X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nowe staraczki 2018r.
Odpowiedz

Nowe staraczki 2018r.

Oceń ten wątek:
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 10 września 2018, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isaura81 wrote:
    Co do antybiogramu...
    Tylko raz podałam mojemu dziecku antybiotyk w oczekiwaniu na antybiogram. Przy podejrzeniu sepsy.
    Tak to ma robiony każdorazowo. I trochę się dziwię że niby się tego nie robi.
    wydaje mi sie ze to wynika z oszczednosci.
    jak zachorowalam na angine wywolana paciorkowcem streptococcus pyogenes nameczylam sie solidnie. lekarz za bardzo wywiadu nie chcial przeproadzic. zajrzal w gardlo no angina damy antybiotyk. Ale zdazylam mu powiedziec ze mialam kontakt z dzieckiem chorym na szkarlatyne.. olał to nie szkarlatyna pozostal przy swoim.
    Wzielam antybiotyk... po 3 dniach od skonczenia brania znow objawy te same.. nagle silny bol gardla.. goraczka i walka od nowa.. ide do lekarza.. uznal ze nie zabil tamten antybiotyk damy inny... mam nietolerancje antybiotyków.. i dziwie sie bo nikt do tej pory nie zaproponowal mi ich w inny sposob jak przez przewod pokarmowy. kolejny antybiotyk sprawil ostra biegunke razem z krwia.. trafilam na sor.. rozpoznanie? rzekomobloniaste zapalenie jelit. antybiotyk odstawiony dolozony Xifaxan ktory nie dzialal na przewod pokarmowy.. kilka dni pozniej ten sam bol gardla wrocil... zalamana zmienilam lekarza opowiedzialam wszystko i wreszcie dostalam skierowanie na wymaz z antybiogramem. dopiero wtedy trafiona diagnoza i antybiotyk przez przewod pokarmowy ktorego dostalam za darmo z racji przejsc jakie mialam.. 2 dni dalam rade skonczylo sie ostrą biegunką. Ale chyba zabilam dziada bo juz nie wrócilo.
    oszczednosci naszego NFZ pokazuja nam tylko jedno.. Lecz sie PRYWATNIE! chyba ze ja mam u mnie w miescie takich kiepskich lekarzy.
    I ciesze sie najbardziej w swiecie ze moje dziecko mialo okazje naprawde nielicznie zazyc antybiotyk.
    Lekarze lubią strzelać antybiotyk licząc że się uda :(

    A mam pytanie do bardziej zorientowanych.. co w przypadku moim jak mam nietolerancje antybiotykow? kazdy ktory zażyję efekt ma ten sam... czy jest jakas inna forma podawania bez koniecznosci pobytu w szpitalu? jakies zastrzyki?

    w tym roku caly marzec i kwiecien mialam zapalenie oskrzeli.. chyba pierwszy raz zyciu mialam zapelenie oskrzeli. tez skonczylo sie xifaxanem. jak sie ratoac? czego żądać? bo chyba juz mam prawo żądać innego leczenia skoro tyle mnie kosztuje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2018, 09:19

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2018, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konieczynka wrote:
    Hej
    I mnie dawno nie było ale podczytuje od czasu do czasu.
    Też sie shizuje że ciąży ani widu ani słuchu, dlatego też mnie tu mniej, bo się nakręcam niepotrzebnie. Naczytałam się forum to porobiłam hormony. I prolaktyna ok, progesteron niski. Reszta ok, wrzucić na luz i działać. I kupiłam Miositogyn i wiecie że działa, mam 14dc i śluz płodny a zazwyczaj owulacje miałam 20dc. :)
    A zaczełam tu z Wami pisać jakieś 4 miesiące temu jak Phia, nasz perwersik, zapodawała pikantne tematy. Bardzo to nakręcało na sex, a nie na badania i testy. Hehe
    Phia gdzie jestes???

    Oczywiście nowym zafasolkowanym Gratulacje.
    Didi z Twojej ciąży jakoś szczególnie się ucieszyłam. Chyba temu że jakoś razem się tu pojawiłyśmy na forum i masz męża weekendowego. Super że wam się udało tak szybko.

