X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nowe staraczki 2018r.
Odpowiedz

Nowe staraczki 2018r.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2018, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o leki w ciąży, to jest klasyfikacja wg liter alfabetu. Dokładnie nie pamiętam, ale to można odnaleźć necie. W każdym razie układ jest:
    1) na pewno nie zagraża
    2) może zagrażać
    3) na pewno zagraża..
    Problem polega na tym, że dużo leków ma tą środkową grupę, tylko dlatego, że nikt nie zrobił oficjalnej procedury z tymi badaniami, żeby można było wpisać w ulotkę, że na pewno nie zagraża.
    Jak mi dobierali leki w ciąży na atak alergiczny, to lekarz mówił, że to tak wygląda i trzeba wybierać z tych leków, które są bardzo długo na rynku i są powszechnie stosowane, a mało albo wcale nie słyszy się o powikłaniach w ciąży... Chociaż gwarancji nigdy nie ma.

    Co do przeziębienia w ciąży, na pierwsze objawy ja stawiałam - natura. Na gorączkę i drugie - lekarz rodzinny..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2018, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w ogóle mam w tym tygodniu taki PMS, że nie umiem ogarnąć. Dzisiaj trochę lepiej ale dwa ostatnie dni cały czas oczy mokre. I wkurzam się, bo wiem , że @ przyjdzie, a jeszcze kilka dni, przez które codziennie będę się oszukiwać, że może jednak... To jest chyba najgorszy etap cyklu. Wolę jak @ przychodzi i wtedy owszem jest przykro, ale wiem na czym stoję , i wiem co dalej robić.. Masakryczny dół złapałam.
    Cały czas sobie powtarzam, że nie jest źle, inni mają trudniej, ale inni mają łatwiej.
    W dodatku odbiłam sobie PMS na mężu, a dziś ma urodziny.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2018, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle, któraś was próbowała leczyć wysoką prolaktynę dietą? Wiem, że są laski co mają cudowne efekty, a przy tym żadnych skutków ubocznych..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2018, 10:45

  • JJ. Autorytet
    Postów: 782 404

    Wysłany: 25 sierpnia 2018, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.... ! przeglądałam wątki i znalazłam ten :)
    Ja robię cały detoks organizmu/oczyszczanie i to ma pomóc w wynormowaniu hormonów :D

    Applejoy lubi tę wiadomość

    JJ.

    - 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

    - Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

    08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

    ...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
  • Mama360 Autorytet
    Postów: 911 681

    Wysłany: 25 sierpnia 2018, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze ze jak czytam co siedzę hehw
    Widzę dwie ciotki chętne na wychowanie mojej gromady... Dobrze.. Zapamiętam!!.. Adresy mam to wyślę kurierem po dziecku i nie będzie adresu zwrotnego ;p

    Ja dziś buszuje w pokoju chłopaków. Biurka już zrobione teraz szafa z ubraniami. A że moja kondycja teraz mieści się w ramach geriatrii to kiepsko to idzie. Trochę porobię i zadyszka jakbym już przed porodem była a nie na początku. Ale cały dzień wolny. Potem do mamuni. Brzuchol już mam wypiety, że też Ona się nie orientuje...ale jeszcze parę dni mam nadzieję.

    Applejoy lubi tę wiadomość

    8tydz - 22 mm 12tydz-54mm 16tydz-17cm synuś❤️ termin OM 11.04. Termin usg 3.04.
    oar8vfxmkgiysd36.png
  • Meluśka Autorytet
    Postów: 540 300

    Wysłany: 25 sierpnia 2018, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Menka - udanej imprezy wam życzę :)

    23.07.2017 - Sandra <3
    Ginekolog: 07.01 na 15:10
    4c3tskjoo3ra5ade.png
  • Mama360 Autorytet
    Postów: 911 681

