X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nowe staraczki 2018r.
Odpowiedz

Nowe staraczki 2018r.

Oceń ten wątek:
  • didi123 Autorytet
    Postów: 1715 710

    Wysłany: 19 września 2018, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama duża już dzidzia jak ten czas szybko leci <3 i pazurki jak zwykle fajne :)ja swoje na dniach ściągam i robię przerwę.

    Moje szczęście <3
    Filip 20.05.2019, godz. 11:45
    3500 g i 53 cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2018, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Didi ,ja rozumiem ze Ty na zwolnieniu ,ja juz niedlugo takze . Mam nadzieje ze bedzie sie okazja spotkac :)

  • didi123 Autorytet
    Postów: 1715 710

    Wysłany: 19 września 2018, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałam do 3.10 L4 ze szpitala, 2.10 wizyta i pewnie przedłużą, bo raczej nie będę ryzykować z powrotem. Jak będę mogła chodzić to jak najbardziej, póki co do wizyty leżę plackiem, bo nie mam ochoty na powtórkę.

    Mama360 lubi tę wiadomość

    Moje szczęście <3
    Filip 20.05.2019, godz. 11:45
    3500 g i 53 cm
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 19 września 2018, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Applejoy, może usuniemy z listy niektóre staraczki? Dużo już tutaj nas nie ma :(

    Applejoy lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2018, 05:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania95 wrote:
    Applejoy, może usuniemy z listy niektóre staraczki? Dużo już tutaj nas nie ma :(
    Popieram bo zostala nas tylko garstka...

  • Applejoy Autorytet
    Postów: 1273 926

    Wysłany: 20 września 2018, 06:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania95 wrote:
    Applejoy, może usuniemy z listy niektóre staraczki? Dużo już tutaj nas nie ma :(
    A które usunąć? :)

    1bab7e35e8.png[/url]
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 20 września 2018, 06:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczynki :)
    Didi dobrze że już w domku jesteś :) odpoczywaj :*
    Melunia zaglądaj do nas częściej :) i bądź dobrej myśli :*
    Mama jaki piękny dzieć <3

    A ja się zbieram do pracy :) jeszcze tylko dwa dni i weekend :) we wtorek mam wolne bo mam biopsje guza tarczycy :( boję się jak cholera ale podobno to nic strasznego :/ zobaczymy...
    Życzę Wam udanego dnia kochane :*

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2018, 06:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Applejoy wrote:
    A które usunąć? :)
    Mnie pierwsza xD
    Heh

  • Meluśka Autorytet
    Postów: 540 300

    Wysłany: 20 września 2018, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo! ;) dzisiaj powinnam dostać @ xD ciekawe o której zawita haha
    Phia - no i gdzie ten pryszcz? xD

    23.07.2017 - Sandra <3
    Ginekolog: 07.01 na 15:10
    4c3tskjoo3ra5ade.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2018, 06:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meluśka wrote:
    Hejo! ;) dzisiaj powinnam dostać @ xD ciekawe o której zawita haha
    Phia - no i gdzie ten pryszcz? xD
    Do 24 ma czas hehe
    No widzisz bo czarownik czarownik ma popsuta różdżke hehe ale daj mazaka narysujemy podrobe xD

  • Meluśka Autorytet
    Postów: 540 300

    Wysłany: 20 września 2018, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Phia wrote:
    Do 24 ma czas hehe
    No widzisz bo czarownik czarownik ma popsuta różdżke hehe ale daj mazaka narysujemy podrobe xD
    Nie mam mazaka xD
    Jak @ nie zawita, to moooże jutro zatestuję

    23.07.2017 - Sandra <3
    Ginekolog: 07.01 na 15:10
    4c3tskjoo3ra5ade.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2018, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    didi123 wrote:
    Nie, w Oławie leżałam.


    Kochani lekarze w Oławie... A ordynator najukochańszy. Co ja się nasłuchałam od koleżanek o tym szpitalu to glowa mała.
    Moja mama tam rodziła siostrę, ale to już trzecie dziecko, mama miała już 41 lat i umówiona, opłacona cesarka więc było ok. Ale mówiła mi, że jest tam taka lekarka która do dziewczyn które rodzą darła się żeby się nie wydzierały bo nogi było komu rozkładać to niech teraz nie jęczą.
    Ordynator mojej przyjaciółce powiedział że nie uznaje skierowania na CC (miała wąski rozstaw kości) i 16 godzin boli krzyżowych a potem cesarka spowodowały u niej zespół stresu pourazowego i nerwicę.
    Szwagierka jak straciła córkę w 38tc to powiedzieli że oni tego porodu nie przyjmą i kazali na własną rękę szukać szpitala który pozwoli jej urodzić. Tydzień chodziła z martwym dzieckiem. To było dwa lata temu.
    Ale u mnie w Świdnicy też nie pójdę rodzić. Jadę do Wałbrzycha. U nas w Świdnicy wielokrotnie w gazetach było że dziecko zmarło w trakcie porodu bo lekarz nie chciał cesarki robić.
    Włos się na głowie jeży.

