X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne nowe staraczki na forum.
Odpowiedz

nowe staraczki na forum.

Oceń ten wątek:
  • agusia0104 Koleżanka
    Postów: 77 15

    Wysłany: 12 czerwca 2016, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę wątek dla mnie :) Jakiś czas temu postanowiliśmy postarać się o maleństwo i w sumię się nie staraliśmy bo za pomocą testów owu udało się za 1 razem, ale niestety cp... :( Musiałam odczekać i po przerwie to jest nasz 3cs. Jutro testowanie marzę o 2 kreseczkach <3 Dziewczyny a o co chodzi z tą prolaktyną? Jak to się objawia? Skąd mam wiedzieć czy nie mam z tym problemu? Gosia89 możesz mi powiedzieć coś o hsg? Widzę,że miałaś robione, jak to wyglądało?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 czerwca 2016, 19:04

    Luty 2017-laparosopia/usunięta torbiel endometrialna...
  • misia_ Autorytet
    Postów: 651 352

    Wysłany: 12 czerwca 2016, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agusia0104 wrote:
    Widzę wątek dla mnie :) Jakiś czas temu postanowiliśmy postarać się o maleństwo i w sumię się nie staraliśmy bo za pomocą testów owu udało się za 1 razem, ale niestety cp... :( Musiałam odczekać i po przerwie to jest nasz 3cs. Jutro testowanie marzę o 2 kreseczkach <3 Dziewczyny a o co chodzi z tą prolaktyną? Jak to się objawia? Skąd mam wiedzieć czy nie mam z tym problemu? Gosia89 możesz mi powiedzieć coś o hsg? Widzę,że miałaś robione, jak to wyglądało?

    Ja jak miałam kiedyś podwyższoną to bolała mnie głowa, pozatym nic , ale może być też wyciek z piersi , zatrzymanie owulacji, może też nie być żadnych objawów.. najlepiej to zrobić badanie z krwi :)

    zud3vfxmupr3rb8d.png
  • agusia0104 Koleżanka
    Postów: 77 15

    Wysłany: 12 czerwca 2016, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedy to się bada? I jakie są normy? Mam pójść do obojętnie jakiego labo i powiedzieć żeby zbadali z krwi prolaktyne? A ze skierowaniem można bezpłatnie?

    Luty 2017-laparosopia/usunięta torbiel endometrialna...
  • Mamable Przyjaciółka
    Postów: 91 32

    Wysłany: 12 czerwca 2016, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia, ja badałam prolaktynę razem z LH i FSH w 3dc. Robiłam w laboratorium, na życzenie. Koszt 26zł za jeden hormon. Warto zrobić LH i FSH, dla własnego spokoju :) Stosunek LH do FSH powinien wynosić ok 1. Mi akurat te hormony wyszły w normie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 czerwca 2016, 20:08

  • Mamable Przyjaciółka
    Postów: 91 32

    Wysłany: 12 czerwca 2016, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Normy w laboratorium, w którym robiłam były takie:
    FSH - 3,5-12,5
    LH - 2,4-12,6
    Prolaktyna - 6,0-29,9

    Ale dostaniesz normy na wynikach badań, więc spokojnie sobie sprawdzisz :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 czerwca 2016, 20:12

  • misia_ Autorytet
    Postów: 651 352

    Wysłany: 12 czerwca 2016, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie wiem czy to ma jakieś znaczenie w którym dniu cyklu , Ja badałam w 4 dc i później jakoś w drugiej połowie o to musi możesz zapytać gin. norma to chyba do 25, ale zależy jakie jednostki, zresztą wszystko na wyniku pisze bo są widełki :)

    zud3vfxmupr3rb8d.png
  • Mamable Przyjaciółka
    Postów: 91 32

    Wysłany: 12 czerwca 2016, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie nie wiem, jak dokładnie jest z prolaktyną. Wiem jedynie, że LH i FSH najlepiej jest zrobić między 3-5dc.

  • anuschka Autorytet
    Postów: 569 753

    Wysłany: 12 czerwca 2016, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wysoka prolaktyna objawiała się bolącymi piersiami i nieregularnymi cyklami. Do badania trzeba też się przygotować inaczej wynik jest nieprawdziwy. Ja miałam prolaktynę 1200 gdzie norma była do 600. W pierwszym cyklu z bromergonem udało mi się zajść w ciąże! :)

    Edit.
    prolaktynę można badać obojętnie w którym dniu, ja badałam na początku cyklu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 czerwca 2016, 20:21

    Aniołek 03.2016 <3
    Dziewczynka 23.02.2017 <3
    Trzecia ciąża - tp. 28 listopad 2018 <3
  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 12 czerwca 2016, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anuschka wrote:
    Hej, to może i wątek dla mnie. Jestem chyba tutaj najmłodsza :D To jest nasz pierwszy cykl starań po poronieniu. Obecnie 12dc, więc jeszcze przed ovu :) W lipcu mamy pierwszą rocznicę ślubu i są moje urodziny. To byłby najlepszy prezent jaki moglibyśmy dostać. Strach że sytuacja może się powtórzyć, ale chcemy spróbować jeszcze raz. :)


    A ile kochana masz latek ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2016, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_ wrote:
    Chodzisz do jakiegoś lekarza od niepłodności czy zwykłego gin ? Zbijesz prolaktynę i zobaczysz że zaskoczy :)


    chodzilam na poczatku do zwyklego gin, potem do prywatnej. nastepnie do gina od nieplodnosci i on stwierdzil mi nieplodnosc idiopatyczna (niewiadomego pochodzenia) Według niego sa 3 przyczyny nieplodnisci. 1.problemy z owulacja, 2.niedrozne jajowody, 3.zle wyniki nasienia u partnera. U mnie wykluczono te trzy punkty. I on mi zaproponowal juz tylko inseminacje lub in-vitro. Jak zbije prolaktyne i nadal nie zajde w ciaze to sie zdecyduje na inseminacje.

