X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Niby wszystko ok ale zajść w ciążę nie można.. Zapraszam do rozmowy.
Odpowiedz

Niby wszystko ok ale zajść w ciążę nie można.. Zapraszam do rozmowy.

Oceń ten wątek:
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 19 lutego 2016, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie śnieg sypie! Ale wcale się nie cieszę :/ chcę już wiosnę...
    100krotko na peeno będziesz pięknie wyglądać :)
    Am <3 wygłaszcz kotkę od cioci Ewelinki :)

    littleladybird, Amelia San, 100krotka:) lubią tę wiadomość

  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 19 lutego 2016, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) u nas padał śnieg przedwczoraj. W dosłownie pół godziny tak zasypało, że świata nie było widać. Wszystko białe. Długo nie trwało i wszystko spłynęło :)
    Ewelinka, ja lubię zimę, ale też już tęsknie za wiosną :D niech się zrobi zielono wszędzie i kwiaty niech zakwitną :D

    Iwonka, czekam na efekty fryzjerskie :D
    I oczywiście dbam o siebie <3

    Am, swoje to swoje. Jak to mówią: "ciasne, ale własne" :D Można robić, co się chce, nawet nago chodzić :D

    P.S. Myślicie, że może wątek na OF odżyje po akcji na FB? :D

    Amelia San, ewelinka2210, 100krotka:) lubią tę wiadomość

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 19 lutego 2016, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co to za akcja na FB? chyba cos przegapiłam :(.

    Jutro mamy wizytę w Invikcie. trzymajcie za nas kciuki bo nie wszystkie wyniki badań wyszły w normie i się boję :(.

  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 19 lutego 2016, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płatek szkarłatny wrote:
    A co to za akcja na FB? chyba cos przegapiłam :(.

    Jutro mamy wizytę w Invikcie. trzymajcie za nas kciuki bo nie wszystkie wyniki badań wyszły w normie i się boję :(.
    Płatku mocno będę trzymać kciuki <3 aco wyszło nie tak?

    Amelia San, littleladybird, Płatek szkarłatny lubią tę wiadomość

  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 19 lutego 2016, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płatku, nic nie straciłaś ;) trzymam kciuki!!! <3

    Am, u nas też leje :) śnieg był tylko chwilowo ;)

    Miłego :*

    Amelia San lubi tę wiadomość

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • elmalia Autorytet
    Postów: 545 248

    Wysłany: 19 lutego 2016, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też pada deszcz. Na jutro zapowiadają i na niedzielę....W sumie z drugiej strony to dobrze, bo ponoć poziom wód gruntowych jest niski. Także nie ma tego złego, trochę deszczu się przyda :)

    Miłego piątkowego wieczoru życzę Wszystkim.

    TP 31.07.2016
    8970b5a6.gif
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 19 lutego 2016, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelinka2210 wrote:
    Płatku mocno będę trzymać kciuki <3 aco wyszło nie tak?
    Podwyższony poziom SHBG, estradiolu i prolaktyny po obciążeniu. nie wiem jak to wszystko interpretować.

    U nas dzis też cały dzień śnieg z deszczem. Może jutro na podróż będzie lepsza pogoda.

    Am, nie wiedziałam, że masz kotka :). To bardzo fajnie. Mój M nie lubi trzymać zwierząt w domu, więc raczej nigdy się nie zgodzi.

  • elmalia Autorytet
    Postów: 545 248

    Wysłany: 19 lutego 2016, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płatek szkarłatny wrote:
    Podwyższony poziom SHBG, estradiolu i prolaktyny po obciążeniu. nie wiem jak to wszystko interpretować.
    Estradiol odpowiada za grubość endometrium tak? To by znaczyło, że jak go dużo to endo grube/za grube? Tak sobie dedukuje, bo nie bardzo się na tym znam.

    Co do SHBG to może ma to związek z tarczyca? Badałas się pod tym kątem?

    Najlepiej tak na prawdę skonsultować wyniki badań z lekarzem. Konsultowalas już?

    Edit: A, już widzę. Jutro wizyta. To zaciskam mocno kciuki!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2016, 22:30

    TP 31.07.2016
    8970b5a6.gif
  • Broszka Autorytet
    Postów: 842 675

    Wysłany: 19 lutego 2016, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry wieczór!

    A ja Wam się pochwalę, że jutro zostaję w domu! Juhu!:D Ale wzięłam sobie tyle pracy, że chyba za dużo nie odpocznę jednak.

    Am ma kotka, ja goldena i wrzucę Wam filmik apropo tych psów:) Jak pierwszy raz go zobaczyłam to myślałam, że umrę ze śmiechu - ot cała natura goldena:D

    https://www.youtube.com/watch?v=5iTTNRE-njM

    Miłego wieczoru:)

    o14882c3tzwz2hbc.png
  • Broszka Autorytet
    Postów: 842 675

    Wysłany: 19 lutego 2016, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płatek szkarłatny wrote:
    A co to za akcja na FB? chyba cos przegapiłam :(.

