Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Niech Święty Walenty będzie zaklety-lutowe testowanie
Odpowiedz

Niech Święty Walenty będzie zaklety-lutowe testowanie

Oceń ten wątek:
  • Lalia Autorytet
    Postów: 8511 18607

    Wysłany: 19 lutego 2020, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I znalazłam jeszcze skład tego mojego Prenatalu Uno i powiedzcie mi co sądzicie o tych kwasach foliowych i witaminach B??

    Bo tam niby pisze, że:
    "FolActiv® + MetylB12 + witamina B6 = maksymalne wykorzystanie działania folianów"

    ba4788474f84.jpg

    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    Św. Augustyn


    💙💙 Aleksander 💙💙
    🎂18.12.2020 r. (38+4)🕖 7:12 ⚖️ 3500g📏 53 cm
    age.png

    💙💙 Kacper 💙💙
    🎂13.01.2023 r. (39+1) 🕐00:57 ⚖️3280 g 📏58 cm
    age.png
  • Marzenia Autorytet
    Postów: 1170 729

    Wysłany: 19 lutego 2020, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wik89 wrote:
    Kic wspaniale!!!

    Dziewczyny, jestem dzis 9 lub 10 dpo i mam cien na tescie...jestem w kolejce do pobrania krwi, moja druga beta w zyciu :P
    Trzymajcie kciuki

    Masz już wyniki bety?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2020, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lalia wrote:
    I znalazłam jeszcze skład tego mojego Prenatalu Uno i powiedzcie mi co sądzicie o tych kwasach foliowych i witaminach B??

    Bo tam niby pisze, że:
    "FolActiv® + MetylB12 + witamina B6 = maksymalne wykorzystanie działania folianów"

    ba4788474f84.jpg

    Wydaje mi się, że przy tej dawce 800 powinnaś mieć wynik kwasu w górnej granicy normy.

    Tak coś mi się wydaje, że syntetyk się u Ciebie może nie wchłaniać wcale, a foliany robią całą robotę stąd wynik w normie.

    Lalia lubi tę wiadomość

  • Lalia Autorytet
    Postów: 8511 18607

    Wysłany: 19 lutego 2020, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka_87 wrote:
    Wydaje mi się, że przy tej dawce 800 powinnaś mieć wynik kwasu w górnej granicy normy.

    Tak coś mi się wydaje, że syntetyk się u Ciebie może nie wchłaniać wcale, a foliany robią całą robotę stąd wynik w normie.


    Kiteczko, a myślisz, że te 400 folianów co trzyma ten wynik w normie to wystarczy, czy warto byłoby się wspomagać jeszcze??

    A te Wit B to są te co piszecie, że na nie zmieniacie czy to nie te?? 😅

    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    Św. Augustyn


    💙💙 Aleksander 💙💙
    🎂18.12.2020 r. (38+4)🕖 7:12 ⚖️ 3500g📏 53 cm
    age.png

    💙💙 Kacper 💙💙
    🎂13.01.2023 r. (39+1) 🕐00:57 ⚖️3280 g 📏58 cm
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2020, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2020, 11:18

    Lalia lubi tę wiadomość

  • Morwa Autorytet
    Postów: 17075 27203

    Wysłany: 19 lutego 2020, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lalia wrote:
    Kiteczko, a myślisz, że te 400 folianów co trzyma ten wynik w normie to wystarczy, czy warto byłoby się wspomagać jeszcze??

    A te Wit B to są te co piszecie, że na nie zmieniacie czy to nie te?? 😅
    Jak bierzesz sam prenatal i nie wspomagają się dodatkowo b complex to możesz sobie zrobić kuku. W prenatalu jest tylko b6 i b12 i kwas foliowy (b9), a oprócz tego jest przecież Wit b1 , wit b2, niacyna (b3), cholina(b4) ,kwas pantenowy(b5), biotyna(b7), inozytol(b8). Te też trzeba dostarczać. Jak będziesz dostarczać tylko jedna z grupy witamin b to możesz doprowadzić do niedoboru innych :/ A co za tym idzie zaburzysz równowagę tych witamin w swoim organizmie.

    Edit : cholone masz w prenatalu. Ale reszta z powyższych nie jest dostepna

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2020, 15:32

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Anet.kaa Autorytet
    Postów: 6339 10484

    Wysłany: 19 lutego 2020, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2020, 11:36

    8cs 👶💚
    Córeczka ur. 30.11.2020r 20:50
    2430g 52 cm


    3i49px9ipvfkmmcw.png
  • Zulugula Autorytet
    Postów: 9225 15303

    Wysłany: 19 lutego 2020, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona, ja jestem po poronieniu i tez giny mówią że heparyna nie dla mnie także hm.....

