X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nowe staraczki - 2017
Odpowiedz

Nowe staraczki - 2017

Oceń ten wątek:
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 19 sierpnia 2019, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imari jak tam sie czujesz? ;)
    Assunta co słychać?

    Ja ostatnio nie myślę jakoś o staraniach.... Chodzę jakąś śpiąca. Mam duzo pracy, wiec tak średnio sie udzielam, ale tez widzę, ze stanął nam wątek.

    Jeszcze trochę i koniec wakacji... Co tam dziewczyny ciekawego zwiedzilyscie?

    Patt1002
  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Patt no ostatnio faktycznie mało się dzieje ale może i dlatego że u nas wszystkich niewiele się dzieje w kwestii starań. Teraz to chyba tylko Assunta jest na placu boju :)

    A powiem Ci ze przez moją głowę ostatnio coraz częściej przebiega myśl - adopcja. Wiem że się długo czeka itd więc myślę sobie żeby się zapisać i po prostu czekać.

    Wczoraj byłam u endokrynologa i podejrzewa u mnie chorobę gravesa basedova i jak stwierdził jeśli się potwierdzi to będzie ciężko ( jakby już nie było).

    Nie nakręcam się, zrobię na spokojnie badania, objawów typowych poza cyrkiem z TSH i Ft4 nie mam więc zakładam że to mnie nie dotyczy no ale zawsze jednak ryzyko jest. Jak to lekarz określił, choroba może się uaktywnić pod wpływem silnego stresu a ja mam problem od początku roku z tym także to mi się akurat składa dość dobrze.

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amica tak długi sie czeka.... Dlatego zapisać sie warto szybciej bo mozna w każdej chwili zatrzymać proces.... To nie jest tak, ze ludzi są dokończyć szkolenie itd.... My czekamy dalej na telefon... I mam nadzieje ze zwolni sie miejsce i wskoczymy do wrzesniowej grupy....

    Patt1002
  • Assunta Autorytet
    Postów: 884 105

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ho

    Mój plac boju wygląda tak ze odczekujemy od ostatniego szczepienia 3 tygodnie rob8my badanie kontrolne i kolejne 2 tygodnie czekania i wizyta u immunologa. Nie zalecają staram w tym czasie więc obecnie zaprzatam sobie głowę czymś innym, myślę pozytywnie muszę jeszcze tylko wrócić do treningów na silowni bo szczepienia mnie trochę wyeliminowały Ale trzeba robić
    Coś dla siebie!!!

    Amica oprócz badań immuno które chyba macie robić jutro będziesz cały pakiet na tarczyca jeszcze robić + usg mam nadzieję że przypuszczenia się Nie potwierdza.

    Patt A jak tam w pracy lepiej coś bo kiedyś pisałaś że Cię wkurzaja ...?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2019, 15:14

    Jeśli chcesz rozśmieszyć Pana Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość
    r.87 Starania od maja 2016 o pierwsze dziecko,
    niedoczynność tarczycy
    AMH - 2,7 (02.2019)
    MTHFR C677T heterozygota, PAI-1 homozygota
    08.18- prawy jajowód niedrożny
    p/ciała antykardiolipiniowe, B-glikoproteina, p. antygenom jajnika, p. plemnikowe - Ujemne

    KIR BX( nieobecny 2DL4 norm, 2DL52 gr1 i 2), 2DS1, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1)

    NK-15,2% po aktywacji 39,1%

    Allo MRL - 0% (z M) seria szczepień 34,4%(zM) 51,7% (z innym dawcą) --> starania z Accofilem

    Powtórka Allo MRL 6 m-cach 0%(zM) 65,9%(z innym dawcą)

    HLA C : ONA C*07,17 ON C*05*07

    KARIOTYPY: oboje prawidłowe
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z praca chyba dałam sobie na luz... Teraz jest nawet spoko atmosfera...
    Trochę przestałam tez myśleć o tych studiach, dzisiaj w sumie znów trochę zaczęłam.

    Tak serio to ja sie nie mogę doczekać bycia mamą na pełen etat... Bo prawie bo cos tam czasem i tak zrobię w mojej drugiej pracy ale to wolny zawód w sumie...

    Patt1002
  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Assunta generalnie usg mam z czerwca gdzie mimo że na wcześniejszych usg była zmiana to teraz jej nie bylo. Ale lekarz powiedział że tak przy Hashimoto bywa.
    Jesli chodzi o TSH i Ft4 to mam skierowanie już w systemie i będę powtarzać za 6 tyg jak zmiana dawki już będzie odczuwalna. A to dodatkowe badanie przeciwciała przeciwko receptorom TSH i tak jest płatne więc pewnie je zrobimy przy okazji innych badań w Krakowie.

