X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Niby wszystko ok ale zajść w ciążę nie można.. Zapraszam do rozmowy.
Odpowiedz

Niby wszystko ok ale zajść w ciążę nie można.. Zapraszam do rozmowy.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Broszka wrote:
    Dzien dobry:)

    A ja ze dawno nie sikalam na zadne patyki to zrobie testa w sobote! Mozecie trzymac kciuki:)
    I boje sie ze w tym miesiacu jednak nici z mojego hsg, bo zeby zrobic badanie przed zabiegiem powinnam dzisiaj, najpozniej jutro dostac @. A na razie nic nie slychac. Takze Little bedziesz pierwsza:) bede czekala na Twoja relacje:)

    Mam nadzieję, że sobota będzie gorąca w z powodu Twoich dwóch krech, bo na pogodę nie ma co liczyć ;) Tak to jest z tym hsg. Ja przeżywałam przesunięcie terminu, Wedmoczka też, obyś Ty nie musiała, ale niestety na czerwonego dziada nie da rady :/ No miejmy nadzieję, że Littlek coś też nam pozytywnego wymodzi. No i reszta też of kors, bo widzę podobna faza cyklu ;)

  • _Mi_ Koleżanka
    Postów: 42 6

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marleni wrote:
    Na pewno badanie nasienia rozszerzone + posiew nasienia (koniecznie)
    W rozszerzonym badaniu powinna być morfologia.
    Jeżeli wtedy coś wyjdzie to badania krwi można zrobić ( ale to zapewne lekarz zleci - albo i nie, bo do facetów to po macoszemu podchodzą :P )

    Poniżej wklejam badania jakie można zrobić (ale to jak wyjdzie kiepskie nasienie, albo chcesz mieć pełen obraz co się u niego dzieje )

    Jeszcze można zrobić defragmentację plemnika DNA.

    1. KREW
    • Testosteron
    • Prolaktyna
    • Androstendion
    • FSH
    • LH
    • Estradiol
    • Chlamydia trachomatis antygen (jakościowo)
    • Przeciwciała przeciw Ureaplasma urealyticum i Mycoplasma hominis IgG


    2 MOCZ:
    • Chlamydia trachomatis antygen ( jakościowo)

    dzięki :* o tym posiewie nie widziałam nawet, bo nawet na stronach klinik było, że najpierw badanie nasienia rozszerzone, o poswiewie ani słowa. Pewnie wcześniej niż za 2 miesiące nie pójdziemy, czyli minie 6cykl

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mal jak to młoda matka półka :-D raz lepiej raz gorzej :-D ogólnie opieka i pielęgnacja Lenki hmm jak bym to zawsze robiła :-P najgorsze sia momenty kiedy ona zanosi się płaczem a mi ciazko ją uspokoic.
    W szpitalu miałam mało mleka amteraz mam za dużo dużo za dużo muszę odciągnąć i wylewam bo nie mam w czym mrozic juztro muszę coś zakupic. No i tak to wygląda :-D

  • Broszka Autorytet
    Postów: 842 675

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Ty Male kiedy nas zaskoczysz? Kiedy wracasz do staran?:)

    A mnie sluchy doszly ze idzie ocieplenie. U mnie ptaszki szczebiocza az milo:P

    No tak Little tez jeszcze musi siknac, o ja glupia zapomnialam. No to kto jeszcze sika w najblizszym czasie?:)

    Z tym hsg to niestety tak myslalam ze bedzie. Ostatnio ciagna mi sie takie tasiemce, a moj lekarz pozniej nie mogl. Trudno, nic na to nie poradze, smutac nie wolno:) Zreszta kto bedzie smutac to zaraz ciotka Male postawi go do pionu:D

    Maleficent lubi tę wiadomość

    o14882c3tzwz2hbc.png
  • Broszka Autorytet
    Postów: 842 675

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super 100krotko! Teraz niech Lenka rosnie na duzoa rezolutna dziewczynke:) a Ty musisz zaktualizowac suwaczek:) a w ogole jak czytalam Twoj opis porodu bylam pelna podziwu jak latwo i szybko Ci poszlo:)

    Amelia San lubi tę wiadomość

    o14882c3tzwz2hbc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    100krotka:) wrote:
    Mal jak to młoda matka półka :-D raz lepiej raz gorzej :-D ogólnie opieka i pielęgnacja Lenki hmm jak bym to zawsze robiła :-P najgorsze sia momenty kiedy ona zanosi się płaczem a mi ciazko ją uspokoic.
    W szpitalu miałam mało mleka amteraz mam za dużo dużo za dużo muszę odciągnąć i wylewam bo nie mam w czym mrozic juztro muszę coś zakupic. No i tak to wygląda :-D

