X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Niby wszystko ok ale zajść w ciążę nie można.. Zapraszam do rozmowy.
Odpowiedz

Niby wszystko ok ale zajść w ciążę nie można.. Zapraszam do rozmowy.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2015, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maleficent wrote:
    100krotko super fotka :-) ahh ile bym dała, żeby wyglądać jak Ty teraz ;)

    Felicja, dupek może blokować owulację, ale czytałam, że jakaś wyższa dawka niż jeden tabs. W moim przypadku faszerowalam się dupkiem i to był bład, bo przy problemach z krzepliwością jest nie wskazany, dlatego, gdy zajdę jeśli już, będę tylko na luteinie.

    Ja zawsze chciałam miec pierwszego syna, jednak z biegiem czasu wolałabym córkę i mój mąż także ;) wiadomo jednak, że dziecko zdrowe, donoszone będzie moim największym szczęściem bez względu na płeć.

    Apropos seriali - dzisiaj nie obejrzę Primka z tobą Zenka :( wybieramy się do znajomych na pogaduchy, jak wrócimy to mi trochę opowiesz, jeśli będziesz oglądać :-)
    Rozmawiałam z moją koleżanką. Ona brała duphaston na regulację cykli i jej owulację przywrócił. Brała cały czas

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2015, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felicja wrote:
    ja pier... totalna ignorancja :-/ znaleźć dobrego lekarza teraz graniczy z cudemmimo ,że im się płaci :-/ a ile się już starasz ?

    Dokładnie.
    O pierwszą ciąże 4 miesiące. Walczyłam z wysoką prolaktyną. Zaszłam w lipcu - biochemiczna. Zaszłam w kolejnym cyklu po poronieniu tym razem w pozamaciczną . We wrześniu miałam usunięcie CP, w grudniu zabieg Hsg - zaczynamy z powrotem się starać jak jajowody będą względnie używalne ;)

  • Ginka Autorytet
    Postów: 960 528

    Wysłany: 5 listopada 2015, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felicja wrote:
    Po wszystkim co mnie spotkało w temacie lekarzy to nie ufam zadnemu :-P ale chyba wezme jedną bo gdzies juz czytałam ze ponad 10 mg na dzien blokuje owu .
    Dzięki wielkie za pomoc :-)

    DLatego Dupka lub Luteine bierze się po owulacji. To jest progesteron

    Ginka
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2015, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ginka wrote:
    DLatego Dupka lub Luteine bierze się po owulacji. To jest progesteron
    Nie blokuje. Już pisałam. Moja koleżanka dzięki dupkowi zaszła w ciążę. Tak pobudził jajniki. Brała go bo okresu przez miesiąc nie miała

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2015, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PrimaSort wrote:
    Nie blokuje. Już pisałam. Moja koleżanka dzięki dupkowi zaszła w ciążę. Tak pobudził jajniki. Brała go bo okresu przez miesiąc nie miała

    ale może brała go po owulacji a nie przed ? bo chodzi o to że mi lekarz przepisał tak duphaston że wychodzi przed owu..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2015, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    boję się po prostu żeby nie zafundować sobie paru dodatkowych miesięcy bez owulacji bo sobie ją zablokuje ...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2015, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felicja wrote:
    ale może brała go po owulacji a nie przed ? bo chodzi o to że mi lekarz przepisał tak duphaston że wychodzi przed owu..
    Brała przed owulacją. Cykle miała 30 dniowe

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2015, 20:25

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2015, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaraz do niej zadzwonię i się dowiem od kiedy dokładnie brała

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2015, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już wiem. W 10 dniu cyklu zaczęła brać. Zalecił lekarz. Miało pomóc w wyprodukowaniu prawidłowego jajeczka. I koło 16 dnia cyklu miała jajeczkowanie. W pierwszym cyklu z dupkiem zaszła w ciążę. Powtarzam co do słowa jak mi powiedziała. Mam nadzieję, że pomogłam ;-)

  • Wedmoczka Autorytet
    Postów: 1051 411

    Wysłany: 5 listopada 2015, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka,

    jestem po wizycie i dalej jestem w kropce...wg Pani dr hormonalnie wszystko wygląda super...zastanawia się nad tym moim mięśniakiem który może być problemem..jak zapytałam o HSG to powiedziała że też stara się o dziecko i nie chciałaby sobie zaszkodzić promieniowaniem więc kazała sprytnie pójść do innego lekarza (pracuje w tym samym szpitalu)niby po poradę i przy okazji zapytać o HSG
    Mam też zrobić badanie Prolaktyny tylko nie wiem w którym dniu najlepiej i krzywą cukrową...

    jakaś podłamana jestem znowu :((

    Ps. Zanim coś powiesz - posłuchaj. Zanim skrytykujesz - poczekaj. Zanim się pomodlisz - wybacz. Zanim coś napiszesz - pomyśl. Zanim zrezygnujesz - spróbuj.

    Laparoskopia 19.07.2016 - macica jednorożna, jajowód prawy drożny

    1 IUI 4.04....:(
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 5 listopada 2015, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mi lekarka przepisała luteinę i mówiła, żeby bezwzględnie brać po owulacji, bo jak wezmę wcześniej to mogę ją zablokować. Myślę, że sensowniej wziąć po stwierdzonej owulacji, ale chyba czasem warto jeden cykl nawet stracić, bo się dziek leków wyregulują - może temu lekarz kazał brać od 16 dc? Ale ja bym wzięła po owu - wtedy jest pewność, że cykl nie będzie stracony.