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • Assunta Autorytet
    Postów: 884 105

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amica A to badanie przeciwciala przeciwko receptorów TSH to jakieś specjalne JEST czy to chodzi o antyTPO I antyTG?

    Jeśli chcesz rozśmieszyć Pana Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość
    r.87 Starania od maja 2016 o pierwsze dziecko,
    niedoczynność tarczycy
    AMH - 2,7 (02.2019)
    MTHFR C677T heterozygota, PAI-1 homozygota
    08.18- prawy jajowód niedrożny
    p/ciała antykardiolipiniowe, B-glikoproteina, p. antygenom jajnika, p. plemnikowe - Ujemne

    KIR BX( nieobecny 2DL4 norm, 2DL52 gr1 i 2), 2DS1, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1)

    NK-15,2% po aktywacji 39,1%

    Allo MRL - 0% (z M) seria szczepień 34,4%(zM) 51,7% (z innym dawcą) --> starania z Accofilem

    Powtórka Allo MRL 6 m-cach 0%(zM) 65,9%(z innym dawcą)

    HLA C : ONA C*07,17 ON C*05*07

    KARIOTYPY: oboje prawidłowe
  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Assunta, nie to nie to samo co atpo i atg.
    Przeciwciała przeciwko receptorom TSH inaczej nazywane TRAB, TBII, przeciwciała hamujące wiązanie tyreotropiny (TSH).

    AntyTPO i antyTG diagnozuja Hashimoto a TRAb chorobe Gravesa Basedova.

    Ze strony Diagnostyki

    Badanie poziomu autologicznych przeciwciał skierowanych przeciw receptorom dla hormonu tyreotropowego TSH (TRAb) jest przydatne w potwierdzaniu choroby Gravesa-Basedowa (są obecna w 90 – 100% przypadków), w diagnostyce różnicowej w badaniach porównawczych tarczycy, w prognozowaniu przebiegu choroby Gravesa-Basedowa oraz w planowaniu i ocenie leczenia. Chorzy na chorobę Gravesa-Basedowa z wysokim poziomem TRAb mają zwiększone ryzyko reaktywacji choroby. W przypadku ciężarnych z rozpoznaną chorobą Gravesa-Basedowa lub z inną chorobą autoimmunologiczną dotykającą tarczycy (w tym leczonych L-tyroksyną, jodem radioaktywnym i lekami przeciwtarczycowymi), badanie wykonywane jest na początku i pod koniec ciąży w celu oceny ryzyka niedoczynności lub nadczynności tarczycy u płodu i noworodka. W przypadku ciężarnych z rozpoznaną chorobą Gravesa-Basedowa wzrost poziomu TRAb w trzecim trymestrze wskazuje na nadczynność tarczycy u płodu. Wiązanie specyficznych autoprzeciwciał z receptorem dla TSH (TR) umiejscowionym na komórkach tarczycy może powodować efekt hamujący (blokujący) receptor lub stymulujący. W przebiegu choroby efekt wiązania przeciwciał może się zmieniać, na ogół z blokującego na stymulujący. Stymulacja lub blokowanie receptora prowadzi w konsekwencji do nadczynności lub niedoczynności tarczycy. Ze względu na biologiczne skutki wiązania TRAb z receptorem komórek tarczycy, można rozróżnić: immunoglobuliny stymulujące – TSI, których związanie z receptorem prowadzi do stymulacji produkcji hormonów tarczycy i nadczynności tarczycy oraz immunoglobuliny hamujące, blokujące wiązanie TSH do receptora – TBII, w konsekwencji hamujące produkcję hormonów tarczycy, co prowadzi do niedoczynności tarczycy. Oznaczanie przeciwciał TSI jest pomocne w diagnostyce choroby Gravesa-Basedowa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 sierpnia 2019, 07:41

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patt1002 wrote:
    Imari jak tam sie czujesz? ;)
    Assunta co słychać?

    Ja ostatnio nie myślę jakoś o staraniach.... Chodzę jakąś śpiąca. Mam duzo pracy, wiec tak średnio sie udzielam, ale tez widzę, ze stanął nam wątek.