    Wysłany: 25 sierpnia 2018, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre_ ms wrote:
    W ogóle, któraś was próbowała leczyć wysoką prolaktynę dietą? Wiem, że są laski co mają cudowne efekty, a przy tym żadnych skutków ubocznych..
    Mi się wydaje że wszystkiego warto spróbować. Ja leczylam. Bromkiem ale nie miałam żadnych skutków ubocznych ale jakbym słyszała o diecie jakiejś myślę że bym na pewno wdrożyła. Tylko ja niecierpliwa. :)

    8tydz - 22 mm 12tydz-54mm 16tydz-17cm synuś❤️ termin OM 11.04. Termin usg 3.04.
    oar8vfxmkgiysd36.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2018, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JJ. wrote:
    Hej.... ! przeglądałam wątki i znalazłam ten :)
    Ja robię cały detoks organizmu/oczyszczanie i to ma pomóc w wynormowaniu hormonów :D

    Korzystasz z diety od dietetyka, czy coś na własną rękę?

    Dla mnie dieta od dietetyka, to jest za duże obciążenie czasu.. ale jeśli znajdę powód dla którego nie wychodzi i okaże się to konkretny niedobór/nadmiar to się "poświęcę" i wytrzymam.

  • JJ. Autorytet
    Postów: 782 404

    Wysłany: 25 sierpnia 2018, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prowadzi mnie dietetyk i lekarz medycyny naturalnej. Dieta jak dieta, ale przyjmuję odpowiednie specyfiki :) Produkty z corala... może o nich słyszałaś, może nie :) ale wielu osobą pomógł i mam nadzieję, że mi zdziała cuda :)

    JJ.

    - 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

    - Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

    08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

    ...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2018, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja kiedyś miałam dietę od laski z qchenne-inspiracje . Na FB umieszcza dużo meili lasek, co wyleczyły tarczycę, cukrzycę, zaszły w ciąże PCOS, zmniejszyły prolaktynę i w ogóle wyregulowały hormony. Sama się czasami zastanawiam, czy ona to sobie pisze sama te meile, czy to prawda :) Ale obserwuje ją chyba od początku i widzę jak się z hobbystki dietetyki zmieniała w specjaliste od leczenia dietą.. Ja chciałam na diecie schudnąć, i faktycznie wytrzymałam miesiąc, dania bardzo smaczne, nie tylko kurczak/ryż/brokuły tylko takie czasami połączenia na które sama w życiu bym nie wpadła..

    Tylko dla mnie 5 posiłków dziennie to nie do ogarnięcia przy mojej pracy. A jak jej napisałam, że chcę 4, to wysłała mi i tak 5 - widocznie ma taki program.. :> Ale jak ktoś ma czas to polecam i szuka diety to polecam. Dla mnie zbyt czasochłonne, więc dopóki nie mam wyników - na pewno będę żywić się tylko po swojemu..

  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 25 sierpnia 2018, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa tak mi przykro że dopadło Cie to choróbsko. Trzymam kciuki żeby szybko udało się unormowac hormony. Kiedyś będzie sz mamą. Wierzę w to. Powodzenia.

    A u mnie 36dc. Czuję się z tym koszmarnie. Ciąży brak. Test ujemny i wczoraj na usg nie było nic. Czekam na kolejny cykl i kolejne szanse. Dobrze że chociaż ciałko żółte było to mam nadzieje ze i następny cykl będzie owulacyjny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2018, 11:00

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2018, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JJ. wrote:
    Prowadzi mnie dietetyk i lekarz medycyny naturalnej. Dieta jak dieta, ale przyjmuję odpowiednie specyfiki :) Produkty z corala... może o nich słyszałaś, może nie :) ale wielu osobą pomógł i mam nadzieję, że mi zdziała cuda :)

    Nie słyszałam. Ale skoro ma dobre opinie, to na pewno pomoże. Grunt, że masz specjalistę nad sobą, bo my same jak układamy diety to.. zawsze o czymś zapominamy :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2018, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konieczynka wrote:
    A u mnie 36dc. Czuję się z tym koszmarnie. Ciąży brak. Test ujemny i wczoraj na usg nie było nic. Czekam na kolejny cykl i kolejne szanse. Dobrze że chociaż ciałko żółte było to mam nadzieje ze i następny cykl będzie owulacyjny.

