29.09.2025 - pierwsze USG 6 mm + ❤️
    15.10 - drugie USG 2.23
    Czekamy na dziewczynkę 🥹
    age.png
  • Claudii Autorytet
    Postów: 890 1885

    Wysłany: 15 września 2025, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malineczka wrote:
    Szczerze ja już nie wiem co myśleć. Mąż pod koniec marca miał koncentrację 24 mln/ml, bierze cały czas suple, lepiej się odżywia i teraz we wrześniu ma koncentrację 13,54mln/ml. Morfologia z 4,85 spadła do 0,95%…
    Czy da się zrobić inseminacje na NFZ?
    Mąż teraz dostał jeszcze kolejny suplement supramen, więc zaczął to brać. Tylko że u nas invitro na ten moment w ogóle nie wchodzi w grę, mąż nie zgadza się.

    Gdzieś mi minęło na forum, że jest klinika w Warszawie, która robi inseminację na NFZ i są chyba jakieś programy też.

    A co do udanych to zerknij sobie na forum na sekcje starając się z pomocą medyczną i jest tam wątek udane IUI - sporo tam szczęśliwych mam dzięki inseminacji ☺️ Wiadomo, że to nie jest tak obiecująca metoda jak IVF, ale ciążę też z niej są ☺️

    Malineczka lubi tę wiadomość

    30l. starania od: styczeń 25’

    ❗️AMH 0.71 / MTHFR hetero, PAI1 homo / 21’ resekcja raka tarczycy + radioterapia I-131
    ✔️ MUCHa / Sono-HSG / kariotyp / FMR1 / histeroskopia / wyleczone zapalenie endometrium 3/10

    01.2026 IVF - 3MII - 2 zapłodnione - 0 ❄️
    04.2026 IVF - 2MII - 2 zapłodnione - 5CB ❄️
    ET 4BC 07.04 - beta 0
  • Paula. Autorytet
    Postów: 3078 3842

    Wysłany: 15 września 2025, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitkat wrote:
    Dobra, bolą mnie owulacyjnie oba jajniki - tak nie miałam nigdy, żadnych leków/suplementów nie biorę, czy możliwe że tak po prostu mam owu z obu? Czy prawy boli dla towarzystwa? 😅
    Podczas stymulacji zawsze bolał mnie mocniej ten z prawej strony i tam zawsze jako takie te pęcherzyki były. Natomiast z lewej tez mnie pobolewało a pęcherzyki były mizerne .
    Na pocieszenie mogę dodać jak aż tak mocno Cie boli to jak byłam stymulowana przed punkcją a wtedy to jest sie nie tylko stymulowanym ale i przestymulowanym 🙈 to bol niemiłosierny odczuwałam. Nie sądziłam, ze aż tak rosnące pęcherzyki mogą boleć 😁

    👩32👨🏼34👧9 (33tc) & 🐈🐈‍⬛
    👼02.2015 (10tc) & 👼06.2016 (6tc)
    Akcja rodzeństwo od 2024
    04.2025r - klinika
    08.2025r - stymulacja IVF ~ zostały 3❄️
    20.08 - ET 4AB; 27.08 - ⏸️;💔
    02.01.2026 - FET 5BB ❄️🩵
    5dpt ⏸️
    7dpt beta 86,4 ❄️
    10dpt beta 342,6 ❄️
    15dpt beta 4464 ❄️ prog 13,60
    20dpt beta 22295,8❄️ prog 13,39
    24dpt beta 52137,4❄️ prog 21,75
    25dpt - nagłe krwawienie, ale jest 💗
    31dpt - CRL 1,15cm 💗
    09.03 - USG prenatalne ✔️
    03.06 - 100% zdrowego 🩵

    🍀pozytywne myśli przyciągają pozytywne skutki 🍀
    preg.png
  • IT_Girl Autorytet
    Postów: 456 700

    Wysłany: 15 września 2025, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ssilvia wrote:
    Według mnie warto robić estradiol, żeby sprawdzić czy nie masz przewagi estrogenowej - ja miałam silna.

    Jeżeli w drugiej fazie cyklu estradiol jest bardzo wysoki, endomendrium nie reaguje na progesteron i nie zmienia się w takie, które jest dogodne dla implantacji. W moim przypadku pomogło branie dodatkowego progesteronu.