    Kropeczko a u Ciebie już 17 tydzień. Wow jak ten czas leci :) Już ruchy pewnie silniejsze

    Amalia - możesz brać espumisan. Nie wchłania się z przewodu pokarmowego do krwi. W ciąży tez mozna. A ulotki są tak napisane bo na kobietach w ciąży nie robi się badań, nie ma chetnych ciężarnych na testowanie leków :)

    A co do sexu, jeśli mogę się pochwalić???
    Wczoraj nie wiem co we mnie i męża wstąpiło, ale 4 razy od 15 do 21 dawno nie zaliczyliśmy. Byłam na niego wściekła po sobocie bo wyszedł z bratem na piwo, a ja zaczełam dnio płodne, a ten drań wraca o 3 rano wstawiony jak siemasz. Chodziłam wściekła, ale zarazem miałam taką chcice niepohamowaną że dużo nie trzeba było. I tak mnie przepraszał że doprowadził mnie 2,5 raza (te pół bo już trezeci raz był słaby). Ze noc miałam kiepską to się położyłam spać w dzień, pobudke miałam extra. Orgazm meeeega i aż mi słabo było po wszystkim. Wyszliśmy na spacer i do zoo z synkiem, Mały zrobił nam prezent i zasnąl o 19.30 jak nigdy. A my jak króliczki dalej :) Teraz siedze w robo i tylko sex mi w głowie. Ja chce jeszcze! Hehehe
    Jestem... Czytam...
    Ale rozmowy o sexie zbytnio nie maja racji bytu tutaj...
    Badania, bety itp sprawy... To o tym dziewczyny chca pisac wiec sie nie wtryniam... Bo ja niestety nie robilam bety, a badania jak sa w normie to znaczy ze sa okej...
    Konieczynka i tak ma byc.. Dobry sex = sie dobry humorek xD
    Im wiecej masz tym wiecej chce hehe
    Milo ze o mnie pamietasz ;(

  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 10 września 2018, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Phia wrote:
    Jestem... Czytam...
    Ale rozmowy o sexie zbytnio nie maja racji bytu tutaj...
    Badania, bety itp sprawy... To o tym dziewczyny chca pisac wiec sie nie wtryniam... Bo ja niestety nie robilam bety, a badania jak sa w normie to znaczy ze sa okej...
    Konieczynka i tak ma byc.. Dobry sex = sie dobry humorek xD
    Im wiecej masz tym wiecej chce hehe
    Milo ze o mnie pamietasz ;(

    A może nowy wątek?
    Rozmowy tylko o przyjemnościach. Tylko sex, wakacje, urlopy, alkohol. Grupa wsparcia jest tutaj, a na nowym wątku tylko odskocznia. Każda która bedzie chciała poczytać zbereźne historie, napisać coś od siebie lub zapytać o tematy tabu? Może Adasiowa wróci?
    Dla każdego coś dobrego...
    "just sex" - zakładamy ?

    ABI90, Nefre_ ms lubią tę wiadomość

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2018, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konieczynka wrote:
    A może nowy wątek?
    Rozmowy tylko o przyjemnościach. Tylko sex, wakacje, urlopy, alkohol. Grupa wsparcia jest tutaj, a na nowym wątku tylko odskocznia. Każda która bedzie chciała poczytać zbereźne historie, napisać coś od siebie lub zapytać o tematy tabu? Może Adasiowa wróci?
    Dla każdego coś dobrego...
    "just sex" - zakładamy ?
    kochana to zaloz xD... Adasiowa raczej nie wroci :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2018, 10:24

    Nefre_ ms lubi tę wiadomość

  • Isaura81 Autorytet
    Postów: 1115 465

    Wysłany: 10 września 2018, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ha ha ha dziewczynki co to za parcie na rozmowy o sexie? Chyba każda. Nas ma go wystarczająco. ;-)
    Zamchwile się okaże że jedna z nas to jais napalony facio który chce nas wkręcić w opowieści w jakich pozycjach się staramy.
    Hi hi hi żarcik oczywiście ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2018, 10:33

    aktap, Sandersik, Mama360, zuzi_c, Drobinka91, Marza89 lubią tę wiadomość

    Isaura l.37, 9 CS o 3 dziecko
    HSG - drożne jajowody
    Niedomoga lutealna
    Zioła ojca sroki nr 3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2018, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Phia wrote:
    kochana to zaloz xD... Adasiowa raczej nie wroci :(