    Anuschka ja tez mam pierwsza rocznice w lipcu. dokladnie to 10 lipca a Ty? mnie tez raz sie udalo 3 lata temu i od tamtej pory nic...

    Agusia0104 tak miałam hsg. dostalam skierowanie od gina. mialam na nfz w szpitalu. sam zabieg trwa jakies 5 minut i boli jak ostry bol miesiaczkowy. do przezycia. lekarz wprowadza dopochwowo kontrast i jesli przejdzie to jajniki sa drozne, gin obserwuje to na monitorze.
    Jeśli chcesz wiedziec czy nie masz problemu z prolaktyna musisz zrobic badanie z krwi w obojetnie ktorym dniu cyklu. wazne zeby bylo to rano i dzien przed nie mozna współżyć. Trzymam kciuki za jutrzejsze testowanie ;)

  • m@rtynka Autorytet
    Postów: 676 494

    Wysłany: 12 czerwca 2016, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Pozwolę sobie dołączyć do waszego wątku. :)

    Mam 25 lat, staramy się z mężem o drugie dziecko od października , niestety na razie z marnym skutkiem. 15 dc, już po owulacji, czekam na efekty :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 czerwca 2016, 21:53

    17u93e5ep5g57u5f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2016, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to nie wiem od kiedy mam zbyt wysoka prolaktynę, ale u mnie objawia się nieregularnymi cyklami, brakiem owulacji, owłosieniem nadmiernym, wyciek z piersi (już teraz nie). Ten wyciek pogonił mnie do na zbadanie prolaktyny. Badanie można robić obojętnie w którym dniu cyklu, tylko trzeba być spokojnym i nie współżyć poprzedniego dnia. Stres też podnosi jej poziom.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2016, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynka to trzymam kciuki ;) u mnie owu lada dzien ;)

  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 12 czerwca 2016, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biała Azlia wrote:
    Ja to nie wiem od kiedy mam zbyt wysoka prolaktynę, ale u mnie objawia się nieregularnymi cyklami, brakiem owulacji, owłosieniem nadmiernym, wyciek z piersi (już teraz nie). Ten wyciek pogonił mnie do na zbadanie prolaktyny. Badanie można robić obojętnie w którym dniu cyklu, tylko trzeba być spokojnym i nie współżyć poprzedniego dnia. Stres też podnosi jej poziom.


    A mogę spytać gdzie to nadmierne owłosienie występuje?

  • anuschka Autorytet
    Postów: 569 753

    Wysłany: 12 czerwca 2016, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marciaa - w tym roku 22 :))

    gosia89 - My 13 lipca, a 18 mam urodziny i też tego dnia się przeprowadziliśmy :D Same okazje do świętowania. Też się bardzo boję ,że teraz będzie ciężej zajść w ciąże. Poprzednim razem staraliśmy się 5 miesięcy.

    Aniołek 03.2016 <3
    Dziewczynka 23.02.2017 <3
    Trzecia ciąża - tp. 28 listopad 2018 <3
  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 12 czerwca 2016, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O to kochana rok młodsza ode mnie jesteś :-)

  • justi90 Przyjaciółka
    Postów: 175 22

    Wysłany: 12 czerwca 2016, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biała Azlia
    biorę 1/2 tabletki przed spaniem i czuję się dobrze. Być może przesypiam skutki uboczne. Raz tylko było mi niedobrze w nocy ,ale nie wiem czy to przez bromka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 czerwca 2016, 22:32

    justi
  • justi90 Przyjaciółka
    Postów: 175 22

    Wysłany: 12 czerwca 2016, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś



    Gosia to teraz do działania, trzymam kciuki żebyście trafili w owulację:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 czerwca 2016, 22:29

    gosia89 lubi tę wiadomość

    justi
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 06:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marciaa wrote:
    A mogę spytać gdzie to nadmierne owłosienie występuje?

    Na twarzy. Myślałam kiedyś, że to może nadmiar testosteronu, ale mam go w normie. Doczytałam o prolaktynie i wszystko się zgadza. Na szczęście łatwo ją zbić :)

  • agusia0104 Koleżanka
    Postów: 77 15

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 06:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki u mnie 13 zaczął się od rana :( chciałam zatestować i pojemniczek mi się przechylił i cały mocz wylał się do umywalki....ledwo coś pociągnęłam do pipetki i wynik negatywny... Nie wiem czy to przez to czy test z allegro do d...czy sobie wmawiam i Wy mi wmawiacie ciąże? Ehh :( na dodatek dzisiaj bolą mnie kości miednicowe jakbym wczoraj jeździła rowerem i od siodełka tak wiecie o co chodzi? ;( czemu to nie może być prostsze i szybsze?

    Luty 2017-laparosopia/usunięta torbiel endometrialna...
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