X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne nowe staraczki na forum.
Odpowiedz

nowe staraczki na forum.

Oceń ten wątek:
  • MissHania Koleżanka
    Postów: 122 13

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny:) Mam na imię Hanka i staram się z mężem już 4 cykl. Cieszę się, że założyłyście wątek, bo mam wrażenie, że przy innych dziewczyny się już znają i trzymają a ciężko się wkręcić :)

    Przeczytałam sobie Wasze posty i historie.. moja jest krótka - choruję na tarczycę (niedoczynność) i mam endometriozę. Od 4 mięsiecy świadomie staramy się o dziecko i narazie brak efektów. Badania hormonalne plodności zrobilam na własny koszt i póki co wszystko ok. Tzn mam niski progesteron (dostałam duphaston) i niski estradiol chociaż ponoć jest w normie.

    Poza tym jestem z Gdańska :) Hej ! :)))

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Hania :) Które hormony badałaś? Też bym chciała wszystko co potrzebne posprawdzać. I tez na własny koszt. Lekarze trochę szczędzą na badania. Jak sama nie zrobię to nie będę wiedzieć :)

  • MissHania Koleżanka
    Postów: 122 13

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robiłam badania, które mieściły się w pakiecie płodności. Warto się rozejrzeć po przychodniach, które oferują w pakiecie takie badania - zbierają wszystkie najważniejsze i wychodzi trochę taniej niż oddzielnie.

    Ja akurat kupiłam w sklepie online w Medicover i sprawdziałam: LSH, LH, progesteron, tsh, testosteron, dheas, prolaktynę i estradiol (chyba nic nie pominęłam).

    jeśli wiecie do warto jeszcze sprawdzic dajcie znać, bo sama jestem ciekawa :)

  • agusia0104 Koleżanka
    Postów: 77 15

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biała Azlia mam kochanego meża ktòry mnie pożałował i obiadek wział od mamusi :-D już pakuje paczki i niedługo wraca więc będzie do kogo się wtulić. Hej hej MissHania, witaj wśród młodziakòw ;) z powodu Twego imienia lubię Cię już podwòjnie :) moge zapytac ile zapłacilaś za kompleks badań?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2016, 19:35

    Luty 2017-laparosopia/usunięta torbiel endometrialna...
  • MissHania Koleżanka
    Postów: 122 13

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehehe dzięki Agusia :)

    Za pakiet płaciłam jakieś ok 290 zł. z tego co pamiętam :)

  • justi90 Przyjaciółka
    Postów: 175 22

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Hania;-)
    Ja też muszę jeszcze przebadać kilka hormonów,ale ja się tak strasznie boję igieł:'( Ostatnio po badaniu krwi prawie zemdlałam haha Dlatego zawsze odkładam to na kolejny cykl.

    Agusia no kochany Twój mąż hah ja musiałam Mojemu robić obiad choć boli mnie brzuch okropnie ,bo @się już rozkreciła.

    justi
  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oszaleje do tej @...
    Chociaż mam jakieś czarne myśli że nic z tego to chciałabym już wiedzieć.

    Ja na szczęście miałam obiad z wczoraj :)

  • justi90 Przyjaciółka
    Postów: 175 22

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcia jeszcze trochę musisz poczekać do @ więc szkoda czasu na zamartwianie się.Będzie dobrze:-)
    Szkoda,ze temp nie mierzysz teraz,ale wyczytalam ,ze zepsuł Ci się termometr.

    justi
  • agusia0104 Koleżanka
    Postów: 77 15

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakich termometrow używacie? Łykacie jakieś witaminki? Wiesiołka? Ja tak rozmyślam i tak sobie myślé czy u mnie problem nie leży też w śluzie bo ostatnio tona zewnatrz go praktycznie nie mam... Niby łykalam wiesiolka ale widzialam że dziewczyny lykaja po 6 tabletek dziennie...a Wy jak?

    Luty 2017-laparosopia/usunięta torbiel endometrialna...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witaj Hania w naszym gronie ;) ja jestem z wielkopolski ;)

    Justi ja tez nie znosze igiel, jest mi czesto slabo chociaz ostatnio troche lepiej znosze pobieranie krwi. zalezy od tego jaka ilosc mi pobieraja, a wiadomo im wiecej badan robie tym wiecej krwi potrzeba pobrac.

