X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nowe staraczki 2018r.
Odpowiedz

Nowe staraczki 2018r.

Oceń ten wątek:
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 6 listopada 2018, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2020, 10:23

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2018, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abi kurczę a tsk liczylam, ze Ci sie udało! Mialas jakis cien kreseczki prawda?

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 6 listopada 2018, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O to podziwiam dziewczyny że jesteście w stanie brać 3 naraz :) ja rano miałam takie jazdy że musiałam rozłożyć

    Phia mi to endokrynolog też mówiła że najgorzej jest się przyzwyczaić, później już z górki :) A że tydzień nie brałam to się odzwyczailam trochę :/

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2018, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieeczyny a powiedzcie mi od 3 dni mam pozytywne testy owu i to kreska testowa jest 2 razy mocniejsza. To znowu cos jest nie tak? Bo temp swiruje, a lh powonno juz opasc?

  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 6 listopada 2018, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2020, 10:23

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2018, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abi pewnie, ze idz zawsze lepiej dodatkowo skonsultowac :)

    Popatrzcie, owulacji nie bedzie? :(
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/69bcd375b487.jpg

  • najra88 Autorytet
    Postów: 948 1747

    Wysłany: 6 listopada 2018, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny,
    Na poczatek gratuluje wszystkim zafasolkowanym i trzymam kciuki za testujace dziewczyny :)
    Wracam do Was po zmianie lekarza, rezygnacji z obecnej kliniki i decyzji o poczekaniu pol roku przed korzystaniem z bardziej zaawansowanych technik medycznych.
    Niestety bardzo zawiodlam sie na klinice do ktorej z mezem chodzilismy. Po ostatniej wizycie na ktorej pani doktor strasznie nas pospieszala ze nam sie czas konczy i stukala w zegarek jak probowalismy zadac nurtujace nas pytania bylam bardzo zniesmaczona (kij z tym ze my bylismy na czas a ona do gabinetu nas za pozno zawolala). Poza tym nie dawalo mi spokoju to ze przez 4 lata rozni lekarze mowli mi ze mam PCO i nagle zniknelo jak reka odjal.
    Poszlam do innego lekarza bo zaczely mi sie "rozjezdzac" cykle po tym jak odtsawilam metformine. Okazalo sie ze PCO mam ale jajniki wygladaja na "uspokojone" przez metformine, poza tym mam miesniaki macicy (ktorych w klinice nie widzieli co jest dziwne bo nie pojawily sie z dnia na dzien) i na 95% IO bazujac na starszych wynikach i historii chorob w mojej rodzinie. Z lekarka ustalilismy nowy plan dzialania.
    Poza tym w najblizszych tygodniach wybieramy sie z mezem do dietetyka.
    Mam nadzieje ze zmiana lekarza okaze sie na lepsze.

    🍀 Czekamy na Ciebie 🍀

    preg.png

    Starania od 2014 z przerwą między 2019 i 2023

    ♀️ PCOS; mięśniaki macicy; niewydolność ciałka żółtego; pomniejszony i słabo funkcjonujący lewy jajnik
    12/2017 i 06/2023 cb
    07/09/23 – otwarta miomektomia i cystektomia

    ♂️ 2018 - morfologia 2%; 2023 - morfologia 4%

    Start IVF/ICSI kwiecień 2024
    🔸 02/04 - start stymulacji 💉 🔸12/04 - punkcja; pobrano 30 🥚; ryzyko OHSS 🔸18/04 - mamy 8❄️🥰

    🔸 18/05/24 - start cyklu z FET 🍀 🔸05/06/24 - transfer blastki 5AB 🍀
    🔸 2dpt prog 16.35 🔸 5dpt blade ⏸️ 🤞 🔸 7dpt mocne ⏸️ ❤️ 🔸12dpt beta 887 💥 🔸 14dpt beta 1874 🚀 prog 13.52 🔸 24dpt silne krwawienie 🔸26dpt pierwsze USG 6+3 GS 2.3cm, YS 0.34cm; CRL 0.98cm z ❤️
  • najra88 Autorytet
    Postów: 948 1747

    Wysłany: 6 listopada 2018, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha jesli chodzi o branie metforminy pod jakakolwiek nazwa to mi bardzo w roznego rodzaju "rewolucjach" pomoglo odstawienie calkowicie laktozy. Odkad nie mam jej w diecie nie ma tez zadnych przykrych doswiadczen ;)
    Poz tym potwierdzam slowa Phii ze jak sie przestanie brac to organizm pozniej na nowo musi sie przyzwyczaic. Teraz musialam przecierpiec tydzien zanim sie ogarnelam z tym, tyle ze przez pierwszy tydzien jadlam pol zalecanej dawki pozniej wrocilam do calej.
    Dodatkowo mialam duzy problem z zawrotami glowy i mdlosciami jak wrocilam do glucophage po trzech miesiacach przerwy. Lekarz doradzil mi regularne posilki bo dolegliwosci braly sie raczej ze zbyt duzych wahan glukozy we krwi. Jak zaczelam regularnie jesc co 3h to wszystko wrocilo do normy na drugi dzien.

