X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne nie odpuszcze i będe mamą w 2017
Odpowiedz

nie odpuszcze i będe mamą w 2017

Oceń ten wątek:
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 19 grudnia 2016, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klauudyssa wrote:
    możesz polecić konkretną nazwę ?
    Czego wiesiolka? Dziewczyny biora Oeparol. Ja to w UK kupuje.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2016, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klauudyssa wrote:
    dobrze wiedzieć ale szkoda mi ksy skoro już je kupiłam. Może faktycznie dokupie doustne a jakie polecasz ;(
    Moze byc Sanprobi IBX lub Dicoflor60 (wspomniany wyzej Lacibios femina rez dobry), bierz 2 razy dziennie po posilkach tylko nie popijajac cielymi plynami. Nie trzeba ich trzymac w lodowce.
    Ja robie sobie czasem jeszcze kuracje z Vivomix, ale one b.drogie sa i stosuje je glownie na moj zespol nadwrazliwych jelit.
    Wazna jest tez dieta ogolnie, bo spozywwnie nadmiernej ilosci curkrow sprzyja infekcjom i drozdzakom. Najlepiej wlaczyc duzo owocow i warzyw i kiszonki :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2016, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie - Zgadzam sie z tym uczulanie na Lactacyd, ale probowalas ich plynu ginekologicznego? Ma naprawde krotki sklad i dobry, stosuje juz 2 opakowanie i nic sie nie dzieje :) Drozszy troche od zwyklego plynu, ale mysle ze warto.

    Madziulla no popatrz, widze bardzo czesta jest endo i wysoka prolaktyna :/
    Xzy dobrze widze ze od stycznia juz stosujesz Clo? Nie bylo efektow?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2016, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina clo stosowalam w lecie przez trzy miesiace. tydzien temu mialam pierwsza wizyte w klinice nieplodnosci i teraz jak @ przylezie mam zaczac znowu brac clo

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 19 grudnia 2016, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Annie - Zgadzam sie z tym uczulanie na Lactacyd, ale probowalas ich plynu ginekologicznego? Ma naprawde krotki sklad i dobry, stosuje juz 2 opakowanie i nic sie nie dzieje :) Drozszy troche od zwyklego plynu, ale mysle ze warto.
    A nie wiem. Myslalam, ze jest tylko jeden.
    Zostane na razie przy plynie dla dzieci, jak polecil mi lekarz. Tam nie ma chemii, ktora podraznia, wiec mam nadzieje, ze bedzie ok.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2016, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziulla wrote:
    Selina clo stosowalam w lecie przez trzy miesiace. tydzien temu mialam pierwsza wizyte w klinice nieplodnosci i teraz jak @ przylezie mam zaczac znowu brac clo
    A przyjmowalas je kontrolujac monitoringiem? Mialas owulacje podczas stosowania?
    Ja mialam z nimi 2 cykle i raczej kolejnych juz nie wezme :/
    Robie reszte zleconych badan i w styczniu wizyta

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2016, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    A przyjmowalas je kontrolujac monitoringiem? Mialas owulacje podczas stosowania?
    Ja mialam z nimi 2 cykle i raczej kolejnych juz nie wezme :/
    Robie reszte zleconych badan i w styczniu wizyta

    Nie nie mialam monitu. gin nie chcial mnie stresowac monitem zeby seksu bylu o cisle okresolnej pozrze. teraz kazal ten z kliniki przyjsc 11 dc i zobaczymy co i jak

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2016, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czaje :) Tez mialam bez monitoringu.
    Mysle jednak, ze przez clo wydluzyl mi sie cykl, zobaczymy jak teraz bedzie. Mam teraz 17dc i dopiero zaczela pokazywac sie kreska na tescie owu, zobaczymy czy dzis bedzie ciemniejsza. Wiec dosc pozno ta owulacja

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2016, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z dlugoscia cykli raczej problemu nie mam. nie mialam dluzszego jak 32 dni a najczesciej jest to 29 dni. gin z kliniki okreslil ta rozbieznosc jako w granicach normy ze jest to ok. i po moich obserwacjach wywynioskowalam ze moja druga faza cyklu trwa zawsze miedzy 13-15 dni wiec jest ok.teraz bez zadnych wspomagaczy mialam wczesciej owu bo 11 dc i to potwierdzil gin. wiec ciekawe czy @ przyjdzie 25 dc. to wsumie byłby jeden z krotszych cykli

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2016, 10:31

  • Mami30 Przyjaciółka
    Postów: 114 25

    Wysłany: 19 grudnia 2016, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejka hejka

    laski ktore monitorwaly cykl jak to wyglada? napisalam do gina w miescie ze chce isc jutro na monitoring bo mialam pozytywny 2 dni temu test a on do mnie ze to trzeba codziennie sie spotykac i musimy umowic sie na styczen? czy placi sie zatem codziennie? bo jak zapytalam go ile zaplace jutro to powiedzial 60zł. czyli ze co ze w styczniu codziennie bedzie po 60zl? nierealne nie?
    :)