    Edit: Prima to może w takiej dawce - 1 tabletka nie blokuje? Ja mam dużą dawkę, może dlatego muszę brać po owu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2015, 20:35

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2015, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PrimaSort wrote:
    Już wiem. W 10 dniu cyklu zaczęła brać. Zalecił lekarz. Miało pomóc w wyprodukowaniu prawidłowego jajeczka. I koło 16 dnia cyklu miała jajeczkowanie. W pierwszym cyklu z dupkiem zaszła w ciążę. Powtarzam co do słowa jak mi powiedziała. Mam nadzieję, że pomogłam ;-)


    tak , nawet bardzo , dziękuję :-) za dwa dni zaczynam :-D

    PrimaSort lubi tę wiadomość

  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 5 listopada 2015, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wedmoczka wrote:
    Hejka,

    jestem po wizycie i dalej jestem w kropce...wg Pani dr hormonalnie wszystko wygląda super...zastanawia się nad tym moim mięśniakiem który może być problemem..jak zapytałam o HSG to powiedziała że też stara się o dziecko i nie chciałaby sobie zaszkodzić promieniowaniem więc kazała sprytnie pójść do innego lekarza (pracuje w tym samym szpitalu)niby po poradę i przy okazji zapytać o HSG
    Mam też zrobić badanie Prolaktyny tylko nie wiem w którym dniu najlepiej i krzywą cukrową...

    jakaś podłamana jestem znowu :((

    Wedmoczka a nie może Ci lekarka zrobić sonohsg solą fizjologiczną? To wtedy by nie była na promieniowanie narażona. Prolaktyna obojętne kiedy, tylko dzień wcześniej się wyśpij, nie współżyj, próbuj się nie stresować, nie ćwicz i idź na czczo.
    Ale czemu jesteś podłamana? Że nic nie ruszyło? A możesz mi przypomnieć jak długo się staracie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2015, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wedmoczka wrote:
    Hejka,

    jestem po wizycie i dalej jestem w kropce...wg Pani dr hormonalnie wszystko wygląda super...zastanawia się nad tym moim mięśniakiem który może być problemem..jak zapytałam o HSG to powiedziała że też stara się o dziecko i nie chciałaby sobie zaszkodzić promieniowaniem więc kazała sprytnie pójść do innego lekarza (pracuje w tym samym szpitalu)niby po poradę i przy okazji zapytać o HSG
    Mam też zrobić badanie Prolaktyny tylko nie wiem w którym dniu najlepiej i krzywą cukrową...

    jakaś podłamana jestem znowu :((
    Nie rozumiem... A nie może po prostu dać Ci skierowania do szpitala na to badanie? Ja tak miałam z histeroskopią. Poszłam ze skierowaniem, zrobili badanie i tego samego dnia wypuścili do domu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2015, 20:41

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2015, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze PrimaSort poprawiłaś mi na wieczór humor i to jak :-D dzięki !

    PrimaSort lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2015, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felicja wrote:
    tak , nawet bardzo , dziękuję :-) za dwa dni zaczynam :-D
    Proszę :-) a i ona brała rano na czczo 1 tabletkę dziennie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2015, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PrimaSort wrote:
    Proszę :-) a i ona brała rano na czczo 1 tabletkę dziennie

    też będę brała jedną, wolę zacząć delikatniej , w końcu to hormony... była bym najszczęśliwsza jakby mi się udało w pierwszym cyklu z duphastonem ale wątpie , ważne ,że coś do przodu :-)

    PrimaSort lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2015, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felicja wrote:
    też będę brała jedną, wolę zacząć delikatniej , w końcu to hormony... była bym najszczęśliwsza jakby mi się udało w pierwszym cyklu z duphastonem ale wątpie , ważne ,że coś do przodu :-)
    Trzeba być dobrej myśli ;-)

  • Wedmoczka Autorytet
    Postów: 1051 411

    Wysłany: 5 listopada 2015, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelinka2210 wrote:
    Wedmoczka a nie może Ci lekarka zrobić sonohsg solą fizjologiczną? To wtedy by nie była na promieniowanie narażona. Prolaktyna obojętne kiedy, tylko dzień wcześniej się wyśpij, nie współżyj, próbuj się nie stresować, nie ćwicz i idź na czczo.
    Ale czemu jesteś podłamana? Że nic nie ruszyło? A możesz mi przypomnieć jak długo się staracie?

    a nie wiem ja chciałam na NFZ zrobić HSG robią takie coś na NFZ??
    tak że znów w badaniach wszystko ok a ciąży dalej brak:( no i ten mięśniak :(
    od 12.2009 czyli prawie 5 lat

    Ps. Zanim coś powiesz - posłuchaj. Zanim skrytykujesz - poczekaj. Zanim się pomodlisz - wybacz. Zanim coś napiszesz - pomyśl. Zanim zrezygnujesz - spróbuj.

    Laparoskopia 19.07.2016 - macica jednorożna, jajowód prawy drożny

    1 IUI 4.04....:(
  • Wedmoczka Autorytet
    Postów: 1051 411

    Wysłany: 5 listopada 2015, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PrimaSort wrote:
    Nie rozumiem... A nie może po prostu dać Ci skierowania do szpitala na to badanie? Ja tak miałam z histeroskopią. Poszłam ze skierowaniem, zrobili badanie i tego samego dnia wypuścili do domu.
    nie mam pojęcia coś wspominała że nie chcę wypisać skierowania i zostawić mnie z tym..że ona musiałaby mnie zapisać na odpowiedni dzień i być ze mną...może ma inne podejście...

    Ps. Zanim coś powiesz - posłuchaj. Zanim skrytykujesz - poczekaj. Zanim się pomodlisz - wybacz. Zanim coś napiszesz - pomyśl. Zanim zrezygnujesz - spróbuj.

    Laparoskopia 19.07.2016 - macica jednorożna, jajowód prawy drożny

    1 IUI 4.04....:(
‹‹ 383 384 385 386 387 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