    🍀 Czekamy na Ciebie 🍀

    preg.png

    Starania od 2014 z przerwą między 2019 i 2023

    ♀️ PCOS; mięśniaki macicy; niewydolność ciałka żółtego; pomniejszony i słabo funkcjonujący lewy jajnik
    12/2017 i 06/2023 cb
    07/09/23 – otwarta miomektomia i cystektomia

    ♂️ 2018 - morfologia 2%; 2023 - morfologia 4%

    Start IVF/ICSI kwiecień 2024
    🔸 02/04 - start stymulacji 💉 🔸12/04 - punkcja; pobrano 30 🥚; ryzyko OHSS 🔸18/04 - mamy 8❄️🥰

    🔸 18/05/24 - start cyklu z FET 🍀 🔸05/06/24 - transfer blastki 5AB 🍀
    🔸 2dpt prog 16.35 🔸 5dpt blade ⏸️ 🤞 🔸 7dpt mocne ⏸️ ❤️ 🔸12dpt beta 887 💥 🔸 14dpt beta 1874 🚀 prog 13.52 🔸 24dpt silne krwawienie 🔸26dpt pierwsze USG 6+3 GS 2.3cm, YS 0.34cm; CRL 0.98cm z ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2018, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja o dziwo po trzech tabletkach metforminy czuje sie lepiej niz po dwoch, pewnue faktycznie organizm sie przyzwyczail :) najra trzymam mocno kciuki za nowe dzialania!

  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8923 7717

    Wysłany: 6 listopada 2018, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwa <3 Najra <3

    Niech ten rok się kurde kończy. Jakoś wszystko jest do dupy. Myśle, że następny będzie lepszy :-)

    08.2024 FET 8a❌ 😔
    06.2024 FET 8a❌
    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2x8a, 3bb,4ab,4ba.

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, RZS, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2018, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Njara powiem ci ze po tym co slyszalam o klinichach jakos mi tam nie spiesznoo...
    Wyciaganie kasy... Kumpela nawet nie miala zrobionej prolaktyny a pod katem IO nawet nie mysleli jej badac... A endo tutaj z okolic odrazu kazal...
    Pralnia kasy i nic wiecej...

  • Kropeczka85 Autorytet
    Postów: 939 1067

    Wysłany: 6 listopada 2018, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najra trzymam kciuki za nowe rozdanie!

    Drobinka po cichu gratuluję i czekam na dobre wieści!

    Miss ja miałam mocno podwyzszony androstendion, dwukrotna norma i Endo mówił mi, że właśnie metformina to raz a dwa spironol. I tym właśnie byłam leczona. Szybko zeszłam do górnej granicy normy. Zaś ginekolog chcial mi dać anty dla karmiących, też reguluje podobno androgeny, ale ja z wiadomych przyczyn nie wzięłam.

    Malwa Kochana moja, tak się martwiłam o Ciebie! Nie poddawaj się bo wiesz, że zachodzisz w ciążę i na pewno w końcu to się stanie.

    Abi oby wredota przyszła w końcu!!!

    Ewcia- najlepszej pracy na świecie życzę i to szybciutko, bo Ty widzę z tych co ja , że w miejscu nie usiedzą i muszą być użyteczne :)

    Witam nowe Koleżanki i życzę owocnych starań!!!

    Buziaczki dla wszystkich staraczek! Nieustannie jestem z Wami i kibicuję wszystkimi czterema rękami!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2018, 10:16

    Ewa89_89 lubi tę wiadomość

    atdc2n0aos8g2xt8.png
    Księżniczka 2014
    Królewicz 2009
    21.03.2006 [*] 13tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2018, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka ❤ a jak Wy sue czujecie??

