X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne NOWE STARACZKI- dla tych, co dopiero dołączyli :)
Odpowiedz

NOWE STARACZKI- dla tych, co dopiero dołączyli :)

Oceń ten wątek:
  • dagus66 Znajoma
    Postów: 28 9

    Wysłany: 4 października 2019, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AleOla26 wrote:
    Jak zaczęłam we flo wprowadzać testy owu to flo co chwile mi zmienia owu na dzien następny.... z 11 dnia skoczyło juz na 15dc... aż sie zastanawiam jak to działa


    Ja dopiero od 2 miesięcy używam tej aplikacji, wcześniej obserwacjach śluzu ale nie ukrywam że wygodniej mi na aplikacji. Jutro idę po testy owulacyjne, pierwsza moja przygoda z tymi testami. Czy mój mózg to ogarnie?!? 😂

    2.12.2018 - dwie II
    13.12.2018 - beta 5.18
    Ciąża biochemiczna

    Starania od 03.2019
  • Angie1985 Autorytet
    Postów: 2615 3117

    Wysłany: 4 października 2019, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dagus66 wrote:
    Ja dopiero od 2 miesięcy używam tej aplikacji, wcześniej obserwacjach śluzu ale nie ukrywam że wygodniej mi na aplikacji. Jutro idę po testy owulacyjne, pierwsza moja przygoda z tymi testami. Czy mój mózg to ogarnie?!? 😂
    Spokojnie są łatwe w obsłudze o tej samej porze trzeba robić ale nie rano. I jak krecha testowa będzie ciemniejsza lub taka sama jak kontrolna to znaczy że idzie owulka i do boooojjjuuu...
    Ja właśnie też sobie zainstalowałam to flo ale bezpłatną wersję i nie wiem czy właśnie mi to coś pomoże.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2019, 12:56

    mhsvej28dzyxqzel.png
  • dagus66 Znajoma
    Postów: 28 9

    Wysłany: 4 października 2019, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie1985 wrote:
    Spokojnie są łatwe w obsłudze o tej samej porze trzeba robić ale nie rano. I jak krecha testowa będzie ciemniejsza lub taka sama jak kontrolna to znaczy że idzie owulka i do boooojjjuuu...
    Ja właśnie też sobie zainstalowałam to flo ale bezpłatną wersję i nie wiem czy właśnie mi to coś pomoże.

    Tez mam bezpłatna, uzupełniam ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.. :) @ mam planowana na 22 więc już się na nic nie nastawiam co ma być to będzie chyba powoli tracę ta nadzieję ze jest mi to dane :)

    2.12.2018 - dwie II
    13.12.2018 - beta 5.18
    Ciąża biochemiczna

    Starania od 03.2019
  • Klarys Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 5 października 2019, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam jestem tu nowa od 9 lat staram się o 2 dzidzie i nic się nie udaje już mi ręce opadają .Mieszkamy w UK i tu przy 2 dziecku nie chcą pomóc za bardzo . Maz miał badanie nasienia i wyszło nie bardzo skoro ma powtórzyć mi pobrali krew 21dc chyba na prolaktynę bo nic nie mówi czekam teraz tydzień na wyniki jak znam siebie będzie OK z prolaktyna . Biorę miositogyn GT narazie jeden miesiąc dziś dodatkowo zaczęłam brać witaminy pregnacare conception .Brałam castangus 3m ale nic nie dało . Teraz jeszcze dodatkowo mysle od następnego cyklu brać olej z wiesiołka +miovelia nac +fertilova bo akurat kończy mi się miostogyn gt .Martwię się trochę o męża bo pracuje jako kierowca zawodowy i jest ryzyko przegrzania moszny przez to ma słaby winik czyli słaba ruchliwosc prawdopodobnie kupiłam witaminy dla niego ale nie wiem czy to wystarczy fertilman plus .
    Dziewczyny doradźcie coś bo normalnie już w depresje popadam .
    Starania 9 lat z dopuszczeniem sobie ze może się uda jak sobie odpuścimy .

