X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nowe staraczki 2018r.
Odpowiedz

Nowe staraczki 2018r.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Phia wrote:
    Nie obraźcie się że tak pisze...
    Kobieta, która ma już dzieci nigdy do końca nie zrozumie kobiet, które starają się o pierwsze wymarzone dziecko....


    Też tak uważam, bo ta kobieta ma już chociażby to jedno Maleństwo, a kobiety, które starają się o pierwsze dziecko, mają niestety tą świadomość, że mogą nigdy nie doświadczyć macierzyństwa...

    Mam 30 lat, u mnie to już często po dwójce dzieci znajomi, ale i tak się tym nie przejmuje, bo nie każdy poznaje Ojca dla swoich dzieci w wieku 18tu lat, więc nie ma co patrzeć na innych.

    Phia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka jak przystojny to czemu nie hahha

    Ewa89_89 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania2014 wrote:
    Witajcie dzisiaj pierwszy dzień po urlopie jestem i odkąd wzięłam urlop nic nie jest zrobione a usypiam na siedząco wprowadzając faktury więc robię chwilę przerwy na kawę i śniadanie. Już nie mogę się doczekać środy bo jeśli temperatura się utrzyma to w czwartek test. Poczekamy zobaczymy już szybko minie dzięki wyjazdów nie odliczałam tak dni


    Trzymam kciuki za pozytywny wynik testu!!! Też jakoś ostatnio mi ciężko i zmęczenie, ale to też u mnie przez to, że nie mogę spać w nocy niestety.. Ze stresu ..

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 5 listopada 2018, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2021, 14:22

    Phia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaga wrote:
    Haha Ewa, ja mam sąsiada ktory moze ma z 34 lata i ostatnio urodzilo się im czwarte dziecko. I ostatnio jak mi bylo smutno, bo zobaczylam te mała armię na balkonie to mąż sobie zażartował, że najwyżej do wyśle mnie do niego. :D

    Kiedys juz na tym forum było lekkie spiecie o staranie sie o pierwsze a kolejne dziecko. I pewnie kazda strona ma swoje racje, potrzeby i pragnienia, ale mnie po prostu przeraza fakt, że moglabym nigdy nie zostac mamą... Mając jedno dziecko kobieta juz wie, ze jest w stanie zajść ciążę. Ja nawet nie wiem czy jestem płodna i to mnie niszczy najbardziej w momentach zalamania. Ale na razie nie szaleje, bo to dopiero pół roku...
    Myśl w głowie ciekawe czy jestem płodna... To najbardziej przeraża...

    Kaga lubi tę wiadomość

  • madzikow Autorytet
    Postów: 818 287

    Wysłany: 5 listopada 2018, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gruboskórność a przynajmniej namiastka zaczyna się pojawiać wraz z kolejnymi nieudanymi cyklami. U mnie myślenie na ten moment po ponad roku jest takie, że w końcu kiedyś wyjdzie, a czy naturalnie czy po zabiegach medycznych to już bez różnicy. Nie chce być ciągle smutna, że nie ma śluzu albo nie zdążyłam zrobić badania w odpowiednim dniu żeby wiedzieć czy poziom proga jest ok itp. Zdecydowalam świadomie, że przyjmuje leki, staram sie umawiać na monitoring raz na 3 cykle i wierzę w leczenie. Wyniki się poprawiają, lekarz tłumaczy i odradza wymyślone przez nas badania, żeby nie wyrzucać pieniedzy w błoto. Więc zostaje tylko cieszyć z małych rzeczy:)

    Starania od połowy 2017, czynnik męski.
    AD Clinic/Angelius dr Cholewa
    PICSI krótki protokół
    Mamy ❄ na zimowisku
    Patryk 15.04.2020 3980 g 60 cm <3
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8923 7717

    Wysłany: 5 listopada 2018, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Phia wrote:
    Ewka jak przystojny to czemu nie hahha
    No właśnie niczego sobie :-)

    Ale dzieci nie ma to niepewny zawodnik, Kaga wpadnę kiedyś i obie dorwiemy tego sprawdzonego kandydata u Ciebie :-) No chyba że... ta 4 to nie jego!

