X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne NOWENNA STRACZEK
Odpowiedz

NOWENNA STRACZEK

Oceń ten wątek:
  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 18 lutego 2015, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na początku bałam się że nie dotrwamy ( a odmawiałam razem z mężem) , nawet nie wiem kiedy ten czas minął i myślę że nadal będę kontynuować modlitwę różańcową, bo wierzę, a nawet wiem ze wyprosimy ten cud na który tak czekamy.

    baby1991 lubi tę wiadomość

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • Aganeska Autorytet
    Postów: 717 235

    Wysłany: 18 lutego 2015, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baby1991 nic się nie bój. Lęk można pokonać wiarą :) Warto jest się modlić, przynosi to odetchnienie. Mi moje dziwne sny po paru dniach ustępują. Wczoraj modliłam się na głos i dzisiejsza noc minęła spokojnie. Jedynie jakieś przebłyski mam, że coś tam mi się śniło. Obudziłam się zdezorientowana po 5 ale szybciutko znów zasnęłam.

    …ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują. 1 Kor. 2,9
    1d6bfd3e88daa2a2a826e830f0dcb69a.png
  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 18 lutego 2015, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baby1991 wrote:
    Dziewczynki chciałabym zacząć odmawiać to nowenne ale boje się jak czytam że na początku złe rzeczy się dzieją

    Nie ma czego się bać, trzeba wierzyć i modlić się, Pan Bóg nie jest taki, żeby w czasie trwania modlitwy robić komuś przykrości. Czasem zdarza się tylko tak, że szatan kusi i robi wszystko, żeby się nie modlić i żeby nie wytrwać. Ja raczej bałabym się tego, czy dam, dasz radę, to jest długa, wymagająca modlitwa... Ja mam dzisiaj 19 dnień nowenny i rożnie bywało, ale się nie podałam i mam nadzieje, że wytrwam do końca. Ta modlitwa bardzo pomaga, daje spokój....

  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 18 lutego 2015, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadira wrote:
    Na początku bałam się że nie dotrwamy ( a odmawiałam razem z mężem) , nawet nie wiem kiedy ten czas minął i myślę że nadal będę kontynuować modlitwę różańcową, bo wierzę, a nawet wiem ze wyprosimy ten cud na który tak czekamy.

    Fajnie, że mąż odmawia z Tobą, ja jakoś swojego nie mogę namówić. Zazdroszczę Ci tego przekonania,że Wam się uda, mnie modlitwa daje spokój, ale nie czuje w sercu przekonania, że moja prośba zostanie wysłuchana, nie wiem dlaczego tak jest, może źle się modlę, a może to jeszcze nie ten etap modlitwy. W każdym razie czuje że Bóg jest przy mnie i za to mu dziękuję.

  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 18 lutego 2015, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aganeska wrote:
    A ja właśnie przeczytałam, ze intencja na samym początku każdej tajemnicy. Ale w sumie to chyba zależy co gdzie piszą.


    Eweelinka ja na poczatku odmawiałam tak, jak mówisz, a potem doczytałam i odmawiam tak, jak podała Aganeska, ale chyba dla MATKI BOŻEJ nie ma to znaczenia:) Ja odamwiam już 5. Nowennę, powiem Wam, że to niesamowite. Zwłaszcza doświadczyłam działania nowenny w pierwszej ciąży, ale o tym mówiłyśmy na wątku o nowennie:)

    Oczywiście modlę się za nas wszystkie:)

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • Macierzanka:) Autorytet
    Postów: 2952 4048

    Wysłany: 18 lutego 2015, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie!

    Ja mojego męża też nie mogę póki co namówić do wspólnej modlitwy, ale mam wrażenie, że on się po prostu krępuje (tak, wiem, może się to wydać dziwne)

    Po drugie, jak to ktoś usuwa posty? Po co? Wstydzi się czegoś?

    Życzę Wam miłego dnia!