  • Evelle28 Autorytet
    Postów: 2951 3552

    Wysłany: 6 października 2019, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Co tutaj taka cisza. Jak tam testuje któras w najbliższym czasie? Ja jestem 8 dp. I już w głowie przeszła mi myśl że może jutro tescik. Ale w sumie nie zrobię bo jestem u mojego i nie mam tu testu. Więc jakiś plus :p

    Mama Aniołków:
    27.01.2018[*]💔
    23.11.2019 [*] 💔
    01.07.2021 [*] 💔

    05.04.2024 - II ♥️
    11.04.2024- beta 769
    13.04.2024- beta 1772
    15.04.2024- beta 3671
    20.04.2024- 1 wizyta-pęcherzyk ciążowy 14 mm z pęcherzykiem żółtkowym 3mm
    25.04.2024- 2 wizyta ⌛️
  • agniesia8899 Ekspertka
    Postów: 196 146

    Wysłany: 6 października 2019, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w czwartek wyszła lekka druga kreska ... tydzień czasu nie mam @. Myśle aby jutro zrobić powtórnie test albo iść na betę 💪☺️

    Klarys, Sonia94, dagus66, Karolkya, blackdeer, MałaMi24 lubią tę wiadomość

    Ona: 30, On: 31.
    Czekamy na nasze małe, wielkie szczęście <3
    Mama aniołka 👼 15.10.2019 [*]
  • Evelle28 Autorytet
    Postów: 2951 3552

    Wysłany: 6 października 2019, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agniesia8899 wrote:
    U mnie w czwartek wyszła lekka druga kreska ... tydzień czasu nie mam @. Myśle aby jutro zrobić powtórnie test albo iść na betę 💪☺️
    Powtarzaj test ✊ widziałam Twój post na innym wątku :)

    Mama Aniołków:
    27.01.2018[*]💔
    23.11.2019 [*] 💔
    01.07.2021 [*] 💔

    05.04.2024 - II ♥️
    11.04.2024- beta 769
    13.04.2024- beta 1772
    15.04.2024- beta 3671
    20.04.2024- 1 wizyta-pęcherzyk ciążowy 14 mm z pęcherzykiem żółtkowym 3mm
    25.04.2024- 2 wizyta ⌛️
  • Anamaya Autorytet
    Postów: 1428 222

    Wysłany: 7 października 2019, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agniesia8899 wrote:
    U mnie w czwartek wyszła lekka druga kreska ... tydzień czasu nie mam @. Myśle aby jutro zrobić powtórnie test albo iść na betę 💪☺️
    I jak mały groszek jest? :D

    Endometrioza III stopień -laparoskopia styczeń 2019
    Sierpień (2018) do sierpnia 2019 antykoncepcja Sylvie 30
    Stymulacje nieudane brak ciąży.
    7.01.21 usunięcie jajowodu lewego (wodniak jajowodu)

    974532d3a26eb3f9b5b86c28ae07c10c.png


    Staranie o maluszka- 15 miesięcy

    0206caf120fd2a0ab1bb18d9cbf93fd3.png
  • Anamaya Autorytet
    Postów: 1428 222

    Wysłany: 7 października 2019, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a ja czekam na @ chciałabym tak o bach i mieć ale nie sądzę. Im bardziej się czegoś chce tym dłużej się czeka heh ;(

    Endometrioza III stopień -laparoskopia styczeń 2019
    Sierpień (2018) do sierpnia 2019 antykoncepcja Sylvie 30
    Stymulacje nieudane brak ciąży.
    7.01.21 usunięcie jajowodu lewego (wodniak jajowodu)

    974532d3a26eb3f9b5b86c28ae07c10c.png


    Staranie o maluszka- 15 miesięcy

    0206caf120fd2a0ab1bb18d9cbf93fd3.png
  • doomi03 Autorytet
    Postów: 4193 6560

    Wysłany: 7 października 2019, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) i ja się chętnie przyczepię do wątku :)