    Kaga, Phia lubią tę wiadomość

    08.2024 FET 8a❌ 😔
    06.2024 FET 8a❌
    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2x8a, 3bb,4ab,4ba.

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, RZS, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Kami1982 Debiutantka
    Postów: 15 3

    Wysłany: 5 listopada 2018, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Phia masz znowu racje i wiesz co jadoskonale cię rozumiem ponieważ do 34 rz myślałam ze nie mogę mieć dzieci. Apiszewiecej byłam w związku gdzie mój partner miał synka niespełna rocznego dodatku o imieniu Kamil bardzo go pokochałam i nie zapomnę jak śpiący któregoś wieczoru przyszedł do mnie z wyciągniętymi rączkami mówiąc ze zmęczenia mamusiu! Nie zapomnę tej radości przeplatanej z bólem. Pozniej już marzyłam o synu dostałam córeczkę której nie zamieniła bym na nikogo innegonie mniej jednak pragnę mieć dwójkę dzieci. Ps wiem ze stres przeszkadza o córkę nie walczyłam bo nie wiedziałam ze mogę i w pierwszym miesiącu po zażyciu eutyrox byłam w ciazy, dziś się staram i jak wiadomo.

    Córka z 08.12.2017r. (Nagły poród w 33 tyg - odklejenie łożyska). Starania o drugą dzidzię od Września 2018r. W grudniu 2018r ciąża biochemiczna.Mam niedoczynność tarczycy, guza nadnercza. Przyjmuje eutyrox 105 mg.
  • Kami1982 Debiutantka
    Postów: 15 3

    Wysłany: 5 listopada 2018, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Phia może to nie pocieszenie ale płodna jesteś na pewno. Mi powiedziano ze z wada pęcherza nawet jak zajdę w ciąże to jej nie doniosę poza tym przed zajściem w ciąże byłam po 17 narkozach po pobycie na endokrynologi gdzie znaleziono guza nadnerczy z zawyżonymi androgenami kortyzolem testosteronem dhso4 prolaktyna tsh pod wpływem antydepresantów i zaszłam w ciąże nie starając się ale nie zabezpieczając tylko przez miesiąc ponieważ myślałam ze i tak nie zajdę a endokrynolog kazał odstawić leki. Zaszłam w ciąże i gdyby nie zapalenie płuc w 30 tc gdzie na izbie przyjęć naszprycowana mnie niedozwolonymi lekami pewnie urodziła bym w terminie. Pomimo wcześniactwa i pobytu przez miesiąc w szpitalu moja córka dziś już 11 miesięczna nawet raz nie miała kataru nie mówiąc o chorobie ma 7 ząbków i zaczęła chodzić. Wyprzedza swoje koleżanki i kolegów rozwojem. A teraz gdy ja się staram leków prócz eutyrox nie biorę stosuje dietę biorę witaminy nie zachodzę. W tym paradom i sprawdzają się twoje słowa. Bóg da Ci dziecko! Na pewno i ja trzymam za to kciuki.

    Córka z 08.12.2017r. (Nagły poród w 33 tyg - odklejenie łożyska). Starania o drugą dzidzię od Września 2018r. W grudniu 2018r ciąża biochemiczna.Mam niedoczynność tarczycy, guza nadnercza. Przyjmuje eutyrox 105 mg.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kami Ja właśnie w środę lecę na badanie pod kątem tarczycy...
    Bo miałam robione 2 lata temu i bylo okej... Teraz zrobiłam same tsh i tez oki...
    Ale i tak nie daje mi to spokoju przez mame i wujka...
    zrobie znowu caly komplet i bd wiedziec...

    Ja chce 2 urwisków:D

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 5 listopada 2018, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kami ja też mam zawyżone androgeny :/ i boję się że może być cos z nadnerczami nie tak :/ jak wyglądała u Ciebie diagnostyka guza nadnerczy? Dużo miałaś przekroczone normy androgenow?

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • Kami1982 Debiutantka
    Postów: 15 3

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane z tsh to jest tak ze dla ciazy powinno być między 1 a 2 chociaż normy sięgają do 4. Natomiast zdiagnozowano mi guza bo ja się uparłam a wyglądało to tak: zawsze ważyła ok 52 kg w 2014 roku nagle przytyłam w 3 mce do 76kg złe się czułam wypadały mi włosy celulit typowo wodny czułam ze jest coś nie tak i nie pierwszy nie ostatni raz uparłam się i zaczęłam sama diagnozować ( hihi zamiłowanie do medycyny i niechęć lekarzy by wyleczyć nie leczyć mnie zmusiły) oczywiscie latałam do lekarzy i słuchałam ze mam iść na diete