    Jeszcze trochę i koniec wakacji... Co tam dziewczyny ciekawego zwiedzilyscie?
    Cześć, u mnie na ten moment wszystko ok. Mam dni przyjaźni z muszlą...ale są też takie bez nudności. Jestem po badaniach prenatalnych, jest ok;) Płeć nieznana;) Pewnie dopiero na połówkowych. Szykujemy się do remontu...mam nadzieję że do marca da się coś ogarnąć;)

  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imarii to oby juz teraz były tylko dni bez muszli... Super czas przygotowan :) brzuszek juz widać trochę co? :D

    Patt1002
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patt jeszcze za bardzo nie widać...ale ostatnio, tuż przed ciążą troszkę mi się przytyło...więc pewnie jeszcze z miesiąc poczekam na ten typowo ciążowy a nie spożywczy:)

  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja czekam na @.... Od wczoraj źle sie czuje w sensie gardło i chyba jakiś tan podgoraczkowy, ciagle chce mi sie pić i a tu jeszcze te upaly...

    Patt1002
  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, w koncu nastał ten dzień! Jutro badania w Krakowie :)

    Imari lubi tę wiadomość

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • Assunta Autorytet
    Postów: 884 105

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amica to jak już macie wycieczkę do Krakowa to mam nadzieję że skorzystacie z tego miejsca i spędzicie tam więcej czasu, w końcu niech się ten wyjazd jeszcze na coś przyda ;)

    A poza tym to cierpliwie z Tobą będziemy czekać na wyniki.

    Patt jak zdrówko?

    Jeśli chcesz rozśmieszyć Pana Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość
    r.87 Starania od maja 2016 o pierwsze dziecko,
    niedoczynność tarczycy
    AMH - 2,7 (02.2019)
    MTHFR C677T heterozygota, PAI-1 homozygota
    08.18- prawy jajowód niedrożny
    p/ciała antykardiolipiniowe, B-glikoproteina, p. antygenom jajnika, p. plemnikowe - Ujemne

    KIR BX( nieobecny 2DL4 norm, 2DL52 gr1 i 2), 2DS1, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1)

    NK-15,2% po aktywacji 39,1%

    Allo MRL - 0% (z M) seria szczepień 34,4%(zM) 51,7% (z innym dawcą) --> starania z Accofilem

    Powtórka Allo MRL 6 m-cach 0%(zM) 65,9%(z innym dawcą)

    HLA C : ONA C*07,17 ON C*05*07

    KARIOTYPY: oboje prawidłowe
  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Assunta tak dzisiaj zostajemy w Krakowie. Są z nami moi rodzice bo stwierdzili że skoro jedziemy to wybiorą sie z nami. Także dzisiaj dzien zaczęłam o 2 w nocy żeby dojechać na 7 do Krakowa.

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amica czekamy na informacje.

    Assunta zdrowko lepiej, wczoraj @ przyszła. Dzisiaj sie czuje okropnie, moje plecy.... Dobrze ze w poniedziałek masaż bedzie.

    A teraz czekam w pracy jak na szpilkach aż moja mamusia sie odezwie.... Miała rano operacje, kamień w nerce.

    Patt1002
  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patt dużo zdrowia dla Twojej mamy! Niech szybko wraca do zdrowia!

    Wyniki najwcześniej za 2 tyg plus jeszcze wysyłka pocztą także mam nadzieję że do końca września dojdą.

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • Assunta Autorytet
    Postów: 884 105

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amica oby by lo szybko u mnie 2 tygodnie i już były;)

    Patt to kciuki za mamę. A ta operacja to tylko rozbijanie czy już usuwanie?

    Jeśli chcesz rozśmieszyć Pana Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość
    r.87 Starania od maja 2016 o pierwsze dziecko,
    niedoczynność tarczycy
    AMH - 2,7 (02.2019)
    MTHFR C677T heterozygota, PAI-1 homozygota
    08.18- prawy jajowód niedrożny
    p/ciała antykardiolipiniowe, B-glikoproteina, p. antygenom jajnika, p. plemnikowe - Ujemne

    KIR BX( nieobecny 2DL4 norm, 2DL52 gr1 i 2), 2DS1, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1)

    NK-15,2% po aktywacji 39,1%

    Allo MRL - 0% (z M) seria szczepień 34,4%(zM) 51,7% (z innym dawcą) --> starania z Accofilem

    Powtórka Allo MRL 6 m-cach 0%(zM) 65,9%(z innym dawcą)

    HLA C : ONA C*07,17 ON C*05*07

    KARIOTYPY: oboje prawidłowe
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patt ja również wysyłam życzenia zdrowia dla Twojej mamusi. Moi rodzice mają lepsze i gorsze momenty jeśli chodzi o zdrowie...

    Amica 3 mam kciuki za szybkie i dobre wyniki.

    Assunta co u Ciebie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia 2019, 17:18

  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa Filip skonczył roczek :D
    ce36bc7bedad.jpg
    Patt, zdrówka dla mamy :) amica, oby wyniki szybko przyszly :)

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
‹‹ 1659 1660 1661 1662 1663 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