    Marciaa myśl pozytywnie ;)

  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak. Mam teraz taki beznadziejny, że szok :(
    A w sumie po co się nakręcać temperatura. Spadnie dzien przed @albo w dniu i nic mi to nie da :p

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mierze w tym cyklu bo nie chce sie nakrecac jak ostatnio. potem porazka boli. wole nie wiedziec czy temp spada czy nie. beda <3 co dwa dni i tyle.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia wiesiolka to 4-6 tabletek trzeba brac. trzeba tez pic duzo wody. ja biore wit D bo lekarz mi zalecil bo mialam niedobor. Chodzilam bez zycia, przygnebiona... bylam smutna i niewyspana codziennie. zreszta sama niewiem czy to przez niedobor wit D. do tego kwas foliowy. a maz bierze Salfazin mimo ze mial wyniki dobre to mu nie zaszkodzi.
    A termometru uzywam microlife z allegro

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2016, 20:18

  • justi90 Przyjaciółka
    Postów: 175 22

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mierze,bo chce wiedzieć kiedy mniej więcej owulację mam. U mnie ciężko z rozciagliwym śluzem ,na monitoring też narazie nie chodzę więc tylko to mi zostało.Ale fakt większe jest rozczarowanie jak się mierzy temp. a ona dzień lub dwa przed @ spada.

    justi
  • justi90 Przyjaciółka
    Postów: 175 22

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agusia0104 wrote:
    A jakich termometrow używacie? Łykacie jakieś witaminki? Wiesiołka? Ja tak rozmyślam i tak sobie myślé czy u mnie problem nie leży też w śluzie bo ostatnio tona zewnatrz go praktycznie nie mam... Niby łykalam wiesiolka ale widzialam że dziewczyny lykaja po 6 tabletek dziennie...a Wy jak?

    Termometr microlife z allegro.
    Biorę kwas foliowy, wiesiołek (ale chyba za mało ,bo 1 lub czasem 2 tabletki a śluzu rozciągliwego nie widzę), czasem magnez i wit.B6

    justi
  • MissHania Koleżanka
    Postów: 122 13

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też się panicznie boję pobierania krwi i zdarzało mi się mdleć, ale czego się nie robi dla dzidzi :) ja nie biorę nic z witamin prócz kwasu foliowego, bo tak mi doradził ginekolog. A na co ten wiesiołek cały ??

  • agusia0104 Koleżanka
    Postów: 77 15

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justi90 wrote:
    Termometr microlife z allegro.
    Ale przecież tempke trzeba mierzyć w buzi, albo taaaam :p
    A wiesioł na śluz :-P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2016, 20:40

    Luty 2017-laparosopia/usunięta torbiel endometrialna...
  • anuschka Autorytet
    Postów: 569 753

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marciaa - nie stresuj się na zapas :* jak nie w tym cyklu, to w następnym :* Wierzę, że każda z nas doczeka się maluszka.

    Ja mierzyłam kiedyś temp, teraz termometr spadł kilka razy więc odpuściłam. To dopiero pierwszy cykl. W szczęśliwym cyklu byłam zła bardzo, byłam pewna że się nie udało. A temperatura jeden dzień była wysoka, drugiego spadała i tak na zmianę. Niektóre dziewczyny mają piękne wykresy, a dzień przed temp spada i przychodzi @. :)

    Aniołek 03.2016 <3
    Dziewczynka 23.02.2017 <3
    Trzecia ciąża - tp. 28 listopad 2018 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agusia0104 wrote:
    Ale przecież tempke trzeba mierzyć w buzi, albo taaaam :p
    A wiesioł na śluz :-P

    no i? microlife jest odpowiedni zeby tam mierzyc ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochane ja jeszcze uzywam zel conceive plus. poczytajcie o nim. jak odczuwacie suchosc podczas staranek to moze pomoc. i jest dobry dla plemnikow.

    Jade do pracy na nocke, nie chce mi sie eh ;/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2016, 20:52

‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