    Córka z 08.12.2017r. (Nagły poród w 33 tyg - odklejenie łożyska). Starania o drugą dzidzię od Września 2018r. W grudniu 2018r ciąża biochemiczna.Mam niedoczynność tarczycy, guza nadnercza. Przyjmuje eutyrox 105 mg.
  • Kami1982 Debiutantka
    Postów: 15 3

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testosteron dwukrotnie był przekroczony , dhso4 trochę, prolaktyna górna granica normy a najgorzej to kortyzol. Najgorsze jest to ze na kortyzol leku nie ma jedynie całościowo można leczyć ale jak się chce.

    Córka z 08.12.2017r. (Nagły poród w 33 tyg - odklejenie łożyska). Starania o drugą dzidzię od Września 2018r. W grudniu 2018r ciąża biochemiczna.Mam niedoczynność tarczycy, guza nadnercza. Przyjmuje eutyrox 105 mg.
  • Kami1982 Debiutantka
    Postów: 15 3

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam przypuszczenie choroby cushinga której nie potwierdzono.

    Córka z 08.12.2017r. (Nagły poród w 33 tyg - odklejenie łożyska). Starania o drugą dzidzię od Września 2018r. W grudniu 2018r ciąża biochemiczna.Mam niedoczynność tarczycy, guza nadnercza. Przyjmuje eutyrox 105 mg.
  • Kami1982 Debiutantka
    Postów: 15 3

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Phia a jakie tsh ci wyszło? Pamiętaj żeby zajść w ciazy nie powinno być powyżej 2.0 to pewnik

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 21:32

    Córka z 08.12.2017r. (Nagły poród w 33 tyg - odklejenie łożyska). Starania o drugą dzidzię od Września 2018r. W grudniu 2018r ciąża biochemiczna.Mam niedoczynność tarczycy, guza nadnercza. Przyjmuje eutyrox 105 mg.
  • Kami1982 Debiutantka
    Postów: 15 3

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę obcięło mi tekst. Przepraszam. Otóż sama prywatnie za 470 zł zrobiłam badania hormonów. Z 5 krotnie wyższym kortyzolem przyjęto mnie do szpitala gdzie zrobiono tomografie nadnerczy i wyszedł guz.

    Córka z 08.12.2017r. (Nagły poród w 33 tyg - odklejenie łożyska). Starania o drugą dzidzię od Września 2018r. W grudniu 2018r ciąża biochemiczna.Mam niedoczynność tarczycy, guza nadnercza. Przyjmuje eutyrox 105 mg.
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kami dziękuję za odpowiedź :)
    Czyli u Ciebie czynnikiem zapalnym do diagnostyki był nagły wzrost wagi :/
    Ja ogólnie czuje się dobrze, przytylam w rok 10kg ale to efekt mojego złego odżywiania się i siedzącego trybu życia :(
    U mnie najgorzej wyszedł dheaso4, 17ohprogesteron i androstendion :( testosteron też miałam przekroczony ale teraz badalam i jest w górnej granicy normy, kortyzol tak samo :/

    Ja też sama robiłam badania hormonów ale u mnie aż tak żaden nie był przekroczony żeby ktoś się tym zajął :/ Dobrze że Tobą się zajęli, bo z takimi wartościami to faktycznie było widać że coś się dzieje

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 21:33

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2021, 14:22

    Phia lubi tę wiadomość

  • Kami1982 Debiutantka
    Postów: 15 3

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę ja myśle ze i tak endokrynolog powinien ci coś dać mam tez wiecznie androgeny w górnych granicach a tak nie powinno być.

    Córka z 08.12.2017r. (Nagły poród w 33 tyg - odklejenie łożyska). Starania o drugą dzidzię od Września 2018r. W grudniu 2018r ciąża biochemiczna.Mam niedoczynność tarczycy, guza nadnercza. Przyjmuje eutyrox 105 mg.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2 lata temu bylo 1 z czyms z tego co pamietam... W czerwcu 0.890...

    Ale tu chodzi o to ze rodzinnie wychodzi problem z tarczyca... Kiedyś babcia bo mamuska mowila... Teraz mama i jej brat... Wiec predzej czy pozniej mnie dorwie... A chce sprawdzic teraz zeby byc spokojna heh

‹‹ 917 918 919 920 921 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