    No przy staraniach to się trzeba stać specjalistą od przyjemności :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2018, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isaura - to chyba chodzi o to, żeby nie czuć się jak inkubator tylko jak kobieta :D

    Wiesz odwrócić uwagę od macicy, trochę bliżej pochwy :D

    Ja generalnie rozumiem :)
    Poza tym, jak poczytasz, to się troszkę napalisz i od razu dni płodne milej zlecą :D

    Konieczynka lubi tę wiadomość

  • Menka888 Autorytet
    Postów: 987 1166

    Wysłany: 10 września 2018, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    Dopiero mogę do Was napisać, rano latalam z wyeieszonym językiem, że śniadania nie zjadłam w domu. Straszne sny dziś miałam!! Zostałam porwana przez jakiś facetów, którzy mnie chcieli gwalcic, jeden rzuci mnie o ścianę, bałam się im przyznać, że mogę być w ciązy. Od razu sprawdziłam bieliznę bo brzuch zaczął mnie strasznie boleć i była krew!! Zaczęłam strasznie płakać, aż się obudziłam. Brzuch rzeczywiście strasznie bolał, od razu sprawdziłam bieliznę ale na szczęście nic tam nie było! Chyba przez ten niepewny test tak na mnie zadziałał, że boję się, że @ zaraz przyjdzie.
    A więc do rzeczy...wstalam rano, bielizna czysta tylko mokra od bezbarwnego, wodnistego śluzu. Zrobiłam test...
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/161c761bde33.jpg
    Ten od góry dzisiejszy jeszcze był mokry ale i tak już było widać. Byłam rano na becie, wyniki ok 16. Jesli beta potwierdzi to będę w szoku, bo już spisała ten cykl na straty i czekałam grzecznie na @.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2018, 10:46

    Drobinka91 lubi tę wiadomość

    3jvzbd3mxm57un6k.png
    5dpo - 189
    17dpo - 575
    19dpo - 1598
    22dpo - 5652
    25dpo - 17570
    03.2010 - córeczka
    11.2016 - 6tc (*)
    05.2017 - 11tc (*)
  • Markel Ekspertka
    Postów: 181 64

    Wysłany: 10 września 2018, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Menka888 wrote:
    Hej dziewczyny :)
    Dopiero mogę do Was napisać, rano latalam z wyeieszonym językiem, że śniadania nie zjadłam w domu. Straszne sny dziś miałam!! Zostałam porwana przez jakiś facetów, którzy mnie chcieli gwalcic, jeden rzuci mnie o ścianę, bałam się im przyznać, że mogę być w ciązy. Od razu sprawdziłam bieliznę bo brzuch zaczął mnie strasznie boleć i była krew!! Zaczęłam strasznie płakać, aż się obudziłam. Brzuch rzeczywiście strasznie bolał, od razu sprawdziłam bieliznę ale na szczęście nic tam nie było! Chyba przez ten niepewny test tak na mnie zadziałał, że boję się, że @ zaraz przyjdzie.
    A więc do rzeczy...wstalam rano, bielizna czysta tylko mokra od bezparwnegi, widnistego śluzu. Zrobiłam test...
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/161c761bde33.jpg
    Ten od góry dzisiejszy jeszcze był mokry ale i tak już było widać. Była rano na becie, wyniki ok 16. Jesli beta potwierdzi to będę w szoku, bo już spisała ten cykl na straty i czekałam grzecznie na @.
    Kochana beta napewno potwierdzi! Jestes w ciazy! Gratulacje :*

    Menka888 lubi tę wiadomość

    18 cykl staran szczesliwy
    10 dpo beta 19,16 ❤️
    13 dpo beta 104,13 ❤️
    15 dpo beta 315,46 ❤️
    18.09.2018 (wizyta) - wszystko w porzadku. Jest pecherzyk ciazowy 0,74 cm wraz z ciałkiem żóltym 0,12 cm. Z usg wychodzi 5 tydzien :) ❤️
    16.10.2018 (kolejna wizyta )
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2018, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Menka pierwsza beta była za wcześnie A teraz już widać wszystko, gratulacje!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2018, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre dobrze napisane hehe


    A pogaduszki o sexie, pazurkach itp sprawach wyluzuja nas troszke...
    A zreszta moze cos ktoras nowego podpowie hehe