    Matka ,,półka,, widzę radzi sobie wyśmienicie ;) a z tym płaczem czytałam, że pomagają wszelkie szumy, szmery i inne takie dźwiękocuda - próbowałaś? A jak młody tata? oszalał na punkcie córy? Pies trochę poszedł w odstawkę co? :D


    Broszka wrote:
    A Ty Male kiedy nas zaskoczysz? Kiedy wracasz do staran?:)

    A mnie sluchy doszly ze idzie ocieplenie. U mnie ptaszki szczebiocza az milo:P

    No tak Little tez jeszcze musi siknac, o ja glupia zapomnialam. No to kto jeszcze sika w najblizszym czasie?:)

    Z tym hsg to niestety tak myslalam ze bedzie. Ostatnio ciagna mi sie takie tasiemce, a moj lekarz pozniej nie mogl. Trudno, nic na to nie poradze, smutac nie wolno:) Zreszta kto bedzie smutac to zaraz ciotka Male postawi go do pionu:D

    Jak ja bym Was chciała zaskoczyć i samą siebie też ;) Ale wyobraź sobie, że miałam HSG 21.12 a w szpitalu jeszcze mi płyty nie opisali - w dalszym ciągu niewiem na czym stoję, choć zakładam z góry, że jest dobrze - co mam zrobić? Muszę odbyć wizytę u gina i jak dostanę zielone światło i wyniki będą dobre to ruszam :) Smutanie - nie wskazane, przynajmniej na dłuższą metę - trzeba głowę podnieść wysoko i powiedzieć, że da się radę mimo wstrętnych okresów, przesunięć terminów i wszelkich innych cudów. Chwile zwątpienia i smutku przeżyć po swojemu, byle nie za długo i nie intensywnie - a potem wrócić na właściwy tor. Jeśli chodzi o stawianie do pionu - to swój trzymam prosto, mam okres abstynencji w jakimkolwiek tego słowa znaczeniu, więc służę ;)

    Amelia San, Broszka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie zapomniałam jak się cytuje, uffff :D

    Ale o edycji posta już zapomniałam :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2016, 13:21

    Marleni lubi tę wiadomość

  • Broszka Autorytet
    Postów: 842 675

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Male a lekarz zaraz po zabiegu nic nie mówił? No to co oni się do cholerki tak ociągają w tym szpitalu?? Z tym smutaniem to masz rację. Choć są czasem momenty, które porządnie dają nam w kość a wtedy ładnie wygląda wszystko tylko w teorii. Ja zauważyłam, że czasem daje mi kopa, jak ktoś obok załamuje się bardziej niż ja, bo wtedy czuję w sobie obowiązek żeby pomóc i wesprzeć tą osobę, a żeby to zrobić muszę być silna. I to jest taki szybki otrzeźwiacz. Nie lubię jak ktoś obok smuta:)

    Am nie ma żadnego - później my:P Wszystkie się tu staramy po równo i wszystkie mamy podobne szanse. Ja bym była najszczęśliwsza gdybyśmy wszystkie mogły cieszyć się w tym samym czasie:)

    Marleni, Amelia San lubią tę wiadomość

    o14882c3tzwz2hbc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh ten moj tablet chyba go wyrzuce:-\ miało być polka :-D

    Wiem że i ja i moja cięcia potrzebujemy czasu żeby się poznac inwiem że z dnia na dzień będzie lepiej :-)

    Właśnie dumam nad summisiem bo przed kapaniem suszarka pomaga ;-)

    Suwaczek zmienie tylko muszę laptopa dorwać :-)

    Amelia San lubi tę wiadomość

  • Ginka Autorytet
    Postów: 960 528

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki,

    Ja dziś w pracy, tydzień wolnego zleciał, że hej.

    Stokrotko kupuj szumisia później bez problemu ktoś od Ciebie odkupi!

    Miłego dnia!

    Marleni, Amelia San lubią tę wiadomość

    Ginka
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ginka wrote:
    Hej dziewczynki,

    Ja dziś w pracy, tydzień wolnego zleciał, że hej.

    Miłego dnia!