    Ja ściągnęłam hybrydy jak tylko dowiedziałam się że jestem w ciąży. Teraz zamówiłam nową bazę, bez formaldehydu i czekam aż przyjdzie, żeby zrobić.

    Mama - świetne wieści :-*

    Melunia - uważaj na siebie Kochana :-) trzymam kciuki za miłą wizytę ;-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2018, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meluśka wrote:
    Nie mam mazaka xD
    Jak @ nie zawita, to moooże jutro zatestuję
    To trzymam kciuki xD
    A ja mam mazaka xD czarnego haha

    Meluśka lubi tę wiadomość

  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 20 września 2018, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Kochani lekarze w Oławie... A ordynator najukochańszy. Co ja się nasłuchałam od koleżanek o tym szpitalu to glowa mała.
    Moja mama tam rodziła siostrę, ale to już trzecie dziecko, mama miała już 41 lat i umówiona, opłacona cesarka więc było ok. Ale mówiła mi, że jest tam taka lekarka która do dziewczyn które rodzą darła się żeby się nie wydzierały bo nogi było komu rozkładać to niech teraz nie jęczą.
    Ordynator mojej przyjaciółce powiedział że nie uznaje skierowania na CC (miała wąski rozstaw kości) i 16 godzin boli krzyżowych a potem cesarka spowodowały u niej zespół stresu pourazowego i nerwicę.
    Szwagierka jak straciła córkę w 38tc to powiedzieli że oni tego porodu nie przyjmą i kazali na własną rękę szukać szpitala który pozwoli jej urodzić. Tydzień chodziła z martwym dzieckiem. To było dwa lata temu.
    Ale u mnie w Świdnicy też nie pójdę rodzić. Jadę do Wałbrzycha. U nas w Świdnicy wielokrotnie w gazetach było że dziecko zmarło w trakcie porodu bo lekarz nie chciał cesarki robić.
    Włos się na głowie jeży.

    Ja ściągnęłam hybrydy jak tylko dowiedziałam się że jestem w ciąży. Teraz zamówiłam nową bazę, bez formaldehydu i czekam aż przyjdzie, żeby zrobić.

    Mama - świetne wieści :-*

    Melunia - uważaj na siebie Kochana :-) trzymam kciuki za miłą wizytę ;-)
    Za ten tydzien z martwym dzieckiem to juz prokurator moglby na dupskach siedzieć. Tak bylo z moja kuzynka i zglosila wszystko i odbyly sie sprawy w sadzie. Ogolnie sprawa powinna być wygrana miala opinie 3 lekarzy z czego 2 twierdzilo ze plod martwy od tygodnia a tylko jeden ze szpitala utrzymywał ze wszystko jest ok i narazil ja na utrate zdrowia i zycia.
    Ale ciagnie sie to juz z 3 lata..

    Jeju dzis wizyta i choć jestem na luzie to podświadomość nie pozwala mi spac. Czuje sie jak zombie.

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • didi123 Autorytet
    Postów: 1715 710

    Wysłany: 20 września 2018, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama, a TY gdzie zamierzasz rodzić? Może też tam pójdę :) Który szpital we Wro najlepszy?
    Ja to nawet o prywatnych szpitalach czytam. We Wro jest medfemina, ale jak zaczęłam czytać opinię to mam mieszane odczucia.

    Moje szczęście <3
    Filip 20.05.2019, godz. 11:45
    3500 g i 53 cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2018, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny z tymi hybrydami to ostrożnie. Wystarczy lekko niedosieciowany polimer (czyli nasz lakier) i szkodliwe monomery mogą przenikać do organizmu przez płytkę paznokcia. Obecnie prowadzone są badania nad dostarczaniem leków przez płytkę paznokciową i już nie uznaje się jej za martwą tkankę, która nic nie przepuści. Wszelkie uczylenia na hybrydy spowodowane są właśnie przez monomery. Znany jest także przypadek dziecka, które dostało bardzo poważnego uczulenia właśnie od mamy, która nosiła hybrydy i do 18 roku życia ma ono przyznaną rentę. To są Kochane monomery akrylowe, a jeśli jeszcza zawierają formaldehyd no to już średnio. Badania na ten temat i temat ilości dopuszczonej tego składnika to też nie bardzo.... często po prostu podają informacje wpływ na zdrowie niejednoznaczny. Ja bym radziła na początku ciąży zwłaszcza zrobić sobie przerwę, a i dla dłoni lepiej bo jednak promieniowanie UV powoduje szybsze starzenie skóry i uwaga czerniaka paznokcia, który wygląda po prostu jak przebarwiony na czarno paznokieć.