    Też uważam, że chociaż raz warto zrobić, jeśli się wcześniej tego nie sprawdzało. Właśnie w wypadku przewagi estrogenowej.

    Seabird, Ssilvia lubią tę wiadomość

    👩🏼34 🧑🏼37 🐱🐱

    6/25 - rozpoczęcie starań
    5/26 - czekamy na Ciebie🩵

    preg.png
  • Mardotka Autorytet
    Postów: 359 488

    Wysłany: 15 września 2025, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IT_Girl wrote:
    Też uważam, że chociaż raz warto zrobić, jeśli się wcześniej tego nie sprawdzało. Właśnie w wypadku przewagi estrogenowej.
    Ja już dziewczyny nie wiem jak to jest z tymi hormonami, niby wychodzi że mam przewage estrogenową 7 dpo(prog 26 estradiol 480) a lekarz w klinice powiedział że ta są super wyniki i że to nie jest za wysoki estradiol 🤷🏻‍♀️

    👩35 👨40
    23 cs o pierwszego maluszka
    Subkliniczna niedoczynność tarczycy ➡️ letrox 50

    USG ✅ Cytologia ✅ MUCHa ✅
    TSH 2,2
    AMH 1.72 (09.25) 1.67 (04.26)
    Żelazo - 118
    Ferrytyna - 38
    D3 - 62
    B12 - 504
    Glukoza - 96
    Insulina - 7
    Kwas foliowy - 17
    Homocysteina - 10,9❗️
    MTHFR C677T homo
    Sono-HSG -prawy jajowód niedrożny
    🧔‍♂️
    Koncentracja: 23mln
    Całkowita liczba: 156mln
    Ruch A+B: 28%
    Morfologia: 0%🔻
    DFI: 22% 🔺
    Suple 💊
    D3 4000 , omega3 , B complex, koenzym Q10 , kolagen, probiotyki , NAC , Inozytol
  • Klaudia k Autorytet
    Postów: 262 249

    Wysłany: 15 września 2025, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ssilvia wrote:
    Według mnie warto robić estradiol, żeby sprawdzić czy nie masz przewagi estrogenowej - ja miałam silna.

    Jeżeli w drugiej fazie cyklu estradiol jest bardzo wysoki, endomendrium nie reaguje na progesteron i nie zmienia się w takie, które jest dogodne dla implantacji. W moim przypadku pomogło branie dodatkowego progesteronu.
    No to ja już nie wiem, ostatnio wyszedł mi progesteron 23,8 ng /ml a estradiol 285 pg/ ml. A ty jakie miałaś wyniki?

    K 👩&L👨
    Ja:
    B12: maj: 413 | czerwiec: 523 | sierpień : 701|grudzien: 802
    D3: maj: 37,6 | czerwiec: 42,9 | sierpień: 85,7|grudzien: 60
    Ferrytyna: maj:16,9 | czerwiec: 44,2 | sierpień: 55,7
    Kwas foliowy: maj: 6,53 | czerwiec: 12,2 | sierpień : 14,1| grudzień: 30
    2dc
    FSH: czerwiec: 5,55 |
    LH: czerwiec: 5,3 |
    Testosteron: czerwiec : 43 (8,4-48,1)
    SHBG: czerwiec: 55,7 (32,4-128)
    Insulina: czerwiec: 9,8 (2,6-24,9)
    Glukoza: czerwiec: 88 (70-99)
    AMH: 46,9[6,56]( brak objawów PCos)
    18.11.2025 poronienie chybione,
    5.01.26 beta 31
    7.01.26 beta 84
    12.01.26 beta 1247
    14.01.26 beta 2327
    19.01.26 beta 9732
    preg.png
  • Kycia Przyjaciółka
    Postów: 112 280

    Wysłany: 15 września 2025, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitkat wrote:
    A kiedy powinnaś dostać @ gdyby nie biochemiczna?
    Sobota-niedziela

    👩30 👨 32 👦 3 & 🐕🐈
    Starania po wyjęciu Mireny od 05.2025
    09.2025 💔
    14.12.2025 ⏸️
    Progesteron 27,10 ng/ml
    Beta 191 mIU/ml
    Beta po 48h 463 mIU/ml
    Wizyty:
    30.12.2025 🩷 6+2
    15.01.2026 👩‍⚕️ 8+5
    11.02.2026 1 prenatalne ❤️
    12.03.2026 👩‍⚕️

    preg.png
  • Seabird Ekspertka
    Postów: 239 335

    Wysłany: 15 września 2025, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wykupiłam też estradiol, na podstawie Waszych komentarzy myślę, że raz warto sprawdzić 🤷🏼‍♀️

    A swoją droga, badania w Diagnostyce kupujecie online czy na miejscu? Ktoś się orientuje czy ceny się różnią?