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 6 listopada 2018, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najra ja też to słyszałam że odstawienie laktozy pomaga ale u mnie to ewidentnie przedtem był problem z zbyt duża dawką a jak przez tydzień nie brałam to teraz nawet te dwie tabsy to za dużo pewnie więc trzeba z powrotem się przyzwyczaić :) może nie będzie tak źle... za pierwszym razem jak zaczynałam brać to w ogóle nie miałam skutków ubocznych za to teraz mnie dopadly :/ ech trzeba przecierpiec
    Fajnie że idzie z mężem do dietetyka i daliście na luz z kliniką.. niepotrzebna kasa wywalona w błoto skoro lekarka nawet wysłuchać nie chce tylko pogania :/ ja teraz też jestem na diecie + ograniczylam laktoze ale to dopiero początek więc nie wiem czy coś zadziała :)

    Kropeczka ja też słyszałam że tabletki anty mogą wyregulowac hormony ale z wiadomych względów nie będę ich brać :/ więc to jednak może być prawda że metforminą też można zbić androgeny :) w sumie ja miałam też przekroczony testosteron a po mecie mam już w normie :) innych hormonów nie badalam ponownie bo to strasznie drogi gips i nie stać mnie :( ale mam nadzieję że też spadły choć troszke

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2018, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miss ja polecam badania hormonalne takie jak ja mialam w szpitalu i to wszystko za darmo na NFZ. Caly komplet badan nawet wit D3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2018, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak testosteron mam w dolnej granicy to raczej nie mam pcos? Bo badania mialam w okresie owulacji woec lh mialam wysokie wiec stosunel lh fsh mialam nie miarodajny

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 6 listopada 2018, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwa też bym chciała takie zrobić ale chyba żeby dostać skierowanie to trzeba być obłoznie chorym :/ z moimi wynikami mi nikt nie da takiego skierowania :( bo według służby zdrowia nic się nie dzieje skoro mam trochę przekroczone normy a poza tym żadnych dolegliwości

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2018, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MissKathy92 wrote:
    Malwa też bym chciała takie zrobić ale chyba żeby dostać skierowanie to trzeba być obłoznie chorym :/ z moimi wynikami mi nikt nie da takiego skierowania :( bo według służby zdrowia nic się nie dzieje skoro mam trochę przekroczone normy a poza tym żadnych dolegliwości
    Miss ja dostalam od mojej gin do ktorej prywatnie chodze skierowanie od razu, wpisała mi na skierowaniu ze mam nieregularne cykle ;) a tez nic nie mialam zadnych objawow ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2018, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byla cala masa dziewczyn jak tylki mialy jakikolwiek hormon za wysoko to dostawaly skierowanie od ginekologow :)

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 6 listopada 2018, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwa133 wrote:
    Dziewczyny a jak testosteron mam w dolnej granicy to raczej nie mam pcos? Bo badania mialam w okresie owulacji woec lh mialam wysokie wiec stosunel lh fsh mialam nie miarodajny
    Tego jednoznacznie nie da się określić :/ ja niby mam wszystkie androgeny podniesione, obraz na usg przypomina pco ale mam regularne ale krótkie cykle (gdzie przy pco przeważnie są wydłużone), owulacje mam bez wspomagaczy a do tego ten stosunek lh do fsh mam 0.9 a przy policystycznych jajnikach on powinien być powyżej 1.5... więc tak naprawdę ciężko stwierdzić te pcos :( ale oczywiście opisuje tylko swój przypadek bo już trochę tych badań porobilam i takie wnioski wyciagnelam że jestem chodzacą zagadką haha

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
‹‹ 919 920 921 922 923 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naturalne sposoby łagodzenia bólu porodowego

Poród nierozerwalnie łączy się z bólem. Ten fakt wiele przyszłych mam napawa lękiem. Bez względu na to, czy rodzą po raz pierwszy czy po raz kolejny, wizja skurczy powoduje pytanie: czy dam radę? Co, jeśli nie wytrzymam? Na szczęście jest wiele łagodnych, niefarmakologicznych metod, które mogą pomóc oswoić porodowe bóle.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 pytań o poród, których wiele kobiet wstydzi się zadać!

Poród zbliża się wielkimi krokami, a w Twojej głowie w dalszym ciągu kłębią się pytania, których wstydzisz się zadać? Niektóre tematy są na tyle krępujące, że ciężko je poruszyć z partnerem,  na rutynowej wizycie u lekarza, czy przy kawie z koleżankami…Nadszedł jednak czas, żeby rozwiać Twoje wątpliwości! Przeczytaj odpowiedzi na 7 najbardziej wstydliwych pytań związanych z porodem.

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