    💙
    💗
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2020, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2020, 11:19

  • Morwa Autorytet
    Postów: 17075 27203

    Wysłany: 19 lutego 2020, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zulugula wrote:
    Nona, ja jestem po poronieniu i tez giny mówią że heparyna nie dla mnie także hm.....
    A jak wyszedł Ci test dna na trombofilię wrodzoną? Bialko s i biało c ? Zespół antyfosfolipidowy? Ana?

    preg.png
  • Zulugula Autorytet
    Postów: 9225 15303

    Wysłany: 19 lutego 2020, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    A jak wyszedł Ci test dna na trombofilię wrodzoną? Bialko s i biało c ? Zespół antyfosfolipidowy? Ana?

    w sumie robilam tylko antyfosfolipidowy, ana i toczeń i wyniki w porządku. ale zaden lekarz (a bylam u 3-4 naprawde dobrych) nic nie podpowiedzial o innych badaniach plus mówili że kazdy lekarz postawilby wielkie oczy jakby sie dowiedział ze dostalam heparyne (w kolejnej ciazy).
    trombofilie mam zamiar dopiero zrobić teraz.
    tak to jest jak sie samemu nie zacznie dzialac..

    💙
    💗
  • Evelle28 Autorytet
    Postów: 3048 3979

    Wysłany: 19 lutego 2020, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co... Ja Juz sama nie wiem co mam kupić..
    Mam ovarin i co do niego?

    Mama Aniołków:
    27.01.2018[*]💔
    23.11.2019 [*] 💔
    01.07.2021 [*] 💔

    05.04.2024 - II ♥️
    11.04.2024- beta 769
    13.04.2024- beta 1772
    15.04.2024- beta 3671
    20.04.2024- 1 wizyta-pęcherzyk ciążowy 14 mm z pęcherzykiem żółtkowym 3mm
    25.04.2024- mamy ♥️ i 2 mm dzidziusia 🥹
    24.05- 2,9 cm dzidziusia , 164/min ♥️
    29.05-4,2 cm dzidziusia , 176/min ♥️
    03.06-NIFTY - NISKIE RYZYKA
    12.06-PRENATALNE-6,5 cm zdrowego dzidziusia ♥️
    20.06- 91 g szczęścia pod sercem ♥️
    14.07- GENDER REAVEL PARTY 🩷🩵🎉
    18.07 - VII USG ⏳
    06.08 - POŁÓWKOWE

    preg.png
  • Lalia Autorytet
    Postów: 8511 18607

    Wysłany: 19 lutego 2020, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa, a jak zacznę brać b-complex a tam jest biotyna to mi nie namiesza z tarczycą i tsh??

    No i powinnam brać jeszcze więcej tych folianów??

    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    Św. Augustyn


    💙💙 Aleksander 💙💙
    🎂18.12.2020 r. (38+4)🕖 7:12 ⚖️ 3500g📏 53 cm
    age.png

    💙💙 Kacper 💙💙
    🎂13.01.2023 r. (39+1) 🕐00:57 ⚖️3280 g 📏58 cm
    age.png
  • Morwa Autorytet
    Postów: 17075 27203

    Wysłany: 19 lutego 2020, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zulugula wrote:
    w sumie robilam tylko antyfosfolipidowy, ana i toczeń i wyniki w porządku. ale zaden lekarz (a bylam u 3-4 naprawde dobrych) nic nie podpowiedzial o innych badaniach plus mówili że kazdy lekarz postawilby wielkie oczy jakby sie dowiedział ze dostalam heparyne (w kolejnej ciazy).
    trombofilie mam zamiar dopiero zrobić teraz.
    tak to jest jak sie samemu nie zacznie dzialac..
    Dlatego nikt nie chce dać Ci heparyny . Nie ma na to wskazań, jedno poronienie nie jest wskazaniem do heparyny. Rozszerz diagnostykę a jak nic nie znajdziesz to tylko się ciesz. Uwierz, że ja chciałabym nie mieć problemów i nie brać heparyny. Biorę i co ? To nie cudowny lek ,który zagwarantuje Ci ,że się uda. Nie ma tak kolorowo niestety...

    Ulaa lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Morwa Autorytet
    Postów: 17075 27203

    Wysłany: 19 lutego 2020, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lalia wrote:
    Morwa, a jak zacznę brać b-complex a tam jest biotyna to mi nie namiesza z tarczycą i tsh??