    32👩🏼
    ⏳Starania od 03.2025
    12.2025 CB 💔

    Cytologia HPV, biocenoza, MUCHa, wymazy bakteriologiczno-mykologiczne ✅
    Hormony ✅
    Tarczyca ✅
    Owulacje ✅
    Badanie nasienia ✅
    Endometrioza II/III stopnia 🔴
    Drożność jajowodów🔜
  • Locus Autorytet
    Postów: 780 1103

    Wysłany: 15 września 2025, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seabird wrote:
    Wykupiłam też estradiol, na podstawie Waszych komentarzy myślę, że raz warto sprawdzić 🤷🏼‍♀️

    A swoją droga, badania w Diagnostyce kupujecie online czy na miejscu? Ktoś się orientuje czy ceny się różnią?
    Online jest taniej

    Seabird lubi tę wiadomość

    👫🏻 93&94 👩‍❤️‍💋‍👨 2013
    🐈‍⬛🐈‍⬛🐈‍⬛🦮

    🧒🏼 L. 05.2020 AuADHD 🤰
    💔💔💔💔01, 02, 07, 09.2025 biochem

    Niedomoga lut (8dpo prog 11, E2 67); DHEAS ⬇️; nasienie ✅, AMH 3,91 ✅, trombofilia ✅, homocysteina ✅
    10.2025 badania immunologiczne, NK 14,5% ⬆️,Th ⬇️, białko S ⬆️, cross match 62%‼️⚠️

    07.11.2025 dr Jarosz ➡️ KIR, HLA-C, biopsja endometrium ⌛️
    18.11.2025 kwalifikacja invitro
    12.2025 wizyta 9-12dc ocena endometrium - odwołana ✋
    30.11 ⏸️
    01.12 beta 169 E2 169 prog 15,3
    03.12 beta 464 E2 202 prog 13,4
    12.12 USG ginekolog ♥️ CRL 2,5mm 5+5
    07.01 🩸NIPT + 🩸PAPPA niskie ryzyka 🩵
    12.01 CRL 3,80 cm 10+4 ♥️
    19.01. prenatalne
    13.02 9,86cm /13.03 284g/10.04 562g

    preg.png
  • Daisy1 Autorytet
    Postów: 758 1458

    Wysłany: 15 września 2025, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seabird wrote:
    Wykupiłam też estradiol, na podstawie Waszych komentarzy myślę, że raz warto sprawdzić 🤷🏼‍♀️

    A swoją droga, badania w Diagnostyce kupujecie online czy na miejscu? Ktoś się orientuje czy ceny się różnią?
    Na stronie e-sklepu widać cenę online i w wybranym punkcie. Online jest zawsze taniej 👌

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 września 2025, 16:00

    Seabird lubi tę wiadomość

    👧🏼 37 🧑🏼 | starania od 02.2024
    💔 11tc 02.2025 | 💔 10tc 08.2025 Duphaston
    ➡️ po 6cs mini-histeroskopia (04.2026) | CD138+ 5/10 HPF | ✂️mięśniaki + zrosty | 💊 leczenie
    ➡️ kontrolna mini-histeroskopia (05.2026) | ✅️ brak cech zapalnych
    ☘️ powrót do starań | 💊 Encorton + Accofil
    ⚠️ ANXA5 M2/N | KIR Bx (2DS2+) | HLA-C C2C2 | Allo-MLR 0% | cross-match 26.5%
  • oliwia79 Ekspertka
    Postów: 219 156

    Wysłany: 15 września 2025, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dzis robilam bete po 72h siedze jak na szpilkach czekajac na ten wynik , troche sie martwie bo boli mnie te podbrzusze jak na okres doslownie moze troche inaczej jakby mi tak wiercili śrubokrętem

