X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Noworoczne Testowanie :)
Odpowiedz

Noworoczne Testowanie :)

Oceń ten wątek:
  • moyeu Autorytet
    Postów: 1294 2149

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beti82 wrote:
    Odp na innym wątku.Kurde nie wiem co oznacza taki estradiol ale mega wysoki jak na 3 dc .Taki pod owulacje podchodzi bardziej.Pokaz lekarzowi koniecznie i poczytaj trochę w necie
    Dzięki Beti, nie chcę Was zarzucać ale na obu wątkach są spece więc wrzucam na oba, a nuż ktoś coś ciekawego napisze :) taki mam plan, 10.01 mam ginekologa i zaczynam się serio stresować :( jak chyba nigdy. Dzisiejsze wyniki odbierałam jakby to była beta! Tak mi się ręce trzęsły!
    Anionka, podstawowe zasady:
    Zawsze o tej samej porze (min. 3h snu)
    Zawsze w tym samym miejscu (pod jezykiem, w pochwie lub odbycie)
    Termometr musi mieć 2 miejsca po przecinku jeśli jest elektroniczny
    Dla niektórych dziewczyn to super stres, dla mnie właśnie luz, bo wiem co się dzieje :) powodzenia :)

    Nona, Ani0nka lubią tę wiadomość

    30 lat 🍍 starania od II 2018
    🩺Hashimoto, Niedoczynność tarczycy, Endometrioza I st., niskie AMH, jajowody drożne
    ❌ Mutacja MTHFR wariant A1289C - A/C heterozygota ❌ Białko S
    ❌AMH
    IX 2020 0,72 -> IV 2021 0,42 ->II 2022 0,49 💪🏻

    👦🏻On: morfologia 3%, reszta wyników w normie

    💉IVF💊
    IV 2021 Invimed Warszawa dr K. długi protokół
    19.05.21 punkcja - pobrano 2 komórki jajowe - IMSI + FertileChip
    22.05.21 transfer 2 zarodków 9bl I i 8bl I - CB 😭

    💉IMMUNOLOGIA🦠
    IV 2022 pierwsza wizyta u doc. P. w Łodzi, zlecił badania
    ❌TEST IMK
    ❌TEST CBA
    ❓ANA 3
    ✅P/c przeciwplemnikowe
    ❓KIR
    ❓HLA-C

    Od X 2021 Trulicity 1,5 mg BMI 30 -> IV 2022 -11 kg, -10cm w biodrach, BMI 26,9 💪🏻
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moyeu wrote:
    Meggs a jakie masz normy w koaguologii? Wg norm w moim labie wyniki masz w normie, ale pokaż je lekarzowi :)

    Ja robiłam w 3 dc badania, wklejam fotkę. Prolaktyna niby w normie ale po obciazeniu MTC wyszło 256 ng/ml więc wynik większy o około 17 razy. Kolejne pytanie, czy estradiol na tym etapie cyklu nie powinien być niższy? Stosunek fsh do lh wychodzi 1,15, dobrze to liczę? I chyba to jest spoko, prawda?
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/6fe23d99eabd.jpg
    Fakt, estradiol masz b.wysoki, jak przed owu

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajko uwielbiam Cie!! :D :D :D <3

    Niezapominajka2, kark lubią tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2019, 13:50

    Meggs lubi tę wiadomość

  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka2 wrote:
    Meggs Ty zdrowa jesteś tylko się za mało bzykacie leniwce! Spójrz na wykres Kalci albo Kark - ja myślałam, że się przy nich pod ziemię zapadnę!!!
    Hahahaha to prawda, wstyd się przyznać ale z nas są lenie straszne :P widziałam ilość u kalci i szczęke z podłogi zbierałam! Pokazywałam aż mężowi że tak się dzieci robi! Ale w tym miesiącu pociśniemy lepiej ! Mówie Wam będzie ogień i ciąża jak nic :P

    Ani0nka, przedszkolanka:), Niezapominajka2, kark, Nona, Lami lubią tę wiadomość

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • alis132 Autorytet
    Postów: 620 186

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No na buziaki dla dziecka ! <3

    Nona lubi tę wiadomość

    7a819b979390c103fc0c3a675af9e29c.png
  • Ani0nka Autorytet
    Postów: 4393 4718

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggs ja też mam takie nastawienie :-D

    Meggs lubi tę wiadomość

    Aleksander ur.17.10.2019 ❤️
    Nadia ur. 1.06.2023 🩷
    age.png

    Sierpień 22 Ciąża biochemiczna 💔
    25.01.22 Poronienie zatrzymane 6w6d💔Nikodem👼poronienie farmakologiczne
  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wkleje wam jeszcze raz to zdjęcie zebg normy było widac :)
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/1cde28cdd36f.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2019, 21:01

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buahaha, no Kalcia wyrabia za nas normy XD Kalcia, ja naprawdę Cię podziwiam, kurcze codziennie to było u nas było jak byliśmy piękni i młodzi, a teraz?! :P