    No i powinnam brać jeszcze więcej tych folianów??
    Dokup sobie b complex. Wyżej podałam jaki ja biorę. Tam jest bardzo mała dawka biotyny 300ug , czyli jedyne 0,3mg a w preparatach z samą biotyną (takich na włosy) masz 10 mg na jedną tabletkę i często bierze się więcej niż jedną. Taka dawka może zaszkodzić ... tą co ja biorę nie ma wpływu na hormony tarczycy i na tsh ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2020, 16:07

    Lalia lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Morwa Autorytet
    Postów: 17075 27203

    Wysłany: 19 lutego 2020, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evelle28 wrote:
    Wiecie co... Ja Juz sama nie wiem co mam kupić..
    Mam ovarin i co do niego?
    Wystarczy Ci ovarin i b complex . A jak chcesz świecić w ciemnościach jak ja to zainwestuj jeszcze w ubichinol (nie ubichinon) , omega 3 i Wit e w naturalnej formie d-alfa tokoferolu. Dorzuć białka w dietę i pilnuj picia wody. Ostatnio polecono mi białko konopne. Będę przerzucać się z czekoladowej krowy właśnie na takie białko ;)

    preg.png
  • Zulugula Autorytet
    Postów: 9225 15303

    Wysłany: 19 lutego 2020, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    Dlatego nikt nie chce dać Ci heparyny . Nie ma na to wskazań, jedno poronienie nie jest wskazaniem do heparyny. Rozszerz diagnostykę a jak nic nie znajdziesz to tylko się ciesz. Uwierz, że ja chciałabym nie mieć problemów i nie brać heparyny. Biorę i co ? To nie cudowny lek ,który zagwarantuje Ci ,że się uda. Nie ma tak kolorowo niestety...

    nie o to chodzi że chodze i płacze zeby mi dali, tylko ze to pokazuje różne postępowanie lekarzy. jedni nie chca dac bo nie bylo poronienia, drudzy dają nawet profilaktycznie bez badan, mi nic nie kazali badac bo to jedno poronienie "tylko" ale trochę pobadalam i tak. ja mialam krwiaka który zamiast się wchlonac to sie rozrosl i wg mnie to bylo główna przyczyna choc mozliwe ze kilka czynnikow sie nalozylo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2020, 16:15

    💙
    💗
  • Morwa Autorytet
    Postów: 17075 27203

    Wysłany: 19 lutego 2020, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lalia wrote:
    Morwa, a jak zacznę brać b-complex a tam jest biotyna to mi nie namiesza z tarczycą i tsh??

    No i powinnam brać jeszcze więcej tych folianów??
    Lila jak boisz się biotyny to mogę polecic Ci b complec metylowany z jeszcze mniejsza dawką biotyny .
    Taki brałam w 2017 roku ;) Tam masz 50ug (mikrogram) biotyny w jednej tabletce ;)

    p-aliness-witamina-b-complex-b-50-methyl-100-kaps.jpg

    Tego na rynku jest sporo , jest w czym wybierać, więc wybieraj suple pod siebie i tak jak podpowiada Ci serce i rozum.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2020, 16:18

    Lalia lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Joan Autorytet
    Postów: 6802 6838

    Wysłany: 19 lutego 2020, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    Wystarczy Ci ovarin i b complex . A jak chcesz świecić w ciemnościach jak ja to zainwestuj jeszcze w ubichinol (nie ubichinon) , omega 3 i Wit e w naturalnej formie d-alfa tokoferolu. Dorzuć białka w dietę i pilnuj picia wody. Ostatnio polecono mi białko konopne. Będę przerzucać się z czekoladowej krowy właśnie na takie białko ;)

    czekoladowa krowa ? whaaat ?? :D

  • Anamaya Autorytet
    Postów: 1428 222

    Wysłany: 19 lutego 2020, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joan wrote:
    czekoladowa krowa ? whaaat ?? :D

    Chyba milka 😂 w grypsie.

    Endometrioza III stopień -laparoskopia styczeń 2019
    Sierpień (2018) do sierpnia 2019 antykoncepcja Sylvie 30
    Stymulacje nieudane brak ciąży.
    7.01.21 usunięcie jajowodu lewego (wodniak jajowodu)

    974532d3a26eb3f9b5b86c28ae07c10c.png


    Staranie o maluszka- 15 miesięcy

    0206caf120fd2a0ab1bb18d9cbf93fd3.png
‹‹ 373 374 375 376 377 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