    Jutro mamy wizytę w Invikcie. trzymajcie za nas kciuki bo nie wszystkie wyniki badań wyszły w normie i się boję :(.

    Płatku mocno trzymam kciuki, odezwij się jutro!:)

    Edit: i bądź dobrej myśli - wyniki na pewno da się poprawić:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2016, 22:42

    o14882c3tzwz2hbc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2016, 01:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wpadam tu, aby powiedzieć naszemu Littelbirdowi - nooo Biedrona, fajoskiego masz suwaka <3

    Was też pozdrawiam moje wredoty, choć tak daleko a jednak jesteście, ju noł ;)

    100krotko buziole dla młodej, opowiedz jak komitywa małż-pies-dziecko, bom ciekawa ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2016, 01:33

    Amelia San, 100krotka:), littleladybird, ewelinka2210 lubią tę wiadomość

  • Pola_91 Koleżanka
    Postów: 84 6

    Wysłany: 20 lutego 2016, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, mam pewien problem. W środę miałam szczyt śluzu płodnego i pozytywny test owulacyjny, wtedy właśnie współżyliśmy z mężem. W czwartek silnie bolał mnie prawy jajnik i byłam bardzo wzdęta. Myślę, że wtedy właśnie doszło do owulacji. Ból jajnika był na tyle nieprzyjemny, że o współżyciu wtedy nie było mowy. Od wczoraj mam powiększone i tkliwe piersi. Nie wiem czy to dobrze, staramy się o dziecko. Na początku lutego zrobiłam badanie prolaktyny i wyszło mi 924,30 mIU/l przy normie 102-496 mIU/l. Może to przez ten hormon? Sama już nie wiem. Słyszałam, że kiedy jest podwyższony może nie dochodzić do owulacji, mogą być skąpie miesiączki i nieregularne cykle. Dziwi mnie to wszystko bo mam potwierdzane owulacje na monitoringu, cykle mam regularne 32-33 dni, a miesiączki niestety obfite i bolesne. Ktoś pomoże? Martwi mnie ten ból piersi. Do tego momentami dochodzą lekkie bóle jak na okres. A okres dopiero na początku marca. :(


    20150606650123.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2016, 11:09

    Staramy się o dwie krechy od maja 2015r
    październik 2015r. badanie nasienia - bez zastrzeżeń
    grudzień 2015r. TSH, FT3, FT4 - bez zastrzeżeń
    styczeń 2016r. HSG - jajowody drożne
    styczeń 2017r.- laparoskopia - usunięcie ognisk endometriozy
    AMH - 5,06
    kwiecień, maj IUI :(
    czerwiec Lametta 1x1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2016, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry :)

    Pola prolaktyne masz za wysoka ja tez taka mialam zaaczelam brac prochy i spadla :)

    Diewczynki zmienilam calkien kolor :) juz nie jestem ciemna :) haha mam sombre :)

    Amciu w moim zle sformulowanym pytaniu do Ciebie chodzilo mi czy pracujesz czy w domku siedzisz na dniu wolnym :) zakrecona ja :)

    Litelku dbaj osiebie i o Bierroneczka malego :) jak sie czujesz :) Aja mysle ze to zalezy tylko od naszych checi udzielania sie. I prosze jesli bede duzo smecic przynudzac wyslac mi kopniaka w tylek :P

    Platku jak po wizycie?

    Mal Kochana <3 hmmm a wiec wyglada to tak maz wraca z pracy wchodzi do domu i mowi ze idzie do pieca zobaczyc i znika na dobra 40 min...spacer z psem pozniej wraca i ma pretensje ze nie moze z mala soboe posiedziec bo ona spi i takie to ooo







  • Broszka Autorytet
    Postów: 842 675

    Wysłany: 20 lutego 2016, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proszę bardzo oto mój słodziak:)

    http://naforum.zapodaj.net/thumbs/57c2bba5361c.jpg

    Teraz czekam na kocie zdjęcie:)

    Pola ja prolaktynę miałam w normie ale możliwe że to ona blokowała mi owulację - jadłam niepokalanka niecały miesiąc i się udało:)

    Właśnie Płatku jak po wizycie?:)

    100krotko gratuluję zmiany:) ja od małego mam lęk przed fryzjerami:P Pewnie dlatego nigdy nie zafarbowałam włosów choć bardzo mnie to kusiło wiele razy:P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2016, 19:20

    Marta29, 100krotka:) lubią tę wiadomość

    o14882c3tzwz2hbc.png
  • elmalia Autorytet
    Postów: 545 248

    Wysłany: 20 lutego 2016, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    100krotko też kiedyś nosiłam takie włosy :) lubiłam je. Potem mi się znudziły, bo tak to bywa jak się za długo coś ma, ale chętnie bym do nich wróciła. Może po porodzie, tak jak Ty :)

    Broszka piękna psina. Rzeczywiście słodziak :) Lubię psy, ale chyba nie zdecydujemy się nigdy na zwierzę w domu. A na podwórku szkoda. Chyba, że Mąż by zrobił podgrzewaną bude, co zresztą nawet mówił, że tak by było.