    Co prawda to nasz 6 cykl starań, aczkolwiek w temacie starań siedzę już od 1,5 roku (do tej pory na BabyBoom, od tego miesiąca również w koncu i tu, dlatego też na ovufriend czuje się dosyć świeża :p). Nasze pierwsze starania mialy zacząć się od czerwca tamtego roku, jednak życie tak się potoczylo i podrzuciło tyle klód pod nogi, że zmuszeni bylismy starania odłożyć w czasie i takim sposobem minął prawie rok kiedy udalo nam się znowu wznowić :)
    No ale cóż poki co 5 bezowocnych cykli za nami, od tego szóstego też nic nie oczekuje... Zbieramy z moim siły na kolejny, także ten jest taki na luzie :p

    Evelle28 lubi tę wiadomość

    3jvzcbxmqcuirhnp.png

    12cs 💚⏸️

    Mój syn, moje szczęście: 💙 Kacper - ur. 22.11.2020
    godz 21:48
    Waga 2980g
    Dlugosc 51 cm
  • doomi03 Autorytet
    Postów: 4193 6560

    Wysłany: 7 października 2019, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dagus66 wrote:
    Ja dopiero od 2 miesięcy używam tej aplikacji, wcześniej obserwacjach śluzu ale nie ukrywam że wygodniej mi na aplikacji. Jutro idę po testy owulacyjne, pierwsza moja przygoda z tymi testami. Czy mój mózg to ogarnie?!? 😂

    Polecam te z Domowego Laboratorium. Bardzo fajnie i wyraźnie pokazują ciemniejace kreseczki.

    3jvzcbxmqcuirhnp.png

    12cs 💚⏸️

    Mój syn, moje szczęście: 💙 Kacper - ur. 22.11.2020
    godz 21:48
    Waga 2980g
    Dlugosc 51 cm
  • doomi03 Autorytet
    Postów: 4193 6560

    Wysłany: 7 października 2019, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dagus66 wrote:
    Witam kochane po przerwie, u mnie po @ straszny humor ale powoli satysfakcję odczuwam gdy pomyślę że owu nadchodzi (Chyba) w tym miesiącu chce porobić badania a owu sprawdzać testami :) :)
    Stąd moje pytanie, jakie badania w laboratorium muszę zrobić i w jakich dniach cyklu? Dodam że glukoza, tsh, morfologia i mocz były robione miesiąc temu i wszytko ok!
    Jak u was moje drogie? Kto będzie niedługo że mną próbował w owulke trafić? Buziaki ✋💞

    Podpowiem Ci te które sama też robiłam :
    LH (2-5 dc)
    FSH (2-5dc)
    PROLAKTYNA (2-5dc) - i przy tym badaniu radzę też poczytać sobie jak sie do niego przygotować bo dużo czynników moze zakłócić wynik, z tego co pamiętam to unikać wysiłku fizycznego w przeddzien i w dzien badania, a przed samym badaniem posiedzieć z 20 minut (organizm musi byc jak najbardziej wyciszony)
    PROGESTERON (w 7 dpo)
    FT3
    FT4
    Anty-TPO
    Anty-TG
    TSH (ale to już robiłaś :))

    warto też estriadol z tego co pamiętam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2019, 21:13

    3jvzcbxmqcuirhnp.png

    12cs 💚⏸️

    Mój syn, moje szczęście: 💙 Kacper - ur. 22.11.2020
    godz 21:48
    Waga 2980g
    Dlugosc 51 cm
  • agniesia8899 Ekspertka
    Postów: 196 146

    Wysłany: 7 października 2019, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anamaya wrote:
    I jak mały groszek jest? :D
    Mam wynik z bety :) 76,13 <3 to 4 tydzień <3

    Klarys, Evelle28, Sonia94, Mlodamezatka, Karolkya, blackdeer lubią tę wiadomość

    Ona: 30, On: 31.
    Czekamy na nasze małe, wielkie szczęście <3
    Mama aniołka 👼 15.10.2019 [*]
  • Klarys Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 7 października 2019, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam ja tez zaczynam przygodę z testami owulacynymi tylko nie bardzo wiem kiedy je się robi chodzi mi o porę dnia bo podobno nie można robić z pierwszego rannego moczu . Nie wiem jeszcze jak zacząć je robić bo nie mam żadnego śluzu który by mógł co cokolwiek podpowiedzieć.