  • Maalwii Autorytet
    Postów: 583 788

    Wysłany: 15 września 2025, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oliwia79 wrote:
    A ja dzis robilam bete po 72h siedze jak na szpilkach czekajac na ten wynik , troche sie martwie bo boli mnie te podbrzusze jak na okres doslownie moze troche inaczej jakby mi tak wiercili śrubokrętem

    Trzymam kciuki żeby był piękny przyrost ❤️
    Niestety czekanie jest najgorsze.. 🫣

    Ja właśnie zaczynam walkę z testami owulacyjnymi bo w zeszłym cyklu nie byłam systematyczna i raczej przegapiłam pik 🤦🏼‍♀️ tym razem będę robić dwa razy dziennie do skutku 😃

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 września 2025, 16:21

    oliwia79 lubi tę wiadomość

    M 💁🏽‍♀️ 28 | T 💁🏼‍♂️ 31 | K 🐕

    • starania od 06.2025

    ➡️ 💁🏽‍♀️ M
    TSH: 2,02 ✅
    Ferrytyna: 29,39 ⬆️
    Prolaktyna: 19,01 ✅
    Progesteron 7-8dpo: 11,90 ✅

    X cs 🙉
    20.06 - pierwsze w życiu ⏸️ 🥹
  • oliwia79 Ekspertka
    Postów: 219 156

    Wysłany: 15 września 2025, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maalwii wrote:
    Trzymam kciuki żeby był piękny przyrost ❤️
    Niestety czekanie jest najgorsze.. 🫣

    Ja właśnie zaczynam walkę z testami owulacyjnymi bo w zeszłym cyklu nie byłam systematyczna i raczej przegapiłam pik 🤦🏼‍♀️ tym razem będę robić dwa razy dziennie do skutku 😃

    Ja polecam clearblue ten komfort psychiczny jest tych pieniedzy wart 😅

  • Maalwii Autorytet
    Postów: 583 788

    Wysłany: 15 września 2025, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oliwia79 wrote:
    Ja polecam clearblue ten komfort psychiczny jest tych pieniedzy wart 😅

    Jak mi znów nie pyknie z tymi paskowymi to się zdenerwuję ładnie mówiąc 🤣 bo wiem że owulka jest bo u gina byłam ale teraz trzeba ten moment wychwycić 😅 jak mi znów nie wyjdzie to chyba się zaopatrze.. polecasz? 😃

    oliwia79 lubi tę wiadomość

    M 💁🏽‍♀️ 28 | T 💁🏼‍♂️ 31 | K 🐕

    • starania od 06.2025

    ➡️ 💁🏽‍♀️ M
    TSH: 2,02 ✅
    Ferrytyna: 29,39 ⬆️
    Prolaktyna: 19,01 ✅
    Progesteron 7-8dpo: 11,90 ✅

    X cs 🙉
    20.06 - pierwsze w życiu ⏸️ 🥹
  • Mamacita Autorytet
    Postów: 360 750

    Wysłany: 15 września 2025, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki Olivia!!
    Spróbuj się czymś zająć żeby nie myśleć... Chociaż wiem, że to trudne 😅

    💃🏼33🕺🏻30
    Starania o 1 👶🏻od 08/25 - 6 cs
    💔​ 10/25 biochem

    IO, PCOS

    🌟 15.01 - 7mm z serduszkiem 💓​
    🌟 30.01 - 22 mm, FHR 184
    🌟 20.02 - 55 mm 🍓ryzyka niskie
    🌟 24.03 - 157 g 🩷👧​
    🌟 06.05 - 547 g 🩷

    preg.png
  • oliwia79 Ekspertka
    Postów: 219 156

    Wysłany: 15 września 2025, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maalwii wrote:
    Jak mi znów nie pyknie z tymi paskowymi to się zdenerwuję ładnie mówiąc 🤣 bo wiem że owulka jest bo u gina byłam ale teraz trzeba ten moment wychwycić 😅 jak mi znów nie wyjdzie to chyba się zaopatrze.. polecasz? 😃

    Przy pierwszym cyklu staran kupilam paskowe i powiedzialam ze to nie dla mnie potem leciałam na tych od clearblue . Bardzo polecam :)

