X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Niepłodność IDIOPATYCZNA
Odpowiedz

Niepłodność IDIOPATYCZNA

Oceń ten wątek:
  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 185

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    Ta strona jest bardzo dobra i autor wcale nie straszy. Kopalnia wiedzy.

    Ojka, wejdź na grupę mthfr na fb.

    Czyli 50% prawdopodobieństwa urodzenia dziecka z ZD przy c6777t to prawda? OMG

  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 185

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Bardolka popieram decyzję :) My zbadaliśmy z mężem jeszcze, czy aby "uczuleni" na siebie nie jestesmy (tes mikrocytotoksyczny), wszystko jest ok i powiedzialam, ze pierdziele ta immunologie i nic juz nie badam! Zaczelam swirowac, bo moja siostra ma taki problem z mezem i uznalam, ze ja na bank tez, tym bardziej ze obydwie mamy mutacje (no helou, jestesmy siostrami, wiec wielkie prawdopodobienstwo tych samych mutacji).
    Nie jest to jednak przyczyną nie powodzen.

    I do wszystkich dziewczyn tutaj: MUTACJE NIE SĄ POWODEM NIEPOWODZEŃ CIĄŻOWYCH! Nawet nie da się uznać, że mogą być odpowiedzialne za poronienia. Owszem, homocysteinę trzeba mieć pod kontrolą, można brać Acard no i metyle, ale nie świrujmy...
    Ja grupę Mthfr opuściłam już jakiś czas temu, bo mimo, że wiedza tam zgromadzona była wielka, to nowi ludzie tam przychodzący robili straszną histerię i bałagan w grupie.
    Odcinam się już od badań i czekam na IUI, może się w końcu uda.


    Mój lekarz od niepłodności określił dzisiaj kwestię immunologii jako szarlatanerię a kwestię szczepień i wlewów jako próbę wyłudzenia kasy:) Co lekarz to nowa opinia. Aczkolwiek wydaje mi się, że wszystko zależy od konkretnego organizmu. Czytałam o przypadku kobiety po iluś tam wlewach z intralipidu, nieudanych. Zaszła w naturalnym cyklu rok po. Myślę, że kwestia immunologii jest po prostu na raczkującym poziomie, dlatego wielu lekarzy albo nie ma pomysłu, albo olewa temat.

    Co do mutacji, ten sam dzisiejszy lekarz stwierdził, że jak najbardziej moje mutacje 1298AC i pai mogą powodować problemy z zagnieżdżeniem(jak i z poronieniem) z powodu możliwości powstawania mikro skrzepów w macicy.
    Więc temat nie taki głupi, nie zalecają tych leków bez powodu.
    Z tego co widzę lekarze często zalecają acard profilaktycznie właśnie z tego powodu, a na badania mutacji nie kierują, bo zwyczajnie sa za drogie.

  • Ptaszek20 Przyjaciółka
    Postów: 79 27

    Wysłany: 17 lutego 2019, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, czy któreś z Was dziewczyny wykonywały jakieś badania genetyczne lub immunologiczne w poszukiwaniu przyczyn braku ciazy?dodam że nigdy do ciazy nie doszło. Moje wyniki hormonalne i drożność są w porządku. Owulacja -piekna,cykle regularne,męża wyniki nasienia też są ok. Starania trwają już ponad 3 lata. Pod koniec lutego pierwsza iui ale czytając Wasze wypowiedzi nie wiąże z nią już nadziei...

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 17 lutego 2019, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ptaszek20 wrote:
    Witam, czy któreś z Was dziewczyny wykonywały jakieś badania genetyczne lub immunologiczne w poszukiwaniu przyczyn braku ciazy?dodam że nigdy do ciazy nie doszło. Moje wyniki hormonalne i drożność są w porządku. Owulacja -piekna,cykle regularne,męża wyniki nasienia też są ok. Starania trwają już ponad 3 lata. Pod koniec lutego pierwsza iui ale czytając Wasze wypowiedzi nie wiąże z nią już nadziei...
    Hej, przeczytaj watek, a będziesz wiedziała. Ma tylko kilka stron.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Bardotka# Ekspertka
    Postów: 202 122

    Wysłany: 24 marca 2019, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2020, 22:58

  • Meggi33 Debiutantka
    Postów: 10 4

    Wysłany: 3 maja 2019, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny!!!
    Dopisuje się do watku,mam stwierdzoną niepłodność idipoatyczna, wszystkie badania w normie, nieudane zabiegi In vitro I brak nadziei, że kiedykolwiek się uda. Mam wrażenie,że lekarze nie radzą sobie z tym typem niepłodności i nie potrafią nic zrobić w tym kierunku. Żaden z lekarzy u którego szukałam pomocy nie wspomniał o immunologii, nie zaproponował badań w tym kierunku, zakładając że skoro wszystkie badania są w normie to musi się udać. Niestety, czas mjia, ja w ciążę nie zachodzę ...
    Czy możecie podpowiedzieć jakie badania wykonać przy podejrzeniu poronien? Zaczynam szukać na własną rękę, bo nie wierzę, że przy zdrowym organizmie niemozna zajść w ciążę.

    Tak jak któraś z Was napisała, gdyby było wiadomo co leczyć, to byłoby łatwiej, a tu nic....przynajmniej byl8by na co zwalić.

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 4 maja 2019, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggi a miałaś robiona histeroskopie lub laparoskopie?

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Meggi33 Debiutantka
    Postów: 10 4

    Wysłany: 4 maja 2019, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla pół roku temu miałam usunięte mięsniaki, operacyjnie,tzn.poprzez rozcięcie jamy brzusznej i więcej nic mi nie zaleźli. Na początku miałam mieć usuwane laparaskopowo,ale lekarz stwierdził że woli wszystko obejrzeć od środka. Wiec histeroskopie mialam juz z glowy. Jajowody drożne bo wcześniej też miałam badanie.
    Anuśla czy mogłabyś mi podpowiedzieć, co to był zalekarz który skierował Cię na te wszystkie badania, dzięki którym wykryto Ci bakterie? Na jednym z wpisów znalazłam to u Ciebie i mam wrażenie,że to był dobry krok w kierunku dalszego leczenia.

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