  • Camarilla Autorytet
    Postów: 491 226

    Wysłany: 7 października 2019, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dagus66 wrote:
    Tez mam bezpłatna, uzupełniam ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.. :) @ mam planowana na 22 więc już się na nic nie nastawiam co ma być to będzie chyba powoli tracę ta nadzieję ze jest mi to dane :)

    Tez korzystam z flo kiedy nie mam wykupionego abo na ovufriend ale jeżeli mam być szczera to poza kontrola tego co ile dni mam cykle w niczym mi ta apka nie pomaga.
    Starania od 3 miesięcy zawieszone więc testy owu robię bez przekonania, ale powiem Ci z własnego doświadczenia - poprobuj przez dwa, trzy miesiące i jak nie zaskoczy to idź po prostu na monitoring do ginekologa. Mnie niejednokrotnie test owulacyjny zrobił w konia, owu była kilka dni później niż pokazał test. Dwa razy udało mi się w ciągu 12 miesięcy chyba wycyrklowac idealnie ale dzięki obserwacji śluzu, testom owu i skokowi temperatury - niestety ze skutkiem negatywnym bo ciąży nie było.
    Jak odwiesimy starania to od razu zaczynam od badań siebie i narzeczonego i będę chodzić na monitoring.
    Trzymam kciuki

    ♂️r. 81 - aspermia / brak możliwości oddania nasienia do badania
    ♀️r. 91 - owulacje potwierdzone monitoringami / podstawowe badania w normie

    Starania od 08.2018
  • doomi03 Autorytet
    Postów: 4193 6560

    Wysłany: 7 października 2019, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarys wrote:
    Witam ja tez zaczynam przygodę z testami owulacynymi tylko nie bardzo wiem kiedy je się robi chodzi mi o porę dnia bo podobno nie można robić z pierwszego rannego moczu . Nie wiem jeszcze jak zacząć je robić bo nie mam żadnego śluzu który by mógł co cokolwiek podpowiedzieć.

    Mi co prawda zdarzało się i robić z ranca przed pracą gdy nie mialam innej możliwości i też mi wychodzily , chociaż najlepiej zalecają robić w ok. Południa np lub przed.
    Na początek zacznij robic jeden dziennie (zaczynamy robic testy w zależności od długości cykli - ja przy swoich krótkich dosyć (ok 23-25 dni) sprawdzałam jakoś od ok 8dc, jesli twoje sa dluzsze mozesz zacząć później). Kiedy kreseczki zaczna robic się juz mocniej ciemniejsze polecam sprawdzać dwa razy dziennie, czyli do południu raz i drugi wieczorem, aż do momentu az kreseczks testowa będzie tak samo ciemna lub ciemniejsza... Wtedy owu wystąpić POWINNA (podkreślam powinna, ponieważ testy nie daja gwarancji ze owu faktycznie byla, a na pewno czy pekl pecherzyk) od 12 do ok 36h.

    Powodzenie :)

    Klarys lubi tę wiadomość

    3jvzcbxmqcuirhnp.png

    12cs 💚⏸️

    Mój syn, moje szczęście: 💙 Kacper - ur. 22.11.2020
    godz 21:48
    Waga 2980g
    Dlugosc 51 cm
  • Klarys Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 7 października 2019, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli testami tez mam się nie sugerować do końca 😥
    Ja to jestem dziwny przypadek 😥

  • doomi03 Autorytet
    Postów: 4193 6560

    Wysłany: 7 października 2019, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarys wrote:
    Czyli testami tez mam się nie sugerować do końca 😥
    Ja to jestem dziwny przypadek 😥

    Możesz poprobować robienie testów, na pewno ułatwia Ci mniej więcej określenie dni płodnych i kiedy może u Ciebie wystąpić owulacja... No ale najpewniej okresli Ci to czy owulacja się zbliza i czy doszło do niej, znaczy ze pecherzyk pękł, myślę ze tylko monitoring (lub oczywiście dwie kreseczki kilkanascie dni później ;) xD).
    Także poprobować warto, ale nie brac tego za 100% pewnik ;)