    Beti, ja nie wiem czy to mi teraz nie pomogło. Wcześniej żarłam co chciałam ile chciałam, a w tym cyklu stwierdziłam, że jak nie ma ciąży to chociaż tej diety przypilnuje. Wszystkie orzechy, morele, ananasy itd olałam, trzymałam w miarę dietkę i polubiłam czerwone winko :D

    Moyeu, a Ty chodzisz na monitoring - masz pewność, że jest owulacja? Ja przy synie tak miałam, że prolaktyna na czczo git, bo 10, a po obc ok 240. Pół roku zbijałam różnymi suplementami, potem lekami i dalej owu nie było :/ Dopiero clo i wreszcie na monitorze piękne pęcherzyki zobaczyłam :)

    Nona, Beti82, Izaw lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2019, 13:50

    alis132 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2019, 13:50

    Biegającą-mama lubi tę wiadomość

  • moyeu Autorytet
    Postów: 1294 2149

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kark wrote:
    Moyeu, a Ty chodzisz na monitoring - masz pewność, że jest owulacja? Ja przy synie tak miałam, że prolaktyna na czczo git, bo 10, a po obc ok 240. Pół roku zbijałam różnymi suplementami, potem lekami i dalej owu nie było :/ Dopiero clo i wreszcie na monitorze piękne pęcherzyki zobaczyłam :)
    Kark, po pierwsze gratulacje kreski!
    Na monitoring chodziłam w wakacje i za każdym razem była owulacja (3 cykle) a to był bardzo stresujacy okres, broniłam mgr, uczyłam się do egzaminu wstępnego na aplikację, zmieniałam pracę. Teraz mam mega luz w życiu, serio. W każdym cyklu mam min. 2 fazy temperatur, czasem zdarza się że są 3, śluz jest, testy owu pozytywne, szyjka też pokazuje owu, więc teoretycznie cykle mam owulacyjne (od października). Clo na mnie nie działało tak dobrze, dojrzał jeden pęcherzyk i zrobiła się torbiel. Moja gin od minitoringu była zdziwiona, bo @ skąpa a endo nawet nawet bo i do 10mm dochodziło (starania zaczynałam z endo 3mm w drugiej fazie).

    kark lubi tę wiadomość

    30 lat 🍍 starania od II 2018
    🩺Hashimoto, Niedoczynność tarczycy, Endometrioza I st., niskie AMH, jajowody drożne
    ❌ Mutacja MTHFR wariant A1289C - A/C heterozygota ❌ Białko S
    ❌AMH
    IX 2020 0,72 -> IV 2021 0,42 ->II 2022 0,49 💪🏻

    👦🏻On: morfologia 3%, reszta wyników w normie

    💉IVF💊
    IV 2021 Invimed Warszawa dr K. długi protokół
    19.05.21 punkcja - pobrano 2 komórki jajowe - IMSI + FertileChip
    22.05.21 transfer 2 zarodków 9bl I i 8bl I - CB 😭

    💉IMMUNOLOGIA🦠
    IV 2022 pierwsza wizyta u doc. P. w Łodzi, zlecił badania
    ❌TEST IMK
    ❌TEST CBA
    ❓ANA 3
    ✅P/c przeciwplemnikowe
    ❓KIR
    ❓HLA-C

    Od X 2021 Trulicity 1,5 mg BMI 30 -> IV 2022 -11 kg, -10cm w biodrach, BMI 26,9 💪🏻
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mniej cukru. Ja niby od listopada wiem, że mam io i hi, ale jakoś to olałam totalnie, bo skoro endo mówiła, że jestem chuda i młoda to nie muszę nic robić czy brać.
    No, ale po okresie miesiąc temu tak pomyślałam, że ciąży nie ma, dupa rośnie :/
    Także dietka dla cukrzyków (ale z pieczywem jasnym, bo nie jestem w stanie moich do żytniego przekonać :/).

    A z seksem Ci nie podpowiem. Z pierworodną i synem był seks min raz dziennie (czasem i trzy :P), z najmłodszą tylko raz. W poprzednich nieudanych cyklach jak tylko był płodny śluz to wręcz zmuszałam M do seksu codziennie, a teraz tak jakoś było jak się nam chciało i wyszło, że co drugi dzień się nam chce ;)

  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego ja liczylam, ze uda nam sie w grudniu, bo pobilismy rekord serduszkowania, az sama bylam w szoku. A tu dupa... Od dzis zaczynamy co drugi dzien, a w okolicach owu codziennie, bedzie co ma byc :)

    Cwiczenia zaliczone, wlasnie leze na macie i czuje jak mnie rwie lewy jajnik. O co choodzi...:o

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moyeu- podwyższony estradiol na poczatku cyklu to może być albo torbiel czynnościowa albo niepęknięty pęcherzyk z poprzedniego cyklu albo też mega szybka owulacja (ja raz miałam w 3 dc- potwierdzona na usg i progesteronem).
    Prawidłowe fsh i wysoki estradiol na początku cyklu mogą wskazywać też na pco (nawet u kobiet, które nie mają innych, charakterystycznych cech). Miałas kiedyś usg 2-5 dc?