    Ja sama też sobie robię hybrydy, ale od czasu do czasu ;)

    Phia, didi123 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2018, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwa13 wrote:
    Dziewczyny z tymi hybrydami to ostrożnie. Wystarczy lekko niedosieciowany polimer (czyli nasz lakier) i szkodliwe monomery mogą przenikać do organizmu przez płytkę paznokcia. Obecnie prowadzone są badania nad dostarczaniem leków przez płytkę paznokciową i już nie uznaje się jej za martwą tkankę, która nic nie przepuści. Wszelkie uczylenia na hybrydy spowodowane są właśnie przez monomery. Znany jest także przypadek dziecka, które dostało bardzo poważnego uczulenia właśnie od mamy, która nosiła hybrydy i do 18 roku życia ma ono przyznaną rentę. To są Kochane monomery akrylowe, a jeśli jeszcza zawierają formaldehyd no to już średnio. Badania na ten temat i temat ilości dopuszczonej tego składnika to też nie bardzo.... często po prostu podają informacje wpływ na zdrowie niejednoznaczny. Ja bym radziła na początku ciąży zwłaszcza zrobić sobie przerwę, a i dla dłoni lepiej bo jednak promieniowanie UV powoduje szybsze starzenie skóry i uwaga czerniaka paznokcia, który wygląda po prostu jak przebarwiony na czarno paznokieć.

    Ja sama też sobie robię hybrydy, ale od czasu do czasu ;)

    Dziękuję Ci zatem informacje. Niby się wie że "coś tam" jest szkodliwe, ale tak rzetelne wytłumaczenie przemawia do mnie. Wstrzymam się z paznokciami jeszcze przynajmniej dwa trzy tygodnie. A potem zobaczę. Ja mam bardzo twarde swoje i nie dorabiam tylko maluje więc mogę wytrzymać na "goło". Żaden to dla mnie problem ;-)

    Malwa13, didi123 lubią tę wiadomość

  • didi123 Autorytet
    Postów: 1715 710

    Wysłany: 20 września 2018, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Kochani lekarze w Oławie...

    Zapewniam Cię, że są tu w okolicy gorsze miejsca przy który Oława wypada naprawdę bardzo dobrze. Też mam koleżanki, które rodziły to tu, to gdzie indziej, więc jakieś rozeznanie mam. Przyjęli na oddział, pomogli, więc koniec końców nie mam im nic do zarzucenia. Ale pewnie wrażenia od tego na kogo się tam trafi. Leżała ze mną babka, którą We Wro nie chcieli na oddział przyjąć i musiałaby czekać, a tu ją od razu wzięli, badania itp.

    Moje szczęście <3
    Filip 20.05.2019, godz. 11:45
    3500 g i 53 cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2018, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomo ze ladnie zrobiine pazurki sa eleganckie, ale na ciaze spokojnie mozna z nich zrezygnowac...
    Przynajmniej troche zlapia oddechu hehe...

    Chociaz jak to moja znajoma w ciazy powiedziala ze ona musi mieć paznokcie zrobione bo jak to bd wygladac... Wrr...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2018, 08:00

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2018, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Phia wrote:
    Wiadomo ze ladnie zrobiine pazurki sa eleganckie, ale na ciaze spokojnie mozna z nich zrezygnowac...
    Przynajmniej troche zlapia oddechu hehe...

    Chociaz jak to moja znajoma powiedziala ze ona musi mieć paznokcie zrobione bo jak to bd wygladac... Wrr...

    Dokłądnie, wydaje mi się, że warto ograniczać szkodlwie czynniki. Wiadomo, jednemu człowiekowi nic nie będzie, inny dostanie uczulenia - jak ze wszystkim :) Ale obecnie mamy tyle szkodliwych czynników dookoła, więc po co sobie dokładać i rozwijającym się fasolkom :)

    Krótkie, zadbane paznokcie pomalowane bezbarwnym lakierem też ładne :D

‹‹ 832 833 834 835 836 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czego nie jeść  w ciąży - 7 produktów zabronionych

Ciąża to okres wzrostu apetytu i wielu zachcianek kulinarnych. Czy oznacza to zatem, że możesz pozwolić sobie na wszystko i jeść do woli? Niestety nie. Zapoznaj się czego nie jeść w ciąży, aby zachować bezpieczeństwo dla rozwijającego się płodu. 

CZYTAJ WIĘCEJ