    Ja właśnie jestem na etapie szukania sobie gina, bo jeszcze nie bylam podczas starań. Poza wizyta u endokrynologa (za wysokie tsh), to robilam na razie tylko to co moglam zrobić na wlasna rękę, czyli badania, temperatura, testy owu (juz ich nie robie co prawda od kilku cykli, odechciało mi się xD i raczej nie będę poki co do nich wracać, bo stwierdziliśmy z partnerem że koniec z przytulankami na mus juz tu i teraz dzisiaj koniecznie bo dni płodne, tylko wtedy kiedy mamy na to faktycznie ochotę, nic na siłę. Co ma być to będzie...
    Chociaz chcialabym się skusić chociaż jeden, dwa cykle na monitoring zeby zobaczyc czy na pewno rosną i pękają mi pecherzyko, czy moze jednak przyda sie jakies leczenie i stymulacja.
    Tylko do tego trzeba mi znaleźć gina ktory mnie nie splawi twierdząc " niech pani przyjdzie dopiero jak po roku dalej nic nie wyjdzie ". Wole od razu naprawiać swój organizm niz marnowac miesiące czekając. Gdyby nie to podejście to dalej bym sobie paradowala z zza wysokim tsh, niczego nie swiadoma i zdziwiona czemu się nie udaje xD

    3jvzcbxmqcuirhnp.png

    12cs 💚⏸️

    Mój syn, moje szczęście: 💙 Kacper - ur. 22.11.2020
    godz 21:48
    Waga 2980g
    Dlugosc 51 cm
  • dagus66 Znajoma
    Postów: 28 9

    Wysłany: 7 października 2019, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camarilla wrote:
    Tez korzystam z flo kiedy nie mam wykupionego abo na ovufriend ale jeżeli mam być szczera to poza kontrola tego co ile dni mam cykle w niczym mi ta apka nie pomaga.
    Starania od 3 miesięcy zawieszone więc testy owu robię bez przekonania, ale powiem Ci z własnego doświadczenia - poprobuj przez dwa, trzy miesiące i jak nie zaskoczy to idź po prostu na monitoring do ginekologa. Mnie niejednokrotnie test owulacyjny zrobił w konia, owu była kilka dni później niż pokazał test. Dwa razy udało mi się w ciągu 12 miesięcy chyba wycyrklowac idealnie ale dzięki obserwacji śluzu, testom owu i skokowi temperatury - niestety ze skutkiem negatywnym bo ciąży nie było.
    Jak odwiesimy starania to od razu zaczynam od badań siebie i narzeczonego i będę chodzić na monitoring.
    Trzymam kciuki



    Dziś wg flo owulka, rano na papierze śluz jak białko jajka :) czyli apka trafiła, 💓 było więc nic tylko czekać na @. Ale jakoś już brak nadziei..

    2.12.2018 - dwie II
    13.12.2018 - beta 5.18
    Ciąża biochemiczna

    Starania od 03.2019
  • dagus66 Znajoma
    Postów: 28 9

    Wysłany: 7 października 2019, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    doomi03 wrote:
    Podpowiem Ci te które sama też robiłam :
    LH (2-5 dc)
    FSH (2-5dc)
    PROLAKTYNA (2-5dc) - i przy tym badaniu radzę też poczytać sobie jak sie do niego przygotować bo dużo czynników moze zakłócić wynik, z tego co pamiętam to unikać wysiłku fizycznego w przeddzien i w dzien badania, a przed samym badaniem posiedzieć z 20 minut (organizm musi byc jak najbardziej wyciszony)
    PROGESTERON (w 7 dpo)
    FT3
    FT4
    Anty-TPO
    Anty-TG
    TSH (ale to już robiłaś :))

    warto też estriadol z tego co pamiętam


    Dziękuję kochana, na pewno zrobię!!

    2.12.2018 - dwie II
    13.12.2018 - beta 5.18
    Ciąża biochemiczna

    Starania od 03.2019
‹‹ 69 70 71 72 73 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