    Mama Nadi Moje cudo 3.9.2011rok.
    starania o 2 dzidzie od 2013 roku.
    od 23.11.2016 duphason zmiana ginekologa.Diagnoza zbyt krótki cykl po owulacji. Mnóstwo badan zaleconych.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2016, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziulla wrote:
    z dlugoscia cykli raczej problemu nie mam. nie mialam dluzszego jak 32 dni a najczesciej jest to 29 dni. gin z kliniki okreslil ta rozbieznosc jako w granicach normy ze jest to ok. i po moich obserwacjach wywynioskowalam ze moja druga faza cyklu trwa zawsze miedzy 13-15 dni wiec jest ok.teraz bez zadnych wspomagaczy mialam wczesciej owu bo 11 dc i to potwierdzil gin. wiec ciekawe czy @ przyjdzie 25 dc. to wsumie byłby jeden z krotszych cykli
    Mnie sie w sumie mogl wydluzyc przez daleka podroz :/ opoznienie trwalo w sumie tyle co caly urlop.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2016, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mami30 wrote:
    hejka hejka

    laski ktore monitorwaly cykl jak to wyglada? napisalam do gina w miescie ze chce isc jutro na monitoring bo mialam pozytywny 2 dni temu test a on do mnie ze to trzeba codziennie sie spotykac i musimy umowic sie na styczen? czy placi sie zatem codziennie? bo jak zapytalam go ile zaplace jutro to powiedzial 60zł. czyli ze co ze w styczniu codziennie bedzie po 60zl? nierealne nie?
    :)
    Tak to niestety wyglada, chodzisz ze 3-4 razy codziennie w okolicach spodziewanej owu i wtedy jest obserwacja pecherzyka, endometrium itd. Zwykle to wlasnie kosztuje k.50-60zl i platne przy kazdej wizycie :/

  • Mami30 Przyjaciółka
    Postów: 114 25

    Wysłany: 19 grudnia 2016, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aha, ale ja nie wiem kiedy mam owulke wiec moge tak chodzic przez 10 dni.. masakra chyba jednak mu odmowie jutro.

    Mama Nadi Moje cudo 3.9.2011rok.
    starania o 2 dzidzie od 2013 roku.
    od 23.11.2016 duphason zmiana ginekologa.Diagnoza zbyt krótki cykl po owulacji. Mnóstwo badan zaleconych.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2016, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mami30 wrote:
    aha, ale ja nie wiem kiedy mam owulke wiec moge tak chodzic przez 10 dni.. masakra chyba jednak mu odmowie jutro.
    Jak cykle masz regularne i nie b.dlugie, to chyba koło 11-12 dnia cyklu powinno sie zaczac monitoring z tego co pamietam. Zawsze mozesz sie jeszcze skonsultowac z lekarzem co radzi :)

  • Mami30 Przyjaciółka
    Postów: 114 25

    Wysłany: 19 grudnia 2016, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    napisał mi ze calosc czyli obserwacja jednego cyklu to 60zł wiec luz. prawie jak za darmo:P

    Mama Nadi Moje cudo 3.9.2011rok.
    starania o 2 dzidzie od 2013 roku.
    od 23.11.2016 duphason zmiana ginekologa.Diagnoza zbyt krótki cykl po owulacji. Mnóstwo badan zaleconych.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2016, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mami30 wrote:
    napisał mi ze calosc czyli obserwacja jednego cyklu to 60zł wiec luz. prawie jak za darmo:P
    Eee to luz :D fajnie. Wiec wybierasz sie teraz?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2016, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a bralybyscie z pelna swiadomoscia juz clo bez monitoringu?

  • z miasta Łodzi Koleżanka
    Postów: 48 14

    Wysłany: 19 grudnia 2016, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Ja przez 1,5 roku uzywalam Bialego Jelenia i bylo ok. Od kilku miesiecy wrocilam do Lactacydu i sie zaczelo. Nie wierzylam, ze to od tego, bo kiedys uzywalam i bylo ok. Lekarz jednak mi teraz powiedzial, ze lactacyd podraznia, co potwierdzil mu dermatolog.
    Odstawilam dopiero tydzien temu, wiec zobaczymu czy pomoze.
    Jezeli chodzi o probiotyk to Lacibios Femina jest bardzo dobry.
    Iladian w ogole nie dziala, bo nie ma odpowiednich szczepow bakterii.

    Ja mam takie samo zdanie, że nie ma nic lepszego niż biały jeleń. Nawet po porodzie położne mówiły, żeby tylko tego używać, bo najmniej uczula i łagodzi podrażnienia. U mnie też sprawdziło sie trzymanie diety,bo sama widzę że jak pofolguję sobie słodyczom, to od razu coś się przyłącze.

    A tak w ogóle część wszystkim nowym dziewczynom!
    Trzymam też kciuki za te, co na chwil odpuszczają - może to okaże się lepszym sposobem na znalezienie szczęścia, niż wpatrywanie co chwila kresek:-/

    Annie1981, OjMaryś lubią tę wiadomość

    Starania od czerwca 2016
    Syn - 2011 r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2016, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusannaDean wrote:
    Dziewczyny a bralybyscie z pelna swiadomoscia juz clo bez monitoringu?

    Ja brałam clo bez monitu przez 3 mies

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2016, 18:16

  • sunshine26 Autorytet
    Postów: 563 153

    Wysłany: 19 grudnia 2016, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a co do problemow z pecherzem to u mnie zaczely sie wraz z rozpoczeciem staran.. w koncu wyczytalam ze po stosunku powinno sie wysiusiac i od tej pory to stosuje, ze pol godzinki- godzinke po siusiam i jest spokoj na szczescie. W tamtym cyklu z dwa razy nie poszlam, bo zasnelam i znow zaczelo delikatnie lapac ale suszona zurawinka pomogla :-)

    w57v3e3kxnsycn9c.png
    8 lat staran:
    2017- 3 x IUI :(
    01.2019- laparo- endometrioza II st, jajowody drożne
    09.06.2020 - II 🥰
    10.06.2020 - hcg- 1241 ✊🏼 Prog.- 43,40
‹‹ 49 50 51 52 53 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