    Platku, dołączam się do pytania dziewczyn - jak po wizycie? Daj znać co i jak.

    TP 31.07.2016
    8970b5a6.gif
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 20 lutego 2016, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No cóż po wizycie tak, że lekarz stwierdził to co inni, że nie wiadomo. moje wyniki mimo obaw są jednak ok.
    Zalecił poszerzone badanie nasienia i jeśli wyjdzie ok, to ju chyba tylko inseminacja.
    Teraz znów się boję, że te badania wyjda źle :(.

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 20 lutego 2016, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola_91 wrote:
    Hej dziewczyny, mam pewien problem. W środę miałam szczyt śluzu płodnego i pozytywny test owulacyjny, wtedy właśnie współżyliśmy z mężem. W czwartek silnie bolał mnie prawy jajnik i byłam bardzo wzdęta. Myślę, że wtedy właśnie doszło do owulacji. Ból jajnika był na tyle nieprzyjemny, że o współżyciu wtedy nie było mowy. Od wczoraj mam powiększone i tkliwe piersi. Nie wiem czy to dobrze, staramy się o dziecko. Na początku lutego zrobiłam badanie prolaktyny i wyszło mi 924,30 mIU/l przy normie 102-496 mIU/l. Może to przez ten hormon? Sama już nie wiem. Słyszałam, że kiedy jest podwyższony może nie dochodzić do owulacji, mogą być skąpie miesiączki i nieregularne cykle. Dziwi mnie to wszystko bo mam potwierdzane owulacje na monitoringu, cykle mam regularne 32-33 dni, a miesiączki niestety obfite i bolesne. Ktoś pomoże? Martwi mnie ten ból piersi. Do tego momentami dochodzą lekkie bóle jak na okres. A okres dopiero na początku marca. :(


    20150606650123.png
    Prolaktynę rzeczywiście masz wysoką. Powinnas skonsultować z lekarzem. Trudno na tym etapie powiedzieć czy to ciąża. Może ciąża a może wczesny PMS. Chyba nie pozostaje ci nic innego jak czekać. Chyba, że zrobisz betę. Moim zdaniem jednak nie ma sensu co miesiąc na bete biegać. Z dowiadczenia wiem, że czasem widzi się objawy, których wcale nie ma.

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 20 lutego 2016, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Broszka, ale słodziak!

  • Pola_91 Koleżanka
    Postów: 84 6

    Wysłany: 20 lutego 2016, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie myślę, że to ciąża bo na to za wcześnie. Próbuje znaleźć powód przez którego wciąż nie udaje mi zajść w ciąże. :( Robiłam niezbędne badania w tym HSG i badanie nasienia. Wyniki wzorowe. Jedynie ta prolaktyna...

    Staramy się o dwie krechy od maja 2015r
    październik 2015r. badanie nasienia - bez zastrzeżeń
    grudzień 2015r. TSH, FT3, FT4 - bez zastrzeżeń
    styczeń 2016r. HSG - jajowody drożne
    styczeń 2017r.- laparoskopia - usunięcie ognisk endometriozy
    AMH - 5,06
    kwiecień, maj IUI :(
    czerwiec Lametta 1x1
  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 20 lutego 2016, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    El, trochę deszczu się przyda, co nie oznacza, że mam już dość :P
    SHBG to bialko wiążące hormony płciowe i w głównej mierze produkowane jest w wątrobie. Z tarczycą raczej nie ma nic wspólnego, chociaż w naszym ciele wszystko jest ze sobą powiązane.

    Mal, Am <3 Moje Wy :D <3

    100krotka <3

    Broszka, Twoja psina to faktycznie słodziak :D


    Pola, prolaktyna za wysoka, ale nie zawsze blokuje owulację. Masz potwierdzoną na monitoringach, więc jesteś w wąskiej grupie kobiet, które owulują mimo prolaktyny ponad normę, ale prolaktyna może wpływać na jakość owulacji. Piersiami się nie martw, mnie w drugiej fazie cyklu zawsze bolą, dotknąć ich nie mogę i nadal tak mam.

    Broszka lubi tę wiadomość

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
‹‹ 464 465 466 467 468 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