    "Niepłodność to nie kara, uzdrowienie to nie czary"
    1237397y6kr97ild4.gif
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2015, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :)
    zapewniam o swojej nieustannej modlitwie we wspólnej intencji. Modlę się o wszystkie staraczek. Odmawiam również NP to już 22 dzień! Tak szybko zlecialo, a przecież dopiero co ja zaczęłam. Tez miałam obawy. Że nie podolam, zawiode. Ale odkąd odmawiam NP wstąpila we mnie nowa energia i chęć codziennej modlitwy. Oawiam tez Nowenne do św. Rity i naprawdę znajduje siłę i radość w modlitwie.
    Życzę wytrwałości i spełnienia wszystkich intencji w których się modlimy :)

    vanessa lubi tę wiadomość

  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 18 lutego 2015, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiak wrote:
    Fajnie, że mąż odmawia z Tobą, ja jakoś swojego nie mogę namówić. Zazdroszczę Ci tego przekonania,że Wam się uda, mnie modlitwa daje spokój, ale nie czuje w sercu przekonania, że moja prośba zostanie wysłuchana, nie wiem dlaczego tak jest, może źle się modlę, a może to jeszcze nie ten etap modlitwy. W każdym razie czuje że Bóg jest przy mnie i za to mu dziękuję.
    Z modlitwą jest tak jak z rozmową z mamą, matka zawsze wysłucha swoich dzieci, nie można modlić się dobrze czy źle, ważne jest to żeby się modlić. Nie jest tak że my nie mamy chwili zwątpienia, prawie codziennie je mamy, ale w takich sytuacjach otwieram Pismo Święte i czytam że sam Bóg mówi nam że wszystko o cokolwiek prosić go będziemy da nam i wskaże drogę którą mamy dalej iść.

    Asiak, vanessa lubią tę wiadomość

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • Gianna Autorytet
    Postów: 253 263

    Wysłany: 18 lutego 2015, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też zapewniam o modlitwie. Pamiętam o Was codziennie. Teraz 4 dzień nowenny do św. Gerarda. :)

    Co do usuwanych postów: może tym bardziej warto się za te dziewczyny modlić. Bo w macierzyństwie potrzeba morza łask z Nieba... i jeśli przestały to widzieć, to może być im bardzo ciężko i smutno... dobrze, Vanesso, że nie usunęłaś tych dziewczyn :)

    Co do wspólnej modlitwy z mężem: my jesteśmy w Domowym Kościele i tam jednym ze "zobowiązań" jest włąśnie wspólna modlitwa małżeńska. I kiedy byliśmy na etapie pilotażu, to tak fajnie nam mówiono, że ważne, żeby zacząć. Może to być modlitwa przed posiłkiem. A po jakimś czasie wspólne "Ojcze nasz" w jakiejś intencji. No i chyba panom trudniej jest się otworzyć (tak standardowo, bo na pewno są też wyjątki). Więc, żeby nie naciskać na rozbudowaną formę ;) A z mojego doświadczenia, to nam bardzo pomaga wspólna modlitwa przetrwać trudniejsze chwile.

    Dziękuję Wam bardzo za Waszą modlitwę. Czuję jej moc! Nie dość, że dzieciątko jutro skończy 4 tygodnie życia i jestem tylko na podtrzymującej dawce luteiny (wg. mnie cud). To w dodatku przyjeżdżają do mnie Aniołowie z Nieba (w ludzkich postaciach), żeby mi pomóc i dać godzinkę wolnego na dospanie. Jesteście niesamowitą pomocą!!!

    sylwiunia, nataliano lubią tę wiadomość

    "Zamienię pustynię na pojezierze,
    a wyschniętą ziemię na wodotryski." Iz 41,18
    dqpr3e5ecs7r4rjb.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 18 lutego 2015, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj tez woli osobno sie modlic.

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 19 lutego 2015, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    potforzasta wrote:
    Moj tez woli osobno sie modlic.

    Powiem Wam, ze ja tez wole modlić sie w samotnosci...

