X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne niedoczynnosc tarczycy/hasimoto a starania o dziecko
Odpowiedz

niedoczynnosc tarczycy/hasimoto a starania o dziecko

Oceń ten wątek:
  • lucjanka1986 Przyjaciółka
    Postów: 67 23

    Wysłany: 10 listopada 2014, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zania - mogę Cię pocieszyć?? ja miałam o wiele gorsze wyniki- tsh ponad 63 a aTPO > 1300 (muszę sprawdzić dokładnie.
    Oczywiście trochę czasu potrzebowałam aby zbic tsh, ale bardzo szybko widziałam poprawę, po miesiącu tsh miałam już tylko ok. 44, no a teraz jest blisko 1 i sie już długo utrzymuje. Tak więc jak bedziesz miała odpowiednią dawkę leków dobraną to bardzo szybko bedzie w porządku. Nie martw się :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2014, 22:50

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2014, 01:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zania1313 wrote:
    mam wyniki, jestem załamana...

    TSH 4,89 (norma do 4,0)
    FT3 4,66 (w normie)
    FT4 13,01 (w normie)

    aTG 7,99 (norma do 4,11)
    aTPO 20,91 (norma do 5,61)

    Dziewczyny, wiem,że dobrze nie jest. Czy któraś z Was miała podobne wyniki?
    Hasimoto niestety ale puki co widac ze sam poczatek bo i nedoczynnosc jest malutka:) idz jak najszybciej do edno zrobi ci usg tarczycy przepisze euthyrox/letrox i bedzie dobrze:)

  • Lucy91 Autorytet
    Postów: 2393 1944

    Wysłany: 11 listopada 2014, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose wrote:
    Lucy, pięknie :)
    Bardzo się cieszę :-)

    Aniołek Franek -SN 36 tc (*) 20.03.2021

    Maciej - CC 37+4 tc 3470g/54cm 08.03.2022

    202203084562.png
  • zania1313 Autorytet
    Postów: 1050 806

    Wysłany: 12 listopada 2014, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    dziś byłam u endokrynologa...

    Pani doktor baaardzo miła. Powiedziała,że mnie wyleczy i urodzę ślicznego,zdrowego dzidziusia :-)
    Opowiedziałam co i jak,i ku mojemu zdziwieniu p.doktor stwierdziła,że moje wyniki wcale nie są złe (do dziś uważałam,ze są fatalne).
    Tarczyca fakt, lekko powiększona - podobno to normalne przy niedoczynności, bo to u mnie stwierdziła. Dostałam skierowanie na USG aby mieć pełny obraz choroby.
    Przeciwciała,które mi wyszły w badaniach nie zwiastują od razu choroby Hashimoto (USG ma dać ostateczną diagnozę). Dostałam leki, które te przeciwciała mają zmniejszyć. Haaaa, i tu mnie zaskoczyła...bo przecież oczytałam się,że przeciwciała skoro już są, to mimo leczenia nie spadają.
    Leki które dostałam od razu mają przygotowywać do ciąży.

    Letrox 50, pół tabletki dziennie przed jedzeniem
    Vigantoletten 1000, 1-2 tab.dziennie
    Cefasel 200 TEGO NIE MOGĘ NIGDZIE DOSTAĆ. Czy macie styczność z taką dawką selenu??
    Kwas foliowy
    I po USG Jod, ale zobaczymy co z tego wyjdzie.

    Mam również odstawić wszelkie suplementy diety, typu wit.B6,B12 i inne... twierdzi,że to do niczego nie jest potrzebne przy planaowaniu ciąży.

    Troszkę się uspokoiłam. Wizyta kontrolna z TSH+USG za miesiąc.

    bl9chdge3a49q998.png
    thgf3e3k3bihok3y.png
  • Lucy91 Autorytet
    Postów: 2393 1944

    Wysłany: 12 listopada 2014, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zania mówiłam ze będzie dobrze :-)

    Aniołek Franek -SN 36 tc (*) 20.03.2021

    Maciej - CC 37+4 tc 3470g/54cm 08.03.2022

    202203084562.png
  • lucjanka1986 Przyjaciółka
    Postów: 67 23

    Wysłany: 13 listopada 2014, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zania- życzę pomyślnośći i w leczeniu w powiększeniu rodzinki :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2014, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane ja juz sie pogubiłam z usg mam rozpoznane zapalenie tarczycy (hashi) niedoczynnosc tarczycy (tsh na dzien dzisiejszy 6,38) a wlasnie dostałam wynik anty tpo i jest on anty-TPO 9,96 IU/ml norma 0,00- 34,00, do tego ze wzgledu na nadmierne owlosienie dostałam skierowanie na testosteron i andiostendion, testosteron tez mam w normie Testosteron 31,82 ng/dl norma 6,00 -82,00, a na andiostendion czekam, co o tym sadzicie , czy jest mozliwe hashi przy takim anty tpo?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zania to fajna miałaś panią doktor,zazdroszczę;)

  • Niki69 Ekspertka
    Postów: 578 99

    Wysłany: 18 czerwca 2016, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam taki oto problem. Z dwa lata temu zatrzymała mi się miesiączka. Lekarz wysłał na hormony no i wtedy wyszła niedoczynność 4.62 tsh a do tego bardzo poniżej normy lh i fsh oraz estradiol. Zaczęłam walczyć z tarczycą i najpierw ładnie spadała potem utrzymywała się na poziomie 2.3 2.5 a jako że lecze się teraz clostilbegytem i ruszają mi hormony i pęcherzyki to zwiększono mi dawkę euthyroxu żeby zbić z tych ponad 2 na około 1 po miesiącu miałam zrobić wynik i przed zwiększeniem było 2.3 a teraz 5.5 i ft4 0.80 czyli za mało. I mam problem endokrynolog przez tel kazała zwiększyć jeszcze więcej dawkę a gin wykrył na usg że w weekend będzie owu i kazał się starać ślę teraz idę w pon sprawdzić czy pękł pecherzyk a do tego czasu oszaleje bo nie wiem czy przy takim poziomie tsh i ft4 starania są niebezpieczne ? Najgorsze jest to że tsh było długi czas w normie a jak już zaczęły działać hormony i pojawiła się owu to zamiast się cieszyć ta poprawa to taki wynik kiepski tsh.

    3jgx3e3k6oetpx65.png
‹‹ 3 4 5 6 7
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