    Oj tak wolne szybko zleciało, ale ja się cieszę, że już jest po świątecznym okresie i jest nowy rok. Bo fajnie jest wypocząć, ale taki rozlazły okres, ciężko coś załatwić, jeśli chodzi o sprawy niepłodnościowe, inseminacyjne itp, to ciężko lekarzy uchwycić bo też mają wolne :) więc teraz minął 6 styczeń i można działać :)

    Ginka widzę, że jesteś po owulacji, także aby do przodu teraz, kciuki zaciśnięte :* <3
    Widzę, że estrogen i progesteron jest, więc pozostaje tylko mieć wiarę że to jest ten cykl :*

    Miłego dzionka.

  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka :)
    Ja dziś też pierwszy raz po wolnym i tak mi sie strasznie nie chciało...
    100krotka my puszczaliśmy dzwięk suzarki na kompie i pomagało, bo ten miś to drogi chyba, szkoda kasy może :)
    No ja jeszcze za niedługo bedę testować - jakoś w przyszłym tygodniu pod koniec.

    Miłego dnia Wam życzę :)

    Marleni <3 Czemu Ty wykresu na tablicy nie masz? :) Gdzie mam Ci coś napisać? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2016, 11:30

    Marleni lubi tę wiadomość

  • Ginka Autorytet
    Postów: 960 528

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marleni wrote:
    Oj tak wolne szybko zleciało, ale ja się cieszę, że już jest po świątecznym okresie i jest nowy rok. Bo fajnie jest wypocząć, ale taki rozlazły okres, ciężko coś załatwić, jeśli chodzi o sprawy niepłodnościowe, inseminacyjne itp, to ciężko lekarzy uchwycić bo też mają wolne :) więc teraz minął 6 styczeń i można działać :)

    Ginka widzę, że jesteś po owulacji, także aby do przodu teraz, kciuki zaciśnięte :* <3
    Widzę, że estrogen i progesteron jest, więc pozostaje tylko mieć wiarę że to jest ten cykl :*

    Miłego dzionka.

    Marleni, mam nadzieje, że owulacja była. Masz rację, że ten okres taki właśnie rozlazły, że nic nie można sprwdzić, załatwić.

    gdyby nie było święta to bym miała wczoraj USG

    Ginka
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie doczytałam, a se dopowiedziałam i czytam wypowiedź Marlen, potem Ginki, że okres rozlazły, że nie można nic sprawdzić, załatwić i sobie myślę - hmm, taka debata nad Panem okresem - aż tu przyszło mi ogarnąć treść i skumałam, że nie mówi się o tym czerwonym jegomościu w galotach :D Wybaczcie, jestem po nocce, muszę włączyć tryb - jarzenie.


    Jako, że teraz fiksacja na punkcie Gwiezdnych Wojen, a Wy takie wojowniczki to poprostu niech moc będzie z Wami wszystkie testerki i nietesterki :)
    No i Ewelek ogromne kciuki, niech tajemna (nie gwiezdna) moc Bavarii będzie z Tobą :)

    Marleni, Amelia San, Ginka, littleladybird, ewelinka2210 lubią tę wiadomość

  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maleficent wrote:
    niech moc będzie z Wami

    Haha dobre ;) przyszło mi to do głowy i... napisałam na FB do Ciebie :D <3

    Broszka, ja muszę jeszcze poczekać na ustalenie terminu HSG, bo według moich odczuć owulacja była później niż chciałam :) więc i cykl będzie dłuższy ;)

    Pozdrawiam gorąco <3

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • Broszka Autorytet
    Postów: 842 675

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Little mam nadzieje ze na hsg wcale nie bedziesz musiala isc:) Trzymam kciuki! A mialas w tym cyklu usg, czy tylko badanie estradiolu?

    o14882c3tzwz2hbc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podoba sie suwaczek ciociom :)
    A tu focia dla cioc ktore jeszcze nie widzialy :)




    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2016, 13:37

    littleladybird, Amelia San lubią tę wiadomość

  • Broszka Autorytet
    Postów: 842 675

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suwaczek piekny a Lenka najpiekniejsza:):):)

    100krotka:) lubi tę wiadomość

    o14882c3tzwz2hbc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 06:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje :-*

  • Ginka Autorytet
    Postów: 960 528

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotkoczko suwaczek śliczny!

    Miłego piąteczku dla wszystkich!

    ewelinka2210 lubi tę wiadomość

    Ginka
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3


‹‹ 446 447 448 449 450 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