    moyeu lubi tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • moyeu Autorytet
    Postów: 1294 2149

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    Moyeu- podwyższony estradiol na poczatku cyklu to może być albo torbiel czynnościowa albo niepęknięty pęcherzyk z poprzedniego cyklu albo też mega szybka owulacja (ja raz miałam w 3 dc- potwierdzona na usg i progesteronem).
    Prawidłowe fsh i wysoki estradiol na początku cyklu mogą wskazywać też na pco (nawet u kobiet, które nie mają innych, charakterystycznych cech). Miałas kiedyś usg 2-5 dc?
    Dzięki Reset! No u Ciebie można książkę o Twoich przebojach z owulacją napisać! Nie miałam do tej pory takiego usg, zawsze monitoring zaczynałam w okolicach 7dc. W czwartek idę do ginki zobaczymy co powie, ale tak jak czytam internety to właśnie albo pco albo torbiel by była najbardziej prawdopodobna.

    30 lat 🍍 starania od II 2018
    🩺Hashimoto, Niedoczynność tarczycy, Endometrioza I st., niskie AMH, jajowody drożne
    ❌ Mutacja MTHFR wariant A1289C - A/C heterozygota ❌ Białko S
    ❌AMH
    IX 2020 0,72 -> IV 2021 0,42 ->II 2022 0,49 💪🏻

    👦🏻On: morfologia 3%, reszta wyników w normie

    💉IVF💊
    IV 2021 Invimed Warszawa dr K. długi protokół
    19.05.21 punkcja - pobrano 2 komórki jajowe - IMSI + FertileChip
    22.05.21 transfer 2 zarodków 9bl I i 8bl I - CB 😭

    💉IMMUNOLOGIA🦠
    IV 2022 pierwsza wizyta u doc. P. w Łodzi, zlecił badania
    ❌TEST IMK
    ❌TEST CBA
    ❓ANA 3
    ✅P/c przeciwplemnikowe
    ❓KIR
    ❓HLA-C

    Od X 2021 Trulicity 1,5 mg BMI 30 -> IV 2022 -11 kg, -10cm w biodrach, BMI 26,9 💪🏻
  • kalcia64 Autorytet
    Postów: 1461 1210

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Aż zerknelam. Kark super regularne serducha, Kalcia to aż zawstydza mnie...

    Meggs u mnie nawet było 6x do owu :)
    Ha ha czemu kochana cie zawstydzam. Widzisz tyle serduszek a nic niewychodzi. Wczoraj zobilam zakupy na suple. dla siebie I mojego. Jutro napisze co bo troche tego nakupilam.To moze mi cos jeszcze doradzicie. Szczegolnie jak chodzi o moja polowe. Dzis zdycham glupi okres.

    kark lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]4c3tkw7iss6l03u2.png[/link]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 06:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Są dwie kreseczki, co prawda blade, ale od razu, bez czekania i chyba ciemniejsze :)
    W chwili emocji miałam biec do auta i jechać do labo, ale potem sobie uświadomiłam, że we czwartek w Wadowicach jest targ i się stoi po 2h w kolejce :O Także zaczekam do jutra, piątek rano powtórka. Jutro/pojutrze termin @, także byle do weekendu ;)

    Nona, a ty kiedy teścior, w niedzielę?
    Kto następny testuje :)?

    moyeu, alis132, Nona, przedszkolanka:), speakyourmind93, sunshine03, patuniek86, Słoneczko12, Agagusia, Izaw lubią tę wiadomość

  • alis132 Autorytet
    Postów: 620 186

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 06:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kark wrote:
    Są dwie kreseczki, co prawda blade, ale od razu, bez czekania i chyba ciemniejsze :)
    W chwili emocji miałam biec do auta i jechać do labo, ale potem sobie uświadomiłam, że we czwartek w Wadowicach jest targ i się stoi po 2h w kolejce :O Także zaczekam do jutra, piątek rano powtórka. Jutro/pojutrze termin @, także byle do weekendu ;)

    Nona, a ty kiedy teścior, w niedzielę?
    Kto następny testuje :)?

    U mnie też dziś coraz ciemkiej:) gratuuuulacje <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2019, 06:29

    kark, patuniek86, Słoneczko12, Agagusia lubią tę wiadomość

    7a819b979390c103fc0c3a675af9e29c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha, przedszkolanko! Znalazłaś jakiś fajny zestaw ćwiczeń dla ciężarnych :)? Bo kojarzę, że miałaś zmieniać z hardcore na jogę/kobiety w ciąży. Jakbyś coś fajnego znalazła to wrzuć linka, skoro na ten fitness nie będę chodzić to może cokolwiek się poruszam i cukrzyca ciążowa mnie ominie :D

    Niezapominajka2 lubi tę wiadomość

‹‹ 68 69 70 71 72 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