    Konieczynka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2018, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Phia wrote:
    Nefre dobrze napisane hehe


    A pogaduszki o sexie, pazurkach itp sprawach wyluzuja nas troszke...
    A zreszta moze cos ktoras nowego podpowie hehe

    Człowiek uczy się całe życie :D :D

  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 10 września 2018, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2020, 15:09

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2018, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka Abi u mnie pierwszy cykl po cb to też Jakiś dziwny. Ledwie skończyło się krwawienie na usg endometrium całkowicie zluszczone A tu zaraz testy owu pozytywne były, wykres niby też ale słabo. Teraz drugi cykl i jakieś 3-4 lub więcej dni po owulacji, ale akurat byłam na tym wyjeździe służbowym, więc starania były rzadko i na luzie i temp nie mierze więc nie wiem. Testy owu robilam te z allegro, ale potem się okazało że one u mnie nie wychodza nawet jak test z apteki miał już mocniejsza kreska, więc nie wiem kompletnie w tym cyklu co i jak hehe

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2018, 10:56

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2018, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy bolaca pachwina przy chodzeniu może miec zwiazek z owulacja? Bo jesli tak to bolalo mnie w piatek pierwszy raz w zyciu, moze cos po ovarinie ruszyło :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2018, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre_ ms wrote:
    Człowiek uczy się całe życie :D :D
    Otoz to hehe
    To jest przyjemniejsze hehe
    Przeciez nie bd wam zawracac tylka tym ze spoznia mi sie... Spokojnie czekam heh

  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 10 września 2018, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2020, 15:09

  • Meluśka Autorytet
    Postów: 540 300

    Wysłany: 10 września 2018, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Menka - można już gratulować hihi
    Phia - czyżby coś? :) :)
    To ike jest nas jeszcze w tym miesiącu testujących? :) ja od wczoraj miałam biały śluz, czyli taki mam po owu kilka dni, chociaż był taki bardziej żółtawy i suchy trochę, taki dziwny

    23.07.2017 - Sandra <3
    Ginekolog: 07.01 na 15:10
    4c3tskjoo3ra5ade.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2018, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello! :) Ja niedawno wróciłam z miasta, rejestrowaliśmy auto. Powiem wam, że tak czas mi leci w tym cyklu, że szok. :D Jeszcze niedawno był 10dc a tu już 19dc! :D Miałam dzisiaj na badania pojechać ale muszę to przełożyć na jutro, dzisiaj nie było już kiedy tego załatwić bo mąż i tak się spóźnił do pracy. Co do seksu to powiem wam, że ochoty jako takiej nie mam, oczywiście przyjemnie jest mi z mężem ale żeby jako pierwsza inicjować to już nie. A to w sumie przez piersi, tak cholernie mnie bolą, jak nabieram powietrza to biustonosz dotykający piersi sprawia ból. Napuchły strasznie, brodawki mam takie zaczerwienione, na szczęście żadnych wycieków. Mam cichą nadzieję, że to objaw ciąży ale nie chcę też się za mocno nakręcać. Test robię najwcześniej w dzień terminu @.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2018, 12:04

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2018, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ABI90 wrote:
    Mnie cały ten cykl non stop jajniki bolały, pulsowały a wykres zagadka. Chyba też pójdę w ovarin bo piłam inofem, teraz miositogynGT ale uciażliwe jest te rozrabianie :) Mam takiego lenia dzisiaj ze masakra i jeszcze boli mnie głowa...
    Phia a długo już? :)
    Niby mam co 28 max 30dni a dzis juz 33dc..
    Co bd to bd xD

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2018, 11:58

‹‹ 795 796 797 798 799 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta w ciąży - 10 najważniejszych zasad dla ciężarnej

O zdrowym odżywaniu i diecie w ciąży zostało napisane i powiedziane wiele. Zbyt duża ilość informacji potrafi przytłoczyć każdego. Przestrzeganie wszystkich tych zasad wydaje się wręcz niemożliwe. Jak zatem odróżnić rzeczy ważne od tych mniej istotnych? Zapytaliśmy znaną dietetyczkę Sylwię Leszczyńską co jest naprawdę ważne w diecie kobiet w ciąży. Przeczytaj co robić, aby zapewnić zdrowie sobie i swojemu dziecku! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