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 19 lutego 2015, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba też jakoś łatwiej mi się skupić :D

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 19 lutego 2015, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelinka2210 wrote:
    vanessa emotki mi się nie wklejają... I nie wiem gdzie je znaleźć :D A dlaczego Ciebie nie będzie tutaj za niedługo?
    Dzięki że się tym zajmiesz :) :) :)
    Tutaj jest emotka dla tych które juz urodziły

    http://yoursmiles.org/t-kids.php?page=4

    a tutaj dla zaciążonych

    http://yoursmiles.org/t-mama.php

    Tej emotki która jest na początku (obok tekstu że jest nas dużo) nie moge znależć ale tam może byc dowolna co jakiś czas i tak zmieniałam więc możesz wkleic np. to:

    http://www.glitter-graphics.com/graphics/609306

    albo cokolwiek byle by emotka była radosna :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 19 lutego 2015, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelinka2210 wrote:
    A dlaczego Ciebie nie będzie tutaj za niedługo?
    Oj z kilku powodów... jestem już tutaj bardzo długo a jeszcze dłuzej sie staramy i bardzo często wolę tutaj nie wchodzić zwłaszcza w czasie kiedy nie możemy sie starać, bo "przebywanie" w gronie staraczek a nie móc sie starac totalnie dobija czytając o staraniach innych a nie móc nic zrobić :(
    Kolejnym powodem jest to że niedługo będę miała duzo dodatkowych obowiązków i po prostu bedę miała mniej czasu.
    Bardzo zalezało mi na tym aby ktos zajął sie uzupełnianiem listy bo ta nasza modlitwa ma wielką moc nawet sobie zdajemy sprawy jak WIELKĄ i dobrze jest żeby każdy chętny znalazł sie na tej liście.
    Na pewno co jaiś czas do Was zaglądnę i przede wszystkim bedę sie modlić nawet jak mnie tu nie będzie :)
    Jeszcze raz Ci dziekuje że podjęłaś sie tego :) w ramach podziękowania bedę dodatkowo Ciebie wspominac w modlitwie :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 19 lutego 2015, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane mam prośbe czy mogłybyście polubić pytanie do Pana Eksperta które zamieściła Lili :) Znamy sie z dawnych czasów i chciałabym sie jej podlizać ;) a po za tym sama jestem ciekawa odpowiedzi :)

    https://ovufriend.pl/forum/pytania-do-eksperta-diagnostyka-i-leczenie-nieplodnosci/przeciwciala,6045.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2015, 18:00

    Aganeska lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 19 lutego 2015, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vaneska zaraz polubię☺ mam nadzieję, że sobie poradzę z tym prowadzeniem listy☺
    To rzeczywiście rozumiem, że chciałabyś trochę od ovu odpocząć - ale zaglądaj proszę i pisz czasem☺

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 19 lutego 2015, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelinka2210 wrote:
    vaneska zaraz polubię☺ mam nadzieję, że sobie poradzę z tym prowadzeniem listy☺
    To rzeczywiście rozumiem, że chciałabyś trochę od ovu odpocząć - ale zaglądaj proszę i pisz czasem☺
    Poradzisz sobie poradzisz :) przecież to żadna filozofia :)
    Pewnie że od czasu do czesu sie odezwę, ale pewnie Wy juz będziecie po fioletowej stronie :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 19 lutego 2015, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessa nie bylabym taka pewna ze tam bede niestety nie ma tak kolorow w zyciu.

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • anna kawecka Znajoma
    Postów: 28 16

    Wysłany: 19 lutego 2015, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane kobietki dołączam się do Was. Mam propozycję takiej duchowej łączności, abyśmy w modlitwie, albo myślami codziennie łączyły się ze sobą np. o 21.00.

    Pchelkaa, Macierzanka:) lubią tę wiadomość

  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 19 lutego 2015, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie kazda chyba da tak rade akurat. Wydaje mi sie albo juz byla taka propozycja.

    vanessa lubi tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
‹‹ 103 104 105 106 107 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