    Maalwii lubi tę wiadomość

  • oliwia79 Ekspertka
    Postów: 219 156

    Wysłany: 15 września 2025, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamacita wrote:
    Trzymam kciuki Olivia!!
    Spróbuj się czymś zająć żeby nie myśleć... Chociaż wiem, że to trudne 😅

    Haha wlasnie pomimo ze czyms sie zajmuje to i tak ta głowa mysli ale chyba pojde na dluuugi spacer to napewno pomoze

  • Witynja Ekspertka
    Postów: 172 119

    Wysłany: 15 września 2025, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oliwia79 wrote:
    Ja polecam clearblue ten komfort psychiczny jest tych pieniedzy wart 😅
    Podlinkujesz które konkretnie polecasz? :)

    Maalwii, oliwia79 lubią tę wiadomość

    🧍‍♀️29 🧍‍♂️31

    Starania o 1 👶 od listopada 2024
    ⏸️ 27.03.2026
    💔 29.03.2026

    🧍‍♀️
    PCOS fenotyp C
    Cykle 27/29 dni, owulacje występują
    Hiperprolaktynemia i mlekotok (?)

    Progesteron 7DPO 15,81 ng/ml
    Estradiol 7DPO 184,05 ng/ml
    TSH 23.08.2025: 1,379IU/ml -> 10.01.2026 2.16 IU/ml
    FT4 1,00ng/dl
    Prolaktyna 9,87ng/dl
    Witamina D 33ng/dl
    Żelazo 04.02.2026: 67 -> 31.03.2026: 112
    Ferrytyna: 04.02.2026: 30,87 -> 31.03.2026 47,30
    💊Inozytol, Tenfertil Ona

    🧍‍♂️
    Tenfertil On
  • Maalwii Autorytet
    Postów: 583 788

    Wysłany: 15 września 2025, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oliwia79 wrote:
    Przy pierwszym cyklu staran kupilam paskowe i powiedzialam ze to nie dla mnie potem leciałam na tych od clearblue . Bardzo polecam :)

    Możesz linka wrzucić jak będziesz miała chwilkę 😃

    Bo znalazłam jeszcze z Pink te digital test trio ktoś to używał? Spoko to jest? 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 września 2025, 17:11

    oliwia79 lubi tę wiadomość

    M 💁🏽‍♀️ 28 | T 💁🏼‍♂️ 31 | K 🐕

    • starania od 06.2025

    ➡️ 💁🏽‍♀️ M
    TSH: 2,02 ✅
    Ferrytyna: 29,39 ⬆️
    Prolaktyna: 19,01 ✅
    Progesteron 7-8dpo: 11,90 ✅

    X cs 🙉
    20.06 - pierwsze w życiu ⏸️ 🥹
  • oliwia79 Ekspertka
    Postów: 219 156

    Wysłany: 15 września 2025, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne wklejam linka
    https://allegro.pl/oferta/clearblue-cyfrowy-test-owulacyjny-dual-10szt-6774597537

    Mam wyniki 🥹
    📅 12.09
    • Progesteron: 21,7 ng/ml
    • Beta-hCG: 48,9 mIU/ml

    📅 15.09 (po 72 h)
    • Progesteron: 23,09 ng/ml (N55)
    • Beta-hCG: 259,9 mIU/ml
    Chyba sa ok 🥹

    Monia•, Klaudiaam, Kycia, Luna11, Ssilvia, Mamacita, Remedios, Witynja, PA, IT_Girl, stokroteczka25, Hari, Darioszkaa, Bergamotka94, bambusek-94, Mika1992, Maalwii, Locus, Reja13, Seabird, Milunia, Fox, Ika_Ika, Takatam, Bubu04, Paula., EVK lubią tę wiadomość

‹‹ 71 72 73 74 75 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna to poważny stan, w którym zarodek zagnieżdża się poza macicą, najczęściej w jajowodzie. Chociaż początkowo może przypominać prawidłową ciążę, kluczowymi sygnałami ostrzegawczymi są ból podbrzusza, krwawienie oraz nieprawidłowy przyrost hormonu HCG. Poznaj przyczyny tego zjawiska oraz metody diagnostyki i leczenia, które pozwalają chronić zdrowie i przyszłą płodność kobiety.

CZYTAJ WIĘCEJ