    Ale @ też nie ma? To może jeszcze musisz poczekać. A czujesz się jak zwykle ?

  • JJ. Autorytet
    Postów: 782 404

    Wysłany: 25 sierpnia 2018, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No zobaczymy, jak pomoże to podzielę się efektami :) Na pewno pomogło mi w "wyleczeniu" zatok, z którymi walczyłam latami :) a teraz jest super !

    JJ.

    - 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

    - Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

    08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

    ...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2018, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JJ. wrote:
    No zobaczymy, jak pomoże to podzielę się efektami :) Na pewno pomogło mi w "wyleczeniu" zatok, z którymi walczyłam latami :) a teraz jest super !

    Na każdego działa coś innego :) Jeżeli Ci pomaga - działaj :) Ja jestem sceptyczna do super-specyfików.. ale kto wie, może zmienię zdanie:)

  • Applejoy Autorytet
    Postów: 1273 926

    Wysłany: 25 sierpnia 2018, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JJ. wrote:
    Hej.... ! przeglądałam wątki i znalazłam ten :)
    Ja robię cały detoks organizmu/oczyszczanie i to ma pomóc w wynormowaniu hormonów :D
    Cześć JJ czy Ciebie nie spotkałam kiedyś na zaczynamy znowu starania?
    A co so detoksu czy coś działa?

    1bab7e35e8.png[/url]
  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 25 sierpnia 2018, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre_ ms wrote:
    Ale @ też nie ma? To może jeszcze musisz poczekać. A czujesz się jak zwykle ?

    Moja historia wygląda tak że poprzedni cykl był bez owu na usg. Więc duphaston na trzy cykle na regulacje. Po 32 była @. Teraz od 16 do 25 brałam dupka i dziś jest 36dc i nic. Wczoraj usg na którym było ciałko żółte ale pęcherzyka nie było ciazowego. I błona macicy nie wskazuje na ciążę. Więc znowu dupek na być ale poczekam do poniedziałku i zadzwonię do swojej lekarki bo wczoraj byłam na NFZ a chodzę prywatnie. Piersi bolą ale to normalnie tak mam przed @ odkąd się staram. I chce mu się wyć do księżyca ...

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2018, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konieczynka wrote:
    Moja historia wygląda tak że poprzedni cykl był bez owu na usg. Więc duphaston na trzy cykle na regulacje. Po 32 była @. Teraz od 16 do 25 brałam dupka i dziś jest 36dc i nic. Wczoraj usg na którym było ciałko żółte ale pęcherzyka nie było ciazowego. I błona macicy nie wskazuje na ciążę. Więc znowu dupek na być ale poczekam do poniedziałku i zadzwonię do swojej lekarki bo wczoraj byłam na NFZ a chodzę prywatnie. Piersi bolą ale to normalnie tak mam przed @ odkąd się staram. I chce mu się wyć do księżyca ...

    Witaj w klubie z tym wyciem...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2018, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duphaston dostaje się na owulację, czy na podniesienie proga po owu? Ja nigdy nie miałam, więc gubię się w tym wszystkim co piszecie trochę.

  • Markel Ekspertka
    Postów: 181 64

    Wysłany: 25 sierpnia 2018, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewunia okropnie mi przykro :( Ale jesteś super silną babką jak już się wyleczysz nie minie chwila i będziesz najlepszą mamą na świecie życzę tobie i nam wszystkim tego z całego serca :*

    18 cykl staran szczesliwy
    10 dpo beta 19,16 ❤️
    13 dpo beta 104,13 ❤️
    15 dpo beta 315,46 ❤️
    18.09.2018 (wizyta) - wszystko w porzadku. Jest pecherzyk ciazowy 0,74 cm wraz z ciałkiem żóltym 0,12 cm. Z usg wychodzi 5 tydzien :) ❤️
    16.10.2018 (kolejna wizyta )
‹‹ 724 725 726 727 728 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